Widok

Od kiedy kupowac wyprawke dla noworodka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Od kiedy kompletowalyscie wyprawke dla dziecka? Ja jestem w 11 tyg, ok 2 tyg temu kupilas ciuszki okazyjnie i slysze od wszystkich "to za szybko" "po co tak szybko" "wszystko sie jeszcze moze wydarzyc" irytuje mnie to .. to chyba moja sprawa. Od kiedy kupowalyscie i czy tez slyszalyscie komentarze ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja zaczęłam kupować w drugiej połowie ciąży, kilka ciuszków tak na poprawę humoru ;p Po 7 m-cu zamówiłam takie rzeczy jak wózek, łóżeczko z wyposażeniem, pościele, kocyki i zaczęłam dokładnie sprawdzać co już mam a co muszę dokupić.

Nie chciałam zbyt szybko szaleć, bo niestety do 3go miesiąca ciąży często zdarzają się poronienia i głupio by mi było patrzeć na ciuszki ze świadomością, że dzidzi nie będzie (u mnie akurat 2 pierwsze ciąże szczęśliwie przebiegały ale trzecią straciłam i na szczęście nie zdążyłam jeszcze robić wyprawki).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W 11 tygodniu nawet mi do glowy nie przyszlo by cos kupowac. Wyprawke zaczelam kupowac w okolicach 30 tygodnia ciąży.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tez kupowałam od razu - w ogóle się tymi tekstami nie przejmuj :) gratulacje i wszystkiego dobrego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Badania mówią, że "średnio 1 na 6 potwierdzonych ciąż ulega poronieniu w pierwszych 12 tygodniach ciąży" z tąd wiele kobiet przynajmniej do pierwszego usg genetycznego wstrzymują się z powiadaniamiem rodziny o ciąży i kupnem wyprawki.
Po drugie, zabobon(90% społeczeństwa to katolicy, a w ten zabobon każda babcia wierzy), żeby nie zapeszyć...
Ja osobiście czekałam do tego pierwszego usg a potem po cichutku kupowałam malutkie skarpeteczki, bodziaki, to bardzo poprawia humor.
Wszystkiego dobrego, niech dzidzia się zdrowo rozwija.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poza tym jak to tak innych razi to poprostu nie rozpowiadaj, że coś kupiłaś i będziesz mieć spokój ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem w 27 tygodniu i się zastanawiam czy nie za szybko.....w 11 tygodniu.nke myślałam o tym
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również 27tc i praktycznie nic jeszcze nie mam...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem w 14-tym i jeszcze nic nie kupiłam. I z kupowaniem i w ogóle mówieniem znajomym i w pracy o ciąży czekałam do drugiego trymestru. Teraz jestem już w drugim, ale też jakoś na razie się boję kupować. Chyba poczekam chociaż do 5 miesiąca. Ale to kwestia totalnie indywidualna :) Mówi się, że byle nie w pierwszym trymestrze... Głównie dlatego żeby się nie wiązać za mocno emocjonalnie, bo jednak statystyki są w tej kwestii smutne..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsza rzecz jaka kupilam to byl sliniaczek i bylam po usg polowkowym. Ciuszki zaczelam kompletowc kolo 30 tc. Wozek i lozeczko kupilismy jak maluszek byl juz w domu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem w 25 tc i mam dopiero wuzek i łyżeczki trochę rzeczy czy to nie za sxybko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co to jest wuzek?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wuzek jak wuzek, ale ma już łyżeczki hehe. Przecież dla noworodka łyżeczki to podstawowa wyprawka hehe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

ha ha ha ha ha ha ale się uśmiałam :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupowałam wyprawkę po ok 5 miesiąca. Wcześniej jakoś nie miałam do tego głowy bo miałam remont mieszkania. Najpotrzebniejsze rzeczy do wyprawki kupiłem tu https://www.onoplus.pl/pl/c/Dziecko/1213
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spadaj z tą reklamą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...kupowałam... kupiłem....
Wciskasz reklamę i nawet nie wiesz czy jesteś facetem czy babką?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

nnt. Jaki kupić materac do łóżka? (29 odpowiedzi)

Cześć Dziewczynki, pisałam w innym dziale forum, ale mnie olano. Czy Wy możecie mi doradzić,...

do góry