Widok
Odszkodowanie
Witam. Zostałem potrącony przez samochód. W momencie zdarzenia nie byłem ubezpieczony. Skończyło się jedynie na stłuczeniach. Winę ewidentnie ponosi kierowca samochodu. Kto poniesie koszty za przejazd karetką do szpitala i badania tam przeprowadzone? Podkreślam, że nie otrzymałem żadnej dokumentacji medycznej ze szpitala. Czy prawdopodobne jest otrzymanie odszkodowania za stłuczenia?
Koszty poniesiemy wszyscy w podatkach. Reguluje to Ustawa o Ratownictwie Medycznym.
Natomiast sprawę odszkodowania możesz sobie odpuścić. Jeśli nie ma trwałych urazów możesz ew. pociągnąć kierowcę za doznany ból czy utracone korzyści z powództwa cywilnego. Ale moim zdaniem niewarta skórka wyprawki. Musiałbyś (lub wynajęta firma od odszkodowań) mocno się nagimnastykować, żeby uzyskać jakieś sensowne odszkodowanie.
W sprawie dokumentacji zwróć się do szpitala. Muszą Ci ją wydać.
Natomiast sprawę odszkodowania możesz sobie odpuścić. Jeśli nie ma trwałych urazów możesz ew. pociągnąć kierowcę za doznany ból czy utracone korzyści z powództwa cywilnego. Ale moim zdaniem niewarta skórka wyprawki. Musiałbyś (lub wynajęta firma od odszkodowań) mocno się nagimnastykować, żeby uzyskać jakieś sensowne odszkodowanie.
W sprawie dokumentacji zwróć się do szpitala. Muszą Ci ją wydać.
Są też fundacje, które pomagają osobom po wypadkach. W praktyce to raczej nie fundacja, tylko dobry biznes, który ma na celu niezły zarobek dla takiej fundacji. Ale jeśli nie bardzo masz głowę i pieniądze na prawnika (bo prawnik też może dużo wziąć a niewiele wywalczyć) taka fundacja może być niezłym rozwiązaniem. Dostaniesz dużo mniej ale i ryzyko mniejsze. Zwykle biorą ok. 50% odszkodowania. W Gdyni na Abrahama gdzieś w pobliżu kantorów była kiedyś taka fundacja, ale teraz nie wiem.
Po wypadkach samochodowych, urazach to dobry jest taki fizjoterapeuta Michałowicz, nam pomógł po potrąceniu oraz potem złamaniu
telefon- https://www.trojmiasto.pl/Rehabilitant-Michalowicz-Pawel-o75384.html
telefon- https://www.trojmiasto.pl/Rehabilitant-Michalowicz-Pawel-o75384.html
http://refundo.eu/
Polecam zgłosić się do nich zwłaszcza, że zaczyna się sezon ślizgawek na drogach i chodnikach. Nie ma obaw, bo kasę pobierają dopiero po wygranej sprawie, także jeśli to coś skomplikowanego to walić jak w dym.
Polecam zgłosić się do nich zwłaszcza, że zaczyna się sezon ślizgawek na drogach i chodnikach. Nie ma obaw, bo kasę pobierają dopiero po wygranej sprawie, także jeśli to coś skomplikowanego to walić jak w dym.