Widok

Ogrzewanie gazem

Witam

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt postawienia skrzynki z gazem przez posesją?
I koszt przeciągnięcia gazu ze skrzynki do kotłowni i instalacja kotła?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli gazociąg jest w drodze to jakies 2300 brutto za postawienie skrzynki. A dalej to jeszcze nie wiem. Jak sie dowiadywałem to instalacja kotła to 1000 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poza instalacja samego kotla jest jeszcze kilka spraw dodatkowych np projekt gazu na posesji - pozwolenie budowę tego gazu na twojej posesji , nastepnie wykonanie i wykonanie instalacji zewnętrznej potem dopiero prace w środku
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Calosc z kotlem kondensacyjnym. Rura w komin itp. min 15000
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za odpowiedzi.
Tylko rura w drodze jest ale 200 metrów ode mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dolicz jeszcze ok 100zl za 1mb. Bo gazownia robi chyba do 20m. Albo zrob zrzutke z sasiadami,to bedzie lzej. Taniej wyjdzie pompa ciepla i jeszcze rachunki mniejsze, jak za gaz. Koszt pompy to ok 25-30 tys. A jak dolozysz panele to prawie free.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby się zdecydować na instalację gazową to trwało u mnie 3 lata interesowało mnie koszta całe inwestycji to znaczy znalazłem firmę która wszystko sama załatwiła sprawy za mnie i instalacja plus podłączenie kotła zapłaciłem 18000 zł. Rachunki za 70m2 w okresie zimowym mam 400 zl na miesiąc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Strasznie drogo. Ja mam rachunkinw okresie zimowym ok. 500 zł na miesiąc za 150 m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może i tanio, jeśli nie ma dobrej izolacji. Każda inwestycja jest inna i innymi parametrami jest uwarunkowana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli z podgrzaniem wody to nie tak dużo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całkowity koszt z planami, budową przyłącza, budową instalacji, uruchomieniem to ~22 tys. Warunek dla instalatora - kocioł ma być z gatunku bardzo dobrych, możliwość podłączenia do internetu celem sterowania zdalnego, pogodówka, jak najmniej obsługowy, dwa obiegi różnotemperaturowe (czyli dochodzi sprzęgło), wymiana wkładu w kominie (ponad 9 m wkładu). Odzyskałem z ogólnej kwoty ponad 6 tys - program Czyste Powietrze.
Na chwilę obecną koszty miesięczne w domku 140 m2 z ciepłolubnymi kobietami i wiecznym napełnianiem wanny to:
- sezon letni ~120-150 zł - woda (koszta opłat przesyłowych większe niż zużycie gazu)
- sezon zimowy ~450-600 zł - woda +CO

Dla mnie to mało. Na ekogroszku minimum teraz pewnie z 900-1000 zł, bo prawie 1 tona mi schodziła zimą.
Dla maruderów typu "co tak dużo", "przepłacasz", "tylko nie gaz" powiem, że jestem zadowolony, Nigdy więcej ekogroszku, pyłu, kurzu, sadzy, popiołu i ogólnego syfu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dużo , ja mam takie opłaty dla domku 315 m2 . Pamiętaj też, że przy dotacji Czyste Powietrze nie wolno ci palić w kominku . W razie przyłapania zwrot . Możliwe że nie masz kominka wtedy nie ma problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie mało.
Nie mam w umowie podpisanej z UG nic o tym, że nie mogę palić w kominku. Może kolejne edycje miały jakieś dodatkowe warunki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Psie przedszkole (7 odpowiedzi)

Polecacie jakieś zajęć dla szczeniaczka, chodzi coś w rodzaju psiego przedszkola. Czy jest coś w...

Oferta pracy (3 odpowiedzi)

Przychodnia Ars Medica w Bojanie Poszukuje Pani chętnej do pomocy w sprzątaniu Pracą...

Lista afer Ryszarda Kalkowskiego (108 odpowiedzi)

W związku z licznymi wątkami, w których pojawiają się różne informacje, potwierdzone lub nie,...

do góry