Widok

Oliwka dla dzieci w ciąży - czy można stosować ?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy w pierwszych miesiącach ciąży można stosować oliwkę do ciała dla niemowląt, ponieważ większość preparatów dla kobiet w ciąży jest od 4 miesiąca? Jakie sprawdzone preparaty polecacie po 4 miesiącu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
matkoooo....

a co Ci zrobi oliwka? ????

nadgorliwosc gorsza od faszyzmu jednym slowem.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3
Julia, jak najbardziej możesz używać oliwki dla dzieci. Chodzi o to, żeby skóra była jak najwięcej nawilżona w miejscach "strategicznych", czyli tam, gdzie lubią tworzyć się rozstępy- więc nie tylko brzuch, ale i uda, pupa, a nawet przedramiona.
Po 4 miesiącu możesz używać preparatów Mustela (drogie!!) lub Fissan (tańsze, ale skuteczne).
Niestety, jeśli masz rodzinne uwarunkowanie do rozstępów, to pewnie i tak ich nie unikniesz- ja się smarowałam, dbałam i mimo wszystko, eh, brzuch w paseczki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja używalam po kazdej kapieli:)
image.
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do :-) : zadałam pytanie i oczekuję kulturalnych odpowiedzi a nie głupiego komentowania, a mogę być nawet nadgorliwa :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
jak najbardziej możesz, jednak optymalnie by było jakbyś stosowała produkty bezzapachowe. Druga sprawa, że przy zagrażającej ciąży masowanie brzucha oliwką czy czymkolwiek innym może powodować dodatkowe skurcze (oczywiście to info dla innych, nie bezpośrednio dla Ciebie :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mozna pytac, ale czasem jestem przerazona tymi pytaniami... nie wiem czy wynika to az z takiej niewiedzy czy faktycznie chorobliwej troski...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakbym już miała się czegoś przyczepić to samego tytułu wątku ;) bo czytając go "zobaczyłam" ciężarne dzieci smarujące się oliwką ;) ("Oliwka dla dzieci w ciąży")
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeśli Autorka wątku ma wątpliwości co do składu oliwek ;) to zawsze może sięgnąć po te najbardziej naturalne oleje :] http://ekomama.pl/?p=991

zgłęb temat i poszukaj który najlepszy dla ciężarnej ;) http://www.ecospa.pl/oleje-roslinne-zimnotloczone-c-17.html

może migdałowy? http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Uroda-domowe-sposoby/534574,1,Czy-masz-juz-olejek-migdalowy.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zwykła oliwka raczej nie zaszkodzi...Ja bardzo polecam olejek bio oil. Zapach ma dość orientalny-nie każdemu pasuje..Zanim pojawiła sie w Pl poleciła i dostarczała mi ją koleżanka z Dubaju. Jestem w polowie 8mies i odpukać ani jednej kreseczki:)) smaruje 2 a czasem więcej razy dziennie. Mustela "rolowała"mi się na brzuchu wiec używałam na uda i pośladki:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przepraszam,ale jak czytam jakie ludzie mają problemy to słabo mi sie robi;((smaruj się czym chcesz,napewno nic nie zaszkodzi.Ja całą ciąże smarowałam się rano i na wieczór oliwką i innymi balsamami,po 9 miesiącach miałam łóżko do wymiany po całe było w plamach,tak się natłuszczałam.W 7 misiącu czułam jak mi skóra pęka na brzuchu,,tyle mi to smarowanie pomogło.Żadne przeparaty nie pomogą,zależy od skóry..niektórzy się wcale nie smarują i nie maja rozstępów,a ja wylałam na siebie lirty i co???tylko operacja mi pomoże w tej chwili..
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam oliwkę z pompką ;) Łatwa aplikacja.
Stosowałam też Mustela 9 miesięcy: cena może duża ale warto, pozatym bardzo wydajna.

Pozdrawiam,
Olka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na pewno nie zaszkodzi smarować się oliwką, nawet jeżeli nie zapobiegnie rozstępom, to na pewno nawilży skórę:) Co do tych nieszczęsnych rozstepów, to niestety prawda, że jeżeli ktoś ma "słabą" skórę, to nic nie pomoże. Przykładem jestem ja:) Smarowałam, masowałam się od samego początku ciąży, wszystko było ok, aż do połowy 9 miesiąca, trachhhhh brzuch popękał:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja miałam obsesje i nic tylko się smarowałam i co? i po terminie zrobiły mi się rozstępy.

ale wracając do tematu, to warto się smarować, bo rozciągająca sie skora swędzi strasznie;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
daj spokój - miałam ten preparat przy pierwszej ciazy - nie mialam rozstępów, przy drugiej ciąży smarowałam się zwykłym balsamem DOVE i tez nie miałam rozstępów.

Popatrz ma babcię, mamę, siostrę - i wywnioskujesz jak prawdopodobnie będzie u ciebie.

Oliwki kobieto się nie bój - więcej zaszkodzić ci mogą bakterie na klamkach u drzwi, wózkach sklepowych czy banknotach....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobieto skoro jesteś taka mądra to po co siedzisz na takich forach i glupio odpowiadasz.Ma kobieta problem i się pyta skoro nie umiesz jej normalnie udzielić odpowiedzi to znikaj z tego forum i wejdz może na bardziej inteligentniejsze dla ciebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja używałam od początku i słyszałam że oliwka jest bardzo dobra potem używałam zwykłych kremów na rozstępy np ziaja i nie miałam żadnych rozstępów ale musisz uważać przy wyborze bo to nie może byc zwykły krem na rozstepy bo one mają zbyt silne działanie co by mogło zaszkodzić dziecku tylko te dla kobiet w ciąży ale z rostępami jest tak że to genetyczne w mojej rodzinie nikt nie miał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie używaj oliwki na rozstępy, ona za bardzo nic nie da. Poczytaj opinie i poszukaj jak najlepszego kremu z masłem kakaowym, shea i kolagenem. Ja używam Palmersa, 7 miesiąc i na razie są małe (ale nie będę kłamać, że się nie robią). Fakt, że ładnie po nim wyblakły te starsze :)
Większość produktów zaleca stosowanie od 4go miesiąca, ale jak zaczniesz delikatnie masować skórę brzucha wcześniej to tylko na plus.

Aaa i gdzieś czytałam, że najbardziej skórze robi dobrze samo częste wmasowywanie balsamu, a nie sam jego skład.

No i nie oszukujmy się, nie istnieje cudowny środek - jeśli genetycznie są Ci pisane rozstępy to się porobią, można tylko starać się minimalizować skutki. Są babeczki, które przybierają w ciąży po 2 kilo, a brzuch do porodu jak litrowa miseczka, ale nie ma ich zbyt wiele :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby stary temat, ale powracam - aktualnie jestem w 3 miesiącu ciąży i chciałabym powoli zacząć się zapoznawać z kosmetykami ciążowymi. Koleżanka korzystała właśnie z masła shea z tego sklepu : https://mydlasie.pl/

Czy znacie sprawdzone inne sklepy, gdzie cena jest ok i może są z Gdańska i można samej odebrać, aby nie płacić za przesyłkę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

Leśny Żłobek (6 odpowiedzi)

Witam Czy ktoś ma/miał dziecko w Leśnym Żłobku na Morenie. Czy jesteście zadowoleni, ile kosztuje...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry