Widok

Opłaty za zamknięte przedszkole

Czy też będziecie płacić stałą opłatę za przedszkole pomimo tego że jest zamknięte? Dyrektorka tłumaczy, że wychowawcy pozostają w stanie gotowości do opieki nad dziećmi ale to nie prawda bo nikt nie ma prawa ich ściągnąć do pracy do przedszkola!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tak, moje dziecko chodzi do Gdyni i również muszę zapłacić , ponieważ dyrekcja ma nadal te same zobowiązania bo rząd nie zamknął tylko zawiesił . Powiedziała mi wprost może Pani nie płacić , a ja zwolnię nauczycielki , ale niech Pani nie oczekuje po powrocie stanu fizycznego kadry , zamknę przedszkole aż kogoś znajdę albo i nie . I na koniec , ma pani od państwa opiekę na dziecko ( jeśli legalnie pani pracuje ) ja nie mam nic , tylko pretensje rodziców, Płacąc ciężkie pieniądze do państwa i pensje nauczycielom, zamykając przedszkole nie z mojej winy .
Bardziej się martwię co będzie jak przedłuża to zamknięcie do świąt , to się dopiero zacznie
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja sie wypowiem od strony pedagoga . Pracuje w przedszkolu prywatnym w Osowej , nie zdajecie sobie państwo sprawy, co się teraz dzieje. Moje przedszkole organizuje milion atrakcji dla dzieci , za które płaci przedszkole , wówczas rodzice uważają to z czesnego , należy się , nauczycielki spędzają z waszymi dziećmi więcej niż wy sami , teraz posiedzicie miesiąc to zobaczyć jaki to lekki pieniądz , zostaliśmy zawieszeni , pensje nauczycieli naprawdę nie są wygrana w totolotka . Sami jesteśmy w ciężkiej sytuacji bo dyrekcje straszą o zwolnieniach i zamknięciami placówek , a wy kiedy jest potrzeba jedności , kiedy macie zabezpieczenie od państwa kłócicie się o to by zarobić ? Państwo da i jeszcze skorzystam z czesnego . Przykre . Po tej sytuacji powiedziałam ze dyrekcja powinna robić selekcje rodziców . Ten tym niech szuka państwowe miejsca , i pozna różnice . Ja mogę powiedzieć tylko jako pedagog ze rodzice wstydu nie maja , przyprowadzają brudne chore dzieci , karmią fast food i dają im na cały dzień telefony - tak moi mili dzieci wszystko mówią !!!!! A wy jeszcze szarpiecie się o złotówkę , dla osób które pokazują im inna alternatywy niż to co wy im oferujecie , czyli nic .
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 14
Hahahhaa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żenujące jest określenie że szarpiemy się o każdą złotówkę bo opłaty za przedszkole nie są niskie. Proszę wziąć pod uwagę że inne firmy również musiały zawiesić swoją działalność i im nikt za to nie płaci.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
Wszystkie firmy ucirpia... prawda jest taka ze to pracodawcy poniosą większość kosztów, pracownicy i tak dostaną wypłaty, może troszke mniejsze ale dostaną. A co ma powiedzieć pracodawca skoro wynagrodzenia musi zapłacić, podatki i ZUS również A sam nie wystawi faktur i pieniędzy nie dostanie??
Jak zawsze każdy patrzy na swój czubek nosa...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dokładnie zawiesić , co zwalnia je z zapłaty za ten okres ZUS podatku i pensji , a przedszkola w myśl prawa są czynne . Jest logika ? Wg mnie tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
otwórzcie przedszkole , posmakujecie tego luksusu i później pogadamy . Ja chodz bym miał 30 miesięcznie zarabiać to tego użerania z rodzicami nie zniosłabym , dla mnie dramat , myślenie pod siebie wszyscy cierpią tylko ze jak kadra zostanie zwolniona to soe nie znajdzie od ręki nowa , a przecież będzie Pani tego zadała po powiecie bo będzie płace to chce .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

twój nick janka żenujący jest MADGO ja bym na twoim miejscu dzieciaka uciekła bo ma takich rodziców żydków z rudymi pejsami pozdro 600 =) . Użeranie się z małymi dzieciokami to najgorsza żecz na świecie serio myślę że praca nurkowania w fekaliach tak zwana szambonurstwo jest lepsza niż zmaganie się z małymi farmazonami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli tak myśli pani o rodzicach, to nie powinna pani opiekować się ich dziećmi. Pedagog współpracuje również z rodzicami. Opowiadanie na forach o przykładach z przedszkola, to brak etyki zawodowej. Rozumiem zdenerwowanie obecną sytuacją, ale to co pani wypisuje nastawia negatywnie rodziców do współpracy z nauczycielami przedszkoli, a tym samym działa na niekorzyść środowiska nauczycielskiego.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak firma z którą mam umowę o świadczenie usług zawiesza działalność (albo organy państwa nakazują zawieszenie) i te usługi wynikające z umowy nie mogą być świadczone to umowa jest wypełniona czy nie?
No nie jest, więc nie ma podstaw to zapłaty umówionej ceny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
A czemu nie chcesz placic...czy jak ty nie pójdziesz do pracy bo np. Będziesz mial kwarantane to wynagrodzenia nie dostaniesz ....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chwila chwila, właściciele oprócz dotacji od rodziców otrzymują dotacje z urzędu miasta czy gminy i to spora suma na każde dziecko. Nawet przez wakacje.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
A znasz szczegóły utrzymania takiej placówki ? A wiesz ze dotacje nie zostały wstrzymane przez kwarantannę ? Znasz wszystkie szczegóły ? A czy twój szef informuje Cie skad czerpie przychody , czy ty prowadząc dzielność informujesz skad czepiresz przychody?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
To nie puszczaj dziecka do przedszkola tylko siedz z nim w domu i po problemie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Znam dzialalnosc prowadzenia przedszkola od podszewki i nikt nie odbiera dotacji w czasie koronawirusa. Właściciel przy dobrej woli może zmniejszyć czesne. Proszę rozmawiać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ile było przypadków epidemii ze wieś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodatcja na przedszkole (np.w Baninie, Zukowie) to suma 1-2mln zlotych rocznie, z budzetu gminy....Malo, aby oplacic pensje?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dla żłobków również jest ta dotacja
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i o! Oddawać kasę skurkowane udawacze teraz my bediem siedziec z dzesiką za ten grosz juz my siem poradzim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie to też jest chore, że pomimo tego że dziecko do przedszkola nie idzie, nauczyciele dostają 100% wynagrodzenia a my mamy płacić cała kwotę czesnego. Płacić 600zl za nic? To jakaś kpina, tak jak w większości sytuacji teraz, przedszkola też powinny mieć na uwadze rodziców tym bardziej że większość na pewno nie ma tylko jednego dziecka. Ale co, tylko kasa się liczy i każdy dyrektor przedszkola ma klapki na oczach na cokolwiek innego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Skoro hotelarze oddają kasę to i przedszkola niech oddadzą kase i jej nie pobierają. Ja nie będę finansował czyjegoś biznesu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak twoje dziecko jest chore i nie chodzi do przedszkola, to też płacisz. Teraz nie jest chore, ale nie chodzi, żeby nie zachorować. Wirus nie jest widzimisię przedszkola, a zamknięcie placówki jest spowodowane siłą wyższą, a nie kaprysem, dlatego pełna odpłatność nie jest czymś przyjemnym, ale zrozumiałym. Jak są wakacje i ferie to też płacisz pełną kwotę za placówki niepubliczne, chociaż dziecko nie korzysta z opieki (wiele przedszkoli jest w lato zamknięte na co najmniej miesiąc), więc nie rozumiem wszczynania awantury o 2 tygodnie w sytuacji, kiedy zwyczajowo i tak się płaci za placówkę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Prawdziwy Baniniak zero myślenia i słoma z butów wylazi na kilometr.
To jest kryzysowa sytuacja i na pewno nie potrwa 2 tygodnie więc z jakiej racji ja mam za to płacić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak czy tak wszyscy zapłacimy, nawet jeśli rząd zapłaci - a rząd skąd bierze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale czemu mam płacić podwójnie ? Przedszkola i żłobki są dotowane z gminy , to wystarczy na postojowe. Teraz dostają kasę z dwóch źródeł, a koszty są niższe, no dzieci brak :),inna sprawa, ze przedszkolanki tez w większości biorą teraz opiekę, wiec kto tu robi za wielbłąda ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ograniczenie umysłowe , czy dyrekcja zamknęła przedszkole czy kazał im rząd ? Czy dyrekcja dała urlopy nauczycielom za które płaci czy rząd ? Czy jak dyrekcja nie zapłaci nauczycielom i się zwolnią a po powrocie przyjdą dzieci a przedszkole zostanie zamknięte z powodu braku kadry , tez to pani zrozumie ? Czy za cała sytuacje odpowiada dyrekcja ? Czy dyrekcja wg pani znajduje się w komfortowej sytuacji ? Czy uważa pani ze to dla nich tez sprawiedliwe wysłuchiwać ciągłych roszczeń dlaczego nauczyciele dłubią w nosie i dostają kasę ? Bo tak zapewne pani to interpretuje . Morawiecki ma e-mail tam niech pani pisze o sytuacji , i może on panią zrozumie , bo ja nie . Może pani znaleść tańsze przedszkole lub do zerówki ( która jest darmowa w szkole ) edukować dziecko sama - za darmo , nikt nie jest w komfortowej sytuacji , ale rodzic egoistycznie myśli tu i teraz to nie sprawiedliwe .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

Jeszcze dodam ze sama jestem rodzicem i nie będę prosić o obniżenie czesnego , siedzę tydzień z młodym w domu i wie Pani co ? Dopłacie jeszcze by już tylko wrócił do przedszkola .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja również rozumiem , ze przedszkola nie obniżyły czesnego . Jest mi ciężko , ale dostanę opiekuńczy od państwa co mi pomoże się wyprostować jakoś , wg mnie problem maja ci co nie płacili ZUS pracując lub pracowali na czarno le takich nie jest mi szkoda bo skoro okradali państwo to teraz ponoszą konsekwencje , kolejna partia to mamy siedzące z drugim dzieckiem na macierzyńskim nie wiele tracą bo i tak siedza wiec nie misza isc z pracy ma l4 bo siedza sobie w domu jak przed epidemia . Reszta osób pracująca nie powinna mieć
Z tym problemu ponieważ albo są na opiekuńczym. Albo nareszcie zaczną walczyć o umowy w pracy nie śmieciowe żeby na przyszłość otrzymywać takie zastępstwo do finansowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

A co z osobami na bezrobociu? Szukali pracy bądź ubiegali się o dotację na założenie działalności..a teraz nie przysługuje im opiekuńczy, a za dwójkę dzieci zapłacić trzeba;( przedszkola mogłyby chociaż proporcjonalnie obniżyć czesne za media,bo w końcu prąd,woda się nie zużywają,gdy taka liczba dzieci z nich nie korzysta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi też rząd nakazał zamknąć firmę i nie zmuszam moich klientów aby mi płacili chociaż nie korzystają z moich usług.. Dlaczego przedszkole ma być wyjątkiem????
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie można zamknąć z dnia na dzień. Nauczyciele mają 3 mc okresy wypowiedzenia , podobnie najem lokalu. Jak rodzice nie zapłacą czesnego to opłacić to będę musiała - podobnie jak ZUS za siebie i pracowników, a nie będę miała z czego. Jeśli chodzi o punkt przedszkolny który prowadzę to dotacje pokrywają mniej niż połowę kosztów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co za bzdury, latem w przedszkolu gdzie chodzi syn jest dwutygodniowa przerwa (remont, urlopy itp) i płacimy wtedy połowę standardowej stawki za czesne.
Finanse placówki to nie mój problem - od tego jest księgowość żeby zadbać o stronę finansową.
Jak dziecko jest chore i nie idzie do przedszkola to z mojej decyzji, ale placówka wtedy działa i wykazuje gotowość do opieki nad dzieckiem - nie ma powodu żeby nie płacić. W obecnej sytuacji nie ma takiej gotowości (przyczyny to już kwestia drugorzędna) - nie są świadczone usługi - wiec nie jest wypełniona umowa, która mówi że placówka świadczy usługi opiekuńczo wychowawcze (...) W określonych dniach i godzinach etc.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Doklkadnie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mietek oj Mietek , zapałce prawnikowi bo ew nie rozumiesz prawa w krzyżowej sytuacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mietek idealnie powiedziane! Nauczyciele dostają wynagrodzenie i dodatkowo dodatek jeśli opiekują się dziećmi a są tacy ludzie co dodatku nie dostaną a za przedszkole i tak muszą płacić. Przedszkola powinny wykazać się zrozumieniem i czlowieczeństwem tym bardziej, że otrzymują cały czas dotacje! Jakaś jedna wielka kpina, kasa się liczy dla samej dyrekcji a to że rodziny mają potrzeby już nie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram!!!! W szkołach nauczyciele są w gotowości a w przedszkolach w jakiej??? Tym bardziej że zamknięcie przeciągnie się prawdopodobnie do końca kwietnia. Nawet nie zaproponują częściowego obniżenia opłat
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

W której?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ni to mamy już info o przedłużeniu do 12.04, a potem do końca miesiaca.
Niestety bez bunt będą nas wykorzystywać, a w pojedynkę walczyć się nie da. Skończy się na kamienice, a wszyscy i tak zapłacą, a właściciele będą się śmiać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

idz sie leczyc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie sprawa oczywista przedszkole zamknięte to nie płacę, mi też nikt nie da teraz nic za darmo, a tym bardziej jak wszystko drożeje. Wiadomo że to ciężka sytuacja dla właścicieli ale inni teraz też mają problemy przez to wszystko. Derekcja mogła by chociaż jakieś pismo napisać, kontakt z nami nawiązać i spróbować się dogadać. Usługi z których się korzysta zawieszają opłaty i proszą o dobrowolną wpłatę na utrzymanie. To rozumiem, a nie za parę dni nowa faktura 750zl i cisza. Państwo z dyrekcji czytacie to na pewno, więc proszę w imieniu swoim i innych zaproponujcie nam coś żebyśmy się dogadali. Inaczej większość nie zapłaci
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie płac , ja wskoczę ma twoje miejsce chętnie . Nie mam gdzie dziecka zapisać wiec licze ze sytuacja poluźnienia zrobi w placówkach . 500 plus dostajecie wiec państwo wam tego nie zabiera , ale czekam jak się wykruszycie , moje dziecko zysk
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nic nie trzeba płacić. Przedszkole może skorzystać z tarczy kryzysowej oferowanej przez rząd. Usługa przedszkolna nie jest świadczoną więc nie ma podstawy do płacenia za przedszkole.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Brednia. Nie płac i opisz to za 5 miesięcy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szkoła / przedszkole prowadzą zajęcia internetowa to wpisują się w nowe rozporządzenie . Świadczą usługi , a nauczyciele są w gotowości . Nic nie zrobisz , to jest bzdura puszczona po forach nie adekwatna do rzeczywiści
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gotowości do dotyczy pracowników czy dostaną wypłatę czy nie. Są gotowi to jeden tel i muszą przyjść. Nie dotyczy to konsumentów bo jak są gotowi to ja w poniedziałek chce oddać dziecko pod opiekę. W umowie jest zawarte że świadczą usługi opiekuńczo wychowawcze hmm teraz nie opiekują się dziećmi, a że wrzuci se ktoś filmik jakiś niby z zajęciami nie zobowiązuje do płacenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wypowiedz umowę , napisz tylko w jakim przedszkolu a ja od razy wskakuje na twoje miejsce nawet teraz jak się nic w przedszkolu nie dzieje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wie Pani dlaczego nie obniża ? Bo to jest sektor który musi przetrwać , bo bez tego nie będzie Pani wstanie wrócić do pracy , bo z dzieckiem do pracy się nie chodzi . Jak zakończy się epidemia wszystkie dzieci musza wrócić do pracy by rodzice mogli wrócić do pracy. Ja również uzyskam informacje gdzie Pani wypisze dziecko , ponieważ moja placówka ogłosiła ze zamyka , gdyż bez czesnego nie ma możliwości przetrwać . Wiec za pewne zaraz zostanę bez przedszkola , bez opieki dla dziecka a do pracy będę musiała wrócić .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oddawać kasę. Zero na przedszkola . Rząd dopłaca do pensji więc jak my płacimy to dopiero sobie zarobią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Haha co rząd do płaca ? Czy wy słuchacie ze zrozumieniem ? Oświata pracuje , nikt im nie dopłaci ! Są wyłączeni z tego sektora !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracodawca przedszkole płaci tylko 40 procent pensji drugie tyle państwo a pracownik rezygnuje z 20 procent . Ale sobie zarobią. Arogancja finansowa to powinna być na takie działania ustawa aby nie wykorzystywać epidemii do pomnażania majątku. Wystarczy proste wyliczenie brak dzieci to brak kosztów wody asenizacji ogrzewania prądu pracownicy tylko za 40 procent no i zus. Rodzice płacą jak dotychczas to jest koronabiznes. Mam nadzieję że będą takie coś karać. Powinno być obniżone.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Idz wie wyśpij , co ty za bzdury pisze !
W pierwszej kolejności naucz pisać się ze zrozumieniem , bo tego bełkotu zasypanego proszkiem nienawiści nie da się czytać . Otwórz szybko przedszkole i się bogać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dla mnie takie praktyki w trakcie epidemi to jest coś na kształt szabrownictwa. Oby znalazly sie paragrafy. Jeszcze raz powiem brak dzieci w przedszkolu to brak kosztow panstwo doplaca do pencji czyli pracownik za 40 procent ceny . Bezwrotny kredyt na utrzymanie miejsc pracy. Mało ? Jak można pobierać w takich okolicznościach cale czesne . To jest biznes.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poprośmy linki gdzie dopłaca do pensji ?
5000 bezzwrotny kredyt, hahaha zart
Pani otrzyma zasiłek na opiekę za 30 dni ! Za pieniądze podatków z przedszkola oraz 500plus , pytam się mało ? Za siedzenie w domu ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Telewizji nie oglądacie. Wlacz telewizje i sie dowiesz komu doplacaja i ile .Ale biznesy niektórzy zrobią na epidemii . Wymaganie od nas oplat w pelnej wysokosci uwazam za arogancje i biznesowe żerowanie na tragedii narodu . Biedni dają datki na siepomaga dają dary na walkę z wirusem przy OSP . Są też inni którzy tylko szukają jak tu się wzbogacić na epidemii .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To jest arogancja . Nie spodziewałam się. Aż strach dzieci oddawać pod opiekę. Z jakiego jest Pani przedszkola ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tego co wiem w okolicy żadna placówka nie obniża czesnego !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto wiedziec z ktorego przedszkola Pani jest . Ma Pani ciekawe poglądy i ciekawa argumentację. Jest epidemia. Nam też brakuje. Ale bierzemy część kosztów na siebie bo innego wyjścia nie ma . W przedszkolch będą dojić kasę od rządu i od rodziców ponosząc mniejsze koszty niż normalnie bo nie ma dzieci . To jest nieuczciwe społecznie. Naganne i nie chce używać mocnych słów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grazka nie rozumiemy się , nie bronię przedszkola , nie mam żadnych poglądów . Mam to szczęście ze pracuje zdalnie i katastrofa mi nie grozi ale wiem jak działają programy polskie , wiem ze nie będą doić nic bo narazie nie jest nic ogłoszone , nie są znane szczegóły , ciężko jest ustalić placówkom coś kiedy szczegóły zna tylko rząd . Narazie ZUS jest bez zmian podarki bez zmian i nic rząd nie dał ale rodzice otrzymali opiekuńcze i otrzymają opiekuńcze oraz 500 plus o to jest pewne wiec narazie rodzice są do przodu a nie przedszkola ! Bądźmy obiektywne . Idąc Pan tokiem rozumowania to rodzice będą zarabiać bo noe zapłacą czesnego o dostaną od państwa . Przestańcie się wygłupiać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co państwo da rodzica ? Ja mogę dac ale coś nie całe czesne. Dwoje dzieci moje chodzi do przedszkola Hocki, ja jestem na opiece dostaje więc mniejszą wypłatę i to sporo bo też premie wszystkie zabierają za nieobecność, mąż dostaje połowę wypłaty w pracy bo firma zamknięta. Teraz jak mam zapłacić całe czesne to nie będę miała na chleba. Ciężka sytuacja dla przedszkola ale inne firmy też mają ciężko bo są przymusowo zamknięte , a trzeba płacić wypłaty i wynajmu budynków i kredyty i nikt im nie da. Opieka nie jest wykonana to nie dam. Czemu mam oddać komuś 1000zl ponad za darmo ? Kto da mi na jedzenie teraz ?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja byłam zatrudniona na śmieciowej umowie i teraz mam 1530 zasiłku zamiast 8000 pensji . I uważam że przedszkole musi jakiś straty ponieść do czasu ustalenia przez rząd pomocy dla przedsiębiorców . Nie może być tak ,że my zapłacimy za ich straty a potem oni będą dojić z nas i z rządu. To jest społecznie nieuczciwe. Każdy musi ponieść jakieś straty . Nie ma lepszych i gorszych . Uczciwych i cwaniaków .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

G raza wcześniej napisałaś ze przedszkola dostaną dla przedsiębiorstw zapomogę , teraz piszesz ze trzeba czekać . To twój problem ze miałaś śmieciowa umowę i nie placilas podatków do państwa . Jak ty kradłam było super. Było od początki pisać prawde to dyskusja by się nie ciągnęła bo takich jak ty mi nie szkoda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przedszkola zachowują się jak szbrowniki . To jest atak na portfele polakow A zapomogi i przesunięcie zus juz jest i można już rejestrować w zus. Jak dla mnie pobieranie opłat i dofinansowania państwowego jest nieuczciwe i społecznie szkodliwe . Mam nadzieję że będą na to paragrafy albo placówki które mają się wzbogacić ominie tarcza dla uczciwych Polaków. Może po epidemi jak ktoś się dopatrzy będą musieli oddać do państwa nienależne pieniądze . Pieniądze z tarczy są w mojej ocenie nienależne i tyle .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A twoja umowa śmieciowa jest uczciwa ? Zapałce wyrównanie za pewnie która brałaś pod stołem skoro tak do tego podchodzisz . Jesteś niedorozwojem i wstydź się , zawsze złodziej szuka złodzieja w innym człowieku p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja umowa to umowa o dzieło . Wykonuje projekty elementów statku dla przemysłu stoczniowego. Podejmuje się dziela i po zakończeniu szukam innego dziela w innej firmie .
Niech się wstydzą przedszkola .Jest epidemia a zachowują się jak by były złote czasy . Aby Ziobro wlepił po 15 lat jak w Rumunii. Polak lubi ciągnąć z obywatela i państwa a potem liczyć srebrniki w zaciszu domowym .Z jakiego przedszkola jesteście bo ja tam dziecka nie oddam bo widzę kryzys wartości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystkie w Baninie nie obniżają na ten monet wiec nie ma różnicy kto gdzie chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo to prywatne działalności więc ciągną ile się da
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prezydent powiedział aby uciąć cwaniactwo . Firmy dostaną zwolnienie z zus jak im obroty spadną o 50 procent . A tu wręcz bez zmian i obroty w przedszkolu te same i w dodatku koszty mniejsze . Dobrze że ucięto koronocwaniactwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

To jest dla firm które zatrudniają po niżej 10 osób , przedszkola zatrudniają więcej i się w to nie łapią. Taka pomoc od państwa . Przykre . Sama zatrudniam 20 osób i mi się nie należy , tez muszę zapłacić za przedszkole cała kwotę , a jak nie zapłacę na moje miejsce jest kolejka , w szczególności teraz to zostanie wykorzystane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba twój prezydent
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla takich osób są inne programy. Dopłata do pensji. Zainteresuje się jak masz 20 osób A nie ferment siejesz. I liczysz srebrniki. Obejrzyj wiadomości . Obniż czesne nie żeruj na epidemii .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Grażyna i niektórzy przedmówcy piszecie straszne bzdury. Bardzo fajnie że siedzisz w kieszeni każdego i źle życzysz innym ludziom. Knujesz słaby człowieku, a z twoich ust wydobywa się tylko jad i gnojówka, uwierz że lepiej w tej sytuacji nic nie pisać. Rozliczasz każdego ze wszystkiego, popatrz najpierw na siebie, bo nikt ci nie dał prawa do oceniania innych. Żyjcie w żalu i babrajcie się g*wnie w swoim domu i zagryzajcie się tam. Nie obchodzi mnie co masz do powiedzenia tępy roszczeniowy polakówu. Nie do wiary że w tym naszym Baninie żyje tyle okur#%$¥$w!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To moze niech przedszkola zwroca dotacje od gminy za czas w ktorym nic nie robia. Dotacja jest na wyszczegolnione dzialania, a nie za caloksztalt. Rodzic teraz nie powinien placic bo to on sprawuje w pelnym wymiarze opieke nad dzieckiem a nie przedszkole. Mozna powiedziec, ze oplata powinna isc w druga strone. Do rodzicow. Albo moze dzwonic do przedszkola i prosic o opieke u siebie w domu...jesli sa wszyscy w gotowosci...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to dzwoń, do przedszkola, do urzedu i ministra... juz zacznij by do konca miesiaca sie wyrobic. tobie powinni doplacic na rozwoj , bo ew stanelas w wieku 13-15 lat nie ogarniając zycia. Amoze ujawnij sie z madrosciami z imienia i nazwiska forum banino facebook. zobaczymy ktoz to taka elekwencja swieci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stop . Ogarnijcie się . Piraci . Naród w kwarantannie. Ogólnokrajowe ściepy. Przestańcie liczyć. Złodziejstwo i tyle .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czekam na ustawę co takich jak wy wsadzi do więzienia . Dostaniecie doplaty i czesne od rodziców i nie macie kosztów bo dzieci są w domu . Będzie dla Was specjalne miejsce w piekle .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ci co tak bardzo chętni są dawać kasę, to widać że pracownicy przedszkoli czują dobry zarobek, proste w przedszkolu z 100-150 dzieci czesne 500-750. Kwota 50000 - 112500 + dotacja + brak opłat + możliwe że pracownika dadzą mniej albo wcale bo się wycofania hmmm dobry interes zakaz będzie do czerwca albo lipca na sto procent to można se fajną kwotę przytulić ... A jak ktoś straszy że wywalą to niech wywalą i se wezmą inne dziecko,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żenada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak sama nazwa wskazuje: Rodzic dzieci, walczacy o swoje i tych tez dzieci interesy. A moze Ty napisz zamiast Anonim: pracownik czy tez wlasciciel przedszkola...walczacy o....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracownik dostanie mniej czyli 40 procent aplaci państwo 40 procent przedszkole A z 20 procent rezygnuje pracownik . Zatem zyski będą mieli jeszcze większe. Pomijając epidemia to i tak przedszkola zarabiają teraz więcej bo nie płacą za wodę asenizacje prąd materiały dla dzieci ogrzewanie . Mogli by już chociaż trochę obniżyć. Będziecie się smażyć w piekle za koronabiznes .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Typowa Maryna , usłyszała coś w tv i powtarza głupoty , przeczytaj i zrozum te wprowadzenia a może zejdziesz na ziemie , niestety wątpię , bo trzeba mieć trochę oleju w głowie . Kto Ci broni wypowiedzieć umowę? Nie męcz się i ich , wychowaj dziecko wg swojej wizji , za darmo ! Może to będzie początek cudownego interesu by otworzyć przedszkole własne , skoro takie miliony zarobkowe wchodzą w grę , zaryzykuj tego smaku chleba !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z jakiego przedszkola jest Pani warto wiedzieć gdzie takie poglądy. Koronobiznesmeni .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Myślę że temat jest ciężki. Mimo że wg prawników rodzice mają rację żaden z nas nie chce iść do sądu /wypowiedzieć umowy ( wg większości prawnikow takie są wyjścia gdy dyrekcja uparta). Wg mnie wystarczy dobra wola dyrekcji i obnizenie czesnego na ten trudny czas. Ja z chęcią zapłacę ale odpowiednio mniej - obniżenie o 30%/40% i myślę że zdecydowana większość rodziców będzie zadowolona. Trochę dobrej woli z obu stron i damy radę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mówisz o prawnikach z Facebooka ? Z przykrością napisze ze nie maja racji , i uwierz mi ze prawo będzie stało po stronie przedszkola . Dlatego jest ten nieszczęsny przepis ze przedszkola są w gotowości oraz zdalne , co w rozumieniu prawa czynne ! Tu nie wygrają rodzice , tylko przedszkola , oczywscie dobra wola przedszkoli wskazana , ale nie To nie jest mus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zasłaniają się prawem a kasę po cichu liczą . Tu nie potrzebne jest prawo a zdrowy rozsądek w obliczu epidemii. Przedszkole to misja służba i gotowość ale nie róbcie biznesu na ludzkiej krzywdzie. Zachlanność ludzka nie zna granic. Chęć zysku zaślepia. Zobaczcie jak było na wojnie. Przypomina to szmalcownikow czy się mylę?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Apel do właścicieli przedszkoli . Nie macie kosztów bo dzieci to obniżcie czesne . A jak dostaniecie pomoc panstwa zrobcie kolejna obniżke to nikt nie będzie wam przypisywał koronobiznesu . Przecież macie teraz wyższe dochody .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie, o prawnikach "prawdziwych" ..i mam opinie trzech i każdy z nich stoi na stanowisku że rodzice nie powinni ponosić kosztów. Ale tak jak mówię ja jestem z "tych rodziców" którzy gdzieś solidaryzuja się z trudną sytuacja w przedszkolach i z chęcią zapłacę ( opłatę niższa o powiedzmy 30-40%), ale jeśli z drugiej strony nie widzę żadnej checi współpracy to zaczynam rozumieć rodziców którzy rozważają pozew zbiorowy w temacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Śmiać mi się chce , pozew zbiorowy hahah . To bogata jesteś chodząc po 3 prawnikach na raz opłacając wizyty - bo przecież nie z internetu a prosisz by króle koronabuznesu obniżyli o 30% . Idz do czwartek i piątego prawnika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Robi się tak. Płaci się czesne a jak się skończy epidemia pozywa sie cywilne przedszkole o zaplate . Można też zbiorowo koszty będą niższe wpisu . Świadczenie nie może być spełnione że względu na epidemie czyli kozysta sie z instytucji prawa cywilnego czyli vis major (siła wyższa) Nie ma tez ekwiwalentnosci świadczenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Głupia jesteś jak but i przestan już się tu trzepać bo cię jakaß sprawiedliwość pokarze ślinotoku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Koronobiznesmeni ogarnijcie się. To nie jest czas na maksymalizacje zysków. Nie wykorzystujące tragedii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tymi prawnikami to już nie wymyślacie ... Sprawa jest prosta. Umowa z przedszkolem jest na świadczeniu usługi takiej jak opieka nad dzieckiem. Która teraz nie jest sprawowana i nikt nie musi płacić. I ja nie zapalce. Chyba że przedszkole np. będzie chciało po 100zl od dziecka ewentualnie od tych co mogą dać więcej to tak zwane co łaska na przetrwanie to wtedy zaplace.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A po wszystkim chciwi rodzice będą jęczeć, że w Baninie nie ma przedszkoli. Czytam te wasze żale i wam współczuję.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Decyzja o zamknięciu przedszkoli nie jest decyzja przedszkola a rządu. Czy aż tak głupi jesteście i tego nie rozumiecie? Przedszkole nie świadczy usługi bo rząd im tego zabronił.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodzice nie są chciwi a są rozsądni . Chciwi to są koronobiznesmeni prowadzący przedszkola. Już powinny spaść ceny bo spadły im koszty miesięczne. A tu co wielki bunt lament co to będzie. Nie obchodzi mnie utrzymywanie czyjegoś biznesu rat kredytu za budynki czy pensji nie mojego pracownika. Właściciele przedszkoli szczególnie ci na kredytach muszą to przetrwać za swoje pieniądze nie za moje. Są wakacje kredytowe niech korzystają. Jest epidemia każdy radzi sobie jak może. Wlasciciele przedszkoli jak nie starczy wam na koszty utrzymania to do rządu po kasę a nie do naszych kieszeni. A jak wam nie pójdzie to niczym nie różnicie się od fryzjera kosmetyczki sklepu z lampami. Im nikt nie płaci czesnego aby po epidemii było gdzie się czesac . Dlatego jak nie macie prywatnych pieniędzy aby dokładać do przedszkola to musicie zbankrutować w sposób kontrolowany. Układ z bankiem zusem skarbowym. My nie będziemy spłacać waszych rat.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak nie nie będziesz miała gdzie dziecka zostawić by iść do pracy idź do rzadu niech ci nianke załatwi ,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Po stokroć wole płacić niance niż kombinatorom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To płac , w czym problem . Zajmij się niańka a przedszkolom daj spokój
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rząd kazał zamknąć no kazał ale i tak nie ma usługi. Jak pisali wyżej skoro zamknęli kosmetyczkę, ja chodziłem co tydzień to mam dalej płacić chociaż mi zabiegów nie robi, no raczej nie. A tak straszą że się przedszkola zamkną nie zamkną bo jeszcze będą na plusie, a jak ktoś uważa że zamkną to się otworzą inne to jest proste, to jest rynek,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nabrali kredytów na wielkie budynki. Mają gigantyczne raty za które my mamy płacić . Skandal.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czy przedszkole masz obowiązkowe ? Co musisz płacić ? Siedź z dzieckiem w domu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli się więcej zamknie niż otworzy i zapłacisz za czesne podwójnie to wyjdzie na to samo, o ile będzie miejsce w nowej placówce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak fryzjer zbankrutuje czy kosmetyczka to pojadę do innej . Nie dołoże ani grosza dla koronobiznesmenów z ptzedszkoli co na epidemii kokosy chcą zbić .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

idąc tym torem wszyscy pracownicy którzy nie mogą pracować z powodu epidemii powinni zostać zwolnieni i pozostawieni bez pomocy "koronodarmozjady co chcą zbić kokosy siedząc w domu "
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli pracują w prywatnych firmach to pewnie tak będzie jestem ciekaw ile zatrudnionych w tych placówkach kobiet dostanie pensje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypisz dzieci z przedszkola i po problemie ......cisz spokój .....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po co biadolić na przedszkola? Wypowiedzieć umowę i po sprawie, co to jest za problem? nie ma się aktualne pracy, wypowiedzieć telefon, Internet, nc+ wypowiedzieć umowę, wynajmujesz biuro? nie masz pieniędzy, wypowiedz umowę, to takie proste
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

brawo dla Pani Ani , po za tym, skoro tak panstwo pomaga to skoro rodzice stracili dochod niech korzystaja z tego co panstwo daje . niech ida korzystac z 5 filarow. przeciez panstwo dba rowniez o pracowownikow. dostajecie 500 plus na dziecko, to nie jest na wasze kredyty na dziecko !!!! plus opiekunczy .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

500 plus na dziecko dokładnie, a nie na utrzymanie kogoś gdzie jest ciężka sytuacja. I te 500 wydam na ubrania, gry, leki, jedzenie, edukację prywatną, a nie na was
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i super . Pa pa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Przedszkole nie świadczy usługi bo rząd im tego zabronił."

To jak nie świadczy usługi to za co opłata?

Za brak usługi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszyscy wieszają psy, ale czy juznkyores przedszkole w okolicy wystawiło faktury na kwiecień ? Jeśli nie romska pewność jak będą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czym się różni przedszkole ? Od galerii od ikei czy od taxiarza. Żadna umowa nie przewidywalna epidemii. Skoro tym tokiem myślenia to znaczy że catering też trzeba zapłacić bo tam też w gotowości panu taksiarzkwi też bo wiózł mnie miesiąc temu. Każdy ma prywatny biznes I Niesety jak bankier nie da to ratuj się sam. Ja nie zapłacę. I nie dla tego że nie mam tylko dlatego że też jestem na działalności I mój klient mi nie zapłaci jak nie realizuje usługi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znajdzie się kilka osób co zapłaci za przedszkole co wzmocni koronobiznesmenów w odczuciu że mają rację. Ludzie nie płacicie za niezrealizowane usługi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dokładnie! Sytuacja jest wyjątkowa. Powinni wprowadzić zwolnienia pracowników bez wypowiedzenia. Pracownik nie świadczący pracy powinien pozostać automatycznie bez wynagrodzenia lub zwolniony bez okresu wypowiedziana. Po co płacić za coś z czego się nie korzysta? Tak jak ktoś wcześniej przytoczył przykład kosmetyczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

No to nie płać za to przedszkole i tyle. Później będziesz jęczał, że nie masz gdzie dziecka zostawić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech zbankrutują przedszkola na kredytach . Ktoś to kupi po epidemii i będzie działał dalej . Nie będziemy finansować koronobiznesmenów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Art 495 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego. uokik urzad ochrony konkurencji i konsumentów podał że przedszkola mają oddać kasę za marzec . I nie pobierać za następne miesiące . Oddawać kasę koronobiznesmeni . To jest stanowisko państwa . Yes yes yes wygraliśmy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skoro powołujesz się na art495 to Ci odpowiem !

Mając powyższe na uwadze, należy rozważyć, czy po stronie jednostki oświatowej zaistnieje przesłanka całkowitej niemożności spełnienia świadczenia, z powodu okoliczności, za które żadna ze stron stosunku zobowiązaniowego nie ponosi odpowiedzialności. Wystąpienie pandemii koronawirusa jest niewątpliwie okolicznością, za którą nikogo nie można obciążać odpowiedzialnością, jednak nie można podzielić poglądu, że brak prowadzenia stacjonarnych zajęć w sytuacji prowadzenia tych zajęć zdalnie wszak wypełniając w tym zakresie obowiązek nałożony rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej - powoduje całkowitą niemożność spełnienia świadczenia. Jak wskazano powyżej, wiele placówek realizuje program nauczania już od samego początku czasowego ograniczenia ich funkcjonowania, za pomocą środków masowego przekazu, a ponadto nauczyciele pozostają w pełnej gotowości do przyjęcia dzieci, z chwilą zniesienia zawieszenia prowadzenia zajęć w formie stacjonarnej. Dopiero w sytuacji, w której dana placówka w ogóle nie prowadzi działalności w okresie czasowego ograniczenia jej działalności tj. nie prowadzi zajęć on-line, nie publikuje za pośrednictwem portali społecznościowych propozycji aktywności dla rodziców sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi, nie pozostaje w stałym kontakcie z rodzicami dzieci, nie analizuje na bieżąco sytuacji panującej w kraju) możliwe byłoby rozważenie, czy rodzice są zobowiązani do zapłaty czesnego. W sytuacji natomiast, gdy takie działania przez placówkę są realizowane, obowiązek zapłaty czesnego jest bezsporny.

Nie będę Ci rozpisywał , ponieważ poziom Twojej wypowiedzi uwłacza mi , by prowadzić dialog . Ale jak słucham powoływania się na przepis bez zrozumienia oraz interpretacji to aż mnie nosi . Pozdrawiam prawnik napewno nie Twój
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wg mnie pisze to Pani ze słynnego cennego przedszkola która wybudowała za unijne . Na każdym kroku podkreśla kredyty . Ci co za kredyty niech przepadną . Idealny czas na wypłynięcie na wierzch jak padnie konkurencja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wazne kto pisze . UOKIK na swojej stronie pisze aby nie płacić . Ludzie nie dajecie się oszukac. Urząd ochrony konkurencji i konsumentów napisał za za marzec mają oddać kasę .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przestań siać ferment . Nic nie pisze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Polsacie w wydarzeniach mówili. Nareszcie . Nie jestem niewolniem umowy . Dość kasta basta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

I u Rydzyka Rez mówili , koniec z unowami , koniec z ta rozpusta tylko kaczka i maliniak i daj pan na tace . To są najważniejsze 3 zdrowaski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nareszcie kasta basta. nie będziemy płacić za cudze długi.Oddawac kasę za część marca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jesteś upośledzony czy tylko udajesz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oto link do do wiadomości gdzie podano info o przedszkolach. Ja nie płacę za kolejne miesiące A za marzec będę rządzał zwrotu. Nie będę płacił dlatego,że jak przedszkole na kredytach zbankrutuje to nikt mi wpłaconego czesnego nie zwróci. Cześć osób wypowie umowy A część nie. Ja się boję że po epidemii jak przedszkole zbankrutuje to stracę kasę. No I nie płacą za niewykonanie usługi i za czyjeś długi. https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20200324-wydarzenia-1850_6767712/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

czyli niby jak przedszkole na FB wrzuci jeden post dziennie z pomyslem na wycinanki to juz jest zdalne nauczanie / realizacja programu?

Ktoś tu ma niezłe poczucie humoru
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

To poczucie ma Minister ! To są jego decyzje !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To są decyzje ministra ale do szkół i przedszkoli państwowych, prywatne inaczej działają mają dotację, której nie tracą i my nie płacimy do czasu ponownego otwarcia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawa jest prosta przedszkola mają dotację jak będą robić pod górkę ludzi złoża wypowiedzenie i nie dość że stracą czesne to i dotacje od gminy wtedy na pewno zbankrutują
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozwiązać umowę, niech zbankrutują! Ludzi też zwolnic co w domu siedzą a pracodawca płaci! za co? za leżenie przed netflixem? Zwolnić natychmiast i po problemie tych korona-biznesmenów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja wypowiedziałam umowę . Dość tego biznesu
.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prywatne przedszkola mają dotacje na każde dziecko. Opłaty za prąd i gaz? Przecież jest zamknięte. Kredyt? Rząd ogłosił wakacje kredytowe i wsparcie przedsiębiorców również w dopłatach za wynagrodzenia, tak więc łachy nie robią. Jaka gotowość nauczycieli/wychowawców?...wielu ludzi problem z koronawirusem dotknął i za chwilę kryzys odczujemy wszyscy, a niektórzy nie wrócą nawet do pracy. Nie grają fair...skok na kasę i tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz rację, nie płacić, za kosmetyczkę, przedszkola, Internet i pracowników co bimbają w domach!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za kosmetyczkę nie zapłacę, bo mnie nie przyjmie w tym czasie. Internet mam, więc dlaczego nie miałabym płacić. Wielu ludzi pracuje w domach i nie bimba, pracują i robią to za co im płacą!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale o co bicie piany ? Czy jakaś placówka wystawiła fakturę za czesne na kwiecień ? Ze już wiecie ze zarobią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rząd ogłosił wakacje kredytowe? A to dobre, proszę o czytanie lub słuchanie ze zrozumieniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żadne przedszkola nie wystawiły faktur za kwiecień ale też nie wystawiły faktur korygujących za marzec. To jest moralny upadek w obliczu epidemii. Pobieranie opłat i nie zwrócenie pieniędzy za marzec to jest chamstwo finansowe januszowanie cebulaczenie. Ludzie nie swiadczycie usługi to musicie oddać kasę. Niczym nie różnice się od siłowni kosmetyczki . Ja nie płacą za miesiące z których nie korzystam. Prawo zwalnia każdego z umów długoterminowych w epidemii . Ogarnijcie się. Trzeba epidemię na własne barki a nie na cudze wpychac . Jak nabraliscie kredytow to musiscie sie z bankami ukladac. Zobowiązania da się restrukturyzowac . Ja za was płacić nie będę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

500+ też zabrać i przekazać pracownikom szpitali. Budżetu nie stać teraz na takie wydatki
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oraz zabrać Opiekuńczy który jest warunkiem chodzenie dziecka do przedszkola ! Wiec po coś przepis powstał związany z przedszkolem
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

uOKiK zmienił front . Nie do końca rodzice są na wygranej ! Już jest nowa interpretacja łagodniejsza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żenada. Nie ma usługi nie ma kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale niektórzy właściciele prywatnych przedszkoli nie mogą się z tym pogodzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co osoba to opinia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Info od prawnika - Rodzice nie muszą płacić za dzieci do lat 2,5 lat przebywające w przedszkolach - przedszkola nie mają prawa przyjmować dzieci poniżej tego wieku - jest to nielegalne a umowa nieważna 
Żłobki, kluby malucha - płać tylko jeśli są legalne - czyli zarejestrowane ( rejestr na stronie gminy )
To samo przedszkola dużo jest placówek lewych nie zarejestrowanych w gminie i ministerstwie oświaty - umowy z takimi "placówkami" są niezgodne z prawem, nieważne 
co ważne można się ubiegać o opłaty wstecz od nielegalnych placówek 
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Boże widzisz i nie grzmisz . Czasem lepiej posypać się brokatem niż prowokować na sile błyszczeć .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma uslugi nie ma kasy. Nie będę płaciła za cudze kredyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ale z was tłuki. Kłócicie się a za chwilę może was nie być.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przedszkola szczegolnie te na kredytach zbankrutują . Nie bedzie gdzie dzieci oddać a ci co czesne będą płacić to ich kasa przepadnie jak w Amber Gold.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli ktos po dwóch tygodniach nie jest w stanie się utrzymać i upadnie mu interes to bardzo dobrze, to nie jest czas dla nierobów , nieogranietych i darmozjadow. Będą lepsi. A cieniasy niej. Się wezmą za inna orace
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czym sie zajmujesz głosie rozsądku? Bo na pewno nie masz swojej działalności
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ktoś kto dawno nie uprawiał miłości , i ma tyle kredytów ze nie może przeżyć bytu innych . Jest zwolennikiem pisu i jedne z kim rozmawia to kot. Pies mu mordkę lizał . Takich upośledzenie niebiescy niczym istotnym w tym całym syfie jaki panuje na świecie . Niech se pogada , popisze ... przecież to wsZystko co może zrobić . To wszystko . Nic więcej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po 1989 mądry Leszek B przyjmował zasadę co nie rentowne pozamykać a ludzi na bruk. Dużo ludzi wybrało gałąź drzewa lub depresję. Cieszmy się teraz że jednak wprowadzają pomoc jak za komuny. Jak jest dobrze to krzyczymy precz z komuna a jak źle komuno wróć. Mój ojciec wybrał depresję. Wszystkiego dobrego bracia i siostry.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

ok wskakuj już jest wolne miejsce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kozaki z korpo d*py... Jakby wam zabrać 100% przychodu i zostawić jedynie opłaty za czynsz prąd gaz itp i oczywiście kredyt hipoteczny to ile miesięcy wytrzymasz bogaczu? NIKT z was nie jest w stanie wytrzymać kwartału bez pieniędzy albo bez wyzbywania się tego co kupił więc skąd się taka nienawiść bierze.
Nie płać bo przecież to tylko przedszkole (w wielu przedszkolach zaproponowano minimalne czesne żeby móc utrzymać przedszkole i personel) . Ale jak się kwarantanna skończy to dzieci zabierzecie ze sobą do pracy bo przedszkoli nie będzie.
Wylewacie pomyje na instytucje, którym oddajecie w opiekę własne dzieci więc po co w ogóle z nich korzystacie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Telewizor kupujecie na raty i to tylko jak jest promocja 1000 rat 0% bo inaczej was nie stać a wywody z d*py na temat prowadzenia biznesu i inwestycji i kredytowania tego. Dramat
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

No może nie będzie dokąd wracać i wreszcie dziećmi zajmą się rodzice
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Te trzysta parę złotych was nie stać na publiczne ? Ewentualnie 1zl za nadgodzine. Boże co za ludzie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czerpie zyski z wielu źródeł inaczej się nie da, z własnej działalności również, dla ludzi z głowa to genialne czasy. Polecam myślenie.
Obecnie mam nadzieje, ze przynajmniej połowa zbędnych korpoludkow zostanie bez pracy i zaczną robić coś pożytecznego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po co te narzekanie tutaj. Wystawią rachunek jaki wystawią, a ja i zapewne zdecydowana większość Was zapłaci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie będę ryzykować i w najbliższych miesiącach nie wyślę malucha do przedszkola i nie sądzę żeby te prywatne przetrwały
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Naszczescie nie jesteś sędzia w tych zawodach wiec nie sadz . Idz na dwór , przytul męża /żonę . Wyjdź z czyiś portfeli pilnuj swój
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wszyscy narzekający: wypiszcie dzieci z przedszkola i nie będziecie musieli płacić. Te Wasze żale są żałosne
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

I co dalej z opłatami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie płacę a moje dziecko zostało wyrzucone
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro nie płaci Pani , to można było się spodziewać wypowiedzenia . Moje przedszkole obniżyło 30% , i ok . Wszystkie dzieciaki zostały , nikt nie zamierza nie płacić ani rozwiązywać umów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie przedszkole nie obniżyło nic . Przykre trochę , ale cóż nie będę walczyła z przedszkolem bobzalezy mi by te panie odprowadziły mojego malca do zerówki .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A skąd wiesz że spotka te same panie po powrocie do przedszkola?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zostało to zapewnione
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W którym ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od kiedy przedszkola będą znowu przyjmować dzieci i czy będzie bezpiecznie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bezpiecznie za rok może dwa. Otwarte pewnie połowa maja początek czerwca. Przed wysłaniem dzieci codziennie modlitwa wskazana :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze trzeba sprawdzić z kim podpisało się umowę żeby potem nie było zdziwki że co innego na papierze co innego na żywo a winnych choroby nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry