Widok

Opuchlizna po ukąszeniu komarzycy..

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Może któraś mama ma ten sam problem ze swoim dzieckiem lub sobą..
Moja mała puchnie po ukąszeniu komara.. Zaraz pojawia się wielka (nie przesadzając) opuchlizna.. Całe to miejsce jest czerwone, twarde, gorące.. W tamtym roku buta nie mogła założyć przez parę dni, tak miała stopę spuchniętą.. Ma tak od 3 lat.. Raczej tego nie drapie- chyba, że przez sen.. Kwaśna woda (mówicie trochę inaczej na to :), ale chodzi o altacet) mało pomaga.. Wapno pomaga.. fenistil też.. ale nie chodzi o specyfiki na to..

Chciałam tylko wiedzieć czy to już zostanie na całe życie..? Dopiero na koniec siierpnia mamy wizytę u alergologa.. Ale może się dowiem wcześniej czegoś.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
mojej koleżanki córa tak ma od zawsze to chyba jakaś forma alergii (ona jest alergiczką ) mała ma juz 9 lat i nadal sę z tym męczy .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja mam 28 lat i ten sam problem. To jest alergiczne i nic z tym za bardzo nie da się zrobić. Chyba, że doraźnie. Najgorzej jak w policzek coś ugryzie bo nic na oko nie widać. Ogólnie da się z tym żyć. Na wszelki wypadek lepiej mieć jednak przy sobie ampułkę adrenaliny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ech.. Myślałam, że to z wiekiem minie..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostanio moją córeczkę,coś użarło nie wiem czy to komarzyca czy końska mucha,żaden lekarz nie wiedział-w oko,4 dni miała tak spuchnięte,że nie otwierała,lekarka powiedziała,że jest uczulona i na razie jedyna metoda dawanie 10 kropli zyrtecu przez lato codziennie-żeby nie było szoku przy kolejnych ugryzieniach,przy tym ugryzieniu dostałą jeszcze clemastinum syrop i jakiś spray i maść sterydową
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ha! Witam w klubie:) Ja reaguje na ugryzienia komarów masakrycznie,w domu jeszcze jako tako, ale na jakimś dalszym wyjeździe potrafi mi wyskoczyć "bomba" na pół łydki;/ Mi pomaga wspominane już wapno i okłady z lodu, zaraz po ugryzieniu czasami również Fenistil, ale gdzieś zagranicą i tak puchnę...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Mloda tez puchnie,moze nie az tak bardzo ale puchnie... Ja czasami tez tak reaguje, a zadna z nas nie jest alergiczką

Lekarka tez poradzila oprocz smarowania fenistilem, dawac wlasnie fenistil w kroplac lub zyrtec i wapno

Przepisala tez masc sterydową, ale sama nie wiem czy uzywac.... :/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myslałam o tym.. Mamy Zyrtec.. Więc od jutra zacznę jej podawać.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia.. Tak jak piszesz.. tę opuchliznę można nazwać "bomba" ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marynia.. jak reszta pomaga to ze sterydami ja bym się wstrzymała..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój brat ma to samo, jak był dzieckiem komarzyca ugryzła go w okolicy oka i tak miał wszystko opuchnięte, że w ogóle oka nie otwierał :( Miał wtedy ok 4 lat :( Teraz obrzęki są trochę mniejsze ale i tak nie wygląda to ciekawie :(
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Młodą też tak ugryzło coś ostatnio, że jej palec napuchł i cały czerwony przez 3 dni ...
Smarowałam fenistilem, podawałam fenistil w kroplach i wapno właśnie

Niby uczulenia nie mamy, ale Młodziaka jak pogryzą to też z baniakami chodzi.

A jeśli chodzi o końskie muchy to nie wiem czy trza być na nie uczulonym czy nie, ale mnie ostatnio pogryzły to tak mi nogi popuchły, że chciałam do lekarza lecieć, po jakimś tygodniu zeszło dopiero
imageimage
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha chciałam dodać, że brat ma teraz 14 lat i nadal uczulenie ma.
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi dokładnie takie objawy pojawiły się w tym roku, nigy wcześniej nie miałam z komarami problemów a teraz.... ukąszenie i spuchniete, twarde czerwone i straszni swędzi, na stare lata alergie wychodza jakkies chyba . Dodam ze mam 26 lat


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
We wcześniejszych czasach tak nie było.. Alergii, chorób, etc.. Teraz w cholerę jest chemi i innego swiństwa.. :/

A jeżeli chodzi o komary to są teraz jak jakieś mutanty.. zmutowane.. Parę lat temu tak nie było..

nitusia.. 2 lata temu jak byłam z małą na testach alergicznych, była starsza kobieta.. Wiek na oko- 60 lat.. Nigdy w życiu nie miała na nic alergii.. a teraz..? Na wszystko.. Bodajże wziewne miała wtedy robione.. Ręce całe czerwone, na odczynach..

Po prostu masakra jakaś.. szkoda mi małej jak patrze na nią.. tym bardziej, że ją to pobolewa czasami, przy pulsowaniu.. Bardzo pomaga jej spray przeciw komarom z Ziaji (a próbowaliśmy wielu innych i lipa).. Nie tykają jej się wtedy.. ale wiadomo, ze nie zawsze uchronimy ją..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W moim przypadku odstraszająco działają też wszelkie olejki eteryczne na bazie cytrusów i eukaliptusa -kilka albo do takiego świecznika typu kominek, jak gdzieś siedzimy wieczorem, albo bezpośrednio na skórę (chociaż trzeba wcześniej sprawdzić,czy aby nie uczulą) i mam w miarę spokój... ale faktem jest że potrafię siedzieć w towarzystwie kilku osób i tylko mnie pogryzą te małe bestie...ech najwidoczniej taka już ze mnie słodka dzieweczka:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze też pic wapno zapobiegawczo i brać witaminę B (5 lub 6) zapomnialam.. że niby to odstrasza..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety musze Pania zasmucic. Wielu ludzi uwaza ze maja slodka krew co prowadzi do pogryzienia. Nic bardziej mylnego. Zacznijmy od tego ze samice komara nie gryza a kluja. Podczas klucia do ranki dostaje sie slina komara wraz z substancja zapobiegajaca krzepnieciu krwi. Pozostawia takze feromon, ktory niczym flara wojenna wskazuje cel dla innych samic. Ale nie o tym mialem pisac. Samice komarow jak na kobiety przystalo nie kluja byle kogo. Zacheca ja do tego kwas mlekowy i amoniak z potu. Waznym elementem jest takze dwutlenek wegla, ktory wydychamy. Poprzez podczerwien w oczach odrozniaja cieplutkie ofiary od niejadalnych rzeczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mój synek ma to samo. W tamtym roku przez noc tak był pogryziony, że praktycznie jedna wielka gula była a ja nic nie miałam. Raz dostał antybiotyk bo już zrobił się stan zapalny. W tym roku miał już raz ukąszenie i właśnie mu schodzi po fenistilu.
06.07.2009r. - 3705g, 60 cm, synuś,
20.02.2015r.-26.04.2015r.-10tc - Aniołek
20.04.2017r.-przewidywany termin porodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja niejednokrotnie męczyłam się z uporczywymi bąblami po ukąszeniu komara, od jakiegoś czasu korzystam z żelu Fenistil.
W sieci znalazłam też ciekawy artykuł, są tu podane inne produkty, nawet plastry, może też spróbuję...

https://www.mojealergie.pl/ugryzienia-owadow-co-robic-gdy-swedzi-i-piecze/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

do góry