Widok

PAPP-A

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Nie róbcie testu PAPP-A,to tylko przyczynia się do nerwów w ciąży,kiedy w tym momencie są najmniej potrzebne. Mam 39 lat, test PAPP-A dał mi ryzyko Trisomii-21 wymiarze 1:19 ( to już było prawie jak wyrok). Co przeszłam w tym czasie to tylko ja wiem i mąż. USG było ok,ale parametry z krwi były do bani. Ginekolog skierował mnie do genetyka,ta przedstawiła możliwości sprawdzenia ewentualnego ryzyka. Wybrałam biopsję kosmówki (najszybszy wynik) z opcją fish,koszt 2100 zł. Badanie inwazyjne, które można już zrobić po 10 tygodniu,a amniopunkcję dopiero po 15 + 3 tygodnie czekania na wynik. Moja opcja to 5 dni. Wynikiem jego jest to że będę miała zdrowego synka. Nigdy więcej nie wykonała bym testów z krwi, czyli PAPPY i reszty. Tą jest tylko ryzyko,nie ma nic do rzeczywistości. Piszę aby was przestrzec, poinformować bo ja też dzięki takim wpisom w necie miałam dużą nadzieję,od żadnego lekarza niczego się nie dowiedziałam. Musimy sobie pomagać, super że są takie fora. Trzymajcie się dziewczyny, życzę Wam zdrowia i Waszym Maluszkom. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ryzyko 1:19 to nie wyrok, tylko oznacza, że statystycznie jedno dziecko na dziewiętnaście z takimi wynikami będzie miało trisomię-21. Pozostałe osiemnaście będzie zdrowych.
Zdarza się, że złe wyniki krwi przy prawidłowym genotypie są zwiastunami późniejszych problemów z łożyskiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nietrzymanie moczu po ciąży (27 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

Obniżenie /wypadanie macicy (1227 odpowiedzi)

Dziewczyny, które macie obniżenie /wypadanie macicy jak sobie radzicie? Ćwiczycie czy operujecie...

do góry