Widok

PILNIE potrzebuję rady w sprawie wanienki ;)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam!

Tym razem mam problem, bo muszę szybko kupić wanienkę bo okazało się że ta którą dostaliśmy od znajomej jest ni w pięć ni w dziewięć, nie ma gdzie jej ustawić a wymiar ma taki że nie pasuje pod żaden stelaż (chciałam stelaż dokupić). Kąpać będziemy w łazience a łazienka jest bardzo mała, tak mała że chyba nie bardzo nawet zmieści się tam wanienka na stelażu stojącym na podłodze. W związku z tym jedyna opcja to stelaż na wannie montowany. Macie jakieś doświadczenia z takimi? Polecacie coś?

Ja znalazłam taką ofertę:

http://allegro.pl/zestaw-okbaby-wanna-onda-stelaz-na-wanne-i3051993773.html

Ale mam opory i nie wiem czy ta wanienka onda, tzw. "anatomiczna" jest bezpieczna i czy się sprawdza? Ktoś miał?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyno po co Ci wanienka. Kupujesz gąbkę i kąpielą w wannie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mam tyle kasy żeby nalewać dużą wannę wody za każdym razem :P Wystarczy taka odpowiedź?
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Noworodkowi raczej nie lejesz całej wanny wody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłam http://warsztaty.czest.pl/najlepsze-wolnostojace-wanny/ według mnie bardzo dobry wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź na http://studioteamart.pl/zalety-poduszek-do-wanienki/ masz naprawdę spory wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po prostu wstawialam wanienke do wanny i juz. obylo sie bez stelaza. te pierwsze kapiele i tak nie trwaja dlugo, a pozniej dziecko zaczyna niezle chlapac w zabawie, wiec mialam mniej wycierania...a co do profilowanej wanienki to nie pomoge niestety. moj jak zaczal dobrze siedziec to przestawilam go juz normalnie do duzej wanny na mate antyposlizgowa, piana, pelno zabawek i jest przeszczesliwy. a dzieci w malych wanienkach i tak mieszcza sie do roku lub krocej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kup najzwyklejszą wanienke - te profilowane albo Ciebie nie przekonaują, albo starczą na krótko - a stelarz niech maż zrobi - nakładkę na wannę (taką kratę) i na to postawisz wanienkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wanienka onda jest super - miałam taką właśnie ze stelażem na wannę , na początku kąpiesz na stelażu , superwygodne bo nie trzeba dzwigac wody i latac z nią niewiadomo gdzie , wanienka na stezaz i lejesz wodę a po kąpieli wypuszczasz do zwykłej wanny i już .
Jak dziecko podrośnie i już chce siedzieć , wanienkę wkładasz do dużej wanny i tak kąpiesz na siedząco po tej drugiej wyprofilowanej do siedzenia stronie , ew. potem kapiesz już w zwykłej wannie na macie antypoślizgowej - jak wolisz w ondzie nie musisz aż tak pilnować bo dziecko ma oparcie jednak w tej małej wanience jak siedzi.
Wanna jest super idealna do malej łazienki z wanną - kupuj będziesz bardzo zadowolona , ja ją dostałam kiedyś (kupiona we Włoszech) bo u nas jeszcze wtedy takich nie było nawet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
plus jeszcze taki że plecy nie bolą jak kąpiesz :-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz u http://spbs.pl/duza-i-ladna-wanna/ jest w czym wybrać to na pewno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawno, dawno temu ;) moi rodzice wanienkę stawiali na stołkach ustawionych w wannie (Może o taki - http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=BOLMEN+Sto%C5%82ek - później też sie przyda, jak Maluch zacznie potrzebować "podestu" do umywalki). Albo na pralce (w łazience)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam zwykla wanienke za 20zl ze stelazem. Do zwyklej wanny tez mozna wlozyc wanienke,ale plecy strasznie bola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zawsze miałam zwykłą wanienkę i tyle :)
te profilowane gąbki zbierają tylko bakterie
a co do ondy to zależy od dziecka, bo miałam też tą plastikową foczkę, ale moje dziewczyny się tylko na niej wkurzały strasznie i jakbym miała profilowaną wanienkę to bym się chyba wściekła, że nie chcą się tak kąpać :) a zwykła służy nam do dziś, obie się jeszcze w niej kąpią razem, bo nie mamy wanny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ona jest tak fajnie wyprofilowana łagodnie nie jak foczka - na spód kładłam ręcznik aby dziecko nie lezało na samym plastiku , kto nie uzywał nie wie jaka ona jest wygodna - naprawdę, no i dziecko lezy a ty masz WOLNE ręcę to ogromny plus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz http://spbs.pl/duza-i-ladna-wanna/ wybór jest ogromny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my pożyczyliśmy od znajomej taką profilowaną wanienkę, i po naszej pierwszej kąpieli stwierdziliśmy że to nie dla nas, mąż następnego dnia jechał do hipermarketu i kupował najzwyklejszą wanienkę i ta nam własnie służy :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dzieci wolały na leżąco na płasko :) lałam od początku troszeczkę wody na dnie i leżały same, też nie musiałam trzymać :) jak trzymałam to się tylko denerwowały
a zwykłą wanienkę przynajmniej można wykorzystać na dłużej no i u nas jak już pisałam dwie się kąpią, w profilowaną bym ich razem nie posadziła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie byłam z wanienką którą mam w łazience, jak wsadziłam do wanny, za nisko, nie dałabym rady. Na pralce się za bardzo gibie na boki, wylałabym dziecko z kąpielą na siebie :P No i trochę za wysoko, ręce by bolały. Na podłodze nie da rady. Stelaż na podłodze też by się nie zmieścił. W końcu wstawiłam do wanny taboret i postawiłam ją na nim... no niby nareszcie jakieś w miarę rozsądne rozwiązanie... ale ta wysokość też jest ni w p.. ni w oko, bo trzeba się schylać. Ale gdyby stała na stelażach na wannie... też trzeba by było się schylać i to jeszcze bardziej... ja już nie mam pojęcia co robić :/ Każde rozwiązanie złe, w każdym będą boleć plecy albo ręce... Można też kupić stelaż z wanienką i kąpać w pokoju... ale tam musi być 24 stopnie, macie jakiś pomysł jak ogrzać do takiej temperatury duży pokój, poza sezonem grzewczym? :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
napewno nie taboret w wannie - to nie jest bezpieczne ...naprawdę radzę ci kup tą ondę , nawet uzywana odkup , masz wysokośc prawie dobra a plus jest taki ze nie trzymasz dziecka tylko lezy sobie bezpiecznie , nic ci się nie przechyli , dziecko nie zjedzie itp. Ty nie musisz być cały czas nachylona stajesz sobie obok albo ew. siadasz na taborecie a maluch sie pluska jak długo chcesz :-)
Odpada problem nalewania, wylewania wody, noszenia wanienki no ale przede wszystkim masz wolne ręce, dziecko lezy bezpiecznie , nie jest mu zimno bo ma wodę odpowiednio wysoko itp. Ja zawsze kąpałam syna sama i ta wanienka to była superwygoda w tej sytuacji kiedy nie masz nikogo kto moze ci podac coś gdy trzymasz dziecko w wannie (szczególnie na poczatku gdy nie masz wprawy i boisz bo dziecko mokre i śliskie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon a jak się myje dziecko w tym kiedy trzeba je obrócić pleckami do góry?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
normalnie :-) kładłam syna na prawą rękę ( klatkę piersiową na dłoń i trzymałam jedną ręką pod paszkami a lewą szybciutko myłam plecki ale to tak jakby w wanience wszystko , ew możesz lekko na bok obrócić dziecko - zalezy jaką masz wprawę :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wodę do wanienki lejesz prysznicem , wypuszczasz wyjmując korek i wszystko zlatuje do wanny, a na pralce mozesz sobie ulożyć ew. ręcznik i tam osuszyć dziecko po kąpieli , opatulić i zabrać do ubrania ew. tam tez ubrać .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam ondę ze stelażem i jestem bardzo zadowolona - nie schylasz się nie dźwigasz. rozstawiamy wannę w łazience ,prysznicem nalewamy wodę maluch się plumka a potem wylewamy wodę bez dźwigania.
co do tego czy dziecko woli na płasko czy w profilowanej, to myślę, że w przypadku noworodka nie bedzie on miał raczej porównania, więc od początku będzie przyzwyczajony do takiej wanny jaką mu sprawisz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po co cudować?

Mała wanienka w dużej wannie :] nalewasz tyle wody ile trzeba :] a nie całą wielką wannę :] dla siebie mały stołeczek i gotowe :] u nas sprawdza się od prawie 3,5 roku ;) mamy wanienkę tą większą - chyba 100cm czy jakoś tak :] Gabryś kąpie się na siedząco :] albo bierze prysznic :] (na początku mieliśmy mniejszą wanienkę, później wymieniłam ją na większą)

jak był malutki to do 7-8m-ca używaliśmy foczkę - dla nas mega wygoda :] On czuł się bezpiecznie :] ja się nie bałam, że mi się wyślizgnie :] http://allegro.pl/tega-fotelik-foczka-do-kapieli-zielony-i3050141096.html

o tu wrzuciłam kiedyś zdjęcie małego Gabrysia w kąpieli ;) to była jeszcze ta mniejsza wanienka ;) (w dużej wannie) http://forum.trojmiasto.pl/Sprzedam-Gabrysiowe-Zabawki-i-nie-tylko-t173840,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co już mam dość tematu wanienkowego :P NIC NIE KUPUJĘ :P Mąż dziś wycudował na czym można postawić tą wanienkę żeby stała :P Jakby co, Jego wkręcę w kąpanie i już :P Niech się nachyla :P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Syna na poczatku kapalam w zlewie wylozonym recznikiem/pielucha,tylko ze ja mam spora umywalke ;-) pozniej w foczce i w wanience,jak potrzebna byla szybka kapiel to tylko foczka i zmoczenie prysznicem,umycie myjka i plukanie prysznicem.A teraz to normalnie w duzej wannie a jak na szybkiego to szybki prysznic.Wanienka sluzy nam do buszowania w pileczkach ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie miałam ondy, więc nie wiem jak się w niej kąpie. Zawsze kąpaliśmy w zwykłej wanience synka do ok. 5-6 m-ca, bo potem był zbyt ruchliwy, wstawał, chlapał i potrzebował więcej przestrzeni. Przy drugim od razu kąpaliśmy w dużej wannie. I wcale nie trzeba nalewać dużo wody - na początku dziecko wiele jej nie potrzebuje i kąpiel trwa krótko. Fakt plecy bolą i wygodne to nie jest, ale potem nie ma traumy przechodzenia z małej wanienki do dużej wanny.

I polecam ożenić męża z kąpielą, jeśli tylko masz taką możliwość,bo:
1. to pozwoli mu na poczucie się ważnym od pierwszych momentów, gdy dziecko wróci do domu (większość czynności przy dziecku będzie przecież Twoich) i pozwoli na budowanie więzi z dzieckiem, ale też nowego układu sił z Tobą

2. facet ma większe ręce, więc wygodniej i pewniej może chwycić dziecko (jeśli zdecydujesz się na ondę to może nie jest ten punkt istotny)

3. będziesz miała chwilę odpoczynku dla siebie, a po porodzie takie chwile są bezcenne, zwłaszcza,że schylanie się itp. do przyjemnych nie należą w okresie połogu

A co do ewentualnego podgrzania temperatury pokoju żeby w nim myć, to poza sezonem grzewczym zawsze sprawdzi się farelka :) My nawet w łazience jej używaliśmy, gdy na początku dzieciaki miały potrzebę by temp. była wyższa przy kąpieli.

Niezależnie jaką wanienkę wybierzesz życzę spokoju przy podjęciu decyzji i szczęśliwego rozwiązania! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam wanienkę do sprzedania różową ze stelażem- używana, ale w b. dobrym stanie. 50zł. Kontakt: izak2000@onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my zeby sie nie schylac przez pierwsze kilka miesiecy kapalismy malą w wanience na stole w duzym pokoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup http://warsztaty.czest.pl/najlepsze-wolnostojace-wanny/ najlepszy wybór z możliwych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reklama reklamą... ale wiesz o czym jest wątek czy tylko w nagłówku słowo wanienka zobaczyłaś i tyle? Tu chodzi o wanienkę dla noworodka , a ty polecasz wannę wolnostojącą do łazienki? Czy ty jesteś normalna? Jak tak szukasz potencjalnych klientów to chyba słaby z ciebie specjalista od sprzedaży, marketingu czy reklamy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry