Widok
ja mam cywilny, bo mój narzeczony nie może kocielnego,
ale zadbałam by wszystko było bardzo uroczyste, a nie taki tam szybki ślub po cichu,
będzie ze wszystkimi bajerami: weselem, więkną suknią,
chciałam sobie to wszystko jakoś "wynagrodzić" za to że nie będzie tego kościoła, organów, księdza, itd
:)
ale zadbałam by wszystko było bardzo uroczyste, a nie taki tam szybki ślub po cichu,
będzie ze wszystkimi bajerami: weselem, więkną suknią,
chciałam sobie to wszystko jakoś "wynagrodzić" za to że nie będzie tego kościoła, organów, księdza, itd
:)
.
no nieee,
ale wiesz: ludzie jak słyszą że nie bedę miała koscielnego to sądzą, że będzie po cichu, tak tylko aby zalegalizować, bo jestem w ciązy,
i zdziwieni, że wesele będzie !!!!
albo pytania tego typu: czy na ślub cywilny daje się prezent?
wiesz, tak jakby to był jakiś gorszy slub,
a nie moj jedyny i najpiekniejszy na świecie!!,
a to że nie przed księdzem? to nic, ważne że przed Bogiem,
ja to tak sobie tłumaczę :)
ale wiesz: ludzie jak słyszą że nie bedę miała koscielnego to sądzą, że będzie po cichu, tak tylko aby zalegalizować, bo jestem w ciązy,
i zdziwieni, że wesele będzie !!!!
albo pytania tego typu: czy na ślub cywilny daje się prezent?
wiesz, tak jakby to był jakiś gorszy slub,
a nie moj jedyny i najpiekniejszy na świecie!!,
a to że nie przed księdzem? to nic, ważne że przed Bogiem,
ja to tak sobie tłumaczę :)
.
My też bierzemy ślub w Pałacu Opatów. Zapłacilismy za koncert i bankiet, żeby było uroczyscie. Slub juz za kilka dni ;-). To też będzie moj jedyny ślub, ale co z tego. Zawiadomien wyslalismy ponad 100! Wesela nie bedzie, gdyz cały slub jest na nasz koszt, a nas nie stac na to. Wyjezdzamy zaraz po ślubie na kilka dni do luksusowego hotelu, a tam na nas czeka uroczysty stolik i kolacja we dwoje. I tak koszt slubu cywilnego to dla nas ok. 3 tys zl + ta mini podróz poślubna.
Maltez
Ja też biorę ślub cywilny.. i nie "tylko" ale "aż" ...... uważam że decyzja o slubie jest bardzo ważna, i nie można pisać o niej "biorę tylko ślub cywilny".. czy to ważne czy ślub bedzie trwał 15 minut czy godzine.. czy bedzie przed księdzem czy przed urzednikiem? Przeciez bierzecie slub ze sobą a nie z kims trzecim.. wy jesteście w tym dniu najważniejsi :)
Zdecydowaliśmy się na slub w przyszłym roku, bardzo mi się podoba Pałac Opatów.. czy ktoś wie jak i kiedy mozna zacząc załatwiać wszystkie formalności?
Ja akurat chce cichy slub ( nie podobają mi się te wszystkie wesela itd., itp.) Wziąść ślub i pojechać gdzieś z mężem na miesiąc miodowy - tylko My :) razem ..
Zdecydowaliśmy się na slub w przyszłym roku, bardzo mi się podoba Pałac Opatów.. czy ktoś wie jak i kiedy mozna zacząc załatwiać wszystkie formalności?
Ja akurat chce cichy slub ( nie podobają mi się te wszystkie wesela itd., itp.) Wziąść ślub i pojechać gdzieś z mężem na miesiąc miodowy - tylko My :) razem ..
koszt:
Ślub (czyli sama ceremonia): 200zł
koncert (babka na skrzypcach i gosc na fortepianie grają): 100zł
zezwolenie na fotografownie: 50zł
zezwolenie na video: 80zł
poczęstunek szmpanem (czyli obsługa i wypozyczenie szkła, bo szampan bierzecie swój): 140zł
te koszty opłacasz ok miesiąc przed ślubem w Pałacu Opatów
(żadne dodatkowe koszty nie są obowiązkowe, wiec nie musisz miec koncertu czy poczestunku szmpanem, jak nie chcesz)
do tego dochodzi koszt ślubu, 91zł, który płacisz w USC
-----------------------------------------------------
tel do Pałacu: 552-12-71, prosić osobę, która udziela ślubów
tel do USC: 323-61-51
----------------------------------------------------
wniosek który składasz w USC jest ważny pół roku, wiec wcześniej nie masz co jechać, ale aby zarezerwować termin w Pałacu zadzwoń do USC, poproś do telefonu kierowniczkę i ją poproś by zarezerwowała ci konkretną godzine w P.O. i potem pół roku przed jedźcie do USC z odpisami aktu urodzenia i dowodami osobistymi, i znaczkami skarbowymi za 91 zł, i to tyle
jak cos wiecej potrzebujesz- pisz:)
Ślub (czyli sama ceremonia): 200zł
koncert (babka na skrzypcach i gosc na fortepianie grają): 100zł
zezwolenie na fotografownie: 50zł
zezwolenie na video: 80zł
poczęstunek szmpanem (czyli obsługa i wypozyczenie szkła, bo szampan bierzecie swój): 140zł
te koszty opłacasz ok miesiąc przed ślubem w Pałacu Opatów
(żadne dodatkowe koszty nie są obowiązkowe, wiec nie musisz miec koncertu czy poczestunku szmpanem, jak nie chcesz)
do tego dochodzi koszt ślubu, 91zł, który płacisz w USC
-----------------------------------------------------
tel do Pałacu: 552-12-71, prosić osobę, która udziela ślubów
tel do USC: 323-61-51
----------------------------------------------------
wniosek który składasz w USC jest ważny pół roku, wiec wcześniej nie masz co jechać, ale aby zarezerwować termin w Pałacu zadzwoń do USC, poproś do telefonu kierowniczkę i ją poproś by zarezerwowała ci konkretną godzine w P.O. i potem pół roku przed jedźcie do USC z odpisami aktu urodzenia i dowodami osobistymi, i znaczkami skarbowymi za 91 zł, i to tyle
jak cos wiecej potrzebujesz- pisz:)
.
Co chce wiedzieć.. wszystko :) Kiedyś słyszałam że w Pałacu Opatów śluby dają tylko kilka razy w miesiącu - czy to prawda? Kiedy najlepiej zarezerwować sobie miejsce? My planujemy slub w maju 2007 .. czy teraz już warto pójśc i się uśmiechnąc do urzędnika by nas zapisał czy może jeszcze trochę poczekać? Jakie dokumenty trzeba mieć, słyszałam coś o znaczkach skarbowych- pewnie kosztują kilka złotych, mozna je nabyć na miejscu (czyli w USC)? Hmm.. to chyba wszystko :) a jak o czymś zapomniałam to prosze o dopowiedzenie..
Mój narzeczony chciałby zrobić mały poczęstunek dla gości (niebardzo mi się to podoba.. no ale już pójdę na kompromis..) czy znacie jakies fajne restauracje w okolicy Pałacu Opatów czy Oliwy?
A bym zapomniała.. gdzieś czytałam że od zeszłego roku trzeba złozyć jakieś osobne podanie o zmianie nazwiska bo jak się tego nie zrobi to narzeczeni zostają przy swoich .. my planujemy wziąść moje .. czy ktoś wie skąd albo jak napisac takie podanie?
Przyznam się szczerze że nie mam zielonego pojęcia na temat tych formalności..znaczków skarbowych .. itd, itp .. więc prosze o jak najwięcej informacji :)
Dzięki wielkie za odpowiedz :)
Mój narzeczony chciałby zrobić mały poczęstunek dla gości (niebardzo mi się to podoba.. no ale już pójdę na kompromis..) czy znacie jakies fajne restauracje w okolicy Pałacu Opatów czy Oliwy?
A bym zapomniała.. gdzieś czytałam że od zeszłego roku trzeba złozyć jakieś osobne podanie o zmianie nazwiska bo jak się tego nie zrobi to narzeczeni zostają przy swoich .. my planujemy wziąść moje .. czy ktoś wie skąd albo jak napisac takie podanie?
Przyznam się szczerze że nie mam zielonego pojęcia na temat tych formalności..znaczków skarbowych .. itd, itp .. więc prosze o jak najwięcej informacji :)
Dzięki wielkie za odpowiedz :)
co do czestotliwości ślubów?
to raz w miesiącu, i to oni wyznaczaja w która sobotę w miesiącu
bo to jest muzeum, wiec dlatego tak, i dlatego też ta opłata za foto i kamere
nic nie trzeba składać dodatkowego co do nazwiska
jak składacie wniosek w USC to cie babka pyta jakie naziwsko wy i jakie dzieci i tyle, po sprawie
jeśli nie masz Aktu urodznia w domu, to trzeba napisać podanie z danymi i adresem gdzie mają przysłać i nakleić znaczek sk. za 20 zł i poleconym na adres USC
jeszcze za wcześnie na rezerwacje terminu, ja rezerwowałam we wrześniu, na sierpień i babka sie zdziwiła, że tak wcześnie, ale zarezerwowała, wiec jak chcesz:)
to raz w miesiącu, i to oni wyznaczaja w która sobotę w miesiącu
bo to jest muzeum, wiec dlatego tak, i dlatego też ta opłata za foto i kamere
nic nie trzeba składać dodatkowego co do nazwiska
jak składacie wniosek w USC to cie babka pyta jakie naziwsko wy i jakie dzieci i tyle, po sprawie
jeśli nie masz Aktu urodznia w domu, to trzeba napisać podanie z danymi i adresem gdzie mają przysłać i nakleić znaczek sk. za 20 zł i poleconym na adres USC
jeszcze za wcześnie na rezerwacje terminu, ja rezerwowałam we wrześniu, na sierpień i babka sie zdziwiła, że tak wcześnie, ale zarezerwowała, wiec jak chcesz:)
.
Hmm.. mój narzeczony zoobowiązał się do załatwienia terminu.. powiedzialam że chce w maju.. jestem ciekawa czy uda mu sie jakoś to załatwić.. hehe, znając jego zdolności w przekonywaniu ludzi może akurat .. mu się uda :)) zobaczymy co załatwi.. idzie w piatek :) więc się pochwale.. czy mu się udało.. :))
Z tego co wiem można jeszcze wybrac ratusz? hmm.. ale Pałac Opatów chyba jest ładniejszy, co?
Z tego co wiem można jeszcze wybrac ratusz? hmm.. ale Pałac Opatów chyba jest ładniejszy, co?
wiesz madzia, ja nie ze względu na kase robie cywilny, bo to bedzie uroczystość jak w kościele, z piekną suknią, weselem na 80 osób i wszystkim jak u was :)
szkoda, że nie będzie w kościele, z organami,
ale jak to mi paweł powiedział,
"Bóg jest wszędzie, i będzie czuwał nad nami
nawet jeśli nie przysięgniemy w kosciele"
szkoda, że nie będzie w kościele, z organami,
ale jak to mi paweł powiedział,
"Bóg jest wszędzie, i będzie czuwał nad nami
nawet jeśli nie przysięgniemy w kosciele"
.