Widok

Pani do sprzątania - ile płacić?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Od kwietnia zamierzam zatrudnić znajomą sprzątaczkę do pomocy w mieszkaniu - do jej obowiązków należały by takie co tygodniowe porządki: odkurzanie, mycie podłóg, łazienek i kuchni, prasowanie. Raz na jakiś czas "większe sprzątanie" z myciem okien. I tu mam mały problem, bo kompletnie nie wiem ile powinnam jej zapłacić, a pani nie chce stawki godzinowej tylko po prostu stałą "pensję". Mieszkanie trzy pokoje, dwie łazienki plus kuchnia, pani przychodziłaby raz w tygodniu popołudniu - praca ok. 2-3 godz. - nie chcę zaproponować ani za mało, ani zbyt dużo, mogłybyście doradzić ile mniej więcej płacicie (lub dostajecie) za podobne prace?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
za generalne porządki z myciem okien 200zł
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
moja Mama kiedys sprzatala w domu to raz w tyg jakies5-6h 10zl na godzine i wychodzilo jej 200-250mscznie wiec mozesz policzyc ze dodatkowe prasowanie i mycie okien to tak z 200zl moze 250 powinno byc ok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
raz na tydzień 50-100 zł.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jakoś wątpię w dokładne posprzątanie takiej powierzchni, łazienek kuchnia i prasowanie w 2-3 h
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 3
Madzia-16 to samo pomyślałam, ale ja raczej z tych dokładnych, więc może mam zły "przelicznik" :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moim zdaniem również 3h to za mało na posprzątanie dokładne! takiego mieszkania. Srednia stawka za sprzątanie to około 10zł za godzinę. Ale w tym wypadku myślę ,że musisz liczyć lekko 5h
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mam dokładnie takie mieszkanie i myślę że spokojnie można się wyrobić w 3 godziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Myślę, że jak się chce zrobić dokładnie, to może zejść dłużej.. ;) chyba, że ktoś ma wprawę.. ;) 200 zł na mies będzie dużo dla niej, tzn ok.. :)

Albo zaczekaj z podaniem stawki.. Podaj ją po pierwszym dniu pracy.. Zobaczysz wtedy ile godz Pani zejdzie i wtedy pomnóż przez 10 zł.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Powiem Wam, ze moje mieszkanie jest wieksze, ja jestem pedantka i sprzatanie jest bardzo dokladne. Z prasowaniem, lub myciem polowy okien to jakies 4, max 5 godzin. Nigdy dluzej. Mamy stala stwake, 10zl/godz, ale zawsze place 50zl, czyli wychodzi 200zl, przy 4 dniach w miesiacu i 250zl przy 5 dniach. Wszystko jest wliczone, okna nie sa dodatkowo platne.
Moze u nas patentem jest czyste mieszkanie? Regularnie sprzatane co tydzien, bardzo dokladnie, od poczatku, po wprowadzeniu sie to jedna sprawa. W tygodniu ja tez oczywiscie sprzatam, bo balaganu nie toleruje. Druga rzecz, u nas sprzatajaca zajmuje sie wylacznie swoja robota. Nie ma ani jednej rzeczy lezacej na podlodze, wiszacej na krzesle, na blatach kuchennych, czy w pokoju synka. Porzadek jest idealny - balagan, taki codzienny to moja sprawa. Natomiast wymycie, odkurzenie, wypastowanie wszystkiego to praca sprzatajacej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
@ White_Rabbit, wychodzę z podobnego założenia, że sprzątająca nie będzie zbierać opakowań po jogurtach czy rozrzuconych ubrań, bo z tym radzimy sobie na co dzień. Mi takie odkurzenie i umycie mieszkania zajmuje maksymalnie 3,5 do 4 godz., więc myślę że pani uwinie się z tym szybciej, prasowania przy dwóch osobach też nie ma zbyt wiele. Chyba takie 50 zł za jeden raz będzie akurat, kobieta sprząta u nas w biurze i stawkę godzinową ma chyba 7 zł, myślę że tak kwota będzie akurat. Dzięki za rady dziewczyny!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
spokojnie w 3h mozna sie uwinac raczej nikt nie oczekuje mycia okien co tydzien:)co innego prasowanie no ale można się wyrobić:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Lola masz przechlapane nazywając kogoś sprzątaczką.
To nie te czasy.

Współczuję osobie którą omamisz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 16
Bez przesady, co jest takiego złego w tym słowie? kelnerka to też obraźlwie słowo?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
kelnerka też gorsza ,pierwsze słyszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A co w tym obrazliwego? Na kucharke mowisz Pani od gotowania? A na prostytutke Pani od bzykania?:D
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4
hahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli kogoś stac na pomoc w sprzątaniu to uważam, że stawka 50zl jest zbyt mała. troche wstyd. Czasy się zmieniły drogie Panie.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja2, długo myślałaś ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jesli pani ma wprawe to w 3 godziny spokojnie zdazy, zreszta jak przychodzi regularnie to tez inaczej, nie robi za kazdym razem "generalnych"porzadkow, raz umyje w jednym pokoju okna, raz w drugim, do tego prasowanie, mysle ze 60-70 zl, napewno nie stawka godzinowa, jak nie zdazy w 3 godziny, bedzie 4, zobaczycie w praktyce.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry