Widok

Parkowanie centrum feniks

Kolejny raz proszę o prawidłowe parkowanie kolo centrum feniks na osiedlu rodzinnym. Zawezacie juz wąską drogę. Ciężko przez was się tam minąć z innym samochodem, widoczność ograniczacie przy wyjeździe na pszenną. Przypominam, że obowiązuje was odległość od skrzyżowania, oraz to, że na terenie osiedla można tylko parkować na wyznaczonych do tego miejscach.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1
Za kazdym razem kiedy parkuja nieodpowiednio wzywaj policje. Moze sie naucza gdzie jest parki g.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
To bym dzwonił codziennie. Klienci studia S7 pewnie tego nie czytają tutaj, bo nie każdy jest z Banina, ale pracownik jakiś na pewno to przeczyta. Prośba zatem do studia: upomnijcie klientów, wywiscie informacje, że nie wolno tam parkować.
Jeśli się sytuacja nie zmieni do końca tygodnia, to od poniedziałku będę dzwonił na policję
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
a nowa część parkingu świeci pustkami :/ "wielcy sportowcy" z S7 nie mogą zrobić kilku kroków więcej, parkują niemal pod wejściem
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
postem głupoty nie uleczysz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez mam z tego beke ze prawie wjeżdżaja na sale treningowa jeżdżą samochodami a mieszkaja 2 lub 3 ulice dalej
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najpierw na siłke a potem do Fita na burgera, haha ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ty za to do monopola, a potem do lekarza. Żale wylewasz na forum. Po co ta zazdrość.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 14
Przepraszam zazdrość o co ?
O problemy ruchowe, oraz intelektualne ?
Jeśli ktoś jeździ kilkaset metrów na siłownie i nie umie nawet odnaleźć parkingu i zaparkować, to żal takich ludzi jest jak najbardziej na miejscu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak będą za 100 lat chodniki to będziemy chodzić piechotą. Pozdrowienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
W tej sprawie należałoby chyba mocno przycisnąć właścicieli Feniksa. Spraw jest sporo:
- parkowanie w obrębie skrzyżowania Pszenna - Brzozowy Zagajnik;
- parkowanie na ulicy Brzozowy Zagajnik;
- parkowanie na trawnikach;
- parkowanie na nowym parkingu pod płotami mieszkańców ul. Czerwonej Jarzębiny (poza miejscami wyznaczonymi, w nieprzepisowej odległości od budynku);
- nieprawidłowe oznakowanie (strefa zamieszkania - wjazd z Pszennej w Brzozowy Zagajnik)
- totalny bałagan w okolicy Feniksa.
Niestety, właściciele Feniksa traktują Osiedle Rodzinne jak swój prywatny chlew i nie reagują na uwagi, może więc trzeba uświadomić im, że prowadząc działalność gospodarczą mają obowiązek zapewnić, aby nie przeszkadzała ona innym, a tym bardziej nie zagrażała?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mógłbyś zadzwonić?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisałem (formularz kontaktowy na stronie centrum-feniks. Bez odpowiedzi i bez skutku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzwoniłem. Za pierwszym i drugim razem, Ewa Z. - właścicielka - po trzech sekundach odkładała słuchawkę. Później zgłaszała się już tylko poczta głosowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
szok , ludzie ile w was jadu dla innych, nie macie innych zmartwień
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10
Jad? Osoby notorycznie blokujący przejazd Brzozowy Zagajnikiem pozbawione są zupełnie wyobraźni. Codziennie blokują drogę by jak najbliżej zaparkować wejścia do siłowni / przychodni. Nie liczą się z innymi. Najważniejsze aby się nie zmęczyć. Mnie również śmieszą szczególnie osoby udające się na siłownię / fitnes, którzy mają do dyspozycji duży parking, jednak wolą zaparkować jak popadnie, aby tylko bliżej wejścia.
Za taki stan rzeczy odpowiadają nie tylko klienci lokali znajdujących się w feniksie ale również:
- najemcy - właścicielka spożywczego, siłowni, lekarz parkujący swój bus w taki sposób, że połowa samochodu wystaje na drogę. Można wymieniać tak dalej.
- wynajmujący - który w żaden sposób nie próbuje zmierzyć się z tym problem, stawiając chociażby słupki. Właściciele feniksa zapomnieli, że wg zagospodarowania przestrzennego może być tam prowadzona NIEUCIĄŻLIWA działalność. Taki sposób utrudniania przejazdu jest dowodem na to, że takowa nie ma miejsca w feniksie.

Zachęcam do wysyłania pism do właścicieli Feniksa, Gminy oraz telefonów na Policję. Leży to w interesie nas wszystkich, gdyż wyjazd z Brzozowego Zagajnika stał się niebezpieczny (mocno ograniczona widoczność) oraz zwężony do tego stopnia, że straż pożarna miałaby problem aby przejechać.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapomniałeś dodać jeszcze najważniejszej grupy równie skutecznie blokujących:

-mieszkańcy szergu wzdłuż Pszennej którzy również parkują w sposób pozostawiający wiele do życzenia

Zacznij od siebie a potem krytykuj innych.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zacznij od siebie? Czy ja blokuje komuś przejazd lub ograniczam prześwit drogi?
Skupiałem się bardziej na drogach wyjazdowych z Rodzinnego ale rzeczywiście mieszkańcy szeregu przy Pszennej ograniczają widoczność i parkując przy Pszennej skutecznie ją zwężają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czasem mam wrażenie, że jedyny sposób rozwiązania takich sytuacji to stać się równie upierdliwym.
Może jakieś regularne happeningi w stylu, dogadanie się w parę osób na przejazd od obu stron tej ulicy,
zatrzymanie się na wysokości w miejscu gdzie nie można się minąć i trąbienie, blokowanie ruchu itp, aż właściciele pojazdów się pojawią i udrożnią możliwość minięcia się normalnych uczestników ruchu..

Po kilku takich akcjach 2-3x w tygodniu pracownicy firm wewnątrz Feniksa zaczną zwracać na problem uwagę, bo nie będą to już telefony których można nie odebrać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
nalepka z karnym ku**sem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba by zrobić zrzutkę na cały karton :D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
na czoło sobie naklej karnego k.....sa
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Myślę że te naklejki to bardzo dobry pomysł. Tak mnie wkur że stoją na ulicy i nie można się minąć że masakra, mimo że parking jest wolny. Jak było inaczej mógł bym to zrozumieć.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
no mam nadzieję że wam ulzyło popaprańcy!! na czole sobie narysujcie tą szminką!szybciej to się z małpami można porozumieć. lordostwo się znalazło.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13
Witam,
jestem po rozmowach z Wlascicielem Feniksa oraz developerem Siodme Niebo. Sprawa wyglada nastepujaco: Wlasciciel Feniksa, Pani Zawada, twierdzi, ze nie moze postawic slupkow uniemozliwiajacych parkowanie w niewlasciwych miejscach, ani dodatkowych znakow drogowych, poniewaz nie jest zarzadca drogi. Siodme Niebo twierdzi, ze minely juz 3 lata i tez juz nie jest zarzadca. Sprawe z powrotem skierowalem do Pani Zawady. Powiedzialem, ze dzialalnosc Feniksa miala nie byc uciazliwa dla mieszkancow, a samochody ktore parkuja zawezajac droge oraz utrudniajac wyjazd na droge pszenna z osiedla nam po prostu przeszkadzaja. Dodatkowo Pani Zawada poinformowala wszystkich najemcow w Feniksie o problemie, w Studio S7 zostala ponoc kartka dodatkowo wywieszona. Niestety te dzialania nic nie pomogly - samochody jak zle staly, tak zle stoja, a nowy parking obok jest calkowicie pusty. Wlascicielka Feniksa przepraszala za problem i obiecala zajac sie tematem i kilka razy zglosic na policje, zeby zdyscyplinowac kierowcow.
Chcialem po dobroci, czyli bez karania mandatami, bez wzywania policji. Jednak jak widac nie da sie inaczej. Znakow nie bedzie dodatkowych, slupkow nie bedzie...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam, kartki na siłowni wiszą i informują, żeby parkować na dużym parkingu w celu utrzymania dobrych relacji sąsiedzkich. Moim zdaniem jedynie policja może nauczyć kierowców nieprawidłowo parkujących, tak jak to się odbywa przy nowej szkole.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Michał:
Sprawę wadliwego oznakowania zgłosiłem 7N w 2015 roku. Pisemnie. Interesujące jest to, że obecnie deweloper twierdzi, że nie jest JUŻ zarządcą ulic na Os. Rodzinnym. Wtedy jego kancelaria prawna przysłała mi pismo z informacją, że 7N w ogóle nie jest zarządcą i nie odpowiada za oznakowanie (które samo wcześniej ustawiło). Ciekawe, kiedy mijali się z prawdą?

Jeśli chodzi o Panią Z., to faktycznie ma ograniczone możliwości uniemożliwienia parkowania na skrzyżowaniu. Jeśli jednak chodzi o ul. Brzozowy Zagajnik, zamiast urządzać przed Feniksem dziki parking we wszechobecnym stylu wczesnych yombów banińskich, mogła na przykład po rozbudowie Feniksa uprzątnąć teren, zasiać trawę, a na granicy swojego terenu postawić słupki uniemożliwiające parkowanie. Drugim rozwiązaniem byłoby wyznaczenie miejsc dla najemców z podanymi nazwami firm, a dodatkowo, w dobrze widocznym miejscu wywieszenie regulaminu parkingu z informacją, że na auta zaparkowane nieprawidłowo będą zakładane blokady, a ich zdjęcie kosztować będzie odpowiednio wysoką sumę.

Tak przy okazji, o ile się nie mylę, w Feniksie funkcjonuje ZOZ, tak więc miejsca parkingowe powinny znajdować się w odległości minimum 10 metrów od okien budynku...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Z postawiła tabliczki na trawnikach - ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW a Wy swoje psy wyprowadzacie i sr.ja to Was nie interesuje prawda. Cudze widzieć swojego nie. Widziałam jak kretynka z Waszych blokowisk wyprowadzała psa co sikał na drzwi Apteki. To jest kultura mieszkańców! G.wna po Waszych kundlach tez ta kobieta ma sprzatać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Pani Z., drogi Żalwasiu, postawiła tabliczki ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW, a sama spaceruje ze swoim po Pszennej i nigdy po nim nie sprząta...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ta pani włascicielka nie jest normalna widzialam jak sprzata te kupy psow z rana bylam ze swoim na spacerze o 6 rano zbiera i przerzuca mieszkancom pod posesje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, wyjeżdżając przed chwilą z osiedla widząc bałagan przed centrum feniks, zwróciłem uwagę jednemu kierowcy pakującemu przed drzwiami, że tu jest zakaz. Zignorował mnie.
Także zadzwoniłem na policję. Zaraz powinni przyjechać. Nie ma mnie teraz na osiedlu, więc dajcie znać tu czy faktycznie przyjechali.
Dziś jest masakra tam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może to i chamskie i burackie co powiem ale czasami myślę, że takich nauczyło by jedynie to, jak by wrócili i zastali auto na 4 flakach. Jak by się taki jeden z drugim debile przeszli z buta, wydali hajs na lawetę albo jakąś mobilną wulkanizację to by się zastanowili czasami co robią. 100zł mandatu takiego nie nauczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
TH niedawno wpisałeś,że ulice za wąskie są... .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie są tylko będą bo wąsko na pszennej w kilku miejscach a poza tym co to ma do debilnego parkowania? Jest parking duży, zawsze są wolne miejsca ale sportowcom ciężko podejść 50m i zastawiają ulice.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Była policja? Ktoś wie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziś (czwartek) ok 18:20 był patrol policji robili zdjęcia,nagrywali i spisywali źle zaparkowane samochody. Nie można było wjechać na osiedle tak droga zastawiona była.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Phi - to samo jest na Księżycowej właściciel czy mieszkaniec numeru 65 lub 63 noyotycznie stoi na wąskim odcinku drogi swoim autem marki Chrysler które to jest zawsze postawione na wzniesieniu i co ? I kolejny rok mija i nic sie nie zmienia tu będzie tak samo :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szybko! Dzwoniłem o 18:09 dziś. Brawo policja, jutro jak będzie tak samo wyglądać parkowanie, to zadzwonię po raz trzeci
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
też jechałam dziś ok 18 i nie było jak wjechać dosłownie!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
można prosić nr na policje i który komisariat ( w zukowie ?) , bo tez chciałem dzwonic ostatnio , a straż miejska nie odbierała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dzwonię na 997. Odbierają Kartuzy. Proszę o przełączenie do Żukowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dziwne że nie odbiera , bo jej nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaraz po raz kolejny będzie policja. Ktoś może sprawdzić ich działanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byla i robila foty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz na slonecznego poranka trzeba ich wezwać,tak zastawione samochodami,że przejechać nie można.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To wezwij a nie piszesz na forum...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Problem mnie akurat nie dotyczy, bo mam miejsce na samochód. Ale innych mieszkańców jestem w stanie zrozumieć, bo nie ma miejsc parkingowych, w przeciwieństwie do feniksa, gdzie stoi pusty parking dla klientów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli jak ciebie problem nie dotyczy, to masz na to wywalone?
No i dzięki takiej postawie mamy w naszej wiosce to, co mamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, też mi to przeszkadza, tyle że ludzie to mieszkający nie mają gdzie zaparkować, a klienci feniksa owszem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co się orientuje to wszyscy z domów szeregowych mają wykupione tylko jedno miejsce parkingowe . Kupując tu mieszkania na co liczyliście że drugie miejsce będzie gratisowe? Jest bałagan i będzie coraz większy bo mieszkańców przybywa . A co może P. Zawada - nic bo to walka z wiatrakami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak nie moze? chociazby tabliczki postawic na trawniku, chociazby blokady na kola, jesli to jest ich teren, wzywac policje, wyjsc z inicjatywa postawienia dodatkowych znakow. Wybor jest spory, a nic Pan, czy Pani Zawada nie robia.
BTW. Dzis kolejny raz wezwalem policje - pewnie teraz sa przed Feniksem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

do góry