Widok

Picie piwa

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy picie piwa codziennie jest według Was problemem?
I co jezeli pijacy nie widzi w tym problemu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że może być to problemem. Mój znajomy, smakosz piwa (pije dla doznań kubków smakowych a nie żeby się znieczulić, upić itp.) jakiś czas temu, latem, właśnie zaczął pić codziennie piwo i w końcu się zreflektował i doszedł do wniosku, że może to doprowadzić do czegoś niekontrolowanego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jeszcze zależy czy to jest jedno piwo dziennie czy np. 3
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Włosi codziennie piją wino do obiadu, oczywiście w umiarkowanych ilościach, czy sa z tego powodu alkoholikami?
Mysle ze wszystko jest dla ludzi o ile nie tracisz przez to kontroli nad swoim życiem i jeśli Nie wpływa to negatywnie na twoje zdrowie, samopoczucie, i normalne funkcjonowanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zobacz jak ten ktoś zareaguje, jak Go poprosisz, zeby dziś nie wypil. Jak nie bedzie to dla niego zadnym problemem to pewnie jest ok, a jezelu zacznie sie tlumaczyc, denerwowac, udowadniac swoje racje to moze byc problem. Czy pije w dni wolne od rana? Czy nie zawala przez picie czegos? Trzeba obserwowac
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z powyższą opinią. Ustaliłabym na początek, co się zadzieje, gdy ta osoba będzie musiała zrezygnować z tego piwa na kilka dni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak Włosi ,Grecy może piją codziennie wino ale często rozcieńczone z wodą zwłaszcza podczas gorących miesięcy.Ja osobiście nie wyobrażam sobie codziennie wprowadzać do organizmu nawet niewielkich dawek alkoholu jakoś nie mam takiej potrzeby i da się bez tego żyć.Zapytajcie osób (poczytajcie)zajmujących się leczeniem alkoholizmu ile do nich trafia takich codziennych piwoszy a wydawałoby się ,że takie winko czy piwko to nic i nie można się uzależnić.No i zapytajcie takiego codziennego piwosza czy z dnia na dzień da radę zrezygnować z codziennej dawki niewinnego piwka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Tak Włosi ,Grecy może piją codziennie wino ale często rozcieńczone z wodą " nawet jeśli rozcienczają to wciąż jest to alkohol jakby nie patrzeć:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to problem.
znam rodzien,bdy uzalenienie od piwa pana domu wystarczylo jedno piwo, zeby byl pijany...Nie zgodzil sie na terapie AA. Rozwod w toku ze wzgledu na dzieci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piwo codziennie? Ja uwazam ze to juz uzależnienie ( nawet 1 dziennie) tak jak palacz nie wytrzyma bez papierosa tak x nie wytrzyma jednego dnia bez piwa. A ja jestem uzalezniona od tzw redbuli i tez musze wypic jeden dziennie... Coz każdy cos ma....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój były pił dziennie 3-4 piwa po pracy, jak miał na nockę to i z rana jeszcze wypił ze 2, twierdząc że do 22 godz wszystko z niego zejdzie. W dni wolne wypijał jeszcze więcej, bo z 8.
On nie widział w tym żadnego problemu, mówił że to dla niego jak picie soku. Twierdził że przecież się nie upija bo po wypiciu tych 3-4 piw, nie robi awantur, nie jest agresywny itp. Gdy prosiłam żeby chociaż jeden dzień nic nie wypił, to tłumaczył że przecież nic się nie stanie jak chociaż 1 wypije, że nikt na tym nie ucierpi.
Dla mnie to już był alkoholizm. On nie widział problemu w tym piciu, ja widziałam, skoro chciał sobie tak żyć, to proszę bardzo, odeszłam.

Uważam że jak ktoś musi coś codziennie wypić, to jest to już uzależnienie, bo ciężko tej osobie przeżyć choć jeden dzień bez "kilku łyków".
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jeszcze kwestia na ile ktoś jest podatny na uzależnienie, bo są osoby które faktycznie piją może i co dziennie piwa ale jeśli nie wypiją to jest ok, nie mają z tym problemu i w uzależnienie nie popadną, a są osoby którym starczy to jedno czy dwa dziennie i mogą wpaść w nałóg, każdy z nas jest inny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Codzienne picie to problem-nawet jeśli osoba pijąc jest w stanie zrezygnować na kilka dni.
To duże obciążenie dla wątroby która nie ma jak się zregenerować, kiedyś znajoma lekarka mi o tym mówiła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. To jest problem. Nie ma wytłumaczenia. Żadnego .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja napiszę z innej beczki. Pracuje w sklepie osiedlowym. Zawsze jak wpływa 500plus przychodzą tatusiowie i jest tak dziecku baton i Kinder jajko a sobie do koszyka laduja po 12butelek piwa plus fajki jakieś dla siebie i żony i płacą karta mopru. Takich osób mam sporo niestety....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety czasem to może wymknąć się spod kontroli. W takich sytuacjach najważniejsza jest dobra terapia, więc śmiało mogę polecić wam https://osrodek-uzaleznien.pl/ . Tutaj mojemu mężowi udało się wyjść z nałogu, dzięki terapii w końcu stał się innym człowiekiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie się pojawia czy taka osoba umie w ogole odpuścić bo jak nie to problem jest na pewno. Może nie trzeba od razu jechać do ośrodka, tylko skorzystać z poradni leczenia uzależnień. Na pewno Medi Life oferuje takie usługi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raczej tak, dużo kosztuje, rośnie bebzon, rozleniwia, można wpaść w alkoholizm, 1-2 piwka jeszcze rozumiem, ale są ludzie co piją 4-12 dziennie. Jak za dużo się pije to można pomyśleć o zmianie pracy bo to czesto przez to i otoczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój znajomy w taki sposób nabawił się uzależnienia i w końcu musiał udać się na detoks alkoholowy Myślę, że wszystko jest dla ludzi, ale z alkoholem trzeba bardzo uważać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

czy jechać w 8 m.ciąży na majówkę ?? (28 odpowiedzi)

mam do Was pytanie...czy byście pojechały w 8 m.ciąży na majówkę nad jezioro?

do góry