Widok

Plejada czy AP Edukacja?

Rodzina i dziecko Nauka Temat dostępny też na forum:
Znacie te szkoły?

Chcę od września zacząć naukę - przebranżowić się ;) Koleżanka chce oderwać się od dzieci ;) Chcemy razem chodzić do szkoły policealnej (jeden kierunek już razem robiłyśmy kilka lat temu) ;)

Szukam opinii o tych 2 szkołach :] Piszcie jeśli coś wiecie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodzę do Plejady i bardzo sobie chwalę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaką szkołę/kurs robisz? :) pomagają ze znalezieniem praktyk? wykładowcy fajni? można się czegoś nauczyć?

bo w poprzedniej szkole musiałyśmy wojnę toczyć z wykładowcą z przedmiotu wiodącego (prawo administracyjne), bo go wiecznie nie było i zajęcia odwoływali ;)

masz zajęcia w piątki i soboty? jeśli tak - piątki w jakich godzinach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła - kierunek opiekunka dziecięca
Na moim kierunku pomagają w znalezieniu praktyk:),
Zajęcia w piątek od 16.35-21.15
W sobotę od 8.15-18.30
Ja jestem bardzo zadowolona, mamy fajnych wykładowców, dużo mądrych i praktycznych rzeczy mogłam się dowiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też chodzę do PLEJADY
kierunek BHP
zajęcia w piątki od 15.45 do 21
soboty od 8.15 do 18
wykładowcy OK
praktyki też załatwiają ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Dziewczyny :)

Nas właśnie interesuje bhp ;) Ania - masz już praktyki za sobą? Gdzie się odbywają? Cała grupa się łapie czy kto pierwszy?

Szczerze mówiąc tak średnio mi się podobają te zajęcia w piątki ;) jestem przyzwyczajona do typowo zaocznej nauki w soboty i niedziele ;) pierwszy raz tu spotykam się z zajęciami w piątki i soboty ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może jeszcze jakieś opinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamusie z RiD nie znają tych szkół policealnych? Może jakieś kursy tam robiłyście?

póki co jak dla mnie:
+ Plejady - więcej dobrych opinii w sieci, szkoła organizuje praktyki (a jakoś mam wrażenie, że na kierunku bhp można mieć problem żeby samemu gdzieś się "wbić"). ;)
- Plejady - nie jestem przekonana do tych piątkowych wieczorów na zajęciach, wolałabym normalny, zaoczny system.

+ AP Edukacja - zajęcia w soboty i niedziele
- AP Edukacja - mało opinii, stare i nie najlepsze; nie organizują praktyk(niby w razie problemów pomagają w znalezieniu).

Czy przy Plejadzie jest jakiś parking dla słuchaczy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Parking jest, ale mały.W sobotę ciężko z miejscem:( Można też parkowac wzdłóż głownej ulicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia po tym kierunku będzie ciężko o pracę , raczej do BHP biorą po studiach podyplomowych rocznych np. PG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybierz raczej kierunek
typu
opiekunka dziecięca
technik farmacji
technik sterylizacji
asystentka stomatologiczna
higienistka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj zdecydowanie kierunek opiekunki dziecięcej czy osób starszych - to nie moja bajka. ;))

Chemii też nigdy nie lubiłam.

Co innego przepisy prawa (uczyłam się 3 lata).

W sumie mam za sobą 2-letnie studium kosmetyczne, roczne psychologii i socjologii, roczne i 2-letnie prawa i administracji.
Jako, że zastosowałam swego czasu metodę "na złość Mamie odmrożę sobie uszy" i specjalnie oblałam maturę, to dalsze drogi edukacji są dla mnie zamknięte ;)

może prędzej coś w kierunku grafiki komputerowej, tworzenia stron www.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie lepiej zrobić maturę ? wciąż możesz :)
uważam, że warto
szczególnie, że przeglądam ogłoszenia i w administracji przeważnie oczekują wykształcenia wyższego
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zacięłam się, uparłam i nie chcę robić matury. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
no masz wybór,
ale wiesz, że to głupie jest ?
ja teraz bardzo żałuję, że nie skończyłam studiów uzupełniających i jak tylko będzie kasa to uderzam się uczyć, niestety pomimo tego że mam coś więcej niż maturę to ciężko mi na rynku pracy, o ile nie chcę siedzieć na kasie a nie chcę
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wiem ;) co nie zmienia faktu, że nie zrobię matury.
Dlatego, że musiałam chodzić do szkoły, do której nie chciałam. Rodzina wywierała na mnie presję żebym skończyła ogólniak i zrobiła maturę.
Więc ile mogłam, tyle się buntowałam - dużo wagarowałam i z rozmysłem, świadomie nie zdałam matury pisemnej ;) żeby postawić na swoim. Bo nie pozwolili mi zmienić szkoły na inną.

wiem, że to głupie ale trudno... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tym samym zrobiłaś na złość sobie, a nie rodzinie... ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem ;)

niestety jak ja się uprę to już koniec ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Słuchajcie a jest ktoś kto robi, robił kurs instruktora fitness w AP Edukacji warto?
image
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia..zrób sobie asystentkę dentystyczną - bardzo dobrze płatne
:-)) co do matury ..mam kolegę , który zdał maturę w wielku 36 lat i poszedł na studia wiec jak się chce to można , tym bardziej , ze obecna matura to pikuś
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asystentka stomatologiczna też nijak ma się do moich zainteresowań. Czy jest sens robić kierunek z nadzieją, że może jednak mi się spodoba? Faktycznie jest praca po tym kierunku?

W liceum marzyłam żeby być kosmetyczką. W trakcie nauki jednak stwierdziłam, że niektóre zabiegi mnie obrzydzają ;) i jak już to wolałabym być makijażystką. Szkołę jednak dokończyłam. Wydałam kilka tys ze świadomością, że nie będę pracowała w tym zawodzie. Przez dwa lata dwa razy dzwonili do mnie z PUP czy jestem zainteresowana stażem dla kosmetyczki i manicurzystki...

Dlatego chciałam nowy kierunek choć trochę zgodny z zainteresowaniami.
A "organizator obsługi sprzedaży internetowej" albo "zaopatrzeniowiec/intendent"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia - te kierunki które podałaś "organizator obsługi sprzedaży internetowej" albo "zaopatrzeniowiec/intendent sa do bani całkiem uwierz mi ...jako popłatne i takie w których dosc łatwo o pracę to :
wszelkie dentystyczne asystentki :-), wszelkie opiekunki , technik farmaceutyczny, napewno też masazysta, te inne medyczne tez mogą być niezłe resztę to bym sobie darowała.
A co do BHP - teraz firmy nie zatrudniają raczej BHP-owców tylko zlecają taką opiekę poprostu firmie z branży BHP, noo może duże firmy zatrudniają ale małe i średnie prawie nigdy.
A co Ciebie interesuje najbardziej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A z tym BHP to nie jest tak by być behapowcem trzeba miec studia, nasz bhapowiec został do tego zmuszony bo przepisy sie niby zmieniły - i on właśnie świadczy usługi bhp ale ma działalnośc i sam musiał szukać firm z którymi współpracuje.

Chyba najbardziej płatna i łatwa w znalezieniu pracy jest asttentka dentystyczna.

Ja chyba bym zrobiła najpierw maturę, a potem kursy czy szkoły - ale to tylko moje zdanie :))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rybalon - napisałam na priv.

No to suuper. Nie pójdę do żadnej szkoły. Nie będę na siłę robić czegoś, co mnie nijak nie interesuje. Bo to bez sensu. Dzięki za sprowadzenie na ziemię ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze raz przeglądam kierunki. Jeszcze ewentualnie technik rachunkowości wchodzi w grę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpisalam Ci na priv :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asystentka stomatologiczna w wypasionej klinice w centrum Gdańska zarabia 1500 zł miesięcznie - nie nazwałabym tego dobrą pensją... a to info z pierwszej ręki.
Poza tym wcale nie jest łatwo o pracę w tym zawodzie. Mam trochę znajomych w tej branży, więc co nieco słyszałam.

Sorry za nieco of topic ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
moze zależy od kliniki bo moja kuzynka pracowała w tym zawodzie z 5 lat temu i miala naprawdę ładną pensję , potem otworzyła hurtownię z art do klinik dentystycznych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja już sama nie wiem co ze sobą robić:)
Gdzie szukać pracy? w zawodzie jestem bez szans...brak znajomości Dotychczas pracowałam w biurze jako sekretarka
Mam takie wykształcenie:
mam licencjat z resocjalizacji
mgr z pedagogiki ogolnej
podyplomowe z wczesnego wspomagania z terapią pedagogiczną
podyplomowe pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Co mogłabym jeszcze zrobić? gdzie się ew. dokształcić? lub przebranżowić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o mam prawie identyczne wykształcenie co ty;)
ale też pomysłu brak.....
tylko,ze ja pracuję w zawodzie a chciałabym zmienić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj:) Fajnie masz:)

Ja przechodzę z lekka załamanie ... no nic może kiedyś znajdę prace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja kumpela też pracuje jako asystentka stomatologa ,nie jest kolorowo ,zresztą prawie rok szukała teraz pracy ,wcześniej pracowała w dużym prywatnym gabinecie potem w małej klinice w Gdańsku ,gdzie jak sama mówiła więcej robiła jako sprzątaczka a nie asystentka ,zarobki też nie są nie wiadomo jakie ,teraz pracuje od paru tyg w nowym gabinecie ,jedynie co dobre że "z miotłą nie lata " i ma wolny dzień w tyg .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
rybalon: może 5 lat temu było lepiej... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
5 lat temu wszędzie było lepiej ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe noo może, mnie tam się uslugi dentystyczne zawsze wydawaly najbardziej popłatne czy teraz czy 5 lat temu :-))..ale mozliwe ze rzeczywiście nie wszędzie asystentka dentystyczna jest dobrze opłacana ...kurde ze tez się na dentystę nie uczylam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosik, u nas sporo nowych zatrudniają.Podaj namiar, jak coś się u nas zwolni to mogę ci dać cynk;) Budują się nowe osiedla i dzieci przybywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję:)
mój mail
frezja2016@wp.pl

Pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Więc ile mogłam, tyle się buntowałam - dużo wagarowałam i z rozmysłem, świadomie nie zdałam matury pisemnej ;) żeby postawić na swoim. Bo nie pozwolili mi zmienić szkoły na inną. "

AgusiaGda, w życiu nie widziałam żebyś coś GŁUPESZEGO napisała:p

Lepiej zdać maturę i mieć otwartą drogę do jakiegokolwiek kierunku, który sobie wymarzysz, kiedy już Ty o tym decydujesz :p
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe ;) Miranda - nic na to nie poradzę. Od zawsze tak mam, że jeżeli ktoś mnie do czegoś zmusza, to nie robię wcale albo dokładnie odwrotnie ;) ale to był chyba mój największy "sprzeciw" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Agusia aby zostać bhpowcem musisz miec wyzsze wykształcenie i np. skonczone podyplomowe bhp na PG. wlasnie wglebiam sie w temat bo chce pojsc na PG.
do tego roku bhpowcy mieli warunek aby zdobyc wyzsze wyksztalcenie.

zrob maturę, tym bardziej ze ta obecnie to banał. moj maz 10 lat po skonczeniu liceum zdal mature bez zadnych lekcji, korków itd.
bez matury jestes "ograniczona" z wyborem dalszej edukacji.
Teraz nie jestes juz zbuntowaną nastolatka a dojrzałą kobieta ktora jak bedzie chciala to zda mature :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chodziłam do Progresu na masaż, też miło to wspominam. I całkowicie się przebranżowiłam, bo studia skończyłam na kierunku rachunkowość. Zadowolona jestem dopiero teraz, pracuję w salonie spa, robię to co lubie, bez żadnych ciśnień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja osobiście mogę polecić tylko cosinusa, chodziłam, mają duży wybór kierunków i są całkiem za darmo :D Dobrze przygotowują do zawodu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

do góry