Widok

Pleśniawki POMOCY!

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny moze cos poradzicie,moja 6 msc coreczka ma plesniawki.Lekarka zapisala nastatyne i pedzluje jej jeszcze gencjana.Ale biedulka tak sie meczy nie chce jesc ani pic,nie moze zasnac bo bez smoczka nie umie.Poprostu plakac mi sie chce razem z nia.A jeszcze w niedziele mamy chrzciny i nie wiem czy czasami nie odwolac,bo niewiem czy bedzie sie lepiej czula.
Moze wiecie co jeszcze moze jej to zlagodzic i ile czasu to jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie zabrzmi zachęcająco ale jest skuteczne. Można smarować dziecku buźkę moczem. Oczywiście pieluszka musi być czysta, musisz złapać czysty mocz dziecka i pędzlować, ścierać pleśniawki to bardzo skuteczna metoda u nas nic innego nie pomogło.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
nam nystatyna nie pomagała,ale aphtin do kupienia bez recepty,młody miał po antybiotyku raz..............
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na moje dzieciaki tylko Flumycon działał i działa, ale na receptę jest i daje się go do picia, nic nie trzeba pędzlować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aphtin tez mamy,sprobuje z tym moczem moze naprawde pomoze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja też polecam metodę z moczem, sprawdzona i działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja rowniez polecam metode z moczem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja polecam dżem z czerwonej porzeczki ze słodzikiem. Nam tak leczyli pleśniawki w Szwecji i wyleczyli.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kkasia żartujesz?
MOjemu Maćkowi zagrzybiło troszkę buzię po antyb.mamy nystatynę, mam nadzieję, że pomoże.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córa jak była malutka miała często pleśniawki, aż Pani doktor powiedziała ,że mam przestać przesadnie "czyścić" córkę. A wyparzałam co chwilkę smoczek, butelki łyżeczki itp buźka non stop myta . Wyluzowałam troszkę i przeszło jak lizneła grzechotkę z dywanu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie żartuję.

Swoją drogą chyba dżem lepszy niż siuśki. Tylko to musi być taki prawdziwy dżem .
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dlatego ze przeczka ma duzo witaminy C ,a plesniawy jej nie lubia...Mozna wkrapiac dziecku do buzi sama wiatminke .

Mamy teraz ten sam problem ,uzywam nastatyny i buzka czysta ,tez zalezy moze od stopnia zaawansowania ,moja miala w buzi kilka kropeczek ..i cos tam na jezyku .Jak pedzlujesz???Ja nakladam gazik na plec i tak jej czyszcze buzie z naciskiem na plesniawki (poprostu je scieram nastatyna) samo "malowanie " nic nie pomaga ...

Dokladnie to samo uslyszalam od pediatry ze za bardzo czysci jestesmy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez robie to gazikiem . Wczoraj wieczorem troszke zjadla ale dzis znow nic nie chce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze ida zabki ???Mojej wlasnie sie zbieglo razem i z otworzeniem buzi jest problem ,dobrze ze jest na piersi bo od kilku dni nie je rowniez obiadkow tylko sama piers.
A mleczko chociaz pije ?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z pleśniawkami walczyłam przy jednej i przy drugiej córce. Też odnosiłam wrażenie, że Nystatyna nie działa. Uzbroiłam się w Flumycon (Fluconazole).

Dla złagodzenia bólu psikaj jej w buzię tantum verde- działa znieczulająco- od razu to zauważysz.
I lecz je prędko, bo jak nie, to wejdą w przewód pokarmowy i wyjdą d*upskiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak wlasnie ida jej zabki i to dwa naraz.Odrazu jak tylko zauwazylam to poszlysmy do lekarza i chyba dzieki temu nie ma zapalenia jamy ustnej ,tak mowila Pani doktor.Teraz zaczela jesc mleko wiec jestem spokojniejsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
radzę po każdym mleku wytrzeć buzię w środku gazikiem z przegotowaną wodą. resztki mleka to świetna pożywka dla pleśniawek. do tego witaminę c i wapno (obkurcza naczynia). podawaj probiotyk. i nystatynę (nie działa od razu, trzeba smarować określoną liczbę dni, nawet jak się wygoi wszystko, zeby nie wróciło za chwilę). duuużo tantum verde, bo znieczula i odkaża.
nie wiem, co jej dajesz do jedzenia, ale przy pleśniawkach lepiej nie podawać owoców czy soczków, bo podrażniają.
Moja córka miała jedną wielką ranę w ustach, jak jej czwórki wychodziły. prócz tego, co wyżej napisałam, dostała też maść na receptę z apteki. z 7 zł kosztowała i była połączeniem nystatyny z czymś tam, nie pamiętam, ale może zapytaj pediatry.

jednak bym sobie odpuściła ten mocz...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
nystatyna + gancjana. Nam pomagało. Moja córka miała pleśniawki po każdym antybiotyku jak była w żłobku :/ więc dostawała jakiś słabszy lek na pleśniaki już zapobiegawczo (nie pamiętam już nazwy).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego ze przeczka ma duzo witaminy C ,a plesniawy jej nie lubia

porzeczka może i ma duzo witaminy c, ale dżem porzeczkowy na grzyba to juz lekka przesada. zawartość cukru wyżywi grzyba nie tylko w jamie ustnej ale i całym przewodzie pokarmowym...wystarczy dziecku dawać wode z cytryna, myślenie nie boli. DŻEM NA GRZYBA...dawno się tak nie uśmiałam...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To w jaki sposób piszesz sugeruje, że tobie wlewali siki, a powinni jęzor wyparzyć:)
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To w jaki sposób piszesz sugeruje, że tobie wlewali siki, a powinni jęzor wyparzyć:

bo irytuje mnie głupota i bezmyślność ludzka? w kwestii dzieci wybitnie, bo rodzicielstwo do czegoś ZOBOWIĄZUJE? DO MYŚLENIA i ODPOWIEDZIALNOŚCI NA PRZYKŁAD?

I nie, sików mi nie wlewali, moi rodzice posiadali rozum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

No własnie sama nie mogę niczego znaleźć skutecznego....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem ilu preparatów już próbowałaś, ale dobre rezultaty moze dac stosowanie maści konopnej https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/masc-konopna-900mg-cbd-30ml.html Na stronie mozesz poczytać sobie o jej dzialaniu. Masć ta jest polecana zarówno na problemy z pleśniawkami, jak rownież na opryszczkę. Zawarte skladniki przyspieszaja proces regeneracji skóry oraz ją wzmacniają. Znacznie szybciej goją się jakiekolwiek uszkodzenia w jamie ustnej.
Nie wiem czy mozna kupić stacjonarnie, najłatwiej zamowić przez internet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

do góry