Widok

Pobranie krwi

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam.
Mój syn ma 7 lat i pierwszy raz był na pobieraniu krwi.

Chciałam zapytać, czy zawsze tak dzieciom pobierają krew (bo w moim przypadku osoby dorosłej od wielu lat jest inaczej.)

Pani w punkcie pobrań używając zwykłej strzykawki wbiła się w żyłę dziecka, po tym odłączyła strzykawkę, pozostawiła igłę w żyłę i podstawiła fiolkę, do której kropelka po kropelce spływała krew. Wydaje mi się, że znacznie to wydłużyło czas pobierania i stresu dziecka.

Powiedzcie, jak to u Waszych dzieci wyglądało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U dzieci to raczej powinien być używany motylek, ale często trzeba się o to dopominać. Ja u siebie zawsze mam pobieraną krew motylkiem, a jestem dorosła (mam słabe żyły do pobierania). Jeśli krew spływała w ten sposób mogłi to oznaczać, że syn był odwodniony. Przed porannym pobieraniem krwi należy wypić chociaż szklankę wody (niegazowanej)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Okulary przeciwsłoneczne (9 odpowiedzi)

W jakich sklepach dostanę obecnie okulary przeciwsłoneczne ? Wybieramy się na wakacje, przeszłam...

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

do góry