Widok

Podcięcie migdałków czy leczenie sterydami?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Mam taki dylemat, nie wiem czy zdecydować się na przycięcie u córki 5-letniej migdałków bocznych i trzeciego migdałka, czy wdrożyć leczenie sterydami do nosa.

Córka ma astmę oskrzelową i na stałe przyjmuje lek wziewny. Od kilku miesięcy chrapie w nocy, często ma lekki katar, bo też ma uczulenie na roztocza kurzu. Laryngolog stwierdził bardzo duże migdałki boczne i powiększony trzeci. Zapisał sterydy do nosa i dał skierowanie do szpitala na operację. Przez miesiąc ma brać sterydy i lek wziewny, ale sam lekarz nie wie, czy to pomoże. Ponoć po podcięciu migdałków astma może ustąpić.
Czy ktoś wie, czy sterydy mogą zmniejszyć migdałki czy lepiej nastawić się na tą operację?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam wizytę u dr Piotrowskiego (ma gabinet na działkach leśnych w Gdyni).

Mojego syna wyprowadził z powiekszonych migdałów i obyło się bez poważnych ingerencji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na podcięcie migdałów, jeszcze w zeszłym roku, czekało się około roku czasu ;), także spokojnie spróbuj leczenia lekami, może one coś zmniejszą migdały.

Moja córa od czasu zapisania ją na zabieg, a do czasu wykonania prawie nie chorowała, zmniejszyły się tez objawy takie jak mówienie przez nos, uciekająca ślina :P, chrapanie w nocy, przed zabiegiem konsultowałam u innego lekarza bo myślałam, ze uda nam się ominąć zabieg, ale kolejny lekarz potwierdził, że musimy to zrobić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie nie ma sensu wstrzymywanie się z zabiegiem,moje przed zabiegiem cały czas na sterydach na zmianę z antybiotykami,efektów brak,po usunięciu błogi spokój ,nie wiemy co to angina i antybiotyki a sterydy tylko przy oskrzelach sporadycznie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie obawiam się tych sterydów, bo jednak nie są one bez wpływu na organizm i raczej osłabiają. Obawiam się, żeby potem nie było nasilenia kataru i nawracających infekcji. Wprawdzie córka nie ma częstych angin, ale problem jest z chrapaniem, a astma z kolei może być przyczyną dużych migdałów i koło się zamyka :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dziecko chrapie to nie ma na co czekać ,w wyniku znacznie powiększonego trzeciego migdału może dochodzić do bezdechów nocnych i niedotlenienia mózgu,u nas był ten problem ,dziecko praktycznie nie oddychalo przez nos,buzia caly czas otwarta,sterydy trzeciego migdala raczej nie zmniejszą jak jest on już pokaźny u nas był spory.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
u nas podobna sytuacja była, córka miała bezdechy nocne itd ciągle płacząca marudna bo niewyspana... wycięliśmy migdał w kwietniu 2014 i wszystko jest super, nie choruje wcale, dobrze śpi, zmiana bardzo duża więc ja nie żałuje ( w chwili zabiegu nie miała jeszcze 5 lat i wszystko super zniosła).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wycinać. U mnie w rodzinie dziewczynka dostała ataków padaczki i okazało się, że to od migdałków. Na Cito wycieli jej z dnia na dzień.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przerabiałam migdalki, astmy, idź do dobrego laryngologa _ dr Piotrowski jak już ktoś wspomniał, przerost migdałów przy alergii tym bardziej jest koleją rzeczy, astma raczej wiąże sie z alergią, ale może niech fachowiec oceni, jak będzie trzeba to Cię skieruje na zabieg, długo chodziłam do dr P i bardzo polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
moje dziecko miało wycięty migdał i podcięte boczne w wieku dokładnie 4 lat - była znaczna poprawa (cicho spi, może oddychać przez nos, lepiej słyszy...).
ale... właśnie okazało się, że migdał odrósł i prawdopodobnie zabieg trzeba będzie powtórzyć. mam nadzieję, że da się to obejść innymi sposobami.
polecacie doktora Piotrowskiego z Gdyni, a do kogo najlepiej zwrócić się w Gdańsku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas udało się zasuszyć przerośnięty migdał, za pomocą 2 leków do nosa. Niedosłuch cofnął się. Chociaż też była opcja operacji gdyby leki nie pomogły.

Polecam Fona-Med w Gdańsku na Kościuszki. Skierowanie (w ramach NFZ) dostaliśmy od laryngologa.
W Fona-Medzie byliśmy u Dr Joanny Cieszyńskiej (otolaryngolog, audiolog-foniatra).
Trafiliśmy chyba w marcu, a na przełomie czerwca i lipca już było ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Agusia, czy możesz napisać jakie to leki?
Też stoimy przed dylematem, czy wycinać, dwóch laryngologów dało skierowanie na zabieg, jakieś leki mamy, zastanawiam się, czy coś jeszcze można zrobić, żeby nie ciąć.
Niestety synek migdały ma ogromne, do tego niedosłuch.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Najpierw krople robione na zamówienie Protargoli + później jakieś drugie(nie pamiętam nazwy). Do tego najpierw Xyzal, poźniej Contrahist.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam doświadczenie ale z przed 14 lat. Moja córka alergik na sterydach wiecznie zapalenie uszu. Zdecydowałysmy sie na usuniecie 3 migdała i prosz emi wierzyć, nie wiem czy mielismy szczęście ale wszytsko ustąpiło i skonczyła. Teraz na nowo wracam do tematu bo nasz 9 letni synek ma powiekszony 3 migdał. Od 2 lat bez sterydów a wiec prawdopodobnie to jest przyczyna rozrostu migdała. Idę na konsultacje i ciekawa jestem co się zmieniło przez te 14 lat. Kiedys równieżodradzano usuwanie migdała ale z doświadczenia u nas się sprawdziło. pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym nigdy mojemu dziecku nie pozwolila wyciąć migdalow. Ale to moje zdanie i moje dziecko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

moej dziecko ma migdały jak smok i ciągle choruje, aso od migdałów podniesione aż 3 razy..więc jakby ci dzieci chorowały non stop przez migdały to leciałabyś jak na skrzydłach na ich wycięcie. Jako dziecko do 8 lat miałam raz w mc anginę, po wycięciu wszystkich 3 nie choruję praktycznie w ogóle a anginy skończyły się od razu po wycięciu migdałów. Moje 2 córki mają je tak wielkie ze jedna ledwo mówi a ma 6 lat
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasia powyżej masz cały wątek na ten temat,całkiem świeży poczytaj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Zdrowie

Krótki stosunek (6 odpowiedzi)

Witam, tak jak w tytule, nie jestem zadowolony z długości swojego stosunku :/ Pierwsza gumkę...

Cum on opinie (42 odpowiedzi)

Szukam opinii o specyfiku Cum on. Najbardizej zależy mi tutaj na informacjach o działaniu oraz o...

Impotencja (10 odpowiedzi)

Witam. Mam 35 lat. Od jakiegoś czasu mam duże problemy . Od 2 miesięcy nie jesteśmy tego w stanie...

do góry