Widok

Podyplomowa rachunkowośc czy kurs na głównego księgowego

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny były już może podobne tematy, ale chodzi mi o opinie osób, które kończyły, co warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytanie jakie taki kurs daje uprawnienia?

Ja właśnie zaczynam podyplomowe z rachunkowości na UG i po tych studiach mam możliwość ubiegania się o koncesje na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych.
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Ajeczka, mam wielką prośbę - też zastanawiam się nad tymi studiami, bo w przyszłosci chciałabym mieć te uprawnienia na prowadznie ksiąg. Czy mogłabyś napisac mi coś więcej na tmeat tych studiów?jaki koszt, czas trwania, jak często zajęcia i czy znasz może kogoś kto kończył te studia i wiesz, ze warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Celem szkolenia jest przygotowanie osób znających rachunkowość na poziomie samodzielnego księgowego do pełnienia funkcji głównego księgowego w małym i średnim podmiocie.

Słuchaczami kursu mogą być wyłącznie osoby znające rachunkowość na poziomie samodzielnego księgowego.
To jest napisane w informacji o kurskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała Misia: tu masz cały wątek:
http://forum.trojmiasto.pl/studia-podyplomowe-UG-czy-WSB-t267778,1,130.html

a tak w skrócie porównanie UG i WSB - oba roczne:

UG 4400zł (240 godzin, 2x w miesiącu - piątek, sobota)
· rachunkowość finansowa,
· rachunkowość zarządcza,
· rachunek kosztów,
· międzynarodowe standardy rachunkowości
· zasady prowadzenia księgi przychodów i rozchodów,
· prawo podatkowe

WSB 4000zł (194 godziny, co 3 tyg, piątek-niedziela)
* Podstawy rachunkowości (16 godz.)
* Rachunkowość finansowa (34 godz.)
* Rachunek kosztów i rachunkowość zarządcza (18 godz.)
* Controlling idea i narzędzia. Controlling operacyjny (30 godz.)
* Analiza finansowa (14 godz.)
* Prawo w działalności gospodarczej (12 godz.)
* Instrumenty finansowe (8 godz.)
* Podatki i prawo podatkowe (26 godz.)
* System ubezpieczeń społecznych (4 godz.)
* Cło i opłaty obciążające obrót towarowy i usługi z zagranicą (4 godz.)
* Seminarium projektowe (16 godz.)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aleksad: a masz już jakieś przygotowanie? bo z tego co napisałaś, to rozumiem, że żeby ukończyć taki kurs, to już coś trzeba umieć...
na podyplomówce uczą pewnie prawie od podstaw...
Ale może poczekajmy na kogoś lepiej zorientowanego, bo wiem, że jest tu kilka księgowych ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajeczka mam skończony kurs rachunkowości dla samodzielnych księgowych i pracuję obecnie w dziale finansowo księgowym, wprawdzie bardziej płacami się zajmuję, ale myślę o księgowości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja się nie znam kompletnie, dopiero zaczynam przygodę z rachunkowością, no poza tym co miałam na studiach...
ale podbiję temat, może ktoś doświadczony zauważy ;)
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za podbicie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź http://inf.edu.pl/jak-znalezc-zaufane-biuro-nieruchomosci/ dobra oferta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie kurs, tylko czemu zaraz na głównego księgowego, najpierw proponuję na samodzielnego księgowego. Oczywiście polecam STOWARZYSZENIE KSIĘGOWYCH na Jaśkowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale już mam samodzielnego księgowego, a dlaczego nie studia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) tak naprawdę ani jedno ani drugie nie przygotuje Cię do niczego:)))) i w praktyce i tak nie będziesz wiedziała, co z tą wiedzą zrobić dopóki nie popracujesz troszkę:) - uwierz mi

wsztsko zależy co chcesz tak naprawdę osiągnąć w sensie długoterminowym...studia mogą być pomocne, gdy masz na uwadze ubieganie się o certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (z uwagi na wymóg posiadania odpowiedniego wykształcenia), natomiast kurs np. na głównego księgowego może ( a wcale nie musi) pomóc w znalezieniu pracy o szczebelek wyżej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aleksad - skoro masz już samodzielnego księgowego (ale rozumiem, że nie sam kurs tylko rzeczywistą umiejętność praktyczną??? ) - to chyba szkoda czasu na studia...no chyba, że chodzi o zdobycie licencji - to sprawa jest jasna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kitek dziękuję za dobre rady:)
zrobiłam samodzielnego i nawet jakiś czas typowo w księgowości pracowałam, miałam ok 1,5 roczną przerwę na dzieci i wróciłam do płac bardziej niż do księgowości, co nieco robię ale małe co nieco
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kończyłam podyplomowe na WSB jakieś 5 lat temu i powiem ci, że sama teoria, niewiele przydatna i zero praktyki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wybrałam podyplomową rachunkowość na UG (najlepiej dla mnie skomunikowane miejsce, poza tym macierzysta uczelnia więc wiem czego mogę się spodziewać) - co prawda mam doświadczenie praktyczne (9 lat) jednakże brakuje mi pod to konkretnego papierka - to raz - a dwa - że czasami pracując od dawien dawna w tym samym gubisz gdzieś te małe oczywistości z podstaw - dlatego chciałabym sobie je odświeżyć. Poza tym jako mama małego dziecka mam świadomość spowolnienia życia zawodowego w okresie pierwszych lat życia mojego dziecka, tym bardziej że planujemy niebawem drugie - w związku z czym przydałby się jeszcze jakiś "wypełniacz" CV na ten czas :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny - czy któraś z Was mogłaby mi pomóc z zadaniem do pracy kontrolnej z rachunkowości? :)))

Siedzę i tworzę ;) Mam do porównania pracę koleżanki - jednak jedno zadanie mamy totalnie różnie ;) (zestawienie źródeł finansowania majątku w przedsiębiorstwie państwowym - dokładnie chodzi o kapitały/fundusze)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia-podeslij mi co masz-może pomogę ;) j-l1@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już wysyłam :] drugie zadanie - z bilansem też wyszło nam totalnie różnie :P liczyłam kilkanaście razy i nie wiem skąd u kumpeli inne kwoty... tylko u niej A=P, a u mnie nie ;) (ale wiemy na 100%, że przynajmniej 1 zadanie z 9 tak wyjdzie, akurat inne)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agusia-własnie sprawdzam-takze dzis dam ci odp, w 6 wersja 1 jest poprawna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpisałam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, czy któraś uczęszczała na postawy rachunkowości w SKWP we wrzeszczu? Muszę podjąć decyzję o zaczęciu kursu a obawiam się, że nie ogarnę tak szybko tematu przy malutkim dziecku w domu, zwłaszcza, że nie kończyłam finansów itd. Czy któraś ma doświadczenie jak wygląda to na tym pierwszym poziomie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzilam tam kiedyś na kurs samodzielnego ksiegowego.
Bylam bardzo zadowolona i myśle że dasz rade. Zaletą tego kursu jest to że wykladowcy uczą jak podejść do tematu od strony praktycznej a nie rozwiązują bez słowa zadanie na tablicy jak to bylo na rachunkowości podyplomowej ug.
Jeśli nawet nie masz doświadczenia w temacie a pojdziesz na pierwszy poziom to napewno sobie poradzisz. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za info i wiarę w powodzenie :)
Może ktoś jeszcze podzieli się opinią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ktoś jeszcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli miałabym wybierać między studiami podyplomowymi, a kursami zawsze studia podyplomowe ! Dla pracodawcy więcej wartę jest świadectwo, niż zaświadczenie o ukończeniu kursu. Ja skończyłam w WSKZ-ecie studia podyplomowe na kierunku Główny księgowy i bardzo szybko później znalazłam prace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

do góry