Widok

Polecacie lekarza rodzinnego który szczepi doroslych

Właśnie szukamy przychodni, z poprzedniej się wpisujemy po dzisiejszej wizycie męża w Przychodni Kartuska u dr. M.... Otóż Pani Doktor stwierdziła że nie zna się na szczepionkach i nie wie czym się szczepi na Odrę świnke i różyczka, polecila żeby mój mąż poszedł do Pediatry, wypiasala kwalifikacje do szczepienia ale nie receptę na szczeionke! Mąż pracuje w szkole i prawdopodobnie nie był szczepionych na Odrę. Polecacie jakiegos lekarza rodzinnego, Chełm, Siedlce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Polecam dr Kościelak z przychodni na Rogalińskiej, ogrom wiedzy, przemiła osoba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A polecicie jakąś przychodnie w której szczepia na grypę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na grypę raczej wszędzie szczepia i nie ma problemu ze szczepionka, mają na miejscu, za to ze szczepionka na Odrę jest problem w całym Gdańsku nie ma już w aptekach. Niby zalecają się szczepić bo epidemia a szczepionki nie ma. Takie rzeczy tylko w Polsce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zasadzie we wszystkich większych ośrodkach zdrowia oferuą możliwość wykupienia sobie takiego szczepienia.Wiem na pewno , że mozna sobie takie szczepienie wykupic w lux medzie. Kosztuje chyba około 20-30 zł. Na miejscu równiez można przeprowadzić kwalifikację do szczepienia bo człowiek nie zaszczepi się bez kwalifikacji ( lekarz sprawdza czy jest zdrowy i czy może się zaszczepić). Mozna tego uniknać bo taką kwalifikację może wystawić lekarz rodzinny. Nie wiem ile jest ważna ale jak rok temu się szczepiłam to były to 24 do 48 godzin.
https://zdrowie.tvn.pl/a/czy-warto-szczepic-sie-przeciw-grypie-jakie-skutki-uboczne-moga-sie-pojawic
Może sie pojawić po szczepieniu kilka skutków ubocznych takich jak stan podgorączkowy czy ogólne osłabienie ale powinny zniknąć do dwóch dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i pełno chorób neurologicznych. Czytajcie Państwo ulotki- świadomie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po co się szczepić jak większość chorych na odre w PL to ukraincy. Ukraincy się nie szczepią jak i ruskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kalinka, jak zachorujesz, to będziesz wiedziała po co się szczepić...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jakiś czas temu zainteresowałam sie tematem świnki. Nie jestem zaszczepiona (moje pokolenie nie miało takiego obowiązku), ale też i w przeciwieństwie chyba do wszystkich innych, którzy przeszli to na ogół w podstawówce, ja nie zachorowałam (mimo wielu prób i przesiadywania z chorymi, nic to nie dało). Wpadłam więc na pomysł żeby się zaszczepić. I tu moje zdziwienie, że sie nie da. Pytałam w wielu przychodniach państwowych i prywatnych i zawsze to samo - nie da się. Czemu? Bo nie ma szczepionki na świnkę :( Jest skojarzona świnka, odra, różyczka, a na odrę i różyczkę byłam już szczepiona w podstawówce jak inni. No i d*pa blada :( Nawet za kasę by człowiek chciał ale nie ma jak.

To, że maż usłyszał żeby wybrał się do pediatry nie jest niczym dziwnym. Dorosłych się nie szczepi na świnkę, odrę, różyczkę tylko dzieci. I z tego co mi powiedzieli w kilku przychodniach szczepionki te są dostępne tylko wtedy gdy jest akurat akcja przeprowadzania tych szczepień u danej grupy wiekowej dzieci. Czy to prawda? Nie wiem. Nikt nie potrafił mi udzielić konkretnej informacji. Za zwyczaj słyszałam coś w stylu "Co? Na co chce się pani zaszczepić? Co to za dziwny pomysł?". A jak pytałam czy u was (w przychodni) można się zaszczepić to najpierw padało "nie mam bladego pojęcia" a potem "niech pani popyta u lekarza takiego, takiego i takiego, może coś wiedzą". Ot służba zdrowia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mozesz sie normalnie zaszczepic skojarzana na odre swinke i rozyczke. Nic Ci nie będzie. Przeciez pediatra nie zaszczepi doroslej osoby wiec cbyba jest to cos dziwnego. Karte ma sobie zalozyc u pediatry? Takie duze wyrosniete 100 kg dziecko, moze sie nikt nie zorientuje. A szczepionka ta jest przeznaczona rowniez dla doroslych, nie wszyscy byli szczepieni w dziecinstwie. To lekarze nie maja wiedzy. Meza pani doktor jednak postanowila zaszczepić c, tzn wypisac recepte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Rower trójkołowy. (3 odpowiedzi)

Dzień dobry. Jestem chory na ataksję rdzeniowo-móżdżkową od 11 lat, osobą dorosłą. Jeśli, to nie...

Psychoterapeuta (8 odpowiedzi)

Szukam psychoterapeutki na nfz. najlepiej poznawczo behawioralnej. Takiej, która ogarnia...

Usuniecie torbieli jajnika (45 odpowiedzi)

Pytam kobiet, które miały lub muszą mieć usuniętą torbiel lub torbiele jajnika w szpitalu przez...

do góry