Widok

Pomarańczowe słupki na Księżycowej i Wesołej

Czy może ktoś wie, co wyznaczają pomalowane na pomarańczowo paliki na Księżycowej i Wesołej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

takie słupki zazwyczaj stawia ktoś z geodezji, więc coś będzie budowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trochę za wąsko na budowanie.
Gdyby samą Księżycową robili, to jeszcze mógłbym wierzyć, że chodzi o chodnik. Ale że jeden ze słupków wypadł u sąsiadki na Wesołej pod bramą, to raczej nie obstawiam, żeby jej chodnik kładli prosto pod działkę.
Może będą coś zakopywać. Tylko, że kanalizacja już jest, gaz też. Wody chyba na nowo kłaść nie będą.
Może światłowód? Byłoby mi niezmiernie miło.

A może tylko pętle indukcyjne do wzmocnienia sygnału do kontrolowania mikroczipów u zaszczepionych? To by tłumaczyło wszystko, bo słupki są obok domów sąsiadów objętych pierwszą turą szczepień!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Słupki wytyczają linie, hipotetycznie dlaczego ma nie miec chodnika w granicy? Robi się przy bramie obniżenie pozwalające na wjazd-wyjazd i tyle nie wiesz jak teren bedzie niwelowany, ale wiesz ze pętle do mikroczipów, już się ulewa od tych mądralów.
Moze ktos poszedł po rozum i dali sobie spokoj z tymi skateparkami i rzeczywiście probuja cos zrobic z tymi drogami...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbiorczo - pętle to oczywiście ironia. Kto nie złapał, ten by nie skumał nawet jakbym tam wielkimi literami to ogłosił.

Co do słupków w bramie - na Wesołej, na drodze dojazdowej do działek w drugim rzędzie - droga 6m szerokości, po 3m na bramę na działkę w drugim rzędzie. I słupek z boku przy bramie postawiony, więc na 100% nie chodnik. Kanalizacja i woda działają raczej i nikt nie narzeka, więc może to jednak jakieś kable będą?

Żaden Orange się nie zpowiadał czy coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmień lekarza, bo cię oszukuje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może pętle indukcyjne,by kontrolować tych pseudo Polaków, kastę celebrytów z korupcyjnej (po) tologi którzy chcą obejść swoją kolejkę do zaszczepienia się, tak jak zrobiła to wulgarna janda, zborowski, seweryn, miler, materna, walter, miszczak, cieślak,bajor itd...... Oni wszyscy myślą, że są ponad prawem, tak jak to było w latach 2008 - 2015.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

~anonimie 37.47.252.
Tobie zmiana lekarza już nie pomoże. Twój przypadek jest beznadziejny i nie rokuje żadnej poprawy.
Brakuje Tobie również elementarnych zasad kultury. Nazwiska piszemy zawsze z wielkiej litery, nawet jeżeli kogoś nie lubimy czy nie szanujemy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

ANAL fabeto, poprawnie się pisze, Dużą Literą, lub Wielką Literą. Na napisanie nazwisk Dużą literą, Wielką literą, to trzeba sobie na to zasłużyć a to co zrobili to chamstwo, arogancja, brak poszanowania dla lekarzy jak i innych ludzi..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Strasznie jesteś skrzywdzony przez los. Widząc sposób pisania, zachowania zasad ortografii, interpunkcji, logiki wypowiedzi widać, że przedwcześnie zakończyłeś edukację.
Większość postaci, które wymieniłeś są to osoby zasłużone dla naszej kultury i powinno je się traktować z należnym szacunkiem. Sami nie zgłosili się na szczepienia tylko ktoś im to zaproponował.
Masz też następny obsesyjny problem, nienawidzisz PO. W wyniku demokratycznych wyborów rządzili przez dwie kadencje. Oni przynajmniej zachowywali pozory państwa prawa. PIS natomiast jawnie łamie zasady Konstytucji RP i obowiązujące ustawy.
Zapewne swoją wiedzę o otaczającym nas świecie bierzesz z TV PiS. Zmień źródło informacji, bo dowiesz się niedługo z "Wiadomości", że lepszym kompozytorem od Chopina jest Zenek Martyniuk.
Na systematyczne kłamstwo głoszone przez TV PiS, którym jesteś karmiony z naszych podatków poszło dwa miliardy złotych, to tyle samo co na bzdurną, sztandarową inwestycję Jarosława czyli na przekop mierzei, która finansowo nie zwróci się za życia naszych prawnuków.
Kończą wątpliwej klasy z polemikę z marnym adwersarzem wspomnę tylko, że jedyne co Tobie wychodzi w życiu to stolec.
Nie będę dalej komentował Twoich wynaturzeń i chorobliwych teorii.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Boli ojj boli, będzie długo bolało. Boli te poranne śmierdzące gów... Nie będę się kopał z koniem., nie będę się zniżał do twojego poziomu I to wszystko zakompleksiony ........ (I tu gryzę się w język!!!!!.)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nic mnie nie boli, ale koń walnął w Twój głupi łeb bo miał nadzieję , że zmądrzejesz . Jeżeli wiesz co to jest Rów Mariański , to Twoja głupota przewyższa jego maksymalną głębokość. Jeżeli uważasz , że w domu powinno śmierdzieć to jest Twoje masochistyczne hobby.
Aby nie straszyć mieszkańców zainwestuj w środki do mycia i kąpania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Weź leki, leżą na lodówce.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

na innych ulicach też. Zapewne chodzi więc o ścieki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Orange miał kopać już w zeszłym roku w ramach pomorskiej unii światłowodowej. Może się w końcu ogarnęli?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cztery lata temu na mojej ulicy byli przedstawiciele Orange, mieszkam w domu jednorodzinnym. Przedstawiali mapy geodezyjne w skali 1 do 1000. Proponowali optymalny przebieg światłowodu do domu, odebrali sugestie właścicieli. Słuch po nich zaginał . Mi tylko zależało na poprawie szybkości Internetu. Mam dekoder Cyfrowego Polsatu i nie narzekam na ofertę programową TV. Fakt faktem Internet z CP jest zbyt wolny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moja mama rozmawiała z panem, który wytyczal na Wesolej-to dla koparki bo będą kapac swiatlowod:)
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Orange czy jakiś inny operator?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej Orange, jak ktoś pisał, jest taki projekt "Szerokopasmowe Pomorskie".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki wielkie za jedyną rzeczową odpowiedź!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak światłowód Orange jest wykonawcą z środków UE ,co ciekawe jeśli nie złożyłeś wczesniej deklaracji nie możesz liczyć na przyłączenie /doprowadzenie kabla teraz, tylko trzeba czekać na zakończenie inwestycji i wtedy Orange Cię podłączy.Wiem bo dzwoniłem do nich .Jak podszedłem do kierownika ekipy (bo u nas już kopia i poprosiłem żeby zrobili od razu do mnie odbitke bo kabel kładą po drugiej stroni mojej drogi przechodzącej przed domem ,wychodząc z założenia ze jak juz są to szkoda pożniej na nowo sprzęt zwoźic to Pan powiedział ze 1000 zł.....wiec bardziej oplaca sie czekac na koniec i podłaczenie bezposrednio od Orange.Tylko musicie wypełnic formulaz ze chcecie sie podłączyć i złożyć w jakimkolwiek salonie Orange
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pfff.

W ogóle, oni sobie liczą +15zł abonamentu do domów jednorodzinnych, co to ma być. Ciekawe czy mają chociaż opcję stałego IP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stały adres IP to standard u innych ISP. A jak liczą 15zl to ciekawe za co ? Jest opis ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy podali może jakieś terminy kiedy realnie zaczną podłączać? Infrastruktura budowana ze środków UE ma być udostępniana również innym operatorom, więc nawet jak już zaczną to być może warto poczekać na dostępność innych ofert (sami na swoich kablach zapewne będą pierwsi i będą kusić umowami na 2 lata, warto nie dać się skusić tylko poczekać na konkurencyjne oferty). Opcja stałego IP pewnie będzie ale drożej "dla biznesu" (tak jak oprócz Neostrady jest InternetDSL) za coś co konkurencyjny ma w standardzie dla każdego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jeśli konkurencja może tam wejść, to spoko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już kopia? A wiadomo jakie terminy kopania?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kwiecień 2021
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

na kilku ulicach już rozkopali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodnie z info Sołtysa może to być światłowód orange
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry