Widok

Pomocy! Usypianie niemowlaka.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać. Próbowaliśmy z mężem już wszystkiego - kołysanie, muzyka (kołysanki, biały szum) tulenie, przytulanie, owijanie, głaskanie, smoczek wszystko. niestety nic nie działa, finalnie synek po całym dniu jest wykończony co nakręca sytuację. Dodam tylko, że problem jest głównie w ciągu dnia, mały ziewa i widzę, że jest zmęczony ale w żaden sposób nie daje się uśpić. W nocy po ok 2h walce zasypia (koło 22), na nocnych karmieniach jest w półśnie i zasypianie idzie całkiem sprawnie. Problem dotyczy głównie spania dziennego. PS w wózku mały zasypia w 10 min.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> PS w wózku mały zasypia w 10 min.

Zatem masz problem rozwiązany, skoro nic innego nie działa ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To mam chodzić na spacery co karmienie, żeby synek się zdrzemnął? Może jakieś patenty na usypianie w domu w łóżeczku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dziecko ma prawie 2 mce i najlepiej działa usypianie na rękach lub w chuście ew przy piersi (czasem, zależy od dnia). Mówisz, że w wózku szybko zasypia, to może wózek do domu i w wózku niech zasypia np w przedpokoju go wozić. Jeszcze możesz spróbować bujaka automatycznego. Z czasem sposób usypiania mu się zmieni, próbuj wózka w domu jeśli tylko on działa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

u mnie było podobnie, a jak już zasnął to przeważnie na kilkanaście minut :( generalnie u nas jedynym ratunkiem było bujanie go na rękach pod włączonym okapem :) miał też szumiś ale on był chyba za cichy, bez okapu byśmy zginęli :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie synek też najlepiej czuje się w wózku. Na spacerach potrafi spać i spać i nie ma końca także w domu jak nic nie działa wsadzam go do wózka, pobujsm chwilę i zasypia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do tego aplikacja że sklep play szumis, suszarka i spokój :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

My też mamy szumisia , ale dziecko go nie lubi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córa tez na początku mało spała w ciągu dnia za to w nocy spała super. Dlatego za bardzo się tym nie przejmowałam, i w końcu przyszedł taki czas ze sama z siebie zaczęła zasypiać w ciągu dnia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

blanta z tata niech zrobi to spokonie kimnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam problem z usypianiem... :( Z tym, że mała ma już 3,5mies , a od urodzenia śpi tylko i wyłącznie przy mnie. Wszystko przez to, że urodziła się mała (2400g), nie umiałyśmy się karmić (pierwsze dziecko) i położne nakazywały (!) brać malutką na łóżko i przystawiać, przystawiać, przystawiać... Walczyłam o KP i super, udało się, ale konsekwencją jest moje maleństwo, które nigdzie absolutnie nigdzie nie zaśnie, jeśli nie będzie przy mojej piersi.
Próbowaliśmy odkładania (zdarzało się i 40razy w ciągu dnia) i po czterech dniach horroru dla małej i dla nas- poddaliśmy się.
Gdyby nie to, że mam teraz sporo biegania po lekarzach (problemy z sercem po ciąży), to nie byłoby problemu. Ba, gdyby moje dziecko zechciało choć 15 minut poleżeć w wózku- ileż bym za to oddała!
Mała jest bezsmoczkowa, bezbutelkowa (próbowaliśmy- krztusi się, pluje, dławi, woli być głodna niż napić się MM), antywózkowa, antychustonoszeniowa, antyłóżeczkowa i aspołeczna.
Wyobraźcie sobie, że często nie jestem w stanie nawet się ubrać, bo albo to albo jedzenie albo toaleta. Już nie mówiąc o tym, by wyjść z domu. Przez ostatnie 15tyg, przez 4-5 tyg byłam na zewnątrz.
Taki Poprzeczniaczek mi się trafił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka. Ja swoje dwie pociechy usypiam dźwiękami z youtube, bardzo skuteczne metody polecam ;)
https://www.youtube.com/watch?v=AzVh9-3wibY
https://www.youtube.com/watch?v=QL57F7hnFFw
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niania elektroniczna naprawdę uzależnia i jeżeli chodzi o jakość to niektóre mają więcej, a inne mniej funkcji. Szukasz czegoś do usypiania? Przyda się niania https://neno.pl/produkt/neno-lui-niania-elektroniczna/ z białym szumem oraz oczywiście na gwarancji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla wózkowych dzieci polecam stanie na balkonie;). Nie zawsze spacer się uda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spanie ;) w wózku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Naprawa zabawek (10 odpowiedzi)

Czy może któraś z mam wie czy jest gdzieś zakład naprawiający zabawki na baterie? Z góry dziękuję...

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...

do góry