Widok

Pozytywne myślenie, samoakceptacja, rozwój osobisty

Witam!

Z natury niestety jestem pesymistką, wrażliwą i wiecznie wynajdującą problemy. Od dłuższego czasu usiłuję to zmienić, nauczyć się innego, bardziej pozytywnego myślenia. Niestety, maksyma "po prostu weź się w garść" nie na każdego działa. Nie należę jednak do osób, które lubią taplać się w bagienku złego nastroju, narzekać i marudzić.
Dlatego szukam literatury, książek, stron, które pomagają zmienić negatywne schematy myślowe. Moje ostatnie odkrycie to książki Beaty Pawlikowskiej. Na razie zdążyłam przeczytać "Planetę dobrych myśli", "W dżungli podświadomości", "W dżungli miłości". Polecam z całego serca. Autorka w prosty, często zabawny sposób pokazuje niektóre z mechanizmów i sposoby ich zmiany.

Jeśli przychodzą wam do głowy inne tego typu książki, strony, które warto przejrzeć, proszę, podzielcie się. Chętnie poczytam i podzielę się wrażeniami. Myślę, że nie tylko mi przyda się taka literatura...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"popraw swoje zycie" fajna ksiazka ale nie pamiętam jakiego autorstwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokochaj siebie
Wayne W. Dyer

i inne jego książki
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, Rut. Jeszcze dziś poszukam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Secret". "Potęga podświadomości", "Moc pozytywnego myslenia".... Jest tego cała masa, wystarczy poszukać, poczytać i wcielić w życie!
Powodzenia! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z nowości polecę tu książki Violetty Wróblewskiej pt. "Życie i zdrowie masz tylko jedno - jak cieszyć się życiem, pokochać siebie, dbać o zdrowie, związek i dobre relacje z innymi, jak wystarczająco mądrze kreować swoje życie, aby nie żałować minionych chwil" oraz "Studium sztuki lepszego życia".
To holistyczne, wszechstronne książki dotyczące każdego aspektu ludzkiego życia. Są świetne, jeśli chodzi o rozwój osobisty i duchowy człowieka, uczą jak świadomie kierować krok po kroku swoim życiem, żyć w harmonii i w zgodzie z samym sobą.
Bardzo pozytywne, motywują do działania.

Szerszy opis obu książek tutaj:

http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazki-autorstwa-violetty-wroblewskiej-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-i-studium-sztuki-lepszego-zycia,21
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawa jest prosta: jeżeli nie zaakceptujemy siebie i swoich wad oraz nie będziemy robić nic w kierunku rozwoju osobistego to nigdy nie będziemy szczęśliwi. Mnie wiele nauczyły przemyślenia Aplana z jego bloga teksty-aplana.pl. Jak będziemy myślec pozytywnie to wszystko nam sie uda. Życie składa się ze wzlotów i upadków, ale nie możemy się poddawać kiedy podkładane nam sa kłody pod nogi. Musimy brnąć do przodu i dawać z siebie wszystko, wtedy nawet najmniejszy problem nie będzie w stanie zepsuć naszego nastawienia do życia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo o rozwoju i tym, jak powinien on przebiegać można też poczytać w internecie. Polecam na przykład tutaj sobie zajrzeć - https://www.poradnik-edukacyjny-kargroup.eu/pomysly-na-rozwoj-osobisty-skuteczne-i-sprawdzone/ bo jednak moim zdaniem rozwój powinien być 'zaplanowany' i robiony skutecznie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Innymi sposobami radzenia sobie z negatywnymi myślami są techniki redukcji stresu i relaksacji. Istnieje wiele ćwiczeń, które pozwalają nam się zrelaksować i odpocząć. Można skorzystać z terapii behawioralnych, które polegają na modyfikacji zachowania, a także technik medytacji, które pomagają kontrolować nasze myśli i skupiać się na pozytywnych aspektach.

Na koniec, warto zwrócić uwagę na to, jak nasze otoczenie wpływa na nasze myślenie. Otaczając się pozytywnymi ludźmi, którzy mają dobre intencje i nas wspierają, możemy mieć dużo łatwiej w walce z negatywnymi myślami. Przy odpowiednim wsparciu możemy być w stanie skuteczniej i szybciej zmieniać nasze negatywne nawyki myślenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc,nie potrzebujesz nikogo i zadnych ksiazek czy programow do nasladowania.Wszystkie odpowiedzi nosisz w Sobie, bo tak naprawde znasz Siebie najlepiej. Odejscie od starych wzorcow i zrozumienie co tak na prawde sprawia ze nie promieniujesz i cieszysz pelnia zycia moze byc malym/duzym krokiem ku wyzszysz wibracji. Niech sie darzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja miałam problem z brakiem motywacji w pracy co również wpływało na moje życie osobiste i niechęć do czegokolwiek, w szczególności do wstawania i chodzenia do pracy. Stwierdziłam, że muszę zmienić coś w swoim życiu, zaczęłam myśleć o nowych możliwościach, przebranżowieniu i tak trafiłam na program mentoringowy, podczas którego spotkałam inne osoby, które również przeszły wypalenie zawodowe. Wiele nauczyłam się od mentorów, w szczególności odpowiedniego podejścia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na rynku dostępne są różne pozycje związane ze skuteczną motywacją. Ze swoje strony polecam "Potęgę podświadomości" i "Obudź w sobie olbrzyma". To, o czym myślimy, często wpływa na nasze życie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


It's refreshing to hear that you actively seek ways to transform negative thought patterns into positive ones. Changing one's mindset can indeed be a challenging journey. Alongside Beata Pawlikowska's insightful books like "Planet of Good Thoughts" and "In the Jungle of the Subconscious," I recommend exploring online resources that guide shifting perspectives. Additionally, if you need assistance with your English coursework, don't hesitate to consider reputable English coursework writing services. They can provide valuable support while you focus on personal growth and exploring inspiring literature.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

problem z dzieckiem sąsiadów (456 odpowiedzi)

Witam,2,5 letnie dziecko sąsiadów bardzo często biega po mieszkaniu krzyczy w późnych godzinach...

Adwokat rozwód gdańsk, trómiasto (16 odpowiedzi)

Cześć, czy moglibyście mi kogoś polecić do sprawy rozwodowej. Przypuszczam, że będzie z...

brak seksu... (179 odpowiedzi)

witam powiedzcie mi czy któraś z WAS ma bardzo długi okres bez seksu mimo partnera? jak czesto...

do góry