Widok

Pozytywne myślenie, samoakceptacja, rozwój osobisty

Witam!

Z natury niestety jestem pesymistką, wrażliwą i wiecznie wynajdującą problemy. Od dłuższego czasu usiłuję to zmienić, nauczyć się innego, bardziej pozytywnego myślenia. Niestety, maksyma "po prostu weź się w garść" nie na każdego działa. Nie należę jednak do osób, które lubią taplać się w bagienku złego nastroju, narzekać i marudzić.
Dlatego szukam literatury, książek, stron, które pomagają zmienić negatywne schematy myślowe. Moje ostatnie odkrycie to książki Beaty Pawlikowskiej. Na razie zdążyłam przeczytać "Planetę dobrych myśli", "W dżungli podświadomości", "W dżungli miłości". Polecam z całego serca. Autorka w prosty, często zabawny sposób pokazuje niektóre z mechanizmów i sposoby ich zmiany.

Jeśli przychodzą wam do głowy inne tego typu książki, strony, które warto przejrzeć, proszę, podzielcie się. Chętnie poczytam i podzielę się wrażeniami. Myślę, że nie tylko mi przyda się taka literatura...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"popraw swoje zycie" fajna ksiazka ale nie pamiętam jakiego autorstwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokochaj siebie
Wayne W. Dyer

i inne jego książki
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, Rut. Jeszcze dziś poszukam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Secret". "Potęga podświadomości", "Moc pozytywnego myslenia".... Jest tego cała masa, wystarczy poszukać, poczytać i wcielić w życie!
Powodzenia! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z nowości polecę tu książki Violetty Wróblewskiej pt. "Życie i zdrowie masz tylko jedno - jak cieszyć się życiem, pokochać siebie, dbać o zdrowie, związek i dobre relacje z innymi, jak wystarczająco mądrze kreować swoje życie, aby nie żałować minionych chwil" oraz "Studium sztuki lepszego życia".
To holistyczne, wszechstronne książki dotyczące każdego aspektu ludzkiego życia. Są świetne, jeśli chodzi o rozwój osobisty i duchowy człowieka, uczą jak świadomie kierować krok po kroku swoim życiem, żyć w harmonii i w zgodzie z samym sobą.
Bardzo pozytywne, motywują do działania.

Szerszy opis obu książek tutaj:

http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazki-autorstwa-violetty-wroblewskiej-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-i-studium-sztuki-lepszego-zycia,21
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawa jest prosta: jeżeli nie zaakceptujemy siebie i swoich wad oraz nie będziemy robić nic w kierunku rozwoju osobistego to nigdy nie będziemy szczęśliwi. Mnie wiele nauczyły przemyślenia Aplana z jego bloga teksty-aplana.pl. Jak będziemy myślec pozytywnie to wszystko nam sie uda. Życie składa się ze wzlotów i upadków, ale nie możemy się poddawać kiedy podkładane nam sa kłody pod nogi. Musimy brnąć do przodu i dawać z siebie wszystko, wtedy nawet najmniejszy problem nie będzie w stanie zepsuć naszego nastawienia do życia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Wspólne wypady (4 odpowiedzi)

Hejka dziewczyny czy są chętne na wspólne wyjścia do kina, na imprezę, kawę, może teatr co dawno...

Węzeł chłonny pod pachą. (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, bardzo proszę o zinterpretowanie wyników morfologii, robionych pod kątem powodu ich...

depilacja laserowa- opinie (149 odpowiedzi)

Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad depilacją laserową. Męczy mnie depilacja za pomocą...

do góry