Widok

Pozytywne myślenie, samoakceptacja, rozwój osobisty

Witam!

Z natury niestety jestem pesymistką, wrażliwą i wiecznie wynajdującą problemy. Od dłuższego czasu usiłuję to zmienić, nauczyć się innego, bardziej pozytywnego myślenia. Niestety, maksyma "po prostu weź się w garść" nie na każdego działa. Nie należę jednak do osób, które lubią taplać się w bagienku złego nastroju, narzekać i marudzić.
Dlatego szukam literatury, książek, stron, które pomagają zmienić negatywne schematy myślowe. Moje ostatnie odkrycie to książki Beaty Pawlikowskiej. Na razie zdążyłam przeczytać "Planetę dobrych myśli", "W dżungli podświadomości", "W dżungli miłości". Polecam z całego serca. Autorka w prosty, często zabawny sposób pokazuje niektóre z mechanizmów i sposoby ich zmiany.

Jeśli przychodzą wam do głowy inne tego typu książki, strony, które warto przejrzeć, proszę, podzielcie się. Chętnie poczytam i podzielę się wrażeniami. Myślę, że nie tylko mi przyda się taka literatura...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"popraw swoje zycie" fajna ksiazka ale nie pamiętam jakiego autorstwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokochaj siebie
Wayne W. Dyer

i inne jego książki
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, Rut. Jeszcze dziś poszukam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Secret". "Potęga podświadomości", "Moc pozytywnego myslenia".... Jest tego cała masa, wystarczy poszukać, poczytać i wcielić w życie!
Powodzenia! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z nowości polecę tu książki Violetty Wróblewskiej pt. "Życie i zdrowie masz tylko jedno - jak cieszyć się życiem, pokochać siebie, dbać o zdrowie, związek i dobre relacje z innymi, jak wystarczająco mądrze kreować swoje życie, aby nie żałować minionych chwil" oraz "Studium sztuki lepszego życia".
To holistyczne, wszechstronne książki dotyczące każdego aspektu ludzkiego życia. Są świetne, jeśli chodzi o rozwój osobisty i duchowy człowieka, uczą jak świadomie kierować krok po kroku swoim życiem, żyć w harmonii i w zgodzie z samym sobą.
Bardzo pozytywne, motywują do działania.

Szerszy opis obu książek tutaj:

http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazki-autorstwa-violetty-wroblewskiej-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-i-studium-sztuki-lepszego-zycia,21
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry