Widok

Praca - pomoc w zaproszeniu cudzoziemca

Witam, czy to oszustwo i na czym polega?

"dam możliwość szybkiego i legalnego zarobku przy pomocy w zaproszeniu cudzoziemca.
czas na wytworzenia dokumentu trwa około 2 god.
proponuje taką morzliwość stałej wspóprace."

jego email to bohdaniuk.Vladislav@gmail.Com a nr komorki: 730 498 557. Jego fejs: https://www.Facebook.Com/bohdaniuk

dodam tylko, ze na rozmowe zaprosil mnie do restauracji. Poczytalem o zaproszeniach cudziemcow i wyslalem smsa odmownego. Po czym jeszcze raz probowal do mnie zadzwonic, ale nie odbieralem ;-) smierdzi przekretem na km. Ale prosze expertow o wytlumaczenie dokladniej jak gosc oszukuje ludzi. Ogloszenie na trojmiasto.Pl zostalo zablokowane juz przez administratora w czym jeszcze bardziej mnie zniechecilo do oferty. Trzeba uwazac ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz jeszcze napisal mi emaila ;-)

dzień dobry

przepraszam, ale nie wiem co nie spodobało się administratorowi.
zaproszenia to jest całkiem legalnie i myślę ze pan wie o tym.
już dzisiaj chciałem z panem omówić się na 3 zaproszenia za co by chętnie zaproponowałbym panu 60 dolarów.
jeżeli pan zmieni swoje decyzje to proszę o kontakt.

pozdrawiam
vladyslav bohdaniuk
+ 48 730 498 557
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwaga, znow dal ogloszenie
http://ogloszenia.Trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/partner-ogl9670343.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nielegalnie. Ty robisz za osobę która robi za pracodawce. On wyszukuje Ukraińca który za zaproszenie jest w stanie dać wszystkie oszczędności. Tymi oszczędnościami dzielicie się po połowie. Jest to legalne do momentu pierwszej wpadki typu Ukrainiec będzie miał wypadek i nie będzie ubezpieczony. Jednak w dokumentacji będzie że Ty go zapraszasz i wtedy wyjdzie że po pierwsze nie masz wpisu do CEIDG lub KRS (no chyba ze masz) po drugie nie zatrudniasz wbrew obietnicy tego robienia, po trzecie pokrywasz wszelkie wydatki związane z jego hospitalizacją. Dodatkowo zajedzie podejrzenie o uczestniczenie w handlu ludźmi. A wtedy lepiej pilnuj żebyś nie upuścił mydła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten Bohdaniuk to prawie na pewno też Ukrainiec. który chce oskubać swoich rodaków w nielegalny i wyjątkowo niecny sposób. Mam nadzieję, że odpowiednie służby (Straż Graniczna, Policja) już się nim zajęły, mają go na widelcu i wkrótce wpadnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam
Chciałabym powiedzieć taką ciekawostkę, gdy nie znacie że dużo firm turystycznych współpracują tak z Polską. Wygląda to ta niby pan zaprasza obcokrajowca do siebie na prace, a w realnym czasie ten człowiek po porostu potrzebuje to dla wyrobienia wizy i nic więcej. A wy teraz robicie z tego jakąś bombę, o matko to jest nie legalnie. Wszystko jest legalnie po prosto wy tego teraz nie możecie zrozumieć bo do tego czasu nigdy tego nie robili!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chciałabym powiedzieć taką ciekawostkę, gdy nie znacie że dużo firm turystycznych współpracują tak z Polską. Wygląda to ta niby pan zaprasza obcokrajowca do siebie na prace, a w realnym czasie ten człowiek po porostu potrzebuje to dla wyrobienia wizy i nic więcej.

I jest oczywiście pod opieką zapraszającego. Wiem bo sam na tej zasadzie jechałem do Kaliningradu. Zaproszenie jest konieczne do wizy, ale po przyjeździe instytucja lub osoba zapraszająca jest zobowiązana do pokrywania wszelkich wydatków związanych z ochroną zdrowia o ile osoba przyjeżdżająca nie ma wykupionego pakietu ubezpieczeń

http://www.ankara.msz.gov.pl/pl/sprawy_konsularne/zasady_uzyskiwania_wiz_w_rp/zaproszenie_dla_obcokrajowca/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osoba która przyjeżdża ma już wykupione ubezpieczenie bo to też jest potrzebne dla wyrobienia wizy!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Zaproszenie jest dokumentem, który nakłada na osobę zapraszająca cudzoziemca obowiązek pokrycia wszelkich kosztów, związanych z pobytem cudzoziemca w Polsce, w tym kosztów zamieszkania, utrzymania, ewentualnego leczenia czy wydalenia z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie, nazywam się Vladyslav Bohdaniuk.

Jestem oficjalnym przedstawicielem Ukraińskiej Agencji Zatrudnienia, jaka w swojej kolejności jest oficjalnie zarejestrowana w Ukrainie.
Przepraszam państwo, ale sprawa wygląda następująco:

- Ubezpieczenia - każdy pracownik zatrudniony przez naszą Agencją ma Ubezpieczenia PZU.
- Każdy pracownik wypełnia CV które jest wysłane i omówione z pracodawcą.

Jeżcie raz przepraszam za niedorozumienia - tylko zaczynam działalność w Polsce i w związku z tym mogłem podać to w mylącej formie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przepraszam, ale wyobraźcie że teraz macie taki warunki życia jak u nas.
I wtedy dajcie odpowiedź, że w kraju teraz minimalna płata za prace wynosi 45 dolarów, babcia\ dziadek otrzymuje emeryturę w wysokości 26 dolarów.
Chleb kosztuje - 0.30 dolara * 8 żeby mieć chociaż 2 chleba na tydzień = 2.5 dolara
Woda - 0,3 za litr nie gazowanej woda i to nie jest najlepsza - raza 30 dni to jeżcie 3 dolara
Już nie będę mówić ile przejazd i inne jedzenia kosztuje - KOMUNALNI POSŁUGI. - I do tego, rodzina nie wynosi tylko dwie osoby, jeżcie dzieciaki.
Za co kupić nawet to jedzenia ?
Panowie - przepraszam ale mówić że oszukuję ludzi !!! ABSURD
Pomyślicie lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobra tylko po jaką cholerę oferujesz ludziom 60 dolców za wystawienie zaproszenia ludziom którzy potrzebują kasy a nie pracowników?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Vladyslav my rozumiemy ,ze ciężko wam jest
ale tez nikt nie chce ryzykować -

tu tez dla nas wszystkich kokosów nie ma

a z prawem żaden zwykły człowiek nie chce zadzierac
tu tylko bogaci i mający znajomosci wywiną sie z opresji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo na pracę w Polsce osoba spoza UE musi mieć pozwoleninie wojewody a cała procedura importu docelowego pracownika trwa co najmniej 6 miesięcy i jest dokonywana przez pracodawcę.
Jeśli zapraszamy kogoś prywatnie to my jesteśmy sponsorami całej imprezy.
Nie jest to nielegalne ale można mieć duże kłopoty i zostać obciążonymi kosztami deportacji, leczenia lub dostarczenia trumny z powrotem do kraju takiego delikwenta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kocio-jest duzo sprzecznych informacji na ten temat
mysle,ze
najlepiej zapytac
w urzedzie wojewodzkim-
w oddziale do spraw cudzoziemcow---tez mailowo

juz tak nie demonizujmy
bo zabezpieczywszy sie odpowiednio jest to mozliwe
wielu Polakow miało i ma znajomych na wschodzie i pomogli ...jak mogli:)
nie zapomnijmy,ze i my na zachod kombinowalismy jak sie dało
i o azyl byle kto kombinował,nawet jak z dziłalnoscia polityczna nie miał nic wspolnego

a Vladimir jesli masz zamiar prowadzic uczciwy interes musisz byc zgodny i ZORIENTOWANY w naszym prawie
wiec
po kolei
co osoba ma zrobic-gdzie ,za ile?
i jakie zobowiazania
to co piszesz to za mało..tu nie ma zadnej pewnosci z kim masz do czynienia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualnie temat zatrudnienia cudzoziemców został mocno ułatwiony, a konkretnie chodzi mi tutaj o Ukraińców. Zobaczcie - https://digitalx.pl/zatrudnianie-cudzoziemcow-jak-zatrudnic-pracownika-z-ukrainy/ Zmienili sporo, mniejsze są wymagania, ale bardziej problem tkwi w tym, że brakuje dostatecznej ilości zainteresowanych zatrudnieniem. Natomiast uważam, że prawnie swoje zostało zrobione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

DGP Security Partner - kwalifikowany pracownik ochrony - obiekt wojskowy (4 odpowiedzi)

ktoś coś wie na temat tego ogłoszenia ?? pojawia się od dobrego tygodnia wysłałem już 2x cv ale...

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

gdzie ta praca (9 odpowiedzi)

Jakaś masakra z ta praca szukam juz od miesiaca intensywnie pracy rozsyłam cv.sledze portale zero...

do góry