Widok

Praca w Hotelarstwie Gdynia

Jak widać w ostatnim czasie to branża hotelarska jest w dołku. Obserwując ogłoszenia typu "zatrudnię" lub "przyjmę do pracy" do grona wiecznych poszukiwaczy dołączył Hotel NADMORSKI **** w Gdyni. Na dzień 9.12.2017r.-potrzebują ludzi do obsadzenia na...10 etatów ! jest to swoisty rekord ! Następny jest Hotel Błękitny Żagiel *** w Gdyni. Do obsadzenia ma 2 etaty- a jeden jako b.pilny jest w Centralnej Bazie Ofert Pracy o nr. StPr/17/4312. Kolejna gwiazdka: Hotel Sheraton Sopot- ma do obsadzenia 6 etatów.. A jeszcze inne mają po jednym może dwóch ale regularnie.... .Nowo otwarty DONALDS w Gdyni też sporo ludzi potrzebuje chyba z 6-7 osób.. Wniosek jest jeden. Rynek pracy weryfikuje, że nie wszędzie można zastąpić rodzimych fachowców tanią siłą roboczą ze wschodu...i dalej zaniżać wynagrodzenia,nie dawać umów o pracę i nie przestrzegać prawa pracy.
W hotelarstwie i restauratorstwie na potęgę brakuje rąk do pracy, począwszy od kucharzy i pomocy kuchennych, kelnerów-barmanów, pokojowych, recepcjonistek/recepcjonistów, pracowników na zmywak , do pracowników technicznych zwanych konserwatorami...Jednak nikt nie przebije tematu w skali braku "łepków" do pracy w niby "stoczniach" i w tej branży. Brakuje dziesiątek jak nie setek kandydatów na monterów- kadłuba,- rurociągów, szlifierzy, malarzy-piaskarzy, spawaczy a nawet "sprzątaczy...Budowlanka narazie jest cicho bo zima, ale na wiosnę kto wie jak będą "łowić" pracowników..
Teraz tylko trochę przykręcić śrubę na "import" taniej siły roboczej i może wtedy coś naprawdę się zmieni. Dziękuję za uwagę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś w tym jest :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popyt i podaż, tak działa wolny rynek gdzie Polak ma do wyboru około 28 krajów gdzie może od ręki podjąć legalną pracę
Nie sądziłam że nadejdą takie czasy że wymuszą normalizację rynku pracy
Ale chyba to się wlasnie dzieje!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba na razie takie małe "światełko" w tunelu...Jeżeli jednak rząd/sejm/ nie przykręci śruby na "import" pracowników to długo i to długo nic się nie zmieni. A z tymi 28 krajami to różnie bywa...Kto nie wystartował z 10 lat temu to teraz chyba jest ciężko coś złapać. Może się mylę. Ale do "golenia" w kraju, pozostali jeszcze pracownicy którzy są jedynymi żywicielami rodziny, trochę też jest "desperatów" uwiązanych kredytami..i tych będących w wieku 50+ i 55+, no i trochę tych którzy woleli "rzucać kamieniami w szkołę"....Dobrym wyjściem mogło by być to, aby rząd się nie szczypał i podniósł stawkę minimalki w wynagrodzeniu za pracę nie o 0,70 gr.brutto na godzinę( 2018r.- 13,70 zł Brutto/motogodzinę pracy), a co najmniej o 1 zł. Takie wzrosty, ściągalność itp.- ach och ech, a lipa z podwyższeniem minimalnego. No i ukrócić eldorado z umowami zlecenie. Powinno być tak, że kto nie ma stałego dochodu i żródła utrzymania (renta,emerytura itp.)- to z urzędu po maksymalnie 3 miesiącach powinien być zatrudniony na umowę o pracę. I koniec. ZUS i US powinny to kontrolować, aby nie było przekrętów. To samo z "samozatrudnieniem". Kto to widział aby na 100-200m2(kwadratowych) -jednocześnie pracowało 60-70 jednoosobowych firm?? jednocześnie zaczynało i kończyło pracę /6:00 do 17:00 /i b. chętnie pracowało we wszystkie soboty też koniecznie razem i w tych samych godzinach i na tym samym terenie. Poprzednicy z PO wskrzesili i rozwinęli ten proceder na maxa , a obecnym przywódcom i rządzącym też to chyba odpowiada..?? Jak długo jeszcze ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety cwaniactwo Polskich biznesmenów nie zna granic. Rząd podniósł stawki min. to biznesmeny wpadły na pomysł aby np. sprzątaczki podpisywały umowy najmu miotły czy ochroniarze umowy najmu krawata, oczywiście te lewe umowy mają na celu tylko zaniżenie stawki do tej przed podwyżką. No i jakoś się kręci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to racja. Kręci się to tylko z taką różnicą , że oni kręcą kołkiem co raz to nowego BMW, Mercedesa czy Lexusa i planują gdzie tu jeszcze wydać kasę na przyjemności, a ty kręcisz się w kółko jak związać koniec z końcem, tydzień lub jeszcze wcześniej przed wypłatą..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikowi odpowiednią do stanowiska odzież i obuwie.
Pracodawca ma zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy w niezbędne narzędzia, materiały i urządzenia. Jak piszesz, że tak jest lub ma to miejsce, to w ten sposób łamią prawo. Nie wolno nawet pobierać kaucji, natomiast wolno obciążyć pracownika za zagubienie , świadome zniszczenie lub kradzież...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byłam ostatnio na rozmowie o pracę w pewnym hotelu. jestem kucharzem. zdałam śpiewająco test wypytywania o sosy wszelakie i procedury przygotowania potraw śniadaniowych przeprowadzony przez szefa kuchni (bo okazało się, że potrzebują na śniadania). praca w godzinach 5-15, żeby dojechać do pracy musiałabym wstawać o 3-3.30 w nocy. byłam w stanie się na to zgodzić za normalne warunki pracy (no bo hotel to już porządna firma więc nie będą tak kombinować jak prywatni restauratorzy).

co się okazało... 12zł na rękę za godzinę i umowa zlecenie, o pracę do negocjacji po 3 miesiącach.

to sobie w d*** wsadźcie takie warunki :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do ciachozkremem: Zmień sposób myślenia. Wszystkie hotele są prywatne i wszyscy w podobny sposób podchodzą do pracownika i też nie tylko w hotelarstwie i gastronomii.
Pracownik ma być przede wszystkim tani, doświadczony- wybitnie uzdolniony, wszechstronny i mało oczekujący i cokolwiek wymagający. Ma się cieszyć z tego, że ma pracę, nie ważne za ile. Pracownik ma być taką tanią, a dobrą "maszynką" do robienia kasy i nic więcej. Mechanizm jest więc taki: wkładam jako pracodawca np.10 zł, a wyciągam 50 zł ze wskazaniem na 50+ i te włożone wcześniej 10 zł. Obejrzy sobie dokładnie i na spokojnie film pt."Ziemia Obiecana"- niby inne czasy, a jakże bliskie....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do ciachozkremem :Trzeba powiedzieć tak na wesoło, że jesteś bardzo daleką krewną Pani Magdy Gesler, np. siostrzenicą ze strony brata babci wója ze strony kuzyna- stryja, szwagra c*otki ze strony...Ech...Nie przejmuj się jak masz fach i czujesz bluesa to sobie poradzisz. Tylko spokojnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na spokojnie to ludzie czekają od lat 90 na lepsze warunki , i dużo nie doczekało bo spokojnie pracodawca dymał ile wlezie im dłużej w firmie tym więcej obowiązków i mniejsza pensja jak narazie to widze że firmy stać by brać Ukrainca za 25 zł na godz. od agencji który rzadko kiedy doruwnuje Polakowi i nadaje się tylko do łopaty , trzeba tak robić pokazywać pracodawcom że ma się ich tam gdzie oni ciebie na Ukraincach dużo firm już się przejechało poprawki więcej kosztują . Ja już mam 6 robotę w tym roku nie podoba się to dowidzenia .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciacho! czyżbyś skusiła się niebieskim dużym logo z mewami pewnego hotelu w Gdyni
który od ponad roku poszukuje personelu na każde stanowisko?

P.S. nie wiem czy kiedykolwiek pracowałaś o takich porach, bo ja wytrzymuje maks tydzień
po tym czasie organizm mi wysiada i zaczynają mi się problemy z krążenie i koniec
nawet jak mocno bym chciała to praca stała wymagająca aktywności między 2a6
po prostu odpada, nawet za milion pesos
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ALe POdsumowanie moje jest takie że nie ważne , czy podatki by były i odprowadzanie spore , to się nie przekłada na wynagrodzenie pracowników , bo i tak pseudo pracodawcy i marne firemki by dalej kombinowały jak mało płacić godzinówki miesięczne tygodniówki i wogóle , taka polska , więc dobrze się jest sprzeciwić jako pracownik i nie dać się pomiatać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale ciekawie się czyta takie dyskusje socjalistów o tych złych prywaciarzach. Nie odpowiadają oferowane warunki, to negocjuj. Jak się nie dogadasz, idź tam gdzie będzie Ci pasować. Nie znajdziesz to weź kredyt na 18 milionów i załóż swój hotel, wtedy będziesz mógł płacić pracownikom po 10k miesięcznie za przyjście odpocząć w dogodnych dla siebie godzinach od trudów życia codziennego. Długo tak im nie będziesz płacić bo jakieś 6 miesięcy pociągniesz, ale hej, wtedy znajdziesz kogoś innego do obwinienia. Wybrałeś sobie taką branżę to teraz nie narzekaj. Pracuj i zapracuj na więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co ty pitolisz w Warszawie płacą normalnie od wszystkiego 4 k idzie zarobic a tu 2500 jak masz zarobic to musisz orać po 200 godzin jako kucharko zmywarko kelnerka dosyć propagandy biednego prywaciarza co autko raz do roku zmienia i w pałacyku mieszka zresztą nie bendą płacić to zdechną ja za 2500 z połową pod stołem nie bendę robił więcej mam z fuchy a zbieranie na emeryture z nainiższej krajopwej porąba co ci pilnuje zebyś minute dłużej na przerwie nie siedział niech się walą i tak coraz więcej ludzi zaczyna myślec jak ja dlatego lewackie elity europy chcą skundlić białych z emigrantami by zmniejszyć do połowy IQ i cofnąć myślenie ludzi że trzeba robić co pan prywaciarz g*wnojad zleca denerwuje mnie to też dlatego że chwalą się że trujmiasto jest trzecią gospodarką w kraju a to jest tylko propaganda lewackiego Budyńia po ogłoszeniach o prace Gdańsk jest na poziomie Elbląga czyli wielki kij się dzieje ci co zarabiają od lat po układzie będą zarabiać a reszta nich zdycha i ot Lewica
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I właśnie o to w normalnej sytuacji rynkowej chodzi! By móc iść gdzie indziej jak ci się coś nie podoba.
Znam kilka firm które właśnie powstały po ostrej wymianie zdań z szefem. Dzisiaj ramię w ramię konkurują o klientów, jedna firma przerosła firmę swojego byłego pracodawcy i doprowadziła do jej bankructwa, ale znam też niejednego byłego szefa co zamkną firmę i pracuje na etacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie.

Jakby Płacili normalnie to by nie narzekali
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem jest zawsze ten sam. Wielu pracodawców podchodzi do tematu mniej więcej tak jak : "Zjeść ciastko i jednocześnie mieć ciastko". Wychodzi na to, że pracownik ma być taki aby przynosił zyski, ale nie generował prawie żadnych kosztów. Problemem nie jest to, że nie chcą płacić ale jeżeli już muszą, to bardzo mało i bez zbędnych w ich ocenie dodatkowych kosztów jak podatki, składki ZUS i inne świadczenia z tytułu umowy o pracę. Prawdziwe eldorado by było wtedy, gdyby można było by mieć pracowników za przysłowiową michę ryżu, bez żadnego wynagrodzenia, odprowadzania składek, wymogów zabezpieczenia pracownika pod względem BHP i posiadanie możliwości sprawowania pełnej nad mim kontroli czytaj:pozostawania pracownika w jego dyspozycji 24H. No tak się jednak nie da. I jest tak, że każda złotówka więcej wypłacona pracownikowi, to ze dwa złote mniej we własnej sakiewce i jak tu ma być pracodawca zadowolony? A wydatki to ma i pokazać się w "branży" też za coś musi. A to kolejna chatka za miastem-co za darmo( ?? ), a to nowe autko, a to wczasy na Wyspach Bahama, zimą narty w Alpach no i na "grzbiet" coś eleganckiego trzeba założyć i jakoś wyglądać. Do Lidla czy Biedronki nie pójdę bo mi "byznesmannowi" nie przystoi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O to chodzi że jak narazie jest to norma połowa pod stołem praca w własnych ciuchach brak 100% i 50% za nadgodziny praca na czarno umowa zlecenie i to jest norma w Polce na każdej budowie jest połowa pod stołem komuś jest to na rękę tak jak przetargi za najniższą kwote wygrywają w normalnym kraju jak np Niemcy Uk czy USA gdyby w takiej skali wystąpił by taki proglem na 100 zakładów 95 oszukuje wprowadzają ustawę i gość raz złapany nie ma prawa założyc firmy i płaci do konca życia a u nas jak pączki w maśle kara 500 zł pracownik spadnie zabije się sciągają trupowi kask i już mogą zwalić winę na niego jak to było na Ergo arenie NASZCZĘSCIE TE WSZYSTKIE SZMATY SĄ OPISANE W INTERNECIE I CZŁOWIEK MOŻE SOBIE ZERKNĄĆ CZY WOGÓLE WARTO IŚĆ NA ROZMOWĘ I MI ĄŻ SIĘ OCZY CIESZĄ JAK WIDZE OD MIESIĘCY OGŁOSZENIA PSEUDOPRACODAWCÓW
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Ile zarabiacie miesięcznie? (534 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

DGP Security Partner - kwalifikowany pracownik ochrony - obiekt wojskowy (4 odpowiedzi)

ktoś coś wie na temat tego ogłoszenia ?? pojawia się od dobrego tygodnia wysłałem już 2x cv ale...

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

do góry