Widok

Praca w straży ochrony lotniska

Wiem,że Straz Ochrony Lotniska w Rębiechowie organizuje nabór na pracowników SOL (maja w najblizszym czasie zatrudnić ok. 300 osób).
Dowiedziałam sie także iż warunkiem podstawowym jest oprócz znajomości języka obcego (studiów?) posiadanie kursu ochrony.
(Kurs - koszt 2 tys zł - wiem że urzad pracy dopłacał do niektórych kursów),szukają młodych ludzi (dziewczyny nawet mile widziane),nie wymagają stażu pracy.Płace na początek są niskie,póżniej 2x rosną.

Informację otrzymałam od jednego z pracowników SOL

Jeżeli Ktos szuka pracy,to może ta informacja sie przyda.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
To miłe z twojej strony
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
z UP Gdańsk


PRACOWNIK SŁUŻBY OCHRONY LOTNISKA

Ochrona Lotniska
Numer stanowiska
4978
Wymagane wykształcenie
Średnie ogólnokształcące
Rodzaj umowy
Umowa na okres próbny
Zmianowość
Ruch ciągły
Godzina rozpoczęcia pracy
08:00:00
Oferowane zarobki
brutto od: 1500.00 (Czasowy ze stawką miesięczną)
Dodatkowe informacje
CV złożyć w PUP pok. 28 u pośredników pracy, wykształcenie minimum średnie ( matura ) , licencja ochrony I lub II stopnia, prawo jazdy kat. B, znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Osoby nie karane.
Kontakt
Port Lotniczy Gdańsk Sp. Z.oo
ul. Juliusz Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie widzialem ni c takiego na stronie pup mam licencje 2 i szukam pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem gdzie mój poprzednik znalazł to ogłoszenie,ale wiem iż podania kandydatów ciągle są przyjmowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.airport.gdansk.pl/#/airport/airport_today/work
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
z licencja z matura, z prawkiem i z perfekt angielskim za 1500 brutto??? hehehehehe smiech na sali, bez kitu.
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bolo,trochę pokory. O ile wiem to przyjmuja podania od osób nie posiadajacych prawo jazdy,poza tym wymagana jest komunikatywna znajomośc języka angielskiego.Zarobki w krótkim okresie przekraczaja 2500 zł. netto.
Poczytaj artykuły - znaczną wiekszośc uprawnień na lotnisku Straży Granicznej przejmą pracownicy SOL,musza znac na tyle j. obcy aby móc porozumieć się z obsługiwanymi pasażerami.

Często sie poruszam po Lotnisku i widzę samych młodych ( a wiem,że i wykształconych) ludzi,na dodatek nie marudzą.

Nie nagabuję do pracy gdyż nie mam w tym interesu,ale wiem iz wielu ludzi nbezskutecznie szuka pracy.
Miałam to szczęście iż zaczynałam swój staż pracy ponad 25 lat temu i nie było takich kłopotów.
A słyszałam ( od chłopaków z SOL) ,że praca jest,nawet niezła i nikt nie głoduje,a co najważniejsze to płaca regularnie wpływa na konto!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13
Osobiscie rozmawialem z jednym z pracownikow po tym jak zapoznalem sie z oferta na stronie lotniska."Gosc" powiedzial ze robota spokojna ale "szalu" nie ma,pieniadze tragiczne(1500 netto).Gdy mu powiedzialem ze planuje wrocic z "emigracji" i rozwazam zlozenie aplikacji do tej firmy dal mi do zrozumienia ze chyba jestem niespelna rozumu czyniac takie glupstwo.Pozdro
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dla ciebie komunikatywny ang = perfekt angielski, to gratuluje :D
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie wiem co fajnego w tej pracy mam licencje 2 st na pewno nie poszedlbym na lotnisko stac jak ciec caly dzien w jednym miejscu , z licencja juz lepiej isc na patrole
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 13
jak pracujesz w porządnej firmie i masz ~2-2,5 tyś na rękę z umową o pracę to może i lepiej ale jak jedziesz za 5-8zł/h na zlecenie to lepiej zamilcz zamiast pierdoły opowiadać ;)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
perfekt angielski - to co ty robisz w Polsce ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To szukaj dalej...Jest pełno ogłoszec dla pof(cieci). Ale za 3,50zł na godz,pracy!!-))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
1500 brutto?Buhahahahaha!Szkoda,że nie za darmo ku..a!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kolega z SOL powiedział Ci jaki mają tam zapierdol ? A może sama tam pracujesz i wiesz jak tam jest?
Ja codziennie rano przychodzę do pracy na lotnisko i jak widzę tych zmarnowanych , niewypoczętych i ciągle zdenerwowanych ludzi z SOLu to mi ich czasami aż żal heh.
Opinia na temat SOLu jest negatywna.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
prawda caly czas na nogach praca po 12 godzin czasami 24 wole isc na patrole albo stacje monitorowania
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Wszyscy chętni zamilkli hehe ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
To prawda praca jest ciezka :( ale zeby ja dostac trzeba przejsc 10 dniowy kurs i zdac egzaminy wewnetrzne u mnie w grupie na 25 osob zdało tylko 9 , oblewaja na czym sie da wrrrrr. Osobiscie odradzam szkoda czasu, tym bardziej ze trzeba zdac kolejne egzaminy w ULCu gdzie odpadna nastepni :( Pisze tu o Warszawie . Odradzam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie jest ażtak ciekawa praca 12 godzin stoisz kontroluja cie na okragło do tego trzeba zdać egzamin w warszawie za te pieniądze opier.... cie na okragło moja znajoma tam pracuje fakt pieniądze sa wieksze iz w innych podobnych firmach ochroniarskich ale szczerze NIE WARTO
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jES T NEGATYWNA OPINIA NA TEMAT KURSÓW PRZEPROWADZANYCH PRZE PAKSO!!
I kursów na pracownika ochrony fizyzycznej NIE RÓBCIE PAKSO!!(POMORSKA AKADEMIA KSZTAŁCENIA SŁUŻB OCHRON - dawna GAKSO)!!!

IDŻCIE DO OCHIKARY- TAM PROFESJONALNIE WASZ PRZYGOTUJĄ!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Robiłem kurs w GAKSO w 2003 roku i wszystko było na odpowiednim poziomie.
Natomiast miałem w pracy do czynienia z człowiekiem po szkole ochrony i gość nawet nie bardzo wiedział co z tonfą robić.
Strzelanie mieli jedno, ustawowe, będące od razu zaliczeniem egzaminu. Zdali wszyscy.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój brachol kiedyś tam dzwonił. Ale z rozmowy wynikało, że ogłoszenia o pracę to wymóg formalny jaki jednostka musi ustawowo spełnić. Natomiast rekrutacja odbywa się poprzez klikę. Czyli, albo masz dobrą ciocię w kadrach albo jej nie masz.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bzdura.
Niech spróbuje ponownie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
tak!!!! tam tylko po znajomości wiem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
boże co za bzdury- ludzie nie tłumaczcie swoich niekompetencji w ten żałosny sposób. SOL przyjmuje bardzo dużo osób- sporo oferują ale sporą wymagają. To nie supermarket- tu nie każdy się nadaje
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
OCZYWIŚCIE ŻE NIE!!-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
SOL - jedna wielka porażka. Tyrałem tam przez 9 miesięcy. Jak nie masz pleców lub nie wchodzisz komu trzeba w d___ę to nie masz szans na przedłużenie umowy. Ludzi dzieli się na lepszych i gorszych !!!
Była zmiana "SZEFA" każdy myślał, że będą zmiany "NA LEPSZE" ale taki syf jak był taki też pozostał. Największe szanse mają Ci, którzy ledwo co zrobili licencje i nie mają zielonego pojęcia o ochronie...no i mają tz. PLECY. zobaczymy tylko co będzie jak naprawdę będzie się coś działo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Myślę że panowie nie znacie sytuacji rynkowej wiele lotnisk w polsce na czas euro musi zwiększyć ochronę bo tak stanowi ustawa o lotnictwie cywilnym,jeśli chodzi o pracę to nie ryzykował bym utraty pracy na dwa miesiące a potem pa pa Wszystkie sole czeka przejęcie ich obowiązków przez agencje ochrony ,przykład lotniska modlin przetarg na lotnisko 13 kwietnia.Nie dał bym się oszukać w Warszawie na piękne zarobki przechodzić testy pisemne ,sprawnościowe,roskładanie broni tylko poto żeby za dwa miesiące szukać pracy Warszawski sol szuka pracowników nie mówi nic o tym że planowane jest zorganizowanie przetargu na ochronę,dla lotnisk w polsce ,zmiana ustawy o straży to to spory wydatek ,nie dajcie się oszukać ,a pozatym nowy wątek czy pracownicy sol cywilni moga sprawdzać uprawnienia licencyjne ,przecierz zdawaliśmy egzaminy przed państwową komisją
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
z tego co wiem do końca roku maja być a potem agencje ochrony i umowy śmieciowe aby taniej szkoda tylko że oszczedności szukaja na tak newralgicznym punkcie jakim jest lotnisko ale to polska .... a jak znamy zycie to na poczatku agencje ochrony będa bajerowac że będą dobre etay dobre pieniądze itp. standart a później znajdą tańszych pracowników i prędzej czy później dojdzie do tragedi bo nie chce nikogo obrazić ale w ochronie to nawet zatrudniaja ludzi z grupą inwalidzka po to aby kase im zwracano głuchych na jedno ucho po 70 lub 60 więc o czym tu mowa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
do roboty na lotnisku nie mogą sobie ot tak każdego zatrudnić bo wymagana jest licenjca pracownika ochrony fizycznej oraz uprawnienia operatora kontroli bezpieczenstwa (wydawane na podstawie zdanego egzaminu w urzędzie lotnictwa cywilnego) poświadczenie bezpieczeństwa dobry angielski itd. W cale tak łatwo dziadków nie będzie można zatrudnić
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co drugi licencjonowany pracownik ochrony ma grupę inwalidzką- to Polska właśnie!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
widaż ze nie masz pojęcia czym jest praca w Solu lub innego pracownika ochrony fizycznej , głuchych to zatrudniają jako pracownicy dozoru to nie sa licencjonowani ochroniarze , żeby zostac POF i otrzymać licencję 1 lub 2 stopnia należy po kursie 3,5 miesiecznym lub 2-j szkole zdac egzamin na KWP ezgamin z teori praktyki z znajomości prawa, ustaw ,itp.jakies 540 stron A4 , potem z samoobrony i strzelania ,żaden głuchy by tego nie przeszedł ani nie przeszedłby badań lekarskich jakie są wymagane przed przystąpieniem do egzaminu ,zdawalnosc takich egzaminów to około 15% także uwierz że czym inny jest starszy Pan na parkingu lub w markecie a czym inny licencjonowany konwojent lub ochroniarz .Dla formalności PRACOWNIK OCHRONY FIZYCZNEJ I LUB II STOPNIA NALEZY DO UMUNDUROWANYCH I UZBROJONYCH FORMACJI OCHRONNYCH
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Sorry za błedy klawiaturka mi nie działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj przechodzą, przechodzą...;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Byli wojskowi i policjanci dostają licencję z "bomby" jak poproszą. Nie zdają egzaminów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Rębiechowie nie ma czegoś takiego jak Straży Ochrony Lotniska. Jest Służba Ochrony Lotniska.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
potrzebuje procedur w czasie katastrofy na lotnisku w rębiechowie czy posiada ktoś coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kursów na pracownika ochrony fizyzycznej nie róbcie pakso!!(pomorska akademia kształcenia służb ochron - dawna gakso)!!!
idżcie do ochikary- tam profesjonalnie wasz przygotują!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
A dlaczego niby nie robic w pakso?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tzn bez matury nie ma szans?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma czym się martwić,przyjmują Cie na 3 miesiące i zwalniają ,szukają ludzi do czarnej roboty przy bramkach a następnie zwalniają i przyjmują następnych. SOL Gdańsk jest w permanentnym naborze na wartowników,co 3 miesiące nowy nabór.Strata czasu.Nie pracujesz na nocki a więc nie masz za to wyższej stawki,nie dostajesz premii a na pytanie dlaczego zostałaś zwolniona po okresie próbnym, mówią Ci,że kiedyś zbyt wolno wykonałaś polecenie.Ręce opadają,nie polecam.Jestem po studiach,angielski zaawansowany-certyfikat.Powinna się nimi zająć Państwowa Inspekcja Pracy.Pozdrawiam wszystkich chętnych i daję pod rozwagę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Po studiach ? Czego szukałeś w SOL ?
Po co robiłeś studia ? Człowieku zejdź na ziemię !!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do SOLu można też dostać się na praktykę! To praca ciężka i mało płatna - a praktykant pracuje na ogół przez miesiąc lub 3 miesiące i to za DARMO!!! Lotnisko chętnie przyjmuje praktykantów, a pracownicy mogą wtedy dłużej posiedzieć. TO NIEPRZYZWOITE oferować praktyki darmowe w takim miejscu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W swoim czasie startowalam w GDA do Solu, niestety mi się nie udało i to z wrecz" śmiesznych" przyczyn.. Ale coz.. swego czasu było mi przykro, natomiast dostała się moja kolezanka. I powiem szczerze ze zwolniła się po 3 miesiącach .. pełen wyzysk najmłodszych, do tego co by nie było wina spadała na Ciebie.. była raz sytuacja ze koleżanka stojąc i sprawdzając bilety, wpuscila na swojej zmianie osobę ze złym biletem. Po jakims czasie przyszedł do niej ktoś z góry, i kazał podpisać oświadczenie przyznajace sie do winy ... Tak ooo bez zadnych dowodow .. nawet filmu z kamery bądź rysopisu osoby. Miała podpisać ze to ona i koniec. I tak jak ktoś napisał, po 3 miesiacach stwierdziła nie pomiatac sobą nie da... może teraz zmieniła sie kadra i jest coś lepiej ale jeszcze 2 lata temu było tam nie do wytrzymania .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

czyli tyle lat i nadal ściemniają oni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
potrzebuje aby osoba która pracuje w SOL Gdańsk opisała stawki dla nowo zatrudnianych pracowników KPOF oraz ile można zarabiać w SOL po np 4 latach. Pozdrawiam i dzięki za pomoc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

wznawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, mam pytanie dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej w SOL w Gdańsku? Jak wyglada spotkania? Czego mozna sie na nim spodziewac ? Z góry dziekuje za odpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam
Już po rozmowie ??
Daj znać jakie pytania i jak poszło:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze wypowie się ktos to tam pracuje jakiś czas jak wyglada tam praca??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przestrzegam wszystkich, którzy chcą tam pracować. To jest jedna wielka klika. Pracowałem tam rok. Prawda jest taka, że jak nie piszesz kwitów na kumpli znpracy, nie trzymasz palca w d*pie i języka krótko za zębami to nie masz opcji na przetrwanie. Jedna wielka wylęgarnia plot. Zero szacunku do pracowników. Liczy się tylko "elita". Nie polecam. Pieniądze na start też słabo. Odszedłem sam bo naprawdę jedno z gorszych miejsc, w których można pracować na Gdańsku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Ile zarabiacie za 1h netto? (110 odpowiedzi)

Ile zarabiacie za 1h netto? ewentualnie jaka branża/zwód?

ODDK Sopocie jak tam jest? (6 odpowiedzi)

Witam, mam zapytanie do stałych lub już byłych pracowników Oddk w Sopocie: jak atmosfera panuje w...

zatrudnienie w trakcie epidemi - kreatywne pomysly pracodawcow (18 odpowiedzi)

jak w temacie ,czy wysłali was na urlop ,czy zaraz zwolnią ,czy tez maja jakieś inne pomysły ??

do góry