Widok

Praca za granicą a wypłata świadczenia 500 plus

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
złożyłam wniosek w lipcu 2019, mąż pracuje za granicą,więc poszło do Urzędu wojewódzkiego. Udało mi się dodzwonić w październiku i dowiedziałam się,że jest pozytywna decyzja,która czeka na podpis. Koniec listopada i nadal brak decyzji, a co za tym idzie brak wypłaty. Czy osoby w podobnej sytuacji dostały już decyzję? Ktoś coś wie, jak to wygląda? Niestety od dwóch tygodni próbuje się do nich dodzwonić i ciągle zajęte,a przyjmują w takich godzinach, że nie mam jak tam podjechać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stefcia luzik.
Kasa będzie. Ja cierpliwe czekam.
W razie czego odsetki ze Strasburga nie śmierdzą ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam taka sama sytuacje,probuje sie dodzwonic i ciagle zajete.Mam weazenie ze sluchawka jest poprostu odlozona.
Czytalam posty na ten temat i chyba trzeba sie uzbroic w cierpliwosc bo mamy czekaja nawet ponad rok na wyplate swiadczenia.
Porazka .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masakra tyle czekać. U mojego męża w pracy przyznają dodatkowe dni wolne jak się przedstawi zaświadczenie o pobieraniu świadczeń na dzieci, zależy nam na tym. Nie wyobrażam sobie czekać tyle czasu na decyzję. Pal licho wypłatę,ale 10 dni dodatkowego urlopu nam robi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj probowalam dodzwonic sie do urzedu wojewodzkiego ok.200 razy.Zajete.Juz zaczynam watpic w to 500plus.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od 3 tyg. wiszę na telefonie. Chyba trzeba wziąć urlop i pojechać osobiście
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja Wniosek złożyłam w lipcu... Kilka razy udało mi się dodzwonić i dostałam informację że wniosek jest.. poprostu jest i tyle. Nic więcej pani nie była w stanie mi powiedzieć . Na początku stycznia mąż pojechał do urzędu osobiście. .. dowiedział się tylko tyle że brakuje jakiegoś dokumentu ale urząd na początku grudnia wysłał do nas pismo ( który otrzymałam dopiero w połowie stycznia). Mimo tego że mąż miał właśnie TEN brakujący dokument niestety nic nie załatwił bo to są inne procedury.... Musi przejść przez kilka innych referatów itp. w piśmie które w końcu dotarło jest informacja że decyzja jest wstrzymana do końca marca.
Przekazałam niezbędne dokumenty przez MOPS i czekam.... Do kiedy??? Hmmmm tego chyba nikt nie wie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czekam od pazdziernika na decyzje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Diewczyny a Wy pracujecie tutaj czy nie ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie pracuje i płace KRUS a mąż za granica ale nie pobiera tam rodzinnego wiec zastanawiam się czy mi przyznają 500 plus ? Ma może ktoś taka sytuacje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy mąż ma tam umowę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny a jeżeli dostaliście to otrzymaliście wzrost z tych miesięcy co czekaliście na pieniądze? I czy wgl dostaliście te świadczenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czekam od sierpnia na decyzję a telefonu nikt nie odbiera dzwonię po 20 razy dziennie jest sygnał ale najlepiej nie odbierać wstrzymują dzieci pieniądze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam tam kilkukrotnie osobiście, zawsze gigantyczne kolejki i min 2h czekania. Wniosek złożony w czerwcu 2019 i póki co tylko zarejestrowany, nic się nie wydarzyło w temacie. To jest jakaś masakra. Ludzie z tego co opowiadaja czekają nawet 2 lata na decyzję. Ten department koordynacji świadczeń to jest jakaś porażka. Życzę wytrwałości w czekaniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja złożyłam wniosek w terminie i czekam ,pracuje w Holandii,teraz dostałam wezwanie z belastingu ,żebym rozliczyła się za 2019 rok do 1 lipca.Czy ktoś jest w podobnej sytuacji,czy to może mieć związek z 500+?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze powiedziwszy nie wiem bo dopiero jestem w ciąży, chętnie się dowiem. Narazie wrócilam z za granicy bo jezdzę jako opiekunka seniorów przez agencje dobra sztela. Może sie u nich czegos dowiem hmm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

do góry