Widok

Prace nad wzmożonym ruchem na Karczemkach

Karczemki Temat dostępny też na forum:
Witam!

Jest oficjalne potwierdzenie, ze ulice:
Św. Alberta, Inżynierska, Szafranowa, Jaśminowy Stok (odcinek od Azaliowej do Lubczykowej) oraz Lubczykowa otrzymają budżet na spowolnienie ruchu tranzytowego kierującego się na Budowlanych oraz na Banino.
Będę walczyć, aby było to skuteczne rozwiązanie problemu, dlatego zainteresowanych proszę o pomysły co zrobić w ich oczach, aby efektywnie spowolnić ruch do 30/h i wyeliminować pojazdy ciężkie ze skracania naszymi ulicami. Pomysły są bardzo mile widziane- potrzebuje ich do końca listopada! Dzięki i Pozdr.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak chcesz mieć prywatną drogę to se kup. Najlepiej sie wyprowadź gdzieś dalej na wieś, tam gdzie jest spokojniejszy ruch. Na tej wsi jest taki ruch jak widać i jak co przeszkadza to droga wolna.
Taki janusz jak ty, gdyby mógł, najchetniej poogradzał by wszystko płotem i ponastawiał wszedzie szlabanów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 16
Drogi Anonimie, nie chodzi o natężenie ruchu, ale o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
Takich anonimow nie chcemy:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie masz co robić tylko siedzieć w oknie i liczyć przejezdzające samochody ? Moze czas pojsc do przychodni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dorobić jeszcze z 50 garbów takich jak na stacji bp i od razu wybudować warsztat oferujący bezpłatne naprawy zawieszenia dla wszystkich mieszkańców osiedla . Warsztat sponsorowany będzie przez pomysłodawców zwalniania ruchu . Brak darmowych napraw dla ludzi spoza osiedla ograniczy ruch .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pomysł nr 1: rondo na skrzyżowaniu ul. Azaliowa i Jaśminowy Stok + przejścia dla pieszych
Pomysł nr 2: rondo na skrzyżowaniu ul. Azaliowa i Inżynierska + przejścia dla pieszych
Pomysł nr 3: lustro dla kierowców na skręcie z Lubczykowej w Jaśminowy Stok bo jest fatalna widoczność
Pomysł nr 4: dodatkowe znaki przypominające o ograniczeniu prędkości do 30 km bo informacja na wjeździe do strefy to trochę mało
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Akurat uważam, ze BP bardzo mądrze zrobiło!
Polacy się rzucili na skrót, jeździli jak nienormalni Wiec BP to ukróciło. Mieli racje. Są zasady ruchu, ktorych trzeba ich przestrzegać- tak to działa. Burzą się tylko Ci, co chcą jeździć jakbym nic i nikogo wokół nich nie było. Ale nie, tak nie jest, Wiec propoponuje się obudzić, bo rozwiązania pojawią się czy tego chcesz czy nie. Proponuje przestrzegać prawa ruchu drogowego, wtedy będzie Ci się lepiej żyło i nie będziesz się tak strofował. Szkoda życia!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie rozumiem dlaczego od razu zakładasz, że nie przestrzegam przepisów.
Otóż mi do ostrożnej i przepisowej jazdy wystarczy fakt, że są skrzyżowania równorzędne, szkoła, duży ruch. Podjeżdżając do skrzyżowania równorzędnego trzeba zwolnić prawie do zera żeby upewnić się czy nic nie wyjedzie z prawej - więc po co jeszcze te garby?
Denerwuje mnie robienie z drogi toru przeszkód tylko dlatego, że paru debili śmiga nie patrząc na nic , a większość kierowców jeżdżących normalnie i ostrożnie musi na garbach niszczyć zawieszenie. BP zrobiło garby zapewne dlatego, że wyżej wymienieni debile śmigają skrótem zamiast przejechać powoli, ale cała normalna reszta , włącznie z tankującymi musi po tych garbach jeździć. A wszystko to jest skutkiem bezsensownego zlikwidowania zielonej strzałki na prawoskręcie, gdzie zapewne ci sami debile nie zwalniali/sprawdzali czy nic ścieżką nie jedzie i spowodowali kilka kolizji z rowerami - i jak zwykle całe osiedle straciło strzałkę.
Moje rozwiązanie - pomiar prędkości w newralgicznych miejscach i czerwone światło w przypadku przekroczenia prędkości - tak jak na kartuskiej koło starej szkoły.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

przede wszystkim zlikwidować skrzyżowania równorzędne, jest to bardzo duże zagrożenie, namalować pasy a później myśleć o przebudowach skrzyżowań.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

do czasu kiedy kartuska nie będzie miała dwóch pasów do leźna albo i dalej, to przez osiedle i tak będą jeździć na skróty,
Gdyby wejście i parking szkoły były od strony netto, ruch też byłby mniejszy, ale za to możemy tylko naszym planistom podziękować
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

100% racji!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

teraz to gruszki po obiedzie bo szkoła stoi jak stoi, dwupasmowa Kartuska bedzie nie wiadomo kiedy a ruch na osiedlu trzeba uspokoić bo zrobiło się niebezpiecznie; zamiast garbów, które denerwuja kierowcow mniejszych aut a duze nic sobie z nich nie robia proponuje szykany na: Lubczykowej, odcinku miedzy Jasminowym Stokiem a Inzynierska oraz Sw. Brata Alberta, wg mnie mozna by było tez pomyslec o zwezeniu odcinka od Jasminowego Stoku do Inzynierskiej a uzyskane miejsce wykorzystac na scieżke rowerowa by dzieci mogly bezpiecznie dojechac do szkoły, sciezka docelowo powinna byc rozbudowana az na Kokoszki
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pasy pasy pasy i garby to zawsze działało lub takie przewężenia jak na Kiełpinie Górnym:) ale na pewno cokolwiek trzeba zdobić bo to jest jakieś poranne szaleństwo co teraz się dzieje. Potem spokój aż do 15 stej. I znowu strach przejść. A chodników mało. No i parkometry na Azaliowej:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

parkometry to wg mnie przesada, ale cos z tym parkowaniem trzeba zrobić bo w godzinach szczytu od Jaśminowego Stoku do szkoły nie da się normalnie przejść, chodniki tak pozastawiane, ze nie dość, że piesi mają problem to również autom na tym odcinku czasami ciężko się minąć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

O wiem słupki wzdłuż chodników
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

skrzyżowanie Azaliowej i Kalinowej - tu też potrzebne są przejścia dla pieszych; należałoby też wyznaczyć drogę z pierszeństwem przejazdu i na podporządkowanych wstawić znaki "ustąp pierszeństwa przejazdu"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przy netto powinien stać znak D40- co oznacza że wiezdzasz na drogę osiedlowa gdzie pieszy ma pierwszeństwo na całym teranie ...
Znak powinien być do ronda SW Alberta ...
2- w UK aby ograniczyć ruch duzych pojazdów często są postawione słupki tak do wysokości 120-150 cm ograniczające szerokość pojazdow do 6,6 stóp czyli do 198 cm
3- słupki na chodnikach na całej długości od kalinowej do ronda SW Alberta
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Proponuje doczytac, co jeszcze oznacza D40. Zwlaszcza w kwestii parkowania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i do tego d-40 koniecznie na stałe straż miejska żeby egzekwować. W przeciwnym razie można sobie zakazywać A i tak nikt nie będzie respektować znaków. Także stałe elementy blokujące typu garby i słupki lepiej przemawiają do kierowców:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie. Znaki drogowe wszyscy głęboko w poważaniu mają. Rano liczy się tylko czas i kto pierwszy ten lepszy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pasów nie zrobią bo to strefa 30... według głupiego polskiego prawa strefa 30 nie pozwala na pasy... głupota do ętej potęgi- szczególnie, ze strefa 30 się nie sprawdza i w nosie każdy ma, ze należy jechać przepisowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mysle, ze sporo myli na tym forum strefe ruchu i strefe zamieszkania. Żadna z tych stref nie zakazuje malowania pasów choć w przypadku strefy zamieszkania nie mają one sensu bo pieszy ma zawsze pierszeństwo i może chodzić nawet środkiem ulicy. W strefie ruchu, ktora mamy u nas należy stosować się do zasad ogólnych tzn. pieszy może przechodzić w wyznaczonym miejscu (pasach) lub przy skrzyzówaniu. W każdym innym przypadku powinien ustąpić pierszeństwa pojazdom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może mylimy te pojęcia, ale uwierz mi, po wielu rozmowach z Radnymi czy z GZDiZ jak po raz to kolejny tłuką mi do głowy, ze strefa 30 to zakaz malowania pasów i strefa 30 to zakaz stawiania spowalniaczy- to komu tutaj wierzyć? Ja nie znam szczegółowo prawa ruchu drogowego i stad tez przekazuje co mi mówią władze. Oni powinni wiedzieć... policja tez odsyła do GZDiZ non stop. Nie wiem czemu umywają ręce?
Czy to zwykła wymówka z tą strefą 30? Może!
Ale jak mam to zweryfikować jak na spotkania nikt nie przychodzi i zawsze jestem sama w próbach odniesienia jakiegokolwiek małego zwycięstwa?
Bez siły przebicia, moja szanse są bardzo marne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie - takie jest standardowe tłumaczenie GZDiZ. Aż się zmobilizowałem i zacząłem szukać prawdy w przepisach. Zacząłem od informacji z http://edroga.pl/inzynieria-ruchu/metody-i-srodki-techniczne-uspokojenia-ruchu-kolowego-aspekty-prawne-ii-10052037/strefa-ograniczonej-predkosci

I teraz tak:
1) kwestia spowalniaczy - prawo wręcz zaleca ich stosowanie!

Źródło: Załącznik 1 - Szczegółowe warunki techniczne dla znaków drogowych pionowych i warunki ich umieszczania na drogach, punkt 3.2.44
"W strefie ograniczonej prędkości powinny być stosowane rozwiązania lub urządzenia wymuszające jazdę z prędkością podaną na znaku. W strefie ograniczonej prędkości nie powinno się stosować znaków określających pierwszeństwo na skrzyżowaniach.
Zaleca się stosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego takich jak progi zwalniające oraz stosowanie organizacji ruchu wymuszającej powolną jazdę (zmiana kierunku jazdy, miejscowe przewężenie). W strefach o dopuszczalnej prędkości 30 km/h lub mniejszej, urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi."

2) przejścia dla pieszych - tu faktycznie tworzenie przejść jest niezalecane, ale są wyjątki - które dotyczą naszej sytuacji
Źródło: Załącznik 1 - Szczegółowe warunki techniczne dla znaków drogowych pionowych i warunki ich umieszczania na drogach, punkt 5.2.6.2, podpunkt g)
"przejścia w miastach należy wyznaczać w zasadzie tylko przez ulice układu podstawowego uznane za trasy z pierwszeństwem; przez pozostałe ulice dopuszcza się wyznaczanie przejść w rejonach szkół i innych obiektów, do których uczęszczają dzieci, lub zakładów przemysłowych, gdzie występuje duża koncentracja ruchu pieszych,"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

potrzebne jest rondo kartuska-nowatorów. Bez niego jest duży korek i ludzie jeżdżą osiedlem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ok ale takie rondo jest większą inwestycją i na pewno nie od razu (plany rozbudowy kartuskiej przetargi itd) A tak słupki tam gdzie trzeba gęsto, miejsca parkingowe wymalowane farbą na drodze lub chodniku z parkometrem , garby co 100 m i pasy z przewężeniem I jest porządek. Jeżeli to sobie zobaczyć np na ul.Traugutta w Gdańsku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Coś mi zjadło ostatnie zdanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

na osiedlowych uliczkach niektorych dzielnic stawiaja ronda gdzie popadnie to tam nie moga ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto też zrobić coś z driftującymi w nocy na rondzie przy Sw Brata Alberta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ktoś wie czy rozwiązania na ulicy Goplańskiej (Kiełpinek) pomogły? Tam są podobno jakieś zwężenia. Ale czy to się sprawdza?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

D-40 bedzie bilo we wszystkich, rowniez mieszkancow osiedla jak rowniez naszych bliskich i znajomych. Nikt nie ma pod domem dodatkowych miejsc parkingowych dla gosci a tylko w miejscach wyznaczonych będzie mozna na legalu parkowac. Slupki na calej Azaliowej spowoduja z kolei, ze auta wjada w boczne uliczki. Myslę, ze trzeba by było zacząć od zrobienia w koncu parkingu przed szkoła a nie od razu blokowac cała dzielnice. Slupki / donice tak ale tylko od Jasminowego Stoku do szkoły.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bez rozbudowy Kartuskiej chociażby do Geodetów/Parku Maszynowa każda opcja da mizerne skutki...
No chyba że Azaliowa na szlaban,bileciki...
Szkoda że projekt rozbudowy Kartuskiej utknął gdzieś w błędach urzędniczych...
Najnowsze informacje nie są pozytywne - projekt wart 3 miliony złotych leży w szufladzie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli co? Nic nie można? Wszystko źle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziwie się, ze Kartuzy nie buntują się na brak budowy kartuskiej. Wyjazdową mają tragiczną- i tak dzień w dzień w tych korkach. Naprawdę masakra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Parking nic nie da. Nawet teraz jak jest obecny pusty to niektorym ciezko przejść kilka metrów bo wolą zastawić chodnik czy wjazd na parking szkoły ten ze szlabanem.
Sama nie raz musiałam z dzieckiem w wózku ulicą jechać bo chodnikiem nie było jak. A zwrócenie uwagi takiemu kierowcy niczym nie skutkowało bo on "tylko na chwile". Po prostu żenada.
Uważam że słupki i straż miejska wstawiająca mandaty poskutkuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja choć nie popieram to się kierowcom nie dziwię. Teraz trochę deszczu i już pełno błota to ludzie unikają tego parkingu. Jedziesz do pracy, na spotkanie w ubłoconych butach, wsiadasz do auta i już dywaniki uwalone. Myślę, że parking z prawdziwego zdarzenia w jakiejść części rozwiązałby problem parkujących na chodnikach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Akurat tu nie o pogodę chodzi ale o zwykłe lenistwo i buractwo kierowców. Bo jak nawet nie pada i nie ma błota to jest to samo.
Ale oczywiście parking można utwardzić wtedy przynajmniej nie będzie wymówek że błotko ;-).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

To fakt, ale trzeba szukać rozwiązań. Ograniczenia i sankcje przeniosą tylko problem trochę dalej od szkoły. Miasto to wspólna przestrzeń więc trzeba szukać kompromisów. To zazwyczaj przynosi lepszy efekt choć buractwa nie wyeliminuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A i przede wszystkim trzeba pomyśleć o zwężeniu Azaliowej od Jaśminowego Stoku do Inżynierskiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rondo Jaśminowy Stok - Azaliowa i przejście dla pieszych na tym skrzyżowaniu. To jest dojście do szkoły, trzeba dobrze oznakować.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli cała Azaliowa powinna wyglądać tak jak jej kawałek od skrzyżowania z Kalinową do przedszkola. Czyli cd słupków plus przewężenia z przejściem dla pieszych i ze spowolniaczami . Do tego wymalowane miejsca parkingowe. Nie ma co filozofować tylko dalej zrobić to co już jest na początku Azaliowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Strefa ruchu, strefa zamieszkania, strefa ograniczonej prędkości, strefa ruchu uspokojonego. Wielu nie ogarnia i sie temu nie dziwie. Przez to zamieszanie ze strefami / przepisami czesc pieszych (dzieci tez bo tak je ucza rodzice) idzie przez skrzyzowanie Azaliowa / Jasminowy Stok po skosie sadzac, ze ma pierszenstwo. a tak nie jest bo nie mamy strefy zamieszkania. A wystarczylyby pasy (mam nadzieje, ze nie zrobia po skosie :-))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Codziennie jezdze przez to skrzyzowanie i nigdy nie widzialem zeby ktos przechodzil skosem. Za to dzeciaki boja sie przechodzic przez skrzyzowanie mimo, ze kierowca ustapi. Przechodza dopiero jak nie ma zadnego auta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A mnie się kilka razy zdarzyło i już nie trąbię bo Ci pieszy jeszcze wygraża, że to on ma pierwszeństwo.
Widziałem też sytuację, gdzie kierowcy przepuszczali prawidłowo przechodzące dziecko a jakiś bałwan pojechał i mało dzieciaka nie skosił na środku drogi. W ostatniej chwili ominął ale mało brakowało. Dzieciak spłakany a ten dalej popędził na Kokoszki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strach tamtędy przechodzić bo z każdej strony nadjeżdżają auta. A GZDiZ nadal upiera się, ze pasów nie zrobią, bo to strefa 30. I taka zabawa w kotka i myszkę. My możemy przywoływać im sytuacje z życia wzięte a oni i tak swoje, kurczowo trzymają się durnego prawa. Ja Już nie mam na nich sił, jak chcecie to dzwońcie do nich i negocjujcie, ja pasuje po roku prób i starań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inny przykład: auta skręcające z Azaliowej w Jaśminowy Stok w stronę Lubczykowej. Parę razy widziałem jak ludzie odskakują, żeby im ktoś po stopach nie przejechał. Skrzyżowanie jest do przebudowy i oznakowania. Jest wąsko i niebezpiecznie. Wystarczy spojrzeć ile śladów na chodniku bo się dwa auta nie mogą minąć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak wygląda całe miasto tj jak jest strefa 30 to są przejścia i spowalniacze do tego miejsca parkingowe wymalowane z parkometrem i gitara. Czemu nie na Azaliowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pamiętajcie że każde utrudnienie najbardziej uderzy w mieszkańców osiedla a nie w przejezdnych. Wybudowali progi i kompletnie nic się nie zmieniło poza tym ze codziennie kilka razy jako mieszkaniec muszę po nich skakać autem. Przejezdny przejedzie raz dziennie i ma progi w d*pie bo i tak znacznie skróci sobie drogę. Są to publiczne drogi, nikomu nie można zabronić po nich jeździć. Zostaje liczyć na to że rozbudowa kartuskiej rozpocznie się jak najszybciej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chociaż jeden myślący na całą dzielnice. Tłukom i tak nie wytłumaczysz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie jeden . Ja również uważam, że garby to największa głupota. Największa uciążliwość jest dla mieszkańców bo to oni jeżdżą tam najwięcej i niszczą swoje zawieszenie, mimo, że respektują przepisy . Baniniarzom to i tak obojętne bo do swoich domów muszą dojechać po wertepach. Pisałem wyżej, że można by zrobić światło czerwone w przypadku przekraczania prędkości , to zminusowali posta . Jak ktoś jest fanem garbów i ma starego grata którym zwalniać nie trzeba albo dobrą terenówkę to niech sobie te garby postawi na wjeździe do garażu. A na drodze trzeba również pomyśleć o ludziach którzy mają małe samochody lub nisko zawieszone, które trą dolną osłoną silnika o asfalt choćby jechały 5kmh. Ktoś wspomniał o szykanach takich jak w Kiełpinie - sparaliżowały by ruch na osiedlu w godzinach szczytu. Światła to jedyne bezszkodowe rozwiązanie.
Osobiście uważam, że większość kierowców jeździ bezpiecznie (są świadomi skrzyżowań równorzędnych, widzą szkołę , dzieci ) Rozchodzi się tu o małą grupę wariatów drogowych którzy mają to gdzieś - zgadzam się , że trzeba ich spowolnić ale nie kosztem uprzykrzenia życia większości osiedla.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Szykana to nie garb, nie niszczy samochodu a tylko uspokaja ruch. Każdy ograniczeie w jakimś stopniu paraliżuje ruch ale czy z tego powodu mamy akceptować tych co szybko jeżdżą? Zawsze znajdą się tacy, którzy będą ignorować czerwone światło tak jak znaki i obecnie obowiązującą strefę 30.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

@anonim
szykana nie niszczy samochodu ale czy to dobre rozwiązanie? Raz, że spowoduje korki a dwa, tak jak napisałeś - zawsze znajdą się tacy co będą ignorować światła, znaki i garby jak również tacy co będą cisnąć żeby tylko na szykanie być pierwszym przed nadjeżdżającym z przeciwka samochodem . A na światłach zawsze może być kamera rejestrująca przejazd na czerwonym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

idealnego rozwiązania nie ma, można zawsze dołożyć przed szykaną z jednej strony znak D-5 - pierszeństwo na zwężonym odcinku drogi dla aut wyjeżdzających z dzielnicy i z drugiej strony B-31 ustąp pierszeństwa dla nadjeżdżających z przeciwka - dla aut, które wjeżdżają na dzielnicę, w sumie wg mnie potrzebne są trzy szykany tj. na Azaliowej (pomiędzy Jaśminowym Stokiem a Inżynierską), na Lubczykowej i św. Brata Alberta (okolice cmentarza)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szykany będą powodować korki. Po prostu genialne. Nie wiem, co trzeba brać, żeby takie teorie głosić...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

@aa
Oj, wyczuwam solidny ból d***, że nie da się wypasionym BMW w leasingu zap***, ile fabryka dała do swojej hacjendy w bloku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

to masz słabe wyczucie. Nie mam ani w leasingu ani bmw ani też nie zap... . Ja wyczuwam za to brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Czyli jak widać problem jest i pomysłów 100:) Jak to w narodzie. Ale to trzeba po prostu zrobić A nie gadać. Tak jak to robią że szkolnictwem, sądami itd. Czyli SZYBKO
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w sumie prosta sprawa, na szybko można postawic kregi i oznakowac ale ile mozna dzwonic, pisac, chodzic na spotkania, ja tam z siebie dziada nie bede robil i czekam na wybory, jak za rok wladza sie zmieni to i GZDiZ poleci, moze wtedy cos zrobia bo teraz przestalem sie łudzic
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam taką propozycje, żebyś sobie w domu postawił kręgi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Widzę że w problem zaczyna się włączać problem polityczny.... Dopiero się zacznie rozmowa...
Więc tak ktoś napisał że zmian trzeba dokonywać szybko jak że szkolnictwem,sądami itp... Otóż szybko to można iść do toalety... Ci co robią tak szybko nie będą rządzili wiecznie i czas pokaże że po ich dokonaniach będą tylko duże straty i problemy...ale to pokaże czas...
Druga sprawa to wybory które będą, i jeśli ktoś myśli że na Pomorzu zmieni się ustroj polityczny to się grubo myli.
Otóż prezydentem zostanie Jarosław Wałęsa na którego sam oddam głos, nie będzie miał rywala w żadnym z kontrkandydatów ...
Myślicie że to działa tak że zadzwoni kilka osób i wprowadza zmiany jakie chcecie???
Ile osób się pofatygowalo o telefon albo mail do gzdiz??? 10-20.... Jaka to jest siła przebicia...
Jeżeli jest jakiś radny dzielnicy niech ruszy tyłek,i odwiedzi wieczorem mieszkańców... Zbierze tysiąc podpisów i petycja to rady Gdańska,prezydenta iii wszystkich instytucji które mają coś do powiedzenia, niech ktoś zainteresuje media itp...
Myślę że odpowiedzi będą ciekawe
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Radny dzielnicy nie ruszy tylka jak na spotkania nikt nie przychodzi... jak mu nikt nie truje to co on ma zrobić? Starać się nie będzie! Trzeba się spotkać z nim- tym, którym zależy powinni się zmobilizować choćby tutaj na forum, ustalić termin spotkania i wybrać się do radnego w celu rozmów.
Ja wydzwaniałem, chodziłem i do tej pory nie ma żadnych zmian, ale byłem sam- zero siły przebicia. Takie gadanie nic nie pomoże. Trzeba działać wspólnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy Rada Dzielnicy ma dyżury?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bodajże w czwartki o 18.
Można jeszcze dodatkowo dla pewności potwierdzić na Facebooku z Radnym Karczemek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt się nie kłóci, nikt nie narzeka, nuda Pany! Czyli co, czekamy na wybory?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i pierwsze zmiany na Azaliowej! Mamy słupki na skrzyżowaniu z Jaśminowym Stokiem! Koniec ze skracaniem, jeżdżeniem po chodniku i parkowaniem bez patrzenia co się wokół dzieje.
Działamy! I działać będziemy dalej!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ta zmiana jest akurat do niczego. Dzisiaj Pani z bliźniaczym wózkiem nie mogła przejechać pomiędzy słupkami. A po chodniku jeżdżą samochody, bo po zwężeniu jest ciężko się zmieścić w skręcie gdy w przeciwnym kierunku stoi inne auto.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przejezdzalam dzis tymi kocimi łbami gdzie postawili 1 czerwony słupek przy progach zwalniajacych. Nie wiem jak ta ulica się nazywa, ale skrzyżowanie koło sklepu lewiatan z tymi czarno-żółtymi słupkami wygląda ochydnie. Jak tam sami mieszkacie to gratuluje pięknych codziennych widoczków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Powinieneś być przyzwyczajony - chyba że nigdy nie patrzysz w lustro.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ponarzekaj- brakuje takich jak Ty!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Jaśminowy Stok

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

do góry