Widok

Próchnica u 4 latka.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Leczyć czy nie?
Gdzie najlepiej w gdańsku na nfz, z podejsciem do dzieci?
I bez leku tylko z usypianiem, bo dobrowolnie to on nie chce...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oczywiście że leczyć, ale nikt ci nie uśpi dziecka. Jedynie gaz rozweselający. Spróbuj u studentów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
...on nie chce.... Co to znaczy nie chce? Żadne dziecko nie pójdzie do dentysty zadowolone jak na plac zabaw. Im dłużej będziesz zwlekać tym będzie gorzej. Ja moją córkę przygotowywałam chyba z miesiąc do wizyty i przeżyła na dodatek musiała iść jeszcze kilka razy i nadal żyje :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlatego z dzieckiem powinno sie chodzic do stomatologa na wizyty adaptacyjne! i to od 18 miesiaca zycia i co 6 miesiecy! jak dziecko zna miejsce, zna lekarza i wie czego sie spodziewc, to jak w koncu cos sie znajdzie do zrobienia w zebie to bedzie inna historia a nie robienie dziecku na sile!!! i pozniej "bo on nie chce". a kto chce? tylko profilaktyka-> mycie zebow i wizyty adaptacyjne moga takim sytuacjom zaradzic. poza tym - na nfz nikt nie znieczuli ogolnie dziecka. takie rzeczy to tylko prywatnie, koszt ogromny, plus mozliwe powiklania po znieczuleniu - nie latwiej i taniej dbac o higiene i chodzic co 6 miesiecy na wizyty kontrolne?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście, że usypiają. Nie wiem czy na nfz, ale kuzynka prywatnie robiła zęby 4latkowi z usypianiem. to była grubsza robota, kasa niemała (około 3-4 tys) 5 lat temu ( nie w pomorskiem).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Próbowaliśmy ze zniczuleniem w leku ten głupi jaś czy jakoś tak i dziecko mi się posikało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze? Na NFZ nie warto chodzić do stomatologa, tym bardziej z dzieckiem ... Zazwyczaj coś wylatuje, nie trzyma, łamie się, a dentysta jest niemiły i nie ma podejścia do dziecka...ja mogę tylko polecić Eurodent na Przymorzu i dr Zagalską... Chodzimy z maluchami,młodszy miał 1,5 roku jak zaczął chodził w wieku 2,5 roku miał zwichnięte zęby przednie w wypadku domowym i nie było kłopotu ani z RTG ani z wizytami kontrolnymi mimo że bolało, bo lekarza znał i wiedział o co chodzi. Mleczaki leczymy a nad dzieckiem i jego przygotowaniem trzeba popracować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bylam ze swoim 4 latkiem w Miladencie u dr Slesickiej. Zagadala malucha i cale plombowanie trwalo nie wiecej niz 5 min . Dziurka byla malutka. Obylo sie bez gazu a tez myslalam ze bedzie ciezko. Bylam prywatnie ale na nfz tez mozna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście, że leczyć. Bo potem próchnica z zębów mlecznych przenosi się na stałe. My chodzimy prywatnie. W gabinecie córka (3,5roku) ogląda bajeczki a pani doktor wygania robaczki z piwnicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy chyba tę sama Panią stomatolog :) Dr Marta?
Ma super podejście do dzieci. Moje nie mogą się doczekać wizyty u niej :) Ostatnio przyjaciółka była u stomatologa dziecięcego z 4 latkiem, darł się, wyrywał, lekarka niby z doświadczeniem stwierdziła, że trzeba mu dać z rok, dwa, bo za mały. Poleciłam dr Martę ( nazwiska nie znam, pracuje m.in. u Nawrockiego). Mały siedział jak aniołek, przyjaciółka w szoku, bo jej syn to istny wulkan energii, a tam bez krzyków, paniki, grzeczne dziecko i ząbki leczone bez czekania roku. czy dwóch.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze specjalistów w GUMedzie przy ul.Orzeszkowej. Studenci po prostu "czarują", są bardzo ostrożni (jak liczą do trzech, to mówią prawdę;)dzieci zadowolone (a mamy porównanie). Polecam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

do góry