Widok

Prywatny bus z Bojana do Chyloni przez Koleczkowo

Szanowni mieszkańcy Koleczkowa i Bojana czy byłoby zainteresowanie z waszej strony takim środkiem komunikacji przy umiarkowanych cenach biletów. Jest to sondaż, proszę o szczere opinie .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak najbardziej, moim zdaniem taki środek komunikacji by się przydał. Skoro ciężko jest wywalczyć linię autobusową, bo dla urzędników jest problematyczna, to taka forma byłaby ok :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się że w prywatnych rękach inicjatywa moze mieć dużą szansę powodzenia. Jestem za !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Czerwony autobus proszę nie podpisywać się w ten sposób bo stracę kontakt z mieszkańcami .chyba że zasponsoruje mi pan stronę internetową Forum jest za darmo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie, że byłoby zainteresowanie. Wystarczy przejrzeć ile było już tematów na tym forum o takiej tematyce. Jestem za
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
z Bojana? a czemu nie z Koleczkowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Czy pani "nina" mogłaby nie zadawać pytań w stylu "blondynki"?
Jednocześnie prosiłbym Pana który jest zainteresowany uruchomieniem takiej linii o jakieś bliższe informacje . I brawo za inicjatywę !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Spokojnie, Sołtys Koleczkowa już sie tym zajął . Teraz tylko poczekajmy na jakies wybory to znowu coś obiecają !

~sołtys

2012-04-06 22:01

83.25.30.*
temat autobusu do Chyloni jest moim priorytetem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Panie Czerwony autobus. proszę nie podpisywać się na forum "sołtys' ponieważ zaprzestane umieszczać informacje dla mieszkańców,chyba że zasponsoruje mi pan stronę internetową
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
a kto sie podpisał sołtys ? to jest wklejony cytat

Panie sołtys
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomijając wszystkie pośrednie dyskusje nie majace zwiazku z pierwotnym pytaniem , chciałbym się dowiedzieć czy Pan który jest zainteresowany otwarciem linii Bojano - Chylonia ma jakieś bliższe informacje dotyczace szczegółów istnienia połączenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Około 2 lat temu w sklepach w Koleczkowie mieszkańcy wpisywali się na listę, która miała na celu ustalenie osób zainteresowanych komunikacją z Koleczkowa do Chylonii. Z tego co wiem to lista była b. długa i większość mieszkańców widzi potrzebę połączenia.
Na razie Pan Sołtys nie robi nic aby stworzyć takie połączenie i osobiście nie wierzę aby w tym roku to nastąpiło. W pełni popieram prywatne połączenie do Chylonii. Taką opinie także podzielają inne rodziny z naszego regionu z którymi mam kontakt.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Działamy z inicjatywy sołtysa i przy jego zaangażowaniu w tej sprawie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ładna ściema
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy to jest taki problem z uruchomieniem linii z Koleczkowa do Chyloni? Temat wałkowany od co najmniej 5 lat i nic w tej sprawie się nie rusza do przodu.
Włodarze gminy masują się s tym tyle czasu jakby chodziło wielomiliardową inwestycję i zgodę Parlamentu Europejskiego!!!!!!!!!!To jakaś paranoja!!!!!!!! Uruchomcie wreszcie połączenie i każdemu będzie się żyło lepiej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież gmina nie chce żeby ludzie uciekali do miasta pracować,robić zakupy.Oni znają dobrze temat ''autobus'' potem ''wyprostować zakręty'', ''poszerzyć '',''ścieżka rowerowa''-a tu kto będzie robił na śmieciowych umowach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja z mezem jestem bardzo za jestesmy z gdyni przeprowadzilismy sie tu bo jest spokojnie w koleczkowie tylko ten autobus niech puszcza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moi drodzy jestem w bliskim kontakcie z sołtysem i do twierdzeń że nic nie robi w sprawie z autobusem Bojano Chylonia nie zgadzam się bo tyle co On czasu na to poświęcił to jeszcze nikt. Sprawa wygląda tak że to Gmina nie chce się dołożyć do autobusu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Już pisałem i potwierdzam mojego przedmówcę. Dopóki Gdynia nie będzie zainteresowana takim połączeniem nic tego nie będzie. Ani sołtys, ani my nic tu nie uradzimy.
Zastanówmy się lepiej dlaczego wycofano poranny kurs, którym ludzie dojeżdżają do pracy, a dzięki temu dołożono wieczorny kurs 193 do Szemuda. Nie mówię, że połączenie z Szemudem nie jest potrzebne. Tylko szoda, że nikt z nami mieszkańcami tego nie skonsultował które kursy są potrzebne. Zresztą dziś już ludzie rozmawiali o zbieraniu podpisów i pisaniu petycji. Ja będę jeden z pierwszych. Z drugiej strony już raz był wycofany poranny kurs i po protestach mieszkańców został przywrócony. Osobiście zamierzam skontaktować się z naszymi radnymi i przedstawić problem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawa jest prosta.
Szanownie panujący Wójt w ma głeboko w poważaniu mieszkańców północno-wschodniej części swojej gminy. Jak powszechnie wiadomo nie identyfikuje sie z tym rejonem czego dowodem sa zaniedbania inwestycyjne w Bojanie, Koleczkowie i Dobrzewinie. Wójt wybiera tylko takie inwestycje przy ktorych może zabłysąć medialnie tj. hala sportowa w Bojanie. Wójt wie, że ten obszar wyborczy to tylko koło 1/3 gminy, dlatego inwestuje (chodniki, drogi, oświetlenie, amfiteatr) tylko w części swojej - zachodniej.
Zabieranie kursów to dopiero początek (optymalizacja znaczy się tak to się teraz nazywa). Były pomysły, aby ograniczyć młodzieży wyjeżdzanie do szkół trójmieskich! tak aby uczyły sie w gminie. Jak poszastają jeszcze troche kasą to i autobus 191 zostanie okrojony do kilku kursów dziennie. ZKM Gdynia reagował na skargi pasażerów i przeprowadzał kontrole, wnioski kierował do gminy a odpowiedzi były jednoznaczne. Nie ma pieniedzy na większy autobus, oraz na dodatkową linię do Chyloni.
Sołtysi, Radni mają fundusze sołeckie mogliby się przysłowiowo "zrzucić", ale każdy w swoją stronę ciągnie i jest pat.
Bojanu nie zależy, aby powastała linia do Chyloni dlatego Koleczkowo zostało z tym tematem same.
Tom - mam wrażenie że Nasze radne to tylko dietki pobierają, ZERO kosultacji społeczych, inforamcji o wspólnych działaniach. Przyjdą wybory za 2 lata to się przebudzą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ma w poważaniu nasz rejon gminy? Nie wiem, ale zdecydowanie w oczach mieszkańców tak to wygląda.
Co do optymalizacji ;-) kursów, to to co zrobił Wójt to przynajmniej dla mnie jest po prostu ... (i tu każdy może wstawić swój epitet) I nie ma ta optymalizacja nic wspólnego z oszczędnościami, bo zabrał kurs który był od kilku lat, pod który ludzie dopasowali swoją pracę, pouzgadniali z pracodawcami grafiki itd, a Wójt zabrał i zrobił z Tego nie wiem na ile potrzebny kurs ok godz. 20 do Szemuda. Już widzę te tłumy jadące do stolicy gminy. Pewnie takie same jak i w innych kursach linii 193.
Czy Rady Sołeckie mogłyby się zrzucić? Pewnie tak, ale widząc w budżecie jakie jest dofinansowanie Sołectw do różnych inwestycji, nie wydaje mi się, że dysponują jakąś wielką górą pieniędzy, a że nie jest to sprawa najwyższej wagi w naszym rejonie siłą rzeczy nie dołożą do tego.
Czy Bojanu nie zależy? Moim zdaniem i tak i nie. Tak, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu będzie pasował kurs do Chyloni i przesiadka dalej w stronę np. Oksywia, Pogórza, Obłuża, Centrum itd. kwestia godzin kursowania. I nie, bo skoro kurs będzie zaczynał się w Koleczkowie, a znając życie to zaraz ktoś powie: "ja nie chcę, bo ja nie będę chodził do Koleczkowa na bus, najlepiej niech jedzie z Bojana" albo "Ja jadę do centrum i mi nie jest potrzebny" itd. No, ale wszystkim nie dogodzimy.
Po części jako lokalne społeczeństwo jesteśmy trochę sami sobie winni. Wydaje mi się, że nie potrafimy się skrzyknąć i coś zdziałać. |Dlaczego tak twierdzę?
Byłem niejednokrotnie na spotkaniu np. z Wójtem. I np. społeczność w Bojanie, która liczy co najmniej 2500 osób (pewnie więcej, bo ludzie coś niechętnie się meldują) przychodzi ok. 100 osób, a głos zabiera 10 to świadczy tylko o tym, że:
- albo nie mamy problemów i znaczy się jest wszystko dobrze;
- albo mamy swój mały świat (podwórko) i reszta nas nie obchodzi
- albo po prostu boimy się odezwać lub nic nas nie interesuje.
A skoro nie ma problemów lub jest ich znikoma ilość to co Wójt ma sobie pomyśleć? Skoro nie ma nic do robienia w tej części gminy (oprócz dróg, który jest i będzie stałym tematem przewodnim spotkań - z drugiej strony jakże ważnym, także dla mnie) to robimy w drugiej części.
Niejednokrotnie były chociażby tu i innych forach pomysły wspólnego działania. Niestety odzew co najmniej skromny. I tak z każdym działaniem. A czytając pomysły ludzi, niejednokrotnie dają oni wyraz temu, że są chętni i mają chęć coś zdziałać. Jednak samemu to można co najwyżej rowerem pojeździć.
Sam np. uruchomiłem społeczne forum gminy Szemud, cobyśmy mieli swoje małe miejsce na ploty i newsy. Niestety frekwencja słaba jak na 40 dni działania, ale może się rozkręci. Pożyjemy zobaczymy. Czas na podsumowanie przyjdzie pod koniec 2013 roku.
Spotkania czwartkowe osób starszych w Bibliotece w Bojanie. Widzę, że panie bibliotekarki starają się jak mogą, jednak z tego co ja zauważyłem przychodzi kilka osób. Może inni nie wiedzą o tym, może się boją lub wstydzą, a może po prostu nie mają chęci. I tak jeszcze można by mnożyć.
Wybory 2014. Jeszcze tylko, a może już tylko 2 lata do wyborów.

To wszystko szanowni Państwo to moje subiektywne wnioski moje przemyślenia i nie koniecznie musicie z nimi się zgadzać i identyfikować.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przecież rozwiązaniem problemu jest wydłużenie/zmiana trasy 191 aby dojeżdżał do Łężyc gdzie można łapac 88 i 288. Nie trzeba nowej linii.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pod warunkiem że 191 się nie spóźni - bo inaczej ludzie zostaną w środku lasu i będą czekali na kolejne 88 a zdaje się że za często nie jeżdżą. Tak więc może być loteria (chyba że kierowca z 88 czy 288 będzie miał przykaz czekać...ale chyba za dużo wymagam)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taki autobus jest bardzo potrzebny, niezmotoryzowani mieszkańcy z tych rejonów są zupełnie odcięci od świata, pomimo, że tak blisko jest do Trójmiasta. Dojazd po zakupy, do kościoła, do szkoły czy lekarza jest luksusem. Nie wiem czy długo tu pomieszkam.

Mieszkanka Rogulewa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Autobus jest potrzebny, pomysł z modyfikacją linii 191 i 88 oraz 288 jest chyba całkiem niezły.Czy mieszkańcy naszych wsi będą uciekać do trójmiasta, pytanie którzy mieszkańcy, bo większość teraz chyba uciekła z miasta na wieś, Koleczkowo Bojano Karczemki Dobrzewino to sypialnie Gdyni i Gdańska, większość i tak pracuje oraz uczy się poza wsią, także rozumowanie naszych włodarzy chyba jest mylne.
Zmodyfikować te linie autobusów z dopasowanymi godzinami kursów dla ludzi którzly jadą do pracy i uczelni i bedzie ok.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem czy ktoś wie, ale na wniosek "władz" naszej gminy obcięto i zmieniono niektóre kursy 191 i 193 info ze strony zkm, także gmina ma w głębokim poważaniu, że dużo liczba osób może mieć jescze większe problemy z dojazdem
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
przekierować 191 z karwin na chylonie i tyle!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
lepiej wydluzyc kurs z karwin do chyloni, wtedy wszyscy beda zadowoleni ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
co za bzdura , chcialem zjechac z chyloni do koleczkowa ok 18 i wrocic ok 21 , patrze na rozklad a ostatni bus jedzie o 16 na chylonie , rewelacja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Włady grejnow chciiał pan zjechać do Chyloni i wrócić do Koleczkowa zapewne? Jak ustalić godziny kursów skoro jest pan rozkojarzony i wiecznym pesymistą.Proszę szukać pozytywów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Szanowni mieszkańcy Koleczkowa i Bojana czy byłoby zainteresowanie z waszej strony takim środkiem komunikacji przy umiarkowanych cenach biletów. Jest to sondaż, proszę o szczere opinie .

przy umiarkowanych cenach biletów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
UMIARKOWANE CENY BILETÓW
A mianowicie?Tak w przybliżeniu chociaż.
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie tak, szczególnie jakieś późniejsze kursy i w weekendy, bo na dobrą sprawę nawet na miacho na balety środkiem komunikacji sie nie dostaniemy. A laczować po krzakach w nocy, to sory, ale ja się nie piszę :/
Jaka to jest cena umiarkowana?

Jakoś nie uważam, że wlady jest taki pesymista. Po prostu pisze to co uważa, a już zauważyłam, ze na tym forum za własne zdanie można kokoski po głowie zebrać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ten bus mógłby zajeżdżać na pętlę w Wiczlinie?Byłabym bardzo zainteresowana i nie tylko ja!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nadal nie rozumiem w czym Gmina Szemud ma problem, by dofinansować autobus i by go ZKM Gdynia puściła. Bo tylko o to się rozchodzi ciągle problem. A wystarczy, że puszczą taki autobus z częstotliwością jaką ma 191, tylko, że ten będzie się z nim uzupełniał i każdy będzie zadowolony.
Przy takich cenach przewoźnika: 5zł do Koleczkowa i Bojana, gdzie na 191 mam miesięczny bilet, a przejazd ulgowy kosztuje 1,50zł to jest to jednak duża różnica i spory wydadek, i nie widzę przyszłości dla autobusu 888.
Każdy czekał na ten autobus ale obecny rozkład i ceny nie spełniają oczekiwań niestety, za dwa miesiące z powodu niskiej frekwencji albo słabego zysku koleś zrezygnuje i znowu przez 2 lata autobusu nie będzie.
Za 10 złotych w obie strony to ja wolę samochodem pojechać, a dzieciom kupować kolejny miesięczny bilet za taką kwotę to się nie opłaca kompletnie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
przeciez wyraznie napisalem:

"co za bzdura , chcialem zjechac z chyloni do koleczkowa ok 18 i wrocic ok 21 , patrze na rozklad a ostatni bus jedzie o 16 na chylonie , rewelacja"

wiec nie jestem rozkojarzony, ale to Ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem.
Bylem na chyloni i chcialem pozniej tam wrócić, ot cała zagadka :)

Co do rozkładu,

wyobraź sobie , że mieszkańcy przemieszczają się również po 16stej , a bus juz wtedy nie jezdzi , dlatego podchodzę do tego krytycznie.
Po za tym myślę , że przydałby się jeszcze jeden kurs nocny w weekendy chociaż.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
i h*j wycofany pięknie kur*a!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesz rr nie dziwie sie gosciu zapinal z duchami bo to bilet za 5 zeta za drogo ponoc godziny komus nie pasowaly i tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Raz, że drogo, a dwa puścili autobus w środku zimy, gdzie kto nie musiał to z domu nie wychodził.To było do przewidzenia. I znowu mieszkańcy winni!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 1 grudnia wybrane kursy przedłużone zostają od pętli Koleczkowo - Poczta do dworca PKP w Gdynia Chyloni. Czy ktoś już widział jakieś nowe przystanki w Koleczkowie?
Wypadałoby zrobić "Koleczkowo - Graniczna" (NŻ) z granicą taryfową (Gmina Szemud - Gmina Wejherowo), ewentualnie jakąś drugą parę koło ul. Przemysłowej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie to samo mi sie rzuciło w oczy - brak dodatkowych przystanków w Koleczkowie, co mi po przedłużeniu trasy do Chyloni, skoro nie mam nadal jak dotrzeć do pętli (Chylońska nadal bez pobocza, nie mówiąc o chodniku).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie tak !!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawdopodobnie na ul Chylonskiej maja byc 3 przystanki w kierunku Chyloni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na rozkładzie jazdy widocznym na stronie ZKM Gdynia w Koleczkowie są wymienione dwa przystanki - poczta oraz kamieńska. Skąd masz info, że mają być te przystanki na Chylońskiej? I ewentualnie od kiedy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Burmistrz mowil ostatnio na spotkaniu Kiedy to nie wiem ale mysle ze od poniedzialku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co ty holub za farmazony wypisujesz? Jaka granica taryfowa i po co? Przecież Gmina Szemud należy do MZKZG więc granic taryfowych się nie stosuje. I co ma Gmina Wejherowo do połączenia Gminy Szemud z Gdynią Chylonią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Granice taryfowe nie mają znaczenia, ale zdecydowanie przystanek przy Granicznej, czy jakikolwiek inny na Chylońskiej jest bardzo potrzebny. ~ZKM-owiec może masz jakieś wieści w tej sprawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tym, że przystanki są potrzebne to nawet nie ma co dyskutować. Ulica Chylońska jest jedną z najbardziej niebezpiecznych w okolicy. Brak chodników, a nawet małego pobocza uniemożliwia bezpieczne poruszanie się osób, szczególnie dzieci i osób starszych czy niepełnosprawnych. Drugim problemem są kierowcy. Tu już nawet brakuje mi epitetów, którymi mógłbym w sposób łagodny ich określić. Brak jakichkolwiek kontroli Policji w tych rejonach też uznawane jest przez większość jako przyzwolenie do brawury i szaleństw.
Niestety nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości. Nie mam żadnych informacji w tym temacie. Najlepszym źródłem dla Was mieszkańców będzie sołtys. Przedstawcie mu problem jako pilny. Wim, że jest dobrym, operatywnym sołtysem. Zrobi co w jego mocy, aby przystanki powstały.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze ktos podac link na ten rozklad ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepszym źródłem dla Was mieszkańców będzie sołtys. Przedstawcie mu problem jako pilny. Wim, że jest dobrym, operatywnym sołtysem. Zrobi co w jego mocy, aby przystanki powstały.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
@włady grejnow http://www.zkmgdynia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko 2 kursy dziennie ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na kamienskiej powinien tez jeszdzic, ludzie musza poginac 15km na przystanek, to ma byc 21wiek?.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ty z Szemuda idziesz na Kamienską
z tymi 15 km to chyba Cię poniosło ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wodzu pogina 15 km w stanie upojenia a w stanie (NIE)normalnym długość przebytej przez niego drogi spada trzykrotnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobre
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
co nie zmienia faktu , ze koleczkowo to nie bojano (1 ulica) a 3 i warto by bylo dac po chociaz 1 przystanku na kamienskiej i chylonskiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlady jaki z Ciebie wyksztalciuch sie zrobil bez obrazy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co z tym autobusem do Chyloni :(?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jezdzi chodnikiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak najbardziej, dziwię się, że mieszkańcy Bojana nie walczą z zkm Gdynia o częstsze połączenia z Chylonią. Sporo dzieci tam dojeżdża i ludzi do pracy....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koleczkowo

Pytanie - dotacja do pompy ciepła (35 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje czy na montaż pompy ciepła jest w naszej kochanej gminie lub szerzej -...

Przyłączenie Bojana do Gdyni (122 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

do góry