Widok
Prywatny poród
Witam, wszystkie mamy, które rodziły prywatnie. Obojętnie czy w Swissmedzie, czy Clinica-Medica, czy w jakimkolwiek innym szpitalu. Czy któraś z Was była niezadowolona z takiego porodu? Czy wystąpiły komplikacje? Czy coś poszło nie tak? Wiem, że Swissmed w przyszłym roku wprowadza porody prywatne w Gdańsku i zanim podejmę decyzję gdzie rodzić chciałabym poznać opinię mam, które rodziły prywatnie.
Dziękuję za opinię osób, które nie miały z tym styczności, dziękuję za plotki, dziękuję za hejt, dziękuję za zazdrość. Zależy mi tylko na prawdziwych opiniach, mam które zdecydowały się na taki poród.
Dziękuję za opinię osób, które nie miały z tym styczności, dziękuję za plotki, dziękuję za hejt, dziękuję za zazdrość. Zależy mi tylko na prawdziwych opiniach, mam które zdecydowały się na taki poród.
To będzie Medicover na Al. Rzeczypospolitej w Warszawie. Termin umówiony na 8 stycznia, ale czuję że może to być wcześniej :)
Bylam już na wizycie przedporodowej, wybrałam lekarza i pakiet porodowy. Obejrzałam sale, pokoje i wyposażenie. Mają oddział neonatologiczny, co było dla mnie bardzo ważne (mam nadzieję, że nie będziemy korzystać). Przy podpisywaniu umowy dostajesz telefon lekarza, u którego chcesz rodzic i możesz do niego dzwonić gdy coś Cię niepokoi. Dedykowany lekarz zobowiązuje się również do przyjazdu, gdy akcja porodowa zacznie się wcześniej. Jeśli z powodów losowych nie może, to przyjmuje Cię inny wybrany. Można też wybrać dedykowana położna. Od 36 tygodnia odbywasz wizyty u anestezjologa, 3 wizyty u położnych. Po porodzie gwarantowana jest konsultacja neonatologiczna, 2 sesje z rehabilitantem i doradca laktacyjnym. Pokoje są jednoosobowe, w nich również są sofy rozkładane dla Meza/osoby towarzyszącej.
Wcześniej rozmawiałam z Kobietami, które tam rodziły no i sama miałam histeroskopie w lutym, z opieki byłam bardzo zadowolona. Tyle, że umowa obowiązuje po 32 tygodniu ciąży.
Wizyta u dedykowanego lekarza jest pomocna, omawia się na niej Twój stan zdrowia, badania i rodzaj porodu.
Jestem teraz w 30.tygodniu ciąży. Chcialabym doczekać przynajmniej do 36.tygodnia.
Bylam już na wizycie przedporodowej, wybrałam lekarza i pakiet porodowy. Obejrzałam sale, pokoje i wyposażenie. Mają oddział neonatologiczny, co było dla mnie bardzo ważne (mam nadzieję, że nie będziemy korzystać). Przy podpisywaniu umowy dostajesz telefon lekarza, u którego chcesz rodzic i możesz do niego dzwonić gdy coś Cię niepokoi. Dedykowany lekarz zobowiązuje się również do przyjazdu, gdy akcja porodowa zacznie się wcześniej. Jeśli z powodów losowych nie może, to przyjmuje Cię inny wybrany. Można też wybrać dedykowana położna. Od 36 tygodnia odbywasz wizyty u anestezjologa, 3 wizyty u położnych. Po porodzie gwarantowana jest konsultacja neonatologiczna, 2 sesje z rehabilitantem i doradca laktacyjnym. Pokoje są jednoosobowe, w nich również są sofy rozkładane dla Meza/osoby towarzyszącej.
Wcześniej rozmawiałam z Kobietami, które tam rodziły no i sama miałam histeroskopie w lutym, z opieki byłam bardzo zadowolona. Tyle, że umowa obowiązuje po 32 tygodniu ciąży.
Wizyta u dedykowanego lekarza jest pomocna, omawia się na niej Twój stan zdrowia, badania i rodzaj porodu.
Jestem teraz w 30.tygodniu ciąży. Chcialabym doczekać przynajmniej do 36.tygodnia.
Ja rodziłam naturalnie i w Swissmedzie jak jeszcze był otwarty i w Wojewódzkim i prawdę mówiąc niestety nie ma znaczenia gdzie się rodzi jeśli chodzi o ból. Wszędzie boli tak samo i od tego się nie ucieknie. Ja mam próg bólu okropnie niski i stąd moje wrażenia, nawet znieczulenie nie pomogło. A jeśli chodzi o warunki dla dzieci to i tu i tu była super opieka lekarzy. Lepsze w prywatnym były warunki-łazienka i pokój i sympatyczniejsze położne-większa opłata tworzy większą empatię niestety... bo większość tych pań pracuje też w państwowych szpitalach.
W. A zamierzasz pod koniec ciąży pojechać do Warszawy, tam pomieszkiwać i czekać ja poród czy na spontanie jechać z Trójmiasta gdy poród się zacznie?
Pytam z ciekawości bo każdy z moich 3 porodów przebiegał tak szybko, że ledwo zdążyłam dojechać z Gdyni do szpitala w Gdańsku :p a co dopiero jechać do Warszawy :)
Pytam z ciekawości bo każdy z moich 3 porodów przebiegał tak szybko, że ledwo zdążyłam dojechać z Gdyni do szpitala w Gdańsku :p a co dopiero jechać do Warszawy :)
Aaa to jesteś na miejscu ;)
U mnie pierwsza ciąza powikłana nadciśnieniem ciążowym i cukrzycą ciążową. Szpital w Gdańsku na Klinicznej specjalizuje się w takich ciążach. Leżałam tam na patologii i chciałam też tam urodzić.
Druga ciąża niepowikłana ale mając dobre wspomnienia z pierwszego porodu chciałam ponownie tam urodzić.
Trzeci poród powikłany nadciśnieniem i szybka cesarka, ale już w Gdyni.
U mnie pierwsza ciąza powikłana nadciśnieniem ciążowym i cukrzycą ciążową. Szpital w Gdańsku na Klinicznej specjalizuje się w takich ciążach. Leżałam tam na patologii i chciałam też tam urodzić.
Druga ciąża niepowikłana ale mając dobre wspomnienia z pierwszego porodu chciałam ponownie tam urodzić.
Trzeci poród powikłany nadciśnieniem i szybka cesarka, ale już w Gdyni.
Trójmiasto jest pod wzgledem wyglądu i komfortu i zapachu porodówek zacofane o 30 lat w stosunku do wielu małych i duzych miast w Polsce. Moja siostra rodziła w szpitalu w rzeszowie, za darmo, a sale wygladają jak pokoje hotelowe. Kiedy do mnie przyjechała rodzina w odwiedziny na zaspę 4 lata temu to się mama z siostrą popłakały, że w takich warunkach można trzymać położnice.
Więc jakbym miała te 7 tyś na zbyciu to też wolałabym w komforcie rodzić. Ale ani ja nie mam, ani w sumie nie ma tutaj gdzie.
Więc jakbym miała te 7 tyś na zbyciu to też wolałabym w komforcie rodzić. Ale ani ja nie mam, ani w sumie nie ma tutaj gdzie.