Widok

Przydomowe oczyszczalnie ścieków a plan zagospodarowania

Witam,

W związku z trwającą budową oraz z tym, że Gmina chce inwentaryzować przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz szamba chciałbym zapytać czy są osoby chętne do zaskarżenia następującego zapisu planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości w gminie Szemud:

"e) ścieki sanitarne - do sieci kanalizacji sanitarnej, na działkach budowlanych niemających możliwości
przyłączenia do sieci kanalizacyjnej, do czasu realizacji sieci, dopuszcza się zbiorniki bezodpływowe na
nieczystości ciekłe; dla działek budowlanych o powierzchni powyżej 3000m2 dopuszcza się przydomowe
oczyszczalnie ścieków,"

Konsultowałem sprawę z prawnikiem i powiedział wprost, że zapis ograniczający budowę przydomowych oczyszczalni ścieków jest niezgodny z obowiązującym prawem oraz narusza prawo do gospodarowania własnością. Gmina bezpodstawnie nie może zakazać budowy oczyszczalni ścieków jeżeli spełnione są wszystkie warunki techniczne z nimi związane. Żadne przepisy prawa(poza planem zagospodarowania) oraz ochrony środowiska nie zabraniają budowy przydomowych oczyszczalni w naszej Gminie, a jak wiadomo niektóre rejony są trudno dostępne dla wozów asenizacyjnych i prawdopodobnie nigdy nie będą skanalizowane. Mając odpowiednie warunki możliwość budowy POZ powinien mieć każdy mieszkaniec.

Sądy administracyjne w całym kraju prawie zawsze uchylają takie zapisy.

Chciałbym znaleźć osoby, które miałyby chęć wybudowania przydomowych oczyszczalni i byłyby gotowe wspólnie ponieść koszt przeprowadzenia procesu zaskarżenia zapisów planu zagospodarowania do sądu administracyjnego. Może uda nam się zawalczyć o wspólne dobro i zniesienie tego durnego zapisu, przez który wiele osób skazane jest na widzimisię firm odbierających ścieki (szczególnie w okresie jesienno-zimowym).

Może ewentualnie ktoś kogo ten temat dotyczy, mający profesję prawniczą, chciałby się tym zająć?

Jeżeli będzie zainteresowanie podam tu maila kontaktowego.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jestem zainteresowany. Proszę podać jakiś kontakt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,

Podaję kontakt mailowy: mandragorra83@wp.pl

Proszę o kontakt. Może uda się nam coś zrobić w tym temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry,

My nie dostaliśmy zgody na oczyszczalnie. Urzędasy wskazują właśnie na zapis w planie zagospodarowania.

Z chęcią podłącze się do wątku.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę sprawdzić maila, napisałem panu w minioną sobotę wiadomość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jestem za
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, też jesteśmy na etapie rozmowy z kancelarią adwokacką w sprawie odrzucenia przez Starostwo w Wejherowie zgłoszenia budowy przydomowej oczyszczalni ścieków i podtrzymania odmownej decyzji przez Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Nosimy się z zamiarem zaskarżenia uchwały Rady Gminy z 2006 r. Jeśli ktoś z Państwa jest poważnie zainteresowany tym problemem i chce do nas dołączyć, proszę odpisać na forum. 25.11.2019 mamy spotkanie z prawnikiem.
P. S. Pisaliśmy do osoby, która podała adres e-mail i założyła ten wontek ale jest cisza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem zainteresowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam.
czy udało się coś ustalić?
pozdrawiam Joanna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, niestety osobiście na razie odpuściłem temat z powodu czasu oczekiwania na rozprawę - musieliśmy wkopać szambo. Jednak nie chciałbym się poddawać - jutro podam nowego maila założonego specjalnie do kontaktu w tej sprawie, na który prosiłbym o kontakt osoby zainteresowane. Chciałbym podzielić się informacjami, które posiadam - może któraś osoba będzie zainteresowana pociągnięciem tego tematu. Mogę napisać w tym momencie, że 3 prawników niezależnie stwierdziło że sprawa jest do wygrania w ponad 90%. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że jeżeli wygra jedna osoba to zapis uchylony jest dla wszystkich w gminie - wiec nie trzeba mnożyć kosztów a złożyć jeden dobrze przygotowany pozew od jednej osoby. Ja niestety w natłoku spraw zawodowo/budowlanych nie dam rady zając się tematem w tym momencie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wrzucam maila do kontaktu:
oczyszczalnie.gmina.szemud@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, wątek jest dość stary, ale może mógłbym uzyskać informacje jak sprawa się potoczyła, moi rodzice chcieli zbudować oczyszczalnie przydomową w Rębiskach i zostali poinformowani, że tylko działki powyżej 3000 m2 są dopuszczone do posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków. Więc jak powyżej, czy udało się coś zdziałać, komuś coś w tej sprawie?
Z góry dziękuję z jakąkolwiek odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Ma Pan jakieś nowe informacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jestem również zainteresowany tematem
proszę o informacje: qazwert404@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem zainteresowana tematem
funduszeppkp@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Instalacje tego typu na pewno robi firma z Jury - http://www.cisowa.com Sama instalacja dopasowana do klienta i potrzeb, ale dla nich plus, że pomagają w staraniach o dotację a to jest jednak mocno promowane więc jakieś środki można wyrwać na taką instalację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koleczkowo

Elewacja - może mi ktoś kogoś polecić? (6 odpowiedzi)

widzę na domach często elewacja (biała) robi się szybko żółta natomiast na paru domach widzę że...

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Nowy Mechanik (35 odpowiedzi)

Co sądzicie o nowym mechaniku w Koleczkowie przy skrzyżowaniu na Chylonie?? Warto oddać samochód...

do góry