Widok

Reklamacja CCC - kilkukrotnie odmowa/nieuznanie

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam, zakupiłem obuwie w CCC za 120 zł, nosiłem dwa dni i skutkiem tego było leczenie pięty 3 tygodnie gdyż rozkrwawiły mi do żywca piętę. Zareklamowałem i? Reklamacja bezzasadna, odwołanie i? Ostateczna decyzja CCC, a na odmowę odebrania butów i kilkukrotne twierdzenie "Proszę mi oddać pieniądze bo mnie okradliście" wezwanie ochrony. Spoko, obyło się bez szarpania, przyszedł, pogadał, buty wziąłem i tu teraz zadaje pytanie:



Czy zanim pójdę do rzecznika ochrony konsumenta mam ponownie nosić je przez 2 dni, rozkrwawić piętę, pójść do lekarza na obdukcje stóp i z opinią lekarską do rzecznika ochrony konsumenta (nie cieszy mnie ta opcja bo nie lubi krwawić i odczuwać bólu...)?



Czekam na jakieś odpowiedzi, a pytanie i ten temat jest na serio założone, więc proszę o podejście też na serio.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sorka za błąd w temacie tematu, jakby któryś z adminów mógł poprawić to wielkie dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak z czystej ciekawości... (bo zdarzało mi sie reklamować buty, ale z bezproblemowym zwrotem kasy)
1 - jak udowodniłeś firmie, że to od ich butów rozwaliłeś piętę? Równie dobrze w tym czasie mogłeś nosić też i inne obuwie. Skąd oni mają mieć pewność, że to ich buty zawiniły? Lekarz dał ci to na piśmie czy jak? ;p
2 - jak je przymierzałeś to nie czułeś, że cię uciska/drapie/boli pięta i że to nie buty dla ciebie?
3 - jeżeli buty są całkowicie nowiutkie, nie zniszczone, nic tam nie pękło itd. to dlaczego mają przyjąć reklamację? Przecież towar nie uległ żadnemu zniszczeniu?

Wiem, wiem, czepiam się... Ale ja na takiej podstawie w życiu bym nie przyjęła reklamacji butów ;p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

CCC słynie z nieuznawania reklamacji. To raz, a dwa też bym nie reklamowała butów za otarcia pięt...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

moje buty po jednym razie pekly i nie uznano reklamacji. powiedzieli ze sama kopnelam gdzies. i ze nie mam prawa skladac odwolania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

mialam dwie pary tych samych butów w innych klorach, laczone rzemykiem podeszwa z chlewka, sznurek pekl a na laczeniu zrobila sie dziura, czubek sie odkleil. oczywiscie napisali, ze wysoki stopien zuzycia... naprzemiennie z 3 parami innych butów w 3 miesiace, chyba bym musiala 3 maratony miesiecznie biegac.. druga para w dobrym stanie. wiecej w ccc nic nie kupie, deichmann uznaje reklamacje bez problemu i na miejscu oddaje pieniadze. tak sam zalando.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Otarcie butów, a zjechanie pięty do tego stopnia, że chodzić nie możesz to inna kwestia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

1. Noszę jedne buty, zaczynają się psuć to kupuje nowe.
2. Jak przymierzałem, zrobiłem kilka kroków w sklepie to było w miarę ok.
3. Chociażby dlatego, że jak sprzedajesz coś co okalecza człowieka (a nie powinno), to należało by oddać hajs, bądź zaproponować wymianę, a tu zlali. Długo ich nie używałem, więc tekst, że przyszedłem stare ich buty wymienić na nowe za darmo nie przejdzie. Ja wiem, CCC by chciało by nosić ich buty raz na dwa dni, raz nosisz, a raz boso zasuwasz... ach ta ich logika, inaczej but jest zajechany.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

I tu sam napisałeś odpowiedź na zadany temat - punkt 2 - "zrobiłem parę kroków w sklepie to było w miarę ok", w miarę, czyli nie zupełnie dobrze. Już wtedy trzeba było odpuścić sobie zakup tych butów.

Pomijając to - Ja rozumiem reklamować buty, które się w jakikolwiek sposób uszkodziły w krótkim czasie nie z naszej winy. Ale tobie nic sie z nimi nie stało. Buty są całe, więc nie ma podstaw do reklamacji. Ludzie reklamują buty, które się popsuły (pomijam fakt czy sklep uwzględnia czy nie, bo wiadomo, że nie chcą).

Mi osobiście było by wstyd i pójść reklamować buty, bo chociaż całe i niezniszczone to pięty mnie od nich bolą...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W CCC juz reklamowałam 3 pary butów, nigdy nie uznali. Następnym razem tak tego nie zostawię, niestety przez brak czasu CCC żeruje na klientach, a wystarczy zgłosić gdzie trzeba ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

I też reklamowałaś, bo krwawiły ci przez nie pięty czy może dla odmiany palce?

Ludzie. Trzeba odróżnić paranoję (czyli reklamację nie zniszczonych butów, bo pięty krwawią) od swojego konsumenckiego prawa do reklamacji, gdy but zniszczył się nie z naszej winy tylko producenta. A to, czy firma przyjmie reklamacje czy nie to już zupełnie inny temat...

Nie czujecie różnicy? Autorowi nie zniszczył sie but tylko pięta :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Reklamowalam wiele razy w ccc buty i za kazdym razem mialam uznana reklamacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

I za każdym razem wymagały reklamacji?To chyba kiepskie buty ,ja już bym tam chyba nic nie kupiła jak za każdym razem musiałabym reklamować zakupione tam buty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miśka nie ma co się naigrywać z autorki wątku bo to nie pierwszy wątek na temat reklamacji w tym sklepie i chyba nie ostatni .Sądząc po wpisach to towar tam chyba nienajwyższej jakości no ale może cena adekwatna do jakości .Ja tam kupuje tylko trampki i ciapy dla dziecka tego jeszcze nie musiałam na szczęście reklamować bo więcej bym tam już niczego nie kupiła.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale mi nie chodzi o samą reklamację butów. W CCC jeszcze nigdy nie zdarzyło mi sie reklamować butów, a zdarza mi się tam kupować (głównie Lasocki i buty dla dzieci). Wierzę wam, że sklep może być wybitnie "olewający" dla klientów w kwestii reklamacji. Chodzi mi o to, że przecież buty się nie zepsuły w żaden sposób, więc co tu reklamować??? Nie rozumiem, jak w ogóle można wpaść na pomysł żeby reklamować niezniszczone buty tylko dlatego, że pięty są obdarte. No śmiech na sali :)

Poza tym autor pisze, że chodził w butach dwa dni i obdarł pięty do krwi. To po co ubierał je drugiego dnia skoro tak go pięta bolała? Zaciskał zęby i na siłę robił z siebie kalekę? Tego też nie rozumiem, bo jak mnie buty cisną to ich nie noszę, a nie męczę się tak dla zasady...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety bylo kilka, a wracam bo mimo reklamacji podobaja mi sie ich buty i to tez nie jest tak ze reklamuje kazda zakupiona pare :) troche tez wszystko zalezy od czlowieka i jego podejscia w kwestii reklamacji......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, wszystko zależy od człowieka, ale jeśli kupujesz drogą parę i ci się rozpadną to trochę boli jak sklep odrzuci ci reklamację, ja dodaję opinię Maj, to taki rzeczoznawca, którego mi poleciła koleżanka, jak na razie dwa razy się udało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
CCM powinno się reklamować jako "buty na pół sezonu". Za każdym razem to samo. Za każdym razem problem z reklamacją. Teraz po 2 m-cach odkleiły mi się podeszwy i dwukrotnie reklamacja bezzasadna Nigdy nawet nie wejdę do tego sklepu. A w Warszawie w Arkadii w dodatku robią z Ciebie i**otę. ccm krzak- tak powinni nazwać firmę. Przez 200 zł nie zbiednieje, ale nikt z bliskich już tam nie kupi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

echo serca płodu-gdzie w Gdańsku? (30 odpowiedzi)

Czy orientujecie sie, gdzie poza Invictą, zrobię badanie echo serca płodu? Co prawda mam...

do góry