Widok

Reklamacja w Deichmannie - obuwie Puma

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dwa tygodnie temu kupiliśmy dla córeczki buty Puma.
Dziś jeden but rozkleił się z boku i to dość mocno:( Mam paragon.
Czy orientujecie się jak wygląda kwestia reklamacji? Czy jest możliwy zwrot pieniędzy. Zostaniemy bez butów, więc musimy kupić inne. Poza tym co to za buty, żeby po 2 tygodniach użytkowania rozkleił się but... Myślałam, że Puma to dobra marka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed zlozeniem reklamacji proponuje zadzwonic do inspekcji handlowej, tel mozna znalezc w gogle, przepisy zmieniaja sie ciagle wiec warto przed rozmowa w sklepie znac swoje prawa. Wedlug mnie towar mozna reklamowac jako niezgodny z umowa i zazadac zwrotu gotowki, ale jak do tego podejdzie sklep nie wiadomo, ja jakis czas temu reklamowalam torbe ADIDASA za 200 zl bo rozprula sie po3 miesiacach i o dziwo reklamacje mi odrzucono bo niby uzytkowalam niezgodnie z przeznaczeniem. Po wielkiej awanturze w sklepie i rozmowie z wlascicielem sklepu dostalam rabat 30 % ale dobre i to. Niestety markowe rzeczy maja teraz tylko nazwe PUMA ADIDAS itd a wszystko robione w chinach z byle materialow i zaraz sie rozpada a klient wydaje kupe pieniedzy. Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest możliwy zwrot pieniędzy jak najbardziej, ja już pare razy składałam reklamacje(zawsze rozklejenia po krótkim czasie ).
Tylko np. w Galerii Przymorze w Deischmannie naciskają żeby wymienić na inne buty + zwrot różnicy (dopłacić, bądź oni oddają) a w Galerii Bałtyckiej jak oddawałam na reklamacje, to odrazu zwrot pieniążków, bez problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najgorsze, że na rozpatrzenie reklamacji trzeba czekać 2 tygodnie:( nie wiadomo co robić... trzeba nowe butki kupić, a potem może się okazać, że nie oddadzą pieniędzy tylko nowe buty.... Nie chciałabym drugi raz butów, które tak szybko się rozwaliły:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sklep może oddać pieniądze dopiero po zgłoszeniu trzeciej reklamacji (o ile dobrze pamiętam). Póki co mogą wymienić buty na nowe (co zdarza się rzadko w tej branży) lub naprawić..
Żonka się bujała z parą butów w taki sposób ponad miesiąc a sklep uznawał, że buty (po niespełna 3 miesiącach lekkiego użytkowania - czytaj - do pracy i z powrotem) były użytkowane sposób niewłaściwy i reklamacja nie uwzględnia tak zwanego "znoszenia". Skończyło się na polubownym załatwieniu sprawy po zgłoszeniu do sądu konsumenckiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak jak pisze poprzednik. Dopiero po zgloszeniu 3 reklamacji sklep oddaje pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hm... to dziwne, bo wiem, że przy niektórych reklamacjach pytają czy wymiana obuwia, czy zwrot gotówki 9trzeba podać, co jest preferowane).

W naszym przypadku córeczka nosiła buty 2 tygodnie, bo tydzień była chora.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiatku kiedys jak kupowalam buty w daichmanie przy tesco na Chyloni,dziewczyna reklamowala buty i Pani sprzedawczyni od razu zaproponowala jej wymiane butow na nowe ale nie te same,dziewczyna miala sobie wybrac.Wiec moze w Twoim przypadku tez tak bedzie i od razu dostaniesz dla corki nowe butki innej firmy z daichmana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłoby super;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No raczej zabiorą je do sklejenia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam bardzo dobre doświadczenie z reklamacją w Deichmanie.

Raz wymienili mi na nowe buty od ręki, raz od ręki dostaliśmy kasę za buty młodej, a teraz wzięli buty do naprawy (ale nie takie które były nam potrzebne).

Powiedz jaką masz sytuację, że to buty dla dziecka, jedyna para itd. Myślę że będzie dobrze!
imageimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Nyzosia;) Pogoda akurat nie sprzyja, bo z chęcią kupilibyśmy od razu sandałki:) ale póki co jest za zimno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akurat Deichmann pod względem reklamacji jest super; ja oddawałam rozprute sandały (po kilku m-cach noszenia), teściowa kozaki (rozkleiły się i to też po kilku m-cach), za każdym razem reklamacja rozpatrzona od ręki, o ile dobrze pamiętam mogłam sobie od razu wybrać inne buty (a jakby nie było nic ciekawego to oddają pieniądze).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proces reklamacyjny w Deichmanie (w Szperku) jest fatalny..
To czy ktoś zaproponuje wymianę na nową parę czy zwrot gotówki to tylko dobra wola sprzedawcy...nic więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli wszystko zależy jednak od konkretnego sklepu mimo, że to sieciówka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wpierw naprawiają, potem wymieniają na nowe a na koniec zwrot gotówki. Reklamowałam miesiąc temu kapcie- całkowicie się rozpadły, nie było co sklejać, na dodatek mały wyrastał mi już z tego rozmiaru. W reklamacji zaznaczyłam, że chce zwrot gotówki lub wymianę na rozmiar wyżej. Po dwóch tygodniach dzwonią, że do odebrania są nowe, ten sam rozmiar, ale inny kolor, wzór na kapciach itp. Do sklepu po odbiór nie dotarłam, ale rozmawiał już koleżanką prawniczką i powiedziała mi, że w wypadku, kiedy zwracają mi inaczej wyglądające buty niż kupiłam, składam ponowną reklamację i wtedy muszą mi oddać gotówkę- bo towar inny od tego, który zareklamowałam. Oczywiście więcej wydam na benzynę jeżdżąc za tą sprawą niż warte były kapcie;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hm... to bardzo kiepsko ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w marcu zmieniła się polityka reklamacyjna w deichmannie i każda reklamacja musi być spisana i 2tyg.czekania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I najlepiej dodać do niej jeszcze opinię rzeczoznawcy jak chcesz mieć pewność, że przejdzie. Ja tam urzywam swojego rzeczoznawcę, nazywa się Maj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, od jakiegoś czasu reklamacje w Deichmannie to droga przez piekło, ale opinia dobrego rzeczoznawcy naprawdę dużo daje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to niemiecka firma....w Niemczech to sklepy dla biedoty.
W Polsce MAX ale mają nas gdzieś. Polityka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

do góry