Widok

Rezonans gdzie najlepszy sprzęt?

witam czy ktoś informację gdzie jest najlepszy jakościowo sprzęt MRI? Nie chodzi już o cenę, niestety ostatni rezonans który miałam robiony nie dość, że został źle opisany, to jeszcze był niedokładny pod względem jakości. Chodzi o kręgosłup i głowę także potrzebuję jak najlepszego badania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie miałaś robiony rezonans? Ja rok temu w UCK (gł. budynek przy Smoluchowskiego). Ostatnio płytkę oglądał neurochirurg i nie miał zastrzeżeń ani do jakości, ani do opisu. Akademia ma jeszcze jeden rezonans - w budynku nr 5 i właśnie ostatnio tam mnie zarejestrowali. Nie wiem, czy jest między nimi jakaś różnica
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 2012 moja neurolog polecała mi enel-med we Wrzeszczu (głowa). Mojej mamie lekarz polecał Afideę.(miednica) ale też UCK i Medycynę Tropikalną w Gdyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sądzę że lepiej robić w szpitalach. Wydaje mi się, że tam są dobrzy specjaliści. Tacy to i na trochę gorszym sprzęcie poradzą sobie lepiej niż niedouczeni nawet na najlepszym. Ważne kto robi, człowiek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
W berlinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli generalnie miejsca na NFZ z (nieco) krótszymi kolejkami. Z jakością to różnie tam bywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W każdym z tych miejsc albo czekasz ok. pół roku na NFZ albo możesz zapłacić i mieć w ciągu kilku dni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Warszawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepszy rezonans 3T ma UCK. Ale do głowy i kręgosłupa wystarcza w zupełności 1,5T.
Moim zdaniem to z opisami jest trochę totolotek, zależy na jakiego opisującego się trafi. W Enelmedzie często trafiają się opisy poniżej średniej. Ale gdzie indziej, też można mieć pecha i źle trafić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

no właśnie o to chodzi, ale też dobry neurolog czy inny specjalista nie patrzy na opis, tylko ogląda zdjęcia. Tak było w moim przypadku, że kilku lekarzy jak czytali opis i oglądali zdj to za głowę się łapali...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy rezonans jest tak jak wspomniał wyżej 3T w UCK. Niestety jest tylko na NFZ. Jeżeli chcesz prywatnie to 3T jest w Poznaniu w REHA sport. Robiłam w różnych miejscach (głowa) i zazwyczaj lepiej obraz wychodzi na 3T.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


Ten konkretny, 3T, jest w UCK tylko na NFZ? Bo ogólnie w UCK można zrobić rezonans prywatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prywatnie możesz zrobić 1,5T. Rezonans 3T jest tylko na NFZ, który sie niez godził udostępniać go odpłatnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry, nowoczesny sprzęt mają w lux medzie. Na rezonans czekałam króciutko, opieka też jest na wysokim poziomie. Nic dodać i nic ująć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja tez miałam badanie rezonansem w lux medzie, nie potrzeba tam skierowania a kolejki na prawdę krótkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nalepszy sprzet mają w UCK w nowym budynku. Byłem w Gdańsku na zaspie tam byl stary.Na akademii na trzech, starych nie polecam. Różnica nie tylko jest zapewne w obrazie co jest bardzo ważne ale i w komforcie samego przebywania w urzadzeniu. Hałas, czas badania itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu trzeba rozroznic dwie rzeczy - jakosc wykonanego badania i sam opis. Najlepsze w PL sa rezonanse o natezeniu pola 3T. W trojmiescie z tego co wiem, o ile cos sie ostatnio nie zmienilo, sa tylko dwa takie - jeden ma UCK w starym budynku (ten w nowym jest slabszy) oraz Enel Med w Gdyni. Co do opisu mysle, ze lepszy bylby w UCK bo tam lekarze maja wieksze doswiadczenie z racji tego, ze UCK generalnie zajmuje sie ciezkimi przypadkami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W UCK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

3T jest też na Świętokrzyskiej w Gdańsku. Podobno zupełnie nowy. Ale nie wiem, jak z opisami i terminami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rezonans otworzyli w centrum metropolia Gdańsk Wrzeszcz skm nie wiem jak terminy słyszałam krótkie terminy może ze jest otwarte nie dawno są terminy na nfz lub prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Impotencja (10 odpowiedzi)

Witam. Mam 35 lat. Od jakiegoś czasu mam duże problemy . Od 2 miesięcy nie jesteśmy tego w stanie...

Akupunktura w ciąży? (3 odpowiedzi)

Dostałam namiar na gabinet akupunktury http://akupunkturapokrywka.pl/ , jest kawałek ale podobno...

Problem przedwczesnego wytrysku (6 odpowiedzi)

Jestem z partnerem któremu dosyć często zdarzają się problemy z przedwczesnym wytryskiem....

do góry