Widok

Rodzą się same dziewczynki

W mojej dużej rodzinie zniknęło nazwisko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak u japonek. Też tylko same dziewczynki. Problem zapylania rozwiązały tak, że wystarczą im chłopaki sąsiednich gatunków. Z mieszanych japonek i innych karpiowatych rodzą się japonki. Oczywiście dziewczynki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaintrygowałeś mnie tymi japonkami. Poszperałem i znalazłem artykuł w Wędkarzu Polskim.
W skrócie:
- japonki rzeczywiście potrafią się klonować. Nasienie samców innych karpiowatych nie zapładnia ikry a jedynie pobudza ją do niepokalanego poczęcia kolejnych pokoleń.
- japonki robią tak, kiedy jest ich mało i dopiero opanowują jakiś akwen. W miarę wzrostu ilościowego samic, zaczynają pojawiać się samce i stopniowo rozród zaczyna iść normalną drogą.

Czyli: najpierw gatunkowa konieczność a potem również dla przyjemności :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

śmiesznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Lemingi i szczepionki (14 odpowiedzi)

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/419528-a-tacy-byli-postepowi-pomorze-przoduje-w-odmowie-szczep...

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

do góry