Widok

Ryż z Biedronki.

Wczoraj kupiłam ryż długoziarnisty, nie pamiętam jak się dokładnie nazywał, ale w takim zielonym pudełku. No tak mi śmierdział, że nie mogłam go zjeść, czy ktoś też zwrócił na to uwagę, czy z moim węchem jest coś nie tak?
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja tam co prawda koneserem ryżu nie jestem, ale dla mnie nie różni się on niczym od każdego innego (no.. może te bardziej "markowe" mają mniej "śmiecia" tzn otrębów - ale to też nie reguła).
Może nie masz czegoś z węchem, tylko akurat to konkretne pudełko było "felerne" (np. zawilgocone i podpleśniałe abo leżało gdzieś przy czymś śmierdzącym). Ryż pairboiled nie jest hermetycznie zamknięty (woreczki są perforowane) i dosyć łatwo przyjmuje inne zapachy.
image
Są gorsze rzeczy od śmierci. Czy zdarzyło Ci się spędzić wieczór z agentem ubezpieczeniowym?
(Woody Allen)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak coś ci śmierdzi to nigdy tego nie jedz. Węch to zmysł doskonały, który ostrzega przed jedzeniem zepsutym, starym. Oczywiście wcale to nie oznacza że ryż był zepsuty. Może po prostu twój organizm go nie toleruje. Tak czy inaczej lepiej nie ryzykować ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie zrobiłam gołąbki ,ryż śmierdzi stęchlizną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem Ci, że ja również nie przepadam za tym rodzajem ryżu Po prostu nie smakuje mi tak bardzo jak inne ryże innych firm Czasami warto jest dopłacić trochę więcej ale kupic sobie porządny ryż ( który jest o wiele lepszej jakości).

Swoją drogą to ryż długoziarnisty średnio pasuje mi do gołąbków. Na tej stronie jest artykuł, w którym jest kilka rad jak wybrać odpowiedni ryż:
https://www.przepisy.pl/blog/jak-ugotowac-idealnie-sypki-ryz
Oraz jak go gotować. Może w tym jest problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie ten ryż też śmierdzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi się nie zdarzyło nic takiego. Może miałaś jakąś pechową partię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No dokładnie. Cała paleta może być "pechowa".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taaa, pięciolatka pechowych palet. Ten ryż jest podłego gatunku, wybacz mi, biedronko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dwa tygodnie temu kupiłam w Biedronce ryż jaśminowy, i i też brzydko pachniał. Do tego miał kolor żółty, a nie biały, jak dobry ryż jaśminowy.
Po ugotowaniu zaczął tak intensywnie śmierdzieć, że nikt nie chciał tego jeść : /
Dzisiaj kupiłam ryż jaśminowy w Carrefourze i ryż basmati w Biedronce, litery że są w porządku. Są białe i prawie bez zapachu. W Biedronce jaśminowego na razie nie zamierzam kupować przez co najmniej miesiąc. Zaczekam aż felerna partia się wyprzeda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ostatnio kupiłem w biedrze ryż pakowany w kilogramowych foliowych opakowaniach. Już przy gotowaniu śmierdzi odchodami. Ciekawe jest to, że zaczyna śmierdzieć dopiero przy gotowaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

do góry