Widok

ŚLUB Z PRZYMUSU ....? CZY TO MA SENS....?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam Was kochane Dziewczynki :* , chciałam poznac wasze zdanie....
Czy wegług was ślub ma sens w przypadku gdy jedna ze stron wcale nie jest tego pewna.... Moi znajomi maja wlasnie taki problemik :( ślub tuż tuż przygotwania prawie zakonczone ale on w rzeczywistosci tego nie chce, nei jest pewny i gotowy, a ona jest święcie przekonana ze wszystko jest ok. Sama bym nie chciala się znales w takiej sytuacji. Stajesz przed ołtarzem z człowiekiem który tak naprawde nie chce Ciebie i w rzeczywistości marzy o innej kobiecie... :( to takie przykre, ja nie wiem co robic bo bardzo lubie jego jak i ją.... czy mam sie wtracac czy nie? co wy byscie zrobily na moim miejscu? co byscie zrobily na 2 dni przed slubem jak by sie okazało że partner ma inna czy cos? napiszcie czy byscie odwołały slub czy dałbyście kolejną szanse....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym odwołała. Po co sie meczyć i oszukiwać? jasne, łatwo mi sie mowi, ale chyba wolałabym pocierpieć chwile i ułożyć życie dalej, niż wkopać sie na całe zycie. ale to tylko moje zdanie

image[/URL]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odwołałabym wszystko... nie marnowałabym sobie życia.. wiadomo w zyciu nie ma pewników.. ale na starcie juz mieć tyle wątpliwości... to za bardzo ryzykowne jak dla mnie

...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez zastanowienia bym wszystko odwołała !!!

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym odwolala swoje bym przezyla,wycierpiala ale bynajmiej nie zyla byc u boku faceta ze swiadomoscia,ze mnie zdradzil!!!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm to takie wszytsko trudne ona jest tak w niego zapatrzona :( i kiedys powiedzila cos w stylu co by sie nie dzialo slubu nie odwola....;/ dla mnie to dziwne bo po co zyc z czlowiekiem ktory Cie nie kocha , calujac sie z Toba mysli o innej :( przykre :(:(:( ja bym tez wszytsko odwollal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja napewno tez bym odwolala

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro on ma w głowie inną to czemu sam tego nie odwoła??jak dla mnie to chyba coś nie tak z nim..

image[/URL]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odwołałabym nawet jakbym się dowiedziała o wszystkim w dniu ślubu. Życie jest za krótkie, żeby je sobie marnować z niewłaściwą osobą!

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez bym wszystko odwolala. Slub to nie zabawa.



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro ślub jest pod przymusem i jedna ze stron wecale go nie chce, to jak spisali protokół??!
taki SAKRAMENT MAłżEńSTWA- to nieprawdziwy sakrament, nieważny... (biedna dziewczyna)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:( A co byscie zrobily stoicie juz przed ołtarzem ksiaz pyta cyz ktokolwiek ma cos przeciwko... a tu nagle wpada jakas laska i mowi ze ona ma cos przeciwko, np ze jest z waszym facetem w ciazy albo ze z nim byla czy cos... co byscie zrobily??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dylemat miałabym tylko jeden... czy najpierw dowalić jej czy jemu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas ksiądz nie pyta, czy ktoś ma coś przeciwko ;))) Ale zaraz przypomniała mi się scena z "Cztery wesela i pogrzeb" - nie ma to jak dobry prawy sierpowy hehe :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"normalny" ksiądz nie kontynuowałby dalej ceremonii :)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kaju, mamy tego samego dnia ślub, a nasze "suwaczki" różnią się od siebie :P ja mam szybciej:)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pewnie tez bym odwołała... ale PRZEDE WSZYSTKIM nie mieszałabym sie w sprawy innych. Ich sprawa, ich życie... no chyba,ze dodotyczy konkretnie Ciebie ;-) Jesli myslisz o kims innym , nie chcesz tego slubu,to nie marnuj sobie zyc ia, nie mysl o tym co powiedza inni tylko rob co Ci podpowiada serce...
Pozdrawiam
Ola

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aparaciara, właśnie zaważyłam, ze masz dzień szybciej.. ale jak sobie licze to faktycznie wychodzi mi ze 34, może twoj odlicza pomijając obecny dzień, a moj go dodaje?? w sumie wszystkie te suwaczki działają jak im sie podoba :D pozdrawiam!! i przepraszam że nnt :))

image[/URL]
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawa jest prosta jak drut. niech dziewczyna przynajmniej zachowa resztkę godności i kopnie faceta w tyłek teraz, bo za kilka miesięcy lub lat to ona będzie przez niego porzucona. jestem o tym przekonana.
_____________
www.arlena.org
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to po co cale te przygotowania, jesli to i tak dobrze sie nie skonczy? ja bym nie ryzykowala z takim niepewniakiem, bo w koncu i tak pewnie by sie rozwiedli gdy ona by przejrzala na oczy. ja bym sie wtracila gdyby to byla moja przyjaciolka dobra, ale wiadomo koncowa decyzja nalezy do niej.napisalas ze powiedzmy ze koles ma inna, to po co dawac mu druga szanse skoro on juz ma ta inna, czyli to znaczy ze ciagle sa razem :| nie mam pojecia tez po co on chce sie hajtac :/ ja bym odwolala, do desperatek nie naleze... tego kwiatu pol swiatu :D nie chce jego strata:)

image
image

Oberża Pod Lipami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak bym sie dowiedziała, ze mój przyszły mąż jest niepewny(inna kobieta) to bym odwołała.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przede wszystkim malzenstwo jest sakramentem i jesli ktos taki potrafi slubowac milosc,wiernosc i uczciwosc malzenska osobie , ktorej do konca nie kocha to jest to conajmniej krzywoprzysiestwo i profanacja sakramentu.
Wspolczuje nie tylko tej dziewczynie ale i im obojgu bo owoce tego , co zasieja beda razem zbierac bo po slubie sa juz nie dwoje a jedno i oboje poniosa tego konsekwencje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trudna sytuacja, ale ja mysle ze jest wiele takich nieprzemyslanych slubow... niestety...bo skad tyle rozwodow w ostatnmich latach juz po 3 czy 5 miesiacach malzenstwa... tragiczne, infantylne itp itd

image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram Anula.Nie wiem po co niektorzy ludzie wiaza sie z soba na cale zycie poprzez ten sakrament nie zdajac sobie sprawy z konsekwencji tego czynu.
A on niestety zobowiazuje ...ku zdziwieniu wielu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znam osobiście przypadek wśród moich znajomych, którzy mieli całe wesele przygotowane, dostaliśmy już zaproszenie, odbyło sie kawalerskie itd itp i.... na tydzień przed ślubem i weselem zadzwonił do nas kolega i powiedział "że na wesele się nie szykujcie, bo go nie bedzie"...
on nie był pewny i uciekł sprzed ołtarza!
więc tym bardziej w takiej sytuacji ślub powinien być odwołany. straszne to ale chyba wszystko da się przeżyć...
współczuje tej dziewczynie, a facet powinien mieć jaja i powiedziec prawdę , lepiej teraz niż rozwodzić się za rok , dwa, bo tym to sie skończy!!!

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nire ma najmniejszego sensu, jestem tego najlepszym przykładem !!
zmuszona, to za dużo powiedziane, bardziej nakłaniana, szantazowana, psychicznie dobijana, że jak tego ślubu nie wezmę, to zmarnuję sobie życie, że panna z dzieckiem, że nikt mnie już nie bedzie chciał, że ten facet to moja jedyna szansa na normalne życie ....

i co? mam cudnego synka, to jedyna piękna rzecz, która mi zrobił mój mąż, jestem po rozwodzie, i to nie prawda, że tylko przy nim miałam szanse na normalne zycie, teraz jestem szczęśliwa, zakochana, mam wspaniałego mężczyznę który kocha mnie i moje dziecko ...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
racja po slubie bedzie jeszcze gorzej jak beda mieli dzieci beda patrzeli na brak uczucia miedzy nimi jestem przeciwko takim zwiazkom ale jest troche kobiet ktorym ciezko jest przemowic do rozsadku jak zostana ponizone przebudza sie szkoda ze tak pozno
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem na ile on kocha swoją narzeczoną i czemu tak intensywnie mysli o tamej innej...ja widzę jedynie że on nie umie rozmawiac ze swoj a przyszła żoną-ja osobiście wolę bolesną prawdę niz życie w świecie złudzeń...a tamta kobieta czy jest przez niego tak bardzo wyidealizowana bo go zostawiła?
jedno jest pewne: miłośc raczej nie pojawi sie z czasem. Miałam kiedys przyjaciel który mi sie oświadczył-znał wszystkie ciemne strony mojego życia a mimo to kochał mnie taka jaka byłam....z liości zawahałam sie bo naprawdę rozumiał mnie tak dobrze....wiedział że w moim sercu jest ktoś inny,ktos kto był na ,,pierwszym miejscu"i powiedział mi ;,,nie muisz mnie kochac wystarczy że będziesz ze mną"...te słowa jakoś kazały mi zimno odpowiedzi4ec nie...to nie miało przyszłości, nie skusiłam sie na wygodne życie bo to za wysoka cena za żvcie bez miłości....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli ma inną to niech bedzie z nią szczescliwy i nie gmatwa zycia innej kobiecie żeniąc sie z nią - wtdy odwołałąbym nawet w dniu ślubu!!!!
Jednak ja na twoim miejscu nei wtrącałaby sie do tych dwojga - to ich sprawy i oni musz aje sami rozwiązać. Jak bys nie roadziła, moz epoźniej wyjść ze to przez ciebie coś jest nie tak jak sobie ta kolezanka marzyła....

POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu sie nie ma nad czym zastanawiac, odwołac i juz! Tylko to on powinien, skoro ma inna. Co to za facet, ze tak postępuje, zmarnuje zycie tej swojej narzeczonej, poniewaz i tak po slubie bedzie ja zdradzał...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja przede wszystkim nie rozumiem tu jednej rzeczy....
Koles + przyszła żona i na boku jakaś inna....
a on chce się z nią ożenić
Nie rozumiem tego za bardzo
Tym bardziej, że faceci mniej się garą przed ołtarz niż babeczki
Więc skoro nie kocha i ma inną to lekko dziwne to dla mnie
Po co więc chce ją za żonę????? Bo chyba czyms się kieruje....

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie jest tak proste jak się wydaje.
Nie wpieprzałabym się w cudze życie, to raz.
Dwa - nie mam pojęcia, co bym zrobiła, gdyby ktoś powiedziałby, że kocha inną, ale ze mną chce spędzić życie. Możliwe, że dałabym szansę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powaznie?
ze KOCHA? umiałabyś żyć ze świadomością że twój mąż KOCHA inną? przeciez to gorsze od zdrady, ja nie umiałabym sobie z tym poradzic...

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czasem trzeba dojść do czegoś małymi kroczkami, także do miłości.
Nie każdy ma to szczęście, że od razu darzy miłością odpowiednią osobę.
A właśnie - nie ma nic na siłę...
Dlatego trzeba żyć dalej i układać sobie życie z kimś, kogo darzy się szacunkiem, zaufaniem, sympatią, przyjaźnią.
To wszystko buduje miłość i trwałe, dobre relacje - dla mnie podstawa rodziny. A nie szaleńcze zakochania i "niemogęspaćponocach"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ślub z przymusu - NIGDY !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A z rozsądku? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewna dziewczyna napisał(a):

> A z rozsądku? :)

Malzenstwo z roszadku ???
No chyba ze mialabym juz ponad 30-tke i nikt by mnie nie chcial..to oczywiscie przenosnia bo nie wiem czy i na to bym sie odwazyla.
Przede wzystkim nie mozna liczyc na to,ze milosc przyjdzie z czasem,po slubie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwestia autosugestii. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie w rodzinie jest sytuacja, że ślub jest brany z rozsądku. Jest dziecko, facet jest już po 30sce. I chociaż jego żona jest okropną babą, nikt jej nie lubi a ona sama odsunęła go od rodziny to on poddał się wszystkiemu. Dał się całkowicie zmanipulować. Nie wiem jak długo przetrwa w tym małżeństwie. Sama mam ślub za tydzień ale jest on z milości:) odliczam już niecierpliwie dni z https://zailedni.pl/odliczanie-dni Oby pogoda dopisała:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

wieczór panieński (21 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

do góry