Widok

STARE UBRANIA - gdzie i komu oddać?

Co? Gdzie? Kiedy? Temat dostępny też na forum:
Czesc ! Czy wiecie moze gdzie lub komu mogłabym oddać stare ubrania ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
PCK - ul. Słowackiego 14, Gdańsk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a w Gdyni???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ag mam ten sam problem. Robiłam świąteczne porządki w szafie i nazbierało mi się trochę rzeczy, których szkoda mi wyrzucić, bo nie są zniszczone, tylko po prostu nie będę już ich nosiła.
Do pojemników na używaną odzież nie chcę wyrzucać, bo słyszałam na ich temat różne rzeczy - niekonieczne pozytywne.
Widzę w różnych ogłoszeniach, że są ludzie potrzebujący, ale widzę też opinie, że nie dość, że za darmo, to odbiorcy narzekają, że takie albo owakie.
Wolałabym oddać całość anonimowo, a kto co potrzebuje niech sobie wybierze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny moja mama "pracuje" charytatywnie we Wrzeszczu na De Gaullea ( de gola tak po naszemu) zawsze w poniedziałek i piątek można zawieśc odzież, buty czy co tam nie potrzebne w domu ( zabawki, talerze, garnki, przyjmują wszystko), w soboty wydają odzież dla biednych za free, a w tygodniu za symboliczną złotówke sprzedają, a co zarobią idzie na opłacenie obiadów w szkole dla biednych dzieciaków
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisz dokładnie proszę adres gdzie można oddać różne niezniszczone rzeczy ( jak nie teraz to później na pewno się przyda )
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Qddac ubrania dla mezczyzn
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zniszczone rzeczy które mogą kogos zadowolić sprawa pilna gdzie oddac oprócz PCK na terenie Rypina
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie zawsze oddaję na ul. De Gaulle, to jest fundacja,
wiem że rzeczy trafią do potrzebujących...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,

czy możesz proszę podać namiary tej fundacji - jak się nazywa i gdzie dokładnie się znajduje?

Dzięuję, Aga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
FUNDACJA DROGA
Ul. Gen de Gaulle a 13
80-261 Gdańsk

oni są czynni od 12 do 18chyba, w każdym razie nie od rana
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie: czy mogę wysłać ubrania na podany adres?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myslę że tak, jesli chcesz mogę podpytać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 12 do 17 i codziennie przyjmuja wszystko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też tam oddaję. Polecam. Przemiłe panie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dalej działa?
Chciałabym pomóc...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak potszebuje ciuchuw dalej jest podany muj nr prosze mi napisac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ubrania i akcesoria w rozmiarach i sanocach dziecięcych, młodzieżowych polecam oddac do 'Domu na Jaśkowej'
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też kiedys wrzucałam ubrania do kontenerów dopóki nie dowiedziałam się, że faktycznie są sprzedawane potem w ciucholandach. Niby mają taką umowę z PCK że wykorzystują ich logotyp i przekazuja jakiś procent ze sprzedaży tych ciuchów. Nie wiem na ile to prawda, ale czesto widać porozwalane te pojemniki. Z drugiej strony nie wiem czemu ludzie je niszczą. Jesli masz dużo ubrań damskich w dobrym stanie to może warto oddać do domu samotnej matki. Tym kobietom na pewno sie przydadzą. Ubranka dla dzieci również przyjmują. Ty się pozbędziesz i dobry uczynek zrobisz, a im naprawde wszystkiego brakuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam potszebuje ciuchuw damskich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W jakim rozmiarze?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

S M L
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

S m
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie rozmiary ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Jaki rozmiar ubrań damskich Pani potrzebuje ? elapru78@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Jakie rozmiary? I na jakiej ulicy. Ja chętna jestem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja oddaję na Jagiellońskiej, koło kościoła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
W Rumi mozna oddać na ul. Abrahama 15 tam jest sklep:
Dobry Uczynek.
Przyjmuja wszystko, co sie nie przydaje w domu. Ubrania, meble, buty, naczynia, obrusy, pościel zabawki itp.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobry uczynek się przeniósł i jest na Dąbrowskiego (nie pamiętam numeru ale blisko Okrąglaka) i jest de lux tzn. ładne pomieszczenia, wyprasowane i wyprane ubrania. Można też oddawać sprawny sprzęt, meble, zabawki, obrazy, zastawę kuchenną nawet wózki dziecięce widziałam itp. Ogólnie z przyjemnością oddaję tam rzeczy bo dochód ,,idzie" m.in. na wakacje dla dzieci a Panie pracują na zasadach wolontariatu. Piękna i słuszna idea i chociaż w taki sposób można wspierać potrzebujących.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy orientujecie się gdzie oddać ubrania w Gdyni? Po starszym panu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy to miejsce do oddania to aktualne? W Gdansku we wrzesczu przy de Gaulle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak aktualne, dziś oddawałam,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak od poniedzialku do piatku od 12 do 17 biora wszystko comasz w domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki to dokladnie jest adres (na Jagiellonskiej kolo kosciola)? tez mam sporo rzeczy do oddania i nie chce wyrzucac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała budka zaraz koło kościoła. Stojąc twarzą do kościoła z jego prawej strony. Czynne chyba od 11-tej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@aniutka1983@wp.pl:

> jaki to dokladnie jest adres (na Jagiellonskiej kolo kosciola)?

A po co Ci dokładny adres? List chcesz wysłać? ;>
Bo jeśli paczkę, to wyślij na Caritas. Adres se wyguglasz :D

@Hana:

http://tiny.pl/ggtbr

BTW: Nie wiem, jaki poziom umysłowy trzeba by reprezentować, żeby nie trafić. Nawet, jeśli jest się pierwszy raz w życiu na Przymorzu. Nie ma dwóch kościołów na Jagiellońskiej.. a w okolicach kościoła jest tylko jedno miejsce, gdzie zbierają ciuchy. Nie da się go przegapić ;)

Za dużo z blondynkami przebywasz, skoro poczułaś chęć doprecyzowania ;]

btw: Pytanie aniutki padło dobrze ponad rok temu :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Najlepiej do fundacji - jakoś nie mam zaufania do tych osiedlowych kontenerów
The woods are lovely, dark and deep...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oddaj do fundacji, ale samodzielnie, bo jak dajesz do osiedlowych kontenerów to większość rzeczy trafia do second handów a nie dla potrzebujących. Ja już się kiedyś na to złapałam ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://www.facebook.com/ZlotaSzafaGdansk/?fref=ts
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Blondynka czy brunetka to tez czlowiek a ty kim jestes
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli macie ubrania, które zalegają Wam w szafach i nie będziecie ich już nosić, możecie wziąć udział w akcji Pomaganie przez Ubranie. Można przekazać nieprzydatną odzież i tym samym wesprzeć wybraną fundację charytatywną. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na http://www.pomaganieprzezubranie.pl Zapisując się na newsletter, otrzymacie szczegółowe informacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja na ogół robię wspólną paczkę z moją przyjaciółką i zanosimy ją do domu samotnej matki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja swoje oddaję do kontenerów ustawianych przez PCK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam akcję Pomaganie Przez Ubranie. Można w niej oddać ubrania i jednocześnie wesprzeć jedną z wybranych fundacji charytatywnych. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.pomaganieprzezubranie.pl/ i postępować zgodnie ze wskazówkami. Ja już skorzystałam z tego sposobu i serdecznie polecam wszystkim udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajnie, że podajecie takie miejsca, bo u mnie też zawsze czasie porządków zwłaszcza świątecznych odkładamy po kila worków takich rzeczy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno dom samotnej matki na kochanowskiego 7a tam przyjmą ubrania z przyjemnością
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stare ubrania wrzucam do specjalnych kontenerów, ale teraz zastanawiam się, czy to faktycznie dobry pomysł, ponieważ koleżanka mi mówiła, że ponoć te ubrania trafiają do ciucholandów a nie ubogich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

właśnie dziś do nich dzwoniłam i na dzień dzisiejszy nie przyjmują...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Janka napisz do mnie mi sie wszystkiego pszyda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni jest nietypowe miejsce, na ul. Abrahama, w części gdzie są kantory, gdzie można oddać ubrania, ale tez książki, szpargały wszelkie. Pieniądze ze sprzedanych rzeczy idę dla bezdomnych kotów.
Ja prowadzę komis w Hali Targowej w Gdyni, box 34, ale przyjmuje w komis tylko rzeczy nowe lub bez śladów użytkowania, modne, ładne, firmowe.
https://www.facebook.com/komis.eko.gdynia/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dobrze wiedzieć o takim miejscu. Jak coś ładne, to można próbować sprzedać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam dobre ubrania po mężu gdzie mogę dodać żeby się komuś przydały
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOPS w Nowym Porcie potrzebuje cieplych ubrań dla bezdomnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Morenie ,biorą wszystko http://fundacjaszafa.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

od ponad 30lat zajmuję się pomocą samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym...moje otoczenie,,sasiedzi, współpracownicy wiedzą o tym a ja szukam ludzi potrzebujących i zawożę im te rzeczy ..bywają meble, całe wyposażenia mieszkania, odzież, żywność....ludzie oddają wszystko i ludzie potrzebują wszystkiego .....podpowiem Wam...koscioły gdzie jest akcja charytatywna, domy pomocy dla osób samotnych , wykluczonych... ja znalazłam na stronie -ośrodki pomocy w trójmieście...jest ich pełno....a zdaża mi się powstrzymywać ludzi przed wyrzucaniem rzeczy do kontenerów...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nigdy nie wyrzucam rzeczy, tylko jeśli są juz naprawdę zniszczone i nie nadają się do użytku. Ubrania zawsze oddają, ostatnio zdecydowałam na Pomaganie przez ubranie, książki do biblioteki, a inne rzeczy znajomym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz wystawić informację o tym w internecie. Najlepiej na lokalnych forach, jak to w sumie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zwykle wrzucam je do tych specjalnych kontenerów na odzież. Nie mam czasu robić zdjęć, wrzucać na strony, a potem jeszcze biegać na pocztę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na de Gaulla we Wrzeszczu jest taki punkt prowadzony przez Fundację, działa na zasadzie sklepu z odzieżą używaną. Zyski ida chyba na posiłki dla dzieci, o ile dobrze pamiętam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można ich się pozbyć na OLX.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kilka razy natknęłam się w Internecie na akcję Pomaganie przez ubranie. Chyba właśnie dla niej oddam niepotrzebne ubrania. Brał ktoś udział ostatnio?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na olx nie polecam. Kiedyś oddałam całą torbę ubrań po Córce za darmo niby potrzebujacej Pani a po paru dniach sama wystawiła moje ubrania na sprzedaż.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam czy ma pani jakies ciychy do odania damskie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ma pani jeszcze ciuchy do odania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.
Jakie ubrania są potrzebne i w jakim rozmiarze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mozesz wystawic na trojmiejskich grupach albo np. wrzucic do kontenera PCK. Przynajmniej my mam taki na ulicy :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno jak są w dobrym stanie to szkoda je wyrzucać. Możesz nadać ogłoszenie na pokato, że masz na zbyt ciuszki używane , które są ładne, zadbane. Jestem przekonana, że ktoś po nie się zwróci. Sporo osób tak przecież robi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli staracie się wspierać polskich producentów oraz małe munufaktury, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie - https://www.pakamera.pl . Wielokrotnie korzystałem z ich oferty, ponieważ cenię sobie jakość w rozsądnej cenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Moda i uroda

Jaka suszarka do włosów? (36 odpowiedzi)

Czy możecie polecić suszarkę, która jak najmniej niszczy włosy i jednocześnie szybko suszy? Moja...

Zamiennik sildenafilu (5 odpowiedzi)

Witam wszystkich. Szukam obecnie zamiennika dla środka sildenafil. Odpada ze względu na moje złe...

Tabletki Perfect Bust na powiększanie piersi (14 odpowiedzi)

Dziewczyny początkowo zastanawiałam sie nad zabiegiem powiekszania piersi operacyjnym ale chyba...

do góry