Widok

Ścieżki rowerowe

Gdzie biegacie i jeździcie rowerami?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie biegamy i nie jeździmy rowerami :-) tu się jeździ quadami i jeepami, ewentualnie można dronem polatać albo jakieś śmieci spalić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
Jak przejadą wszystkie qady, jeepy wrony i spłoną śmieci to dopiero
jadę ja. Polecam trasę z Banina przez Czaple do Kokoszek. Dalej niebieskim szlakiem do Otomina aż do czarnej trasy. Zwykle wystarcz mi
siły do Borcza i dalej w stronę Babiego Dołu na stację kolejową.
Powrotna droga to kilka przystanków pociągiem do Rębiechowa.
A dalej to już sami traficie.
Trasa dość trudna sporo stromych podjazdów i szybkich zjazdów.
Większość poza drogami asfaltowymi głównie las i pola.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Którędy jeździsz do Czapli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Światła na granicy Rębiechowa i Gdańska. Jadąc od Banina w prawo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, ale to same wertepy. Szkoda roweru ;) Jest jakiś przejazd do Czapli od ul. Lipowej? Jak kończy się las, to jest droga w lewo (ul. Leśna) prowadząca w tym kierunku, ale nie wiem, czy do końca przejezdna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
PK pisz za siebie.
Leniwy zawsze znajdzie sobie wymówkę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy posiada ktoś trasy planowanych do budowy w Baninie ścieżek rowerowych?

Była o tym mowa na zebraniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to do jazdy rowerem trzeba mieć ścieżki rowerowe? a nie lepiej cross country, do lasu ,przez pola, sorry ale do lasu to nikt Ci ścieżki nie wybuduje. Ludzie wszystko chcecie betonem zalać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytaj ze zrozumieniem, a wszystko będzie dobrze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak. Ten pan co reprezentował na zabraniu sołeckim powiatowego zarządce nie widzi w swoich projektach opracowanych w 2001 roku
potrzeby budowy ścieżek.
Cytując dalej. Gdybym wiedział ,że takowe w Baninie są potrzebne
to na pewno zostały by uwzględnione w projekcie.
A skoro ich tam niema to są niepotrzebne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie wprowadzają w błąd. Nie było takiego stwierdzenia ws ścieżek w Baninie, a jedynie połączenie ścieżką z Gdańskiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o ścieżki wzdłuż dróg - tak by móc dojeżdżać do pracy, szkoły, czy też PKM. To takie oczywiste, jak widać nie dla wszystkich. Nie każdy chce dojeżdżać do pracy samochodem.

Co roku wyjeżdżam na urlop do Holandii. Pojeździć rowerem - bez stresu, bez wyzwisk, bez strachu. Chciałabym tak podróżować w Polsce.

W Holandii dzieci bez strachu dojeżdżają do szkół rowerami. Dlaczego nie może tak być w Polsce? Zmieniajmy nasz kraj na lepsze, a nie obrzucajmy się wyzwiskami na forum.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Leśne dróżki pomiędzy Baninem i Chwaszczynem oraz pomiędzy Leźnem i Sulminem. Polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
mm. Skoro twierdzisz, że jest inaczej to pokaż proszę na planach zagospodarowania Banina chociaż jedną ścieżkę. Dla ułatwienia
odpowiedzi dodam , że chodnik to nie jest ścieżka rowerowa.
Projektowanie i budowa ścieżek rowerowych ma na celu
rozdzielenie ulicy na przestrzeni dla "samochodów" i przestrzeń dla
"rowerów" i oczywiście nie można zapomnieć o ruchu pieszym.
To taki standard w obecnych czasach.
Nie pytam też o wydeptaną albo wyjeżdżoną dróżkę na czyimś polu.

Bardzo proszę o link do takiego opracowania.
Chętnie pocieszę oko i na pewno skorzystam z takiej oferty dla rowerzystów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
yra

odpowiem krótko, trzeba było być na spotkaniu 17.03 a wszystko byś wiedział/a. te kwestie były również omawiane.

Ścieżki na planach zagospodarowania? Jak się nie znasz to nie zadawaj durnych pytań bo ludzi w błąd wprowadzasz. Ludzie czytają i później powtarzają brednie!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
mm.Tego problemu nie da się zakrzyczeć na forum. Przepraszam za brak
moich kompetencji. Jak śmiem pytać o realne dokumenty - czyli
link do realnych projektów.
Ja jako skromna mieszkanka Banina tylko chcę wiedzieć jak to jest
naprawdę.
Skoro trafiłam na fachowca to proszę o pomoc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W takim razie ponownie odpowiem krótko.

Proszę o kontakt z pracownikiem gminy. W gminie znajduje się układ planowanych ciągów pieszo-jezdnych - głównie w aspekcie komunikacji z przystankiem kolei metropolitalnej. Taki schemat ma zostać prawdopodobnie umieszczony na stronie banina.

Z zamierzenia wypadł ciąg z banina do miszewa - będzie realizowany przez GDDKiA przy budowie obwodnicy metropolitalnej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuje za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolejny roszczeniowiec z szeregów.
Autobus pod drzwi nie podjechał , ścieżek jaśnie państwu nie wybudowali a rusz d....e i jedz normalnie rowerem jak tysiące ludzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 14
nie wiem skąd tacy jak ty się biorą. To może zadajmy sobie pytanie po co utwardzać drogi, budować oświetlenie i kolejkę metropolitalną?

Wyobraź sobie, że rowerem jeżdżę z dzieckiem - gdzie mam jechać bezpiecznie ulicą, poboczem, czy jak?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
mm szkoda twojego czasu i pisania z tak upośledzonymi istotami się nie dogadasz. Niewolnicy systemu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami, na rowerze dostosowanym do warunków, które to warunki widoczne były przed zakupem nieruchomości w Baninie. Bez względu na to jaka to nieruchomość.
Proszę mnie źle nie zrozumiec ale dlaczego wszyscy mają się poświęcić i walczyć o ścieżki dla garstki, jeżeli w Baninie przede wszystkim dróg. mi osobiście to brakuje lądowiska dla helikopterów ale nie bije z tego powodu piany na forum.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9
Mówisz i masz, Właśnie takie lądowisko dla helikopterów i innych maszyn
latających powstał w sąsiedniej miejscowości. A jak w Baninie wygospodarujemy placyk to ze wsi do wsi dronem polecisz.Zgodnie
z przepisami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie mondruj tak, bo ja kupiłem tu nieruchomość 13 lat temu, kiedy nie było 3091 mieszkańców Banina i takiego ruchu.

Lubię ludzi i w zasadzie nie mam nic przeciwko, że się tu wprowadziłeś, ale oprócz Ciebie wprowadziło się ponad 2000 innych i są potrzebne ścieżki!!!!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
ważniejsze są drogi oraz oświetlenie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Te ścieżki rowerowe to spisek Żydów Masonów i Cyklistów.
To zło w najczystszej postaci. Jesteśmy zgubieni.
Tym bardziej jest to straszne, że chodzi o drogę powiatową.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
aleś błysnął jak Heniek złotym zębem na weselu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Suchar
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Banino ul. Lipowa - Pępowo (na światłach w stronę Leźna) - Czaple - Bysewska - Kokoszki.
Przez las się nie da straszne chaszcze i jest rz. Strzelniczka do pokonania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja jestem rowniez ciekawa odnosnie sciezek rowerowych. Jak na razie plyty yumbo sprawily, ze kierowcy gnaja jak wariaci, piesi i rowerzysci sa na straconych pozycjach. Na dodatek plyty powoduja wielki halas. Drogi sa wazne, ale w dzisiejszych czasach chodniki i sciezki dla rowerow sa rownowazne!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
BRAWO ! do ~mm- koniecznie potrzebne są ścieżki-nie jest frajdą jeżdzić po piaszczystych dziurawych uliczkach .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdjąć płyty i niech wrócą dziury. nie będzie hałasu, kierowcy nie będą gnać, a rower też pojedzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale jaki kurz bedzie ......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdjac plyty,
wykopac okopy
i koniecznie postawic progi zwalniajace na ubitym kurzu.
Wilcze doly, oraz zapadnie mile widziane.
Odlaczyc ludziom wode i wybudowac studnie.

Drogi juz dawno powinny byc asfaltowe, do tego z chodnikami, drogi rowerowe to pewnie byloby juz za duzo, ale chociaz w planach tez powinny byc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Każda ścieżka rowerowa czy dla rowerów czy ścieżka dla biegaczy powinna być prawidłowo zabezpieczona. Powinny być tam bariery segmentowe U-11a . Producentem takich barier jest https://zped.com.pl/kategoria-produktu/bariery-drogowe/bariery-segmentowe-u-11a/ . Tego rodzaju akcesoria chronią pieszego i rowerzystę przed niebezpiecznymi zdarzeniami i ryzykiem kolizji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

do góry