Widok

Semeko - RUMIA

Rodzina i dziecko Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam!
Czytam wypowiedzi ludzi, którzy już mieszkają bądź oczekują na mieszkanie w Semeko w Redzie, ale jakoś nie widzę żadnych wpisów od ludzi, którzy kupili i oczekują na mieszkanie z Semeko w Rumi przy ul. Kosynierów.

W takim razie jestem pierwsza. :) Oczekuję z narzeczonym na mieszkanko właśnie w Rumi. Odbiór już w grudniu 2007 !!! Nie możemy się już doczekać. :) Jest jednak również kilka minusów. Po pierwsze, ciężko, ojjj bardzo ciężko będzie nam się rozstać z ukochaną Gdynią. :( Po drugie, lokalizacja w Rumi jest niestety nieciekawa, do przystanku skm Rumia jakieś 2 km, autobusy jak na razie w tamtą stronę się nie "zapuszczają", pozostaje tylko mieć samochód. Mamy jednak nadzieję, że gdy ukończą budowę olbrzymiego Centrum Handlowego obok nas to uruchomione zostaną jakieś autobusy. :) No i po trzecie, jeśli chodzi o same budynki to niestety projektantka, która projektowała to osiedle naprawdę robiła to chyba po raz pierwszy! Blok żeby nie wyglądał tak jak każdy inny, pani projektantka postanowiła co drugą klatkę wysunąć do przodu. Co z tego wyszło? Nic ciekawego i co najważniejsze MAŁO PRAKTYCZNIE! Ci, którzy będą mieli mieszkania w tej wysuniętej klatce to będą mogli sąsiadom mieszkającym vis a vis praktycznie zaglądać w talerze! Trzeba również pamiętać o tym, że skoro z jednej strony są wysunięci to z drugiej strony budynku ich klatka i tym samym mieszkania są "schowane" in. cofnięte czyli praktycznie boczne mury mieszkań obok, zabierają widok na boki i co gorsza światło. No i tu najlepsze! To nie wszystko kochani. Od strony która jest cofnięta są balkony, które w CAŁOŚCI wchodzą do mieszkania!!!! Czyli nie dość, że brak widoków i mało słońca to jeszcze cały balkon (na II piętrze) jest w mieszkaniu!!! Paranoja po prostu! Pani projektantka tych budynków kompletnie nie pomyślała, nie wiem czym się kierowała, żeby chociaż taki układ wyglądał jakoś oszałamiająco.... , ale też NIE! No cóż my jesteśmy z tych, którzy będą mieli mało słoneczka, mury po bokach i cały balkon wewnątrz mieszkania. :( Będzie trzeba się jakoś przyzwyczaić. Aaaa no i kolejna ciekawostka. W naszym mieszkaniu będą same duże balkonowe okna (przepraszam, w najmniejszym pokoju dali zwykłe okno - od pasa w górę. BRAWO!!!)! Dlaczego? To też pytanie do szanownej pani projektantki. W samym dużym pokoju połączonym z aneksem kuchennym mamy ogromne drzwi dwuskrzydłowe na balkon, drugie takie same obok i jeszcze połówka na bocznej ścianie balkonu, również do samej ziemi! Po co to okno? Hmm.... myśleliśmy długo, jakie ma ono przeznaczenie, ale nic mądrego nie udało się nam wymyślić. Żadnego widoku z niego nie ma, bo przecież widać tylko mur na balkonie....
To na tyle. Piszcie o swoich spostrzeżeniach odnośnie powstającego osiedla w Rumi. Z chęcią poczytamy. :))

Pozdrawiamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzeczywiście, blok z opisu wyglada na dość głupio zaprojektowany...

Ale akurat jestem wielką zwolenniczką drzwi balkonowych zamiast zwykłych okien w większości pomieszczeń. Prawie w całym domu tak mamy, wygląda to świetnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam zakupione mieszkanko w Redzie, mam kilka fajnych fotek podczas budowy.
Zdjęcia są co prtawda z marca tego roku ale mnie się wydają mega śmieszne, bo.....

Nie mają balkonów, a powinny tam być. Troszkę dziwne, wyobraź sobie jak wychodzisz na swój balkonik, a tam nie masz żadnego daszku, bo akurat sąsiad z góry połączył sobie dwa mieszkanka i pozwolono mu na likwidację balkonu.
image




A tutaj jest balkonik, ale nie ma jak się do niego dostać, hihi
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiekszam foto
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś dzis nie mam szczęścia do powiększania zdjęć
Przepraszam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rumia

Gdzie w Rumi można zjeść coś dobrego (4 odpowiedzi)

Od niedawna mieszkam w Rumi, chciałbym dowiedzieć się co polecacie za miejsce aby zjeść jakiś...

Osiedle Archipelag (7 odpowiedzi)

Osiedle Archipelag powstaje blisko granicy Rumi i Gdyni. Dzielnica dysponuje pełną infrastrukturą...

Przedszkole Mądry Maluch Rumia - proszę o opinie. (11 odpowiedzi)

Witam, szukam aktualnych opinii o tym przedszkolu, może któraś mama posyła tam dziecko?

do góry