Widok

Skoro w lotosie proponują tyko 4300 brutto to jak niskie płace muszą być w pomorskim

Ludzie przecierają oczy na widok propozycji tej firmy 4300 brutto za pracę zmianową wymagającą dużej wiedzy technicznej dokształcania się i egzaminów jakie czekają aparatowego , braki kadrowe zmusiły firmę do ogłaszania się na FB ale komentarze nie pozostawiają suchej nitki na firmie jeden interesant z dolnej części kraju napisał ; To w gdańsku tak mało się zarabia ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak, tak mało się zarabia, w Tarnowie podgórnym zarabia się znacznie więcej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dać takie ogłoszenie nic nie kosztuje, typowe polowanie na jelenia
Równie dobrze mogli podać minimalną krajową i narzekać że nie ma ludzi do pracy
Tym widocznie jakoś bardzo nie spieszy się do zatrudnienia, mają czas, mogą czekać, stąd taka stawka
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy w Trójmieście. Zagłębie dziad transów i Januszy biznesu. Naszczescie ludzie zaczynają to dostrzegać co było widać po wynikach wyborów. PiS zaczyna nawet tu zyskiwać. Prawda jest taka, że naprowincji w Warmińsko-mazurskim podobnie się zarabia. Natomiast ceny nieruchomości 3x wyższe.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dokładnie a miasto zamiast dbać o prywatny biznes rozwijać stocznię to czeka tylko na jarmark i turystów , i podwyższa czynsze mieszkańcom
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zgadza się z wami. Zarobki kiepskie. Magazyn max 2500 PLN. Wózek widłowy kierowca 3000pln. Tyle to kolega ma pod Łodzią i żyje w 3 pokojowym mieszkaniu które kosztowało go 3x mniej te na obrzeżach Gdańska. Za 4 lata większość z nas będzie za minimum pracować. Tak obiecał Jarosław. Za 4 lata PiS będzie miał ponad 50% głosów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jeśli za tą cenę znajdzie się frajer to po co płacić więcej? Jeśli nie znajdą to podniosą stawkę, jeśli jednak znajdują chetnych do pracy to czemu mają dawać więcej? I dlatego pracownik powinien ciągle szukać lepszej pracy, nawet jeśli ma dobrą
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego obrażasz ludzi którzy gotowi są pracować za takie wynagrodzenie. Póki w Polsce będzie bieda, póty będą osoby gotowe do podjęcia pracy nawet za niższe wynagrodzenie. Nie widzę powodu by ich nazywać frajerami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ponieważ podejmowanie pracy która nie pokrywa kosztów życia jest bezcelowe. Zwłaszcza kiedy proponowane wynagrodzenie jest niewspółmierne do odpowiedzialności i wymagań. Dla mnie praca nie jest wartością samą w sobie więc jesli mam wyjsc na niej na zero albo do niej dopłacić bo zawsze podjecie pracy generuje koszty, to czasem bardziej opłaca się pracy nie podejmować.
To trochę jak ogłoszenie "Szukam nowego samochodu, oferuje 15 tysiecy" a potem płacz że w tym kraju nie chcą nowych samochodów klientom sprzedawać. Praca to towar jak każdy inny, nic dziwnego że podlega racjonalizacji i kalkulacji
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Koszty życia jak wspomniałaś są rzeczywiście różne dla różnych ludzi. Dla jednych za 10.000zł/mies. można żyć tylko na prowincji. Takie wypowiedzi padały już z ust niektórych profesorów. Dla innych, Ci którzy zarabiają mniej niż 6000zł to idioci. Tak uważają niektórzy nasi politycy. Dla wielu Polaków takie zarobki pozostają w sferze marzeń. Pracują ciężko, często za poniżej 2000zł, żeby chociaż starczyło na jedzenie i podstawowe opłaty. Państwo, rząd ani nikt inny nie powinien ingerowaćw wysokość wynagrodzenia. Natomiast powinni regulować dochody poprzez ustalanie kwoty wolnej od podatku, stawki pdatkowe, przemyślane ulgi itp.. Tak na boku ciekawy jestem czy należysz do tych którzy zarabiają powyżej 6000zł/mies. Jeśli tak to rozumiem Ciebie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze mówiąc, przy wydatkach które mam, nie stać by mnie było na pracę za mniej niż dwa, co nie oznacza że nie ma takich zawodów, prac gdzie tyle płacą, fakt że trzeba trochę pokombinować ale czasem się opłaca. Obecna praca sama do mnie przyszła bo wynikła z potrzeb moich znajomych i ich znajomych, ale gdyby stało się tak, że coś nagle by się posypało to na pewno nie stanę w miejscu i nie zgodzę się na stawkę mniejszą niż potrzebuję tylko będę szukać sposobu lub miejsca gdzie będzie po mojemu. Świat jest duży, jest w czym wybierać :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zazdroszczę Ci optymizmu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jarek oddał 1% dochodowego, nie narzekac mi tu..psia mać. Jeszcze wam mało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Głową ściany nie przebijesz, tylko sobie zrobisz krzywdę. Warto szukać miejsca na ziemi gdzie będzie nam się żyło dobrze, a jak przestaje być dobrze to pora szukać dalej. Najgorsze co można zrobić to wątpić w siebie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Człowieku jak by tak miał o być jak mówisz to firmy typu marek trans zbych bud i inne prywatne dziad przedsiębiorstwa zmówiły by się i zarabiał byś 500 zł do tej pory 95 procent budowlanki w Gdańsku płaci oficjalnie za pół etatu a resztę pod stołem , Ukraincy są lepiej traktowani bo mają od razu zapewnioną przez agencję umowę o pracę , i ciuchy robocze to jest podstawowy warunek podpisania umowy wiem bo sam po 10 latach pracy rzuciłem to g*wno bo PAN w lato chciał żebyś tyrał po 24 a w zimę oświadczał ze niestety ale pracy dla ciebie nie ma i zawsze swoje ciuchy po roku może doprosiłeś się najtańszego obuwia roboczego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czasem mam ochotę wrócić do Trójmiasta... A potem przypominam sobie te ceny najmu i wynagrodzenie. Przecież to przerabianie chleba na papę... :!/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

skoro jest tak dobrze w tych waszych pisowskich prowincjach to po co sie tu pchacie, drogi zapchane szrotami z warminskomazurskiego co jakis czas jakis yntelygent z podlaskiego zawraca pod prąd na Hucisku itd.itp
siedzieć u siebie w jedynym słusznym porządku i dobrymi zarobkami co wam prezesik obiecał...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Lotos =zarząd pisowski do nich miej pretensje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

A Wy niemiaszki nie pchajcie się na mazury na urlop, bo was tu nie chcemy xD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam, jestem z Gdańska, mieszkam tu całe życie, jestem przed 30 i zarabiam 9000 zł na rękę. Wszystko osiągniętę własnymi siłami - studia i praca. Można? Można. Tylko nie marudzić, a wziąć się za edukację i poszerzenie kwalifikacji.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Również jestem z Gdańska. Tu się uczyłem, tu zdobyłem wyższe wykształcenie, tu pracowałem i zdobyłem szerokie doświadczenie zawodowe, poparte pracą w instytucjach o zasięgu międzynarodowym. I tu chyba niestety umrę, jako bezrobotny i zupełnie nikomu nieprzydatny Gdańszczanin.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie chciała pracownika z dobrym wykształceniem, znajomościami języków, dyspozycyjnością, długą listą zakresu obowiązków, etc. i to za "grosze".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zauważyłam ostatnio pewną zależność : im dłuższa jest litania wymagań tym proporcjonalnie zmmniejsza się proponowane wynagrodzenie
Gdzie sens, gdzie logika?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

z cyklu ...
szukam spawacza 20-50 zl/h...
2 spawy : 1 "nasmarkane " jak po szkole ,drugi jak ..... uja we wsi.
janusz wlasciciel bizmesmen :ale o co chodzi z tymi spawami ?
spawacz 1=20 2=50 zl dziekuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

albo masz kogoś z polecenia, ale takiego też musisz sprawdzić, albo siła statystyki i szukasz do oporu....
albo masz już taką "renomę" na rynku że żaden fachowiec nie zaryzykuje nawet rozmowy z taką firmą, stąd najsłabsi kandydaci
a inna sprawa, że fachowiec pracę już ma, ci co zostali luźni, to trochę inna liga i prawda jest taka że jak chcesz mieć jakość to musisz mieć "dojścia" i opinię dbającego o pracowników, albo sam zainwestować w naukę pracownika i zrobić sobie dobrego spawacza, innej drogi nie ma
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież w tego typu instytucjach karmisz się prestiżem a nie pensją. Przy okazji nadal w wielu korporacjach wygląda to podobnie, masz się cieszyć, że pracujesz dla takiej znanej i prestiżowej marki, no cóż a wynagrodzenie kto by się o to pytał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak dla porównania : pracuję w identycznym systemie (5 zmianowy) w NL w przemyśle jako operator procesu. Zarobki 2300 na miesiąc. Może komuś się to przyda...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Własna gastronomia - czy się kalkuluje? (57 odpowiedzi)

Mam pytanie, głównie do mieszkańców Gdyni: jakie jest Wasze zdanie nt. poprowadzenia własnej...

Praca w Polsce dla obcokrajowca (5 odpowiedzi)

Kto może poradzić agencję pracy tymczasowej w kujawsko-pomorskim wojewodztwie?

Targi pracy w GDYNI beczka smiechu :) (6 odpowiedzi)

Byłem na tych tarach i jestem co roku w Gdyni ,Gnieźnie Bydgoszczy ale z ciekawości . Wnioski...

do góry