Widok

Słabe, łamliwe i wypadające włosy

Mam 31 lat i nigdy nie miałam bujnej czupryny. Moje włosy oceniłabym jako średnie. Od jakiegoś czasu stały się łamliwe, zauważyłam też zwiększone wypadanie... Robią się prześwity. Jestem tym przerażona :(
Umówiłam się na wizytę do rodzinnego w piątek. Jakie ewentualnie badania polecacie, jakie kroki powinnam przedsięwziąć??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale robią Ci się prześwity na głowie, w sensie białe plamy czy włosy równo wypadają na całej głowie? No najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do lekarza. Do rodzinnego, ewentualnie jeszcze lepiej byloby zapisać się do trychologa. Bo przyczyn wypadania włosów jest bardzo dużo i nikt na forum tutaj nie bedzie Cie diagnozował. Może być to stres, nieodpowiednia dieta, brak minerałów i witamin. Robiłas sobie jakieś badania sama?
Nie robiłam wlaśnie nic. Czytałam,że powinnam zrobić jakieś hormony ale wolałabym się lekarza zapytac. Trycholog to lekarz?
Możesz sobie sama przed wizytą przebadać hormony tarczycy. Jak się to u Ciebie przedstwia. Przede wszystkim ogólnie badania krwi, no i tarczycę jeśli nigdy nie badałaś. Najlepiej komplet tsh, ts3 i ts4. Obecnie probelmy z tarczycą miewają nawet młode dziewczyny. Trychologiem omzę byc zarówno kosmetyczka jak i lekarz chociaż powiem Ci,ze lepiej jest dać trochę więccej i zapisac sie na wizyte do tego drugiego bo bedziesz miała przynajmniej pewność,ze zapisaze Ci odpowiednie badania oraz leczenie. Kosmetyczka po kursie nie ma takiej duzej wiedzy.
W sumie masz ację. Jeszcze jutro wybiorę się do rodzinnej niech doradzi mi badania. MOże da mi skierowanie do deermatologa? Ten trycholog przyjmuje na fundusz?
Na fundusz nie. Prywatnie na przykład na Sklodowskiej jest cała klinika trychologiczna. Na fundusz przyjmują dermatolodzy i nie wiem czy Ci taka wizyta cos pomoże ponieważ taki lekarz nie ma realnych możliwości leczenia wypadania włosów ( możesz się jednak zapisać i zobacyć co Ci powie ale ze skierowaniem z tego co wiem to czeka się kilka miesięcy jeśli nie dłuzej).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dadz mi jakiś kontakt? Jak nie uda mi się w miarę szybko dostać do lekarza na fndusz to może faktycznie zapiszę się prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
trzymaj tutaj: drtrycholog.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
reklama, reklama... pranie mózgu już od rana.

KLINIKA PANA MICHAJLOWSKIEGO WYKUPILA LUDZI OD ZAMIESZCZANIA WPISOW PROMUJACYCH CLINICE DERAMTOLOGICA PRZY UL. SKLODOWSKIEJ. Czy gdyby byl tak dobry jak o sobie sam pisze musialby uciekac sie do reklamy na forum?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dbanie o kondycję jest wyjątkowo ważne. Regularne ćwiczenia i dobre nawyki żywieniowe to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Ważne jest maksymalne wykorzystanie tkwiącego w organizmie potencjału, ograniczając równocześnie wpływ negatywnych czynników na zdrowie i kondycję. Wiedza na temat genetycznych predyspozycji w zakresie elementów ważnych dla zachowania dobrej formy pozwoli Ci dostosować dietę i plan treningowy tak, aby osiągnąć pełnię swoich możliwości. Informacje zapisane w genach dotyczą uwarunkowań w zakresie aktywności fizycznej, uzdolnień sportowych, właściwego odżywiania, przemiany ważnych witamin, metabolizmu kofeiny oraz kondycji skóry, włosów i kości. Poznanie swoich mocnych i słabych stron umożliwi Ci podjęcie świadomych działań, dzięki którym osiągniesz optymalne efekty. Badanie to dostarczy Ci również informacji czy m.in. posiadasz tzw. gen sprintera czy gen maratończyka i jak wykorzystać związany z nim potencjał, jak powinieneś ćwiczyć, aby osiągnąć i utrzymać wysportowaną sylwetkę, w jakich dyscyplinach sportowych masz największe szanse odnieść sukces, jaki rodzaj diety jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, jak szybko Twój organizm pozbywa się związków toksycznych i rakotwórczych. Dzięki badaniom FitOn i FitOna uzyskasz ponadto wiedzę na temat predyspozycji do uprawiania określonych dyscyplin sportowych, specyficznych dla Ciebie prawidłowości w zakresie przemiany ważnych dla organizmu witamin oraz metabolizmu kofeiny, wskazówki dotyczące żywienia, zachowania dobrej kondycji skóry i kości. Świadomość swoich mocnych i słabych stron umożliwi Ci podjęcie działań, dzięki którym osiągniesz i zachowasz dobrą kondycję, szczupłą sylwetkę oraz zdrowy wygląd skóry. Ekspert VITAGENUM.
U mnie dobre efekty przyniosła mezoterapia. Efekty - uważam, że fajne.. Wiadomo, trzeba też dbać o włosy.
Włosy są widocznie wzmocnione, i nie wypadają tak jak wcześniej!
A gdzie robiłaś?
clinica dermatologica
Kochana a czy coś takiego pomoże w przypadku łysienia androgenowego? Mój mąż na to cierpi oraz jest coraz gorzej. NIe żeby mi to jakoś przeszkadzało poniewaz mi tam jego czuprynka odpowiada . jednak widzżę jaki jest to dla niego kompleks oraz jakiego ma na tym punkcie bzika. Normalnie nie mówi o niczym innym jak tylko o tym ,ze włosy mu wypadają i że jest nieatrakcyjny. Był już u kilku dermatologów.Miał jakieś tam wcierki i szampony ale to nic nie dziala.
Masz zakwaszony organizm i dla tego twoje włosy i paznokcie są słabe. Organizm sam siebie ,,okrada" skąd się da, po to żeby utrzymać odpowiednie pH. Polecam profesjonalny program odkwaszający. 607-798-000
Nie wiem czy reklamy czy nie, nie szukaj pomocy na forum! Trycholog dopiero gdy potwierdzisz, że zdrowotnie wszystko okej! Najlepiej byś trafiła do dermatologa, by obejrzał skóre oraz endokrynologa- by dał skierowanie na szczegółowe badanie hormonów. U mnie to było problemem i już 2 tygodnie brania leków załatwiły problem. Powodzenia:)
Ojejku a lysienie androgenowe to jakie niby? Nie wiem w sumie. Musiałabyś sie zapisać oraz się dopytać czy pomoże czy nie. Nie jestem lekarzem tak wiec nie mogę Ci wiele doradzić w tym temacie :P Mi pomogło i tyle. Ale czy jemu pomoze to nie wiem. Co do szamponow i wcierek to ściema. Nie mają działanai i jest to jedynie nabijanie kasy firmom kosmetycznym. Przetestowałam na sobie i aż sobie pluję w brodę jaka to ja głupia błam jak wydawałam kasę na jakieś vichy i takie tam.
Jest to łysienie genetyczne. Jego ojciec jest całkiem łysy i teraz jego to dopada. Po prostu już mam dość jego jęczenia nad uchem jaki jest łysy ;/
przed genami nie uciekniesz, mój brat niestety też bujnej czupryny nie ma, kiedyś się uparł na dłuższe włosy i wyglądało to strasznie, bo wisiała mu taka smętna mysia kitka, probował wcierek, ampułek i nic, był okres że na maksa mu wypadały, kiedyś mu doradziłam branie oeparolu piękne włosy, bo sama po ciązy brałam kilka tygodni bo też mi włosy leciały i wiem że też był zadowolony z efektów, grunt to być cierpliwym i regularnym, czytałam że wiesiołem pobudza porost włosów, coś w tym jest rzeczywiście
No to zapisz go na wizytę.Niech lekarz obejrzy sobie jego włosy i powie czy coś jest możliwe. Aż sobie o tym poczytałam i znalazłam coś takiego: drtrycholog.pl/lysienie-androgenowe. Widzę,że leczą tam również i takie łysienie.
Dziękuję. Masz rację. Zapisałam go. Napiszę tutaj na forum co lekarz powiedział.

Jeżeli to łysienie androgenowe, to tylko lekarz może coś zaradzić. A na sezonowe wypadanie włosów szczególnie zimą u mnie pomaga olejowanie skóry głowy olejkiem rycynowym, co tydzień. A najlepiej gdy olejek wymieszany jest z żółtkiem, wtedy włosy są błyszczące i miękkie. Do tego łykam Vitapil.

na lysa palek

Ja korzystam z mikrowłókien do zagęszczania włosów. Może Tobie tez by się przydało... Może po prostu tak już masz i trzeba się z tym pogodzić, albo zrobić coś, żeby poczuć się lepiej. Ja wybrałem tą drugą opcję i zacząłem stosować kosmetyki od Luciano z serii Kmax. Konkretnie ten http://lucianohair.pl/kmax-zageszczanie-wlosow/9-kmax-25g-zageszczanie-wlosow-mikrowlokna.html. Zobacz może też Ci to pomoże w jakiś sposób :) Mikrowłókna świetnie zagęszczają włosy i nie widać żadnych prześwitów

Na pewno badanie tarczycy. A jesli bedzie ok polecam odzywka i szampon do wlosow L4L. Jest w rossmanie w dobrej cenie. Mi sie po tej odzywce wzmocnily wlosy.

Może to skutek zimowego przesilenia. Mi pomogły wcierki, z kozieradki dała super efekty, poczytaj o niej. I poza żelazem należy zwrócić uwagę na witaminę D, ponoć ona także przyczynia się do wypadania włosów. Powodzenia!
Skóra gładka przez cały rok - depilacja laserowa Gdańsk, klinika La Nika
http://la-nika.pl/depilacja-laserowa

Cześć!

Możesz coś więcej powiedzieć o kozieradce? Znalazłam, że można ja stosować w różnych formach (wcierka, płukanka lub w formie koktajlów): https://www.zadbanewlosy.pl/kozieradka-na-wlosy-wlasciwosci-efekty-i-opinie/.

Czy możesz powiedzieć mi - czy te metody różnią się skutecznością i która Tobie pomogła? Chciałabym właśnie poprawić wygląd i kondycję swoich włosów jakąś naturalną metodą (ograniczony budżet). Myślisz, że kozieradka będzie ok do włosów kręconych (typ 3b).

Z góry dziękuję za podpowiedź!
Pozdrawiam

Polecam profesjonalny gabinet trychologiczny w gdyni Hair clinic, Pani Monika pomogla mi w problemie włosów wypadających, przerzedzających się, stosuje profesjonalne kosmetyki , super diagnozuje

Przede wszystkim badania tarczycy, żelazo, ferrytyna, morfologia ogólna z rozmazem. U endokrynologa zbadaj poziom hormonów. Jeżeli wykluczysz problemy ze zdrowiem zacznij działać z preparatami zawierającymi aminexil oraz z olejem z wiesiołka (dobry olej tłoczony na zimno ma polski Gal).

Brakuje Ci zapewne witamin. idź do apteki i kup może jakieś suplementy na włosy. Zresztą na adamed expert ostatnio widziałam masę artykułów na temat naturalnego dbania o włosy, dużą rolę też odgrywa nasza dieta tam właśnie też masz napisane czego masz unikać, jak zdrowo się odżywiać itd poczytaj ja stosuję już od roku zdrową dietę i naturalne składniki i widzę poprawę w kondycji włosów i paznokci

Oj powiem Ci,ze sama miałam tak samo. Nigdy nie miałam mocnych włosów jednak polepszyło sie trochę odkąd przyjmuję suplementy. W wielu przypadkach słabe włosy wynikaja własnie z niedoboru witamin i mikroelementów. Jeśli się ich dostarczy to wszystko się polepszy ( tak było właśnie w moim przypadku).

Jak możesz sobie zobaczyć w aptekach jest bardzo wiele róznych suplementów na porost włosów:
https://www.doz.pl/apteka/k124-Witaminy_i_mineraly

Polecam szczególnie te ze skrzypem.

Polecam wcierkę z kozieradki i regularne olejowanie włosów

nie martw się, to pewnie przejściowe! domowe sposoby to jednak za mało - najlepiej to kup w aptece ampułki albo lotion z pilfood. ten preparat mocno wzmacnia włosy przy regularnym stosowaniu. u mnie efekt był widoczny po 2 miesiacach.

WODA BRZOZOWA - SOK. Byłem nieźle zaskoczony kiedy zobaczyłem mojego braciszka po kilku miesiącach rozłąki. Włosy jego wyglądały zdrowsze i bujniejsze. Okazało się że zbiera z drzewa brzozy sok czyli wodę, ale tylko w okresie wiosennym kiedy drzewo zaczyna wypuszczać pąki kwiatowe. Tą wodę pije gdyż zebrał jej dużo i zamroził. Wciera także w skórę głowy. Piłem osobiście tą wodę ...jest naprawdę super zdrowa i smaczna. Dostępna w aptekach i na aukcjach. Poczytaj o tym w internecie. Ja znam ją z praktyki... :-)

Tutaj lepiej od razu udać się do trychologa, on Cię pokieruje co i jak. To ważne, żeby odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne choroby, które mogą być związane z wypadaniem.

Nie lepiej wypróbować najpierw sprawdzone sposoby?

Olej z wiesiołka (najlepszy Gal) + biotyna. Po 2-3 miesiącach włosy przestaną wypadać na 90%

dokładnie, większość problemów z włosami bierze przyczynę ze zmian hormonalnych, zachodzących w organizmie kobiety. Dlatego najlepiej rozpocząć od zrobienia badania krwi. Ze swojej strony, mogę polecić kuracje wzmacniającą Biotebalem. Mi bardzo pomogła przy problemie z wypadającymi włosami. Odpowiednio je wzmocniła i odżywiła. Jeśli jednak, macie poważny problem najlepszym rozwiązaniem jest zawsze lekarz i konsultacja specjalistyczna.

ja w ostatnim czasie przerzuciłam się na odżywki ziołowe babuszki agafii i zdecydowanie mniej włosów mi wypada.

Własnie z tą babuszką agafii to różnie może być. Z jednej strony maja wiele dobrych kosmetyków. Z drugije strony w polskich sklepach również mozna znaleźć kosmetyki tego typu.Trzeba równiez wiedzieć,że pomogą o ile wypadanie włosów wynika z niodpowiedniej pielegnacji. Jesli jednak jest to wypadanie włosów androgenowe to takie kosmetyki nie pomogą nam absolutnie.
Po pierwsze trzeba wybrać się do dermatologa.
Po drugie trzymać dietę: http://leczeniepro.pl/androgenowe-wypadanie-wlosow-dieta/

Po trzecie stosować odpowiednie leki, które są w stanie wzmocnić nasze cebulki włosowe.

idź do lekarza i zrób badania, skoro włosy ci wypadają to może masz niedobór czegoś

tak racyjkę masz

Mnie też bardzo leciały włosy i myślę, że to w dużej mierze "zasługa" tej fatalnej wody w naszych kranach, bo jak ze zdrowie-dom mi przyszedł zamówiony w końcu jonizator do wody i zaczęłam włosy płukać po myciu wodą alkaliczną to zupełnie mi się ich stan zmienił, co prawda na efekty trzeba było poczekać koło 3 miesięcy ale już w sumie po pierwszym tygodniu miałam takie poczucie, że dużo łatwiej je rozczesać

A co myślicie o odżywce Yuda Hair Growth Spray? Skład jest ciekawy, a dla mnie składniki to podstawa. Słyszał ktoś o niej lub miał okazję używać ?

Zamiast kombinować kup olejek z wiesiołka np. Gal i łykaj codziennie kapsułki, a włosy przestaną ci wypadać po miesiącu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stary i dobrze znany wszystkim biotebal załatwi sprawę. Moim zdaniem nie ma co szaleć i wydawać majątku na zabiego kosmetyczne. Włosy powinno się wzmacniać od środka.

Łyse w modzie- zetnij si

Ja też mam problem z wypadającymi włosami od jakiegoś czasu. Myślałam, ze samo przejdzie, ale chyba powinnam zacząć łykać jakieś dobre tabletki. Pewnie wybiorę coś na bazie skrzypu.

Spróbuj oprócz tabletek szamponu i balsamów z naftą kosmetyczną, mnie bardzo pomogła. Ja kupiłam Seboradin z naftą kosmetyczną , można tez samą naftę stosować ale to trochę czasochłonne

Powinnaś zbadać hormony przede wszystkim i pomyśl może o jakieś suplementacji. Oczywiście witaminy w postaci warzyw i owoców są najważniejsze :)

ja miałam także spory problem z włosami i jednak poratował mnie naturalny olejek Essenz do włosów! widzę znaczną poprawę, bardzo mi to pomogło bo wlosy to miałam w tragicznym stanie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mąż ma biotebal men do włosów. Takie specjalne serum wzmacniające włosy, dzięki któremu mężczyźni mogą zadbać o siebie. To naprawdę ułatwia wszystkim życie.
Sprobuj maski henna wax pilomax oraz pozostałych ich zestawów.

Ze swojej strony proponowałabym;

zakup szczotki z dzika bo jest delikatniejsza
organiczenie prostownicy i suszarki
picie dużej ilosci wody
zbilansowana dieta, która dostarcza wszystkich skłądników odżywczych
badanie hormonów ( w niektórych przypadkach jest to wypadanie włosów androgenowe, tutaj trzeba wprowadzić leczenie hormonalne)

Dobry wpływ na stan włosów ma również krokosz barwierski. Ma on równiez wiele innych plusów. Stosuje się go w:
- w kwiatach znajduje się duża ilość witaminy E, F, kwasu linolenowego, linolowego oraz fitosteroli, dzięki czemu napar z nich obniża poziom cukru we krwi oraz zmniejsza poziom złego cholesterolu;

- wpływa pozytywnie na układ pokarmowy;

- łagodzi stany napięcia nerwowego;

- poprawia krążenie krwi i wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiega nadciśnieniu;

- pomaga regulować skąpe, nieregularne i bolesne miesiączki.

Zioła te można kupić na przykład tutaj.

Problemy z włosami są zależne od szamponu?

Proponuję sobie sprawdzić te kosmetyki https://kv1.pl/pl/c/Przeciw-wypadaniu-i-na-porost-wlosow/77. Kupiłam je mojemu mężowi na gwiazdkę, bo też miał ten problem i mówi, że widzi Już pierwsze efekty. Co prawda nie są jeszcze jakieś bardzo duże, bo na to trzeba poczekać, ale coś się już zaczyna powoli dziać, wszystko jest na dobrej drodze.

Ja tam twierdzę, że biotebal w zupełności wystarcza. Spokojnie można brać tabletki z biotyną a efekty przyjdą same. Chyba, że ktoś bardzo chce, może sobie dodatkowo kupić szampon. Znam ten produkt od kilku dobrych lat i wiem jak działa.

Ja tam twierdzę, że biotebal w zupełności wystarcza. Spokojnie można brać tabletki z biotyną a efekty przyjdą same. Chyba, że ktoś bardzo chce, może sobie dodatkowo kupić szampon. Znam ten produkt od kilku dobrych lat i wiem jak działa.

Również biorę tabletki z biotyną, jednak dodatkowo piję sok z noni, który posiada bardzo dużo witamin i mikroelementów. Znalazłam sklep internetowy cieszsiezdrowiem.pl w którym jest sok ze świeżych owoców . Naprawdę widzę poprawę.

Zbadaj hormony. Jedz warzywa i kup sobie prawdziwy sktzyp. Nie tabsy.
Używaj kosmetyków i szamponów dla małych dzieci, bo są bez chemii i barwników.

Inne tematy z forum Zdrowie

Aparat grupon platinum dent (5 odpowiedzi)

Witam jak wygląda na dziś dzień korzystanie z grupona w sensie założenia aparatu? Opinie są różne...

REHABILITANT MARCIN ROSADZIŃSKI - OPINIE (402 odpowiedzi)

Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami, opiniami na temat Pana Rosadzińskiego. Dał mi...

krem pod oczy dla 27-latki (9 odpowiedzi)

hey wszystkim czy możecie polecić mi jakiś dobry i niedrogi krem pod oczy? pozdrawiam

do góry