Widok

Smacznego jednak niesmaczne

Dzisiejszego dnia po wielu smutnych przygodach z Banińską kuchnią postanowiłem dać jej kolejną szansę. Wybrałem się do renomowanej restauracji "Smacznego" oczekując że zastane mnie tam dania okażą się w rzeczywistości smaczne. Na pierwszy rzut oka restauracja wydaje się być całkiem nienaganna, jest w niej czysto, jest przestrzennie, aczkolwiek po dłuższej chwili od zamówienia niestety atmosfera wydaje się przypominać bezludną wyspę, ponieważ poza mną i osobą towarzyszącą nie było tam nikogo. Po chwili nerwowego oczekiwania zauważyłem, że pani kucharka wybiegła z restauracji w podskokach, zmierzając do pobliskiego sklepu. Zrozumiałem, że może im czegoś brakowało w kuchni i przymknąłem na to oko ale jednak uważam, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w restauracji, która oczekuję że będzie szanowana. Nasze dania otrzymaliśmy po 15 minutach i wraz z moją osobą towarzyszącą zabraliśmy się do konsumpcji. Ale jednak zawód zawód zawód. Moje danie niestety nie było smaczne. Nazwa restauracji niestety nie była w stanie sprostać temu co obiecywała. Zamówione przeze mnie spaghetti można było rzucić o ścianę i założyłbym się że makaron by się od niej po prostu odbł. Konsystencja niczym kauczuk zmieszany z miksturą pomidoropodobną i mięso podobnym mięsem. Do tego ser który był starty na daniu nie całkowicie się rozpuścił, co mnie bardzo gryzie w daniach tego typu. Ponieważ jeśli już mamy gotować danie włoskiej kuchni to nie ma tam być całego kilograma sera, a ten ser który już tam jest powinien być dobrego rodzaju prawdziwym serem, a nie jakąś tam goudą z opakowania po 5 zł. Chciałbym przedstawić plusy tej restauracji, może ona jakieś ma ale niestety nie było mi dane ich doświadczyć. Danie było po prostu niejadalne. Zmierzając po niezjedzonym obiedzie do kasy, po drugiej stronie lady osoba niestety nie usłyszała gdy powiedziałem, że nie zapłacę 20 zł za danie, ktòrego nie zjadłem. Zmuszony byłem więc zapłacić za danie, które warte swojej ceny niestety nie było. Wydaje mi się że już więcej takich szans jak ta po prostu temu miasteczku nie dam, nie wiem, co jest przyczyną faktu, że osoby prowadzące tu lokale gastronomiczne nie umieją gotować ale coś faktycznie na rzeczy być musi. Gdyż nie jest to pierwsze ale zapewne już ostatnie spotkanie z tutejszą gastronomią.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 15
Byłam tam 2 lata temu i nawet ziemniaki były nie jadalne
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zamówiliśmy tam kiedyś z ciekawości burgery z frytkami i burgery były, delikatnie mówiąc, słabe, natomiast frytek było po sześć sztuk. Udało im się skutecznie nas zniechęcić do kolejnych prób.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak to w Baninie. Prawie bistro w prawie mieście. Tu wszystko jest prawie. Nawet woda z kranu wieczorem.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

To ,że tytułują się restauracją nie oznacza ,ze tak jest ,to jest cos pomiędzy barem mlecznym ,a barem. Po drugie piszesz ,ze jest czysto, przestronnie ,a za chwilę piszesz, że chciałbyś jakieś plusy wymienić, ale ich nie ma .Po trzecie idziesz do restauracji i za 20zł chcesz zjeść spaghetti jak we włoskiej restauracji :) Wytrawny smakosz za dyche z Ciebie
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 4

To może oznaczać, że pora gotować samemu.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę sami smakosze w naszym Baninie polecam Prologue w Gdańsku ale napewno znacie to miejsce jak jestescie tak wymagający
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak można nazywać się restauracją skoro jedzenie przechowywane jest w bemarach jak parówki w Ikei
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Byłam z rodziną tam raz. Jedzenie faktycznie nie było dobre. Dlatego więcej już tam nie pójdziemy. Tam jest potrzebny dobry kucharz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szkoda, kiedyś ich hamburgery były naprawdę pyszne.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakiś rok temu byłem z 2 razy na burgerach i były zjadliwe a frytki w poprawnej ilości. Z miejscowych jadłodajnii korzystam obecnie z metro pizza, i Patio też pizza zamawiam. Jeszcze jest mała cegielnia oraz mulk. Chyba nic więcej ciekawego w okolicy nie ma.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mała cegielnia ostatnio wygrywa ... nawet spoko jedzenie i ładnie podane
Tylko niestety rezerwacje trzeba robić w niedziele bo 2 * nie było dla nas stolika .
Hmmm... w Miszewie rezerwacje ;p
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mała cegielnia ma niesmaczne jedzenie i hamską obsługę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

generalnie nawet burger w KFC jest lepszy niż ten w smacznego. Jedyny dobry w okolicy to Cegielnia, ale to i tak nie poziom np. Surfburgera czy Carmnika. Inne "bary" u nas to mają burgery z bułek i kotletów kupowanych w Makro co najwyżej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli nasz smakosz-recenzent miał wiele smutnych przygód z Banińską kuchnią, to czekamy na pozostałe recenzje ,tak z ciekawości co zamawiales i za ile chciałeś zjeść w innych miejscach. Dlaczego uznałeś ,ze "Smacznego " jest renomowaną rejestracją?Piszesz że kelnerka pobiegła do sklepu, a gdyby przyszła i powiedziała,ze nie mogą wykonać twojego dania i zaproponowała coś innego, to wtedy restauracja byłaby szanowana ? Nic nie piszesz o daniu osoby towarzyszącej, czy było dobre?Nie chcesz sera za 5 zł ,ale za 20 zł chcesz zjeść spaghetti jak byś się stołował na Sycylii. Acha i jeszcze jedno, gdyby mnie ktoś nie uslyszał ,ze nie chcę zapłacić, to powtórzył bym jeszcze raz,a nie jak Ty uznawać, ze skoro nie dosłyszała to trzeba zapłacić Panie smakoszu .Mi się wydaje, ze ty chciałeś wpier..lić makaron ,a nie pójść do restauracji
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5

Trafione w punkt ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Cegielnja i czerwony konik najlepsze
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo dobrze, trzeba tepic baninskich dorobkiewiczow których można w konia robić i skasować. Bo co niby? wiesniak przyszedł? Januszowe mało miejskie podejście do klienta, a słoma z tommiego wystaje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi smakuje i to bardzo w smacznego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

od kiedy zmienił się właściciel jedzenie jest duzo gorsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

potwierdzam i Paniusi sie wydaje ,że klienci sa dla niej a nie ona dla klientów. Porażka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie zgodzę się z ta opinia. Wg mnie jest smacznie a właścicielka sie bardzo stara.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Taaak zgadzam się , stara się i bardzo jej szkoda szczególnie po obejrzeniu KR . Akurat emisja trafiła na taki moment :(
Przykre .
A cegielni auto i pastelove widać wszedzie i cały czas - taka właśnie sprawiedliwośc ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Byłam tam kilka razy . Jedzenie poprawne i jadalne. Niestety brak energii obsługi udziela mi sie na cały dzień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

do góry