Widok

Sok marchwiowy w ciąży

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy pijecie soki ze świeżo wyciskanej marchewki?jak czesto można,żeby dziecko miało ładną póżniej karnację ale i nie zaszkodziło ze względu na dużą zawartość wit A?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
pewnie wszystkie soki z owoców i warzyw w czasie ciąży są wskazane ograniczyć się pewnie trzeba podczas karmienia zwłaszcza tych z cytrusów. Ja wyciskam i z marchewki i pomarańczy, jabłek to zdrowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
W ciąży warto jeść jak najwięcej owoców i warzyw, bo organizm musi "wykarmić" i Ciebie i maleństwo, dlatego też bierze się dodatkowo witaminy. I spokojnie, witamin naturalnych nie przedawkujesz :)
image

image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oj z sokiem z marchewki byłabym ostrożna czasami wątroba może sobie nie poradzić z nadmiarem beta karotenu - objaw robią się na twarzy przebarwienia "marchewkowe"-pomarańczowe, dwa trzy razy w tygodniu max po szklance więcej nie ma co szaleć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja robie sama soczek marchwiowo-jablkowy w sokowirowce tak co 2 dni
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej robić właśnie samemu i mieszać z innym owocem :) I polecam do tego marchewkę np.z rynku z czarnej ziemi, taką "brudną" najsmaczniejszy sok i obcinać zielone końcówki bo dają gorycz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja codzinnie w ciąży piłam soczek jabłkowy, albo marchwiowy,sama robiłam i był pyszny, nic mi nie zaszkodziło
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
poodbno swietny jest sok z buraków....Ja nie pila bo nie lubie ale kolezanka pila w 1 ciazy i teraz w drugiej tez.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sok z buraków jest dobry szczególnie jak ktoś ma anemię,ja własnie czasem piję,mieszam z jabłkiem ale i tak mi nie smakuje,wiec sie zmuszam,bo podnosi żelazo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
całą ciąże piłam sok burak,marchewka i jabłko domowej roboty,robiłam przerwe czasami 2 dniową.Dzięki temu ciąże przeszłąm z super wynikami,lekarka na porodówce powiedziałą,że tak odżywionego łożyska już dawno nie widziała a mała śniada po soczku:)))
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w pierwszej ciąży piłam sok z marchwi codziennie, nie przedawkowałam witaminy A ,ale dziecko moje urodziło się mimo wszyatko bladziutkie i jest taki na dal,ale sam uwielbia od zawsze pić soki z marchwi,nie ma dnia żeby nie chciał wypić takiego soczku:)
a ma latek 3,5:)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Więcej o marchwi warto również przeczytać na NakedNoyz w artykule https://www.nakednoyz.com/marchew-nie-tylko-dla-pieknej-cery/
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobry jest sok z buraka i sok pomidorowy
https://kiszonespecjaly.pl/pl/menu/soki-tloczone-nfc-223
te na przyklad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

księgowa?? czy warto? (35 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...

gdzie usg prywatnie 3w1 brzuch tarczyca i piersi (29 odpowiedzi)

Witam jak w temacie Potrzebuje namiary gdzie zrobie usg prywatnie - cały komplet - chodzi mi o...

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

do góry