Widok

Spis powszechny 2021

"Według poprzedniego spisu niemal wszyscy wyznajemy katolicyzm. To powszechne przekonanie ma ogromny wpływ na politykę i nasze życie. Rzekomo wszyscy jesteśmy w Kościele. Czy to oznacza, że Polska powinna stać się państwem wyznaniowym? Czy episkopat powinien dyktować ustawy?" (z chcesieliczyc.pl).

Jeśli i Was mierzi pakowanie się KK do sypialni, porodówki i każdej dziedziny życia, proponuję proste rozwiązanie - zaznaczenie w spisie, że jest się niewierzącym. Zabierze to politykom i biskupom argument "ale przecież 96% Polaków jest wierzących".

Według Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC w niedzielnych mszach uczestniczy 38% katolików, a do komunii przystępuje 18%. Czy naprawdę chcemy, żeby KK dyktował nam poprzez usłużnych polityków jak mamy żyć? A może czas powiedzieć dość kościelnym siewcom nienawiści?

Wielce oburzonym katolikom tylko przypomnę, że antykoncepcja jest tzw. grzechem ciężkim, a rodzin wielodzietnych się powszechnie nie widuje.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 22
Ostatnio czytałem że w Niemczech siadły serwery jak umożliwili online internetowo wypisywanie się z kościoła katolickiego. Było tylu chętnych ze serwery im padły. U nas musisz osobiscie do proboszcza, pisma do diecezji pisać, świadków z sobą ciągnąć itp strasznie utrudniają proces apostazji !
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12
Kościół i pseudo uczciwość nas rozsadzi . Był starożytny Egipt , Grecja , Rzym , Babilon gdzie było kuestwo, złodziejstwo i zło . Ale budowali piramidy , budowle z kamienia i betonu , była technika i nauka, sztuka której do dziś nie idzie pokonać . Potem weszło chrzescijanstwo i uczciwosc które wymordowało i spaliło świat że na 1500 lat wróciliśmy do ery budowli drewnianych , bez kultury i nauki . W Polsce chyba zataczamy koło . To jest niemożliwe ze na całym świecie się aż tak odznaczany
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 18

ech Kaziu, co do pierwszego komentarza - nie wierz w każdą plotkę, którą ci sprzedadzą, odnośnie drugiego - dokształć się.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Takich kazikow to tutaj jest całe mnóstwo. Pisza takie wypociny ze sie czytać nie chce.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11

Nie czytaj.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od kilku lat nie potrzeba już świadków, wystarczy podpisać oświadczenie w obecności proboszcza. Reszta się zgadza, często proboszczowie utrudniają i trzeba ich dyscyplinować przez Kurię.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

W czym pastu..y macie problem. Przyjdą muzułmanie to dadzą wam wybory.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ciekawe podejście do wiary. Wierzysz bo przyjdą muzułmanie?
Kościół powoli przechodzi do lamusa. Kwestia czasu.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7


gdyby na KK trzeba było się zrzucić osobiście z własnej kieszeni to wierzących w całej Polsce można byłoby policzyć na jednej ręce. Nie spotkałem jeszcze katolika, który by przeczytał w życiu chociaż raz biblię albo miał jakiekolwiek podstawowe pojęcie o swojej wierze. Zapytaj w co wierzą to 99.99% osób odpowie błędnie, tj. niezgodnie z nauką KK.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Sam kk czyli ta instytucja to jest niezgodna z prawdą którą rzekomo wyznają a przeciwną z tym co było zanim ta instytucja powstała 300-kilkadziesiat lat po Jezusie ! Też się doinformuj,poszukaj kiedy powstała ta instytucja i jej historie to się zdziwisz czy była i jest i poczytaj o ludziach którzy byli księżmi a nie są albo z wyboru albo że kazali im odejść.Jest wiele aspektów w tej sprawie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mnie się czepił proboszcz i chciał wypisać z parafii ale tak sobie przypomniałem że przecież przynależność tam to się wiąże z pewnymi obowiązkami na przykład sprzątanie kościoła no i te datki na rzecz kościoła niewielkie ale jednak taki kościół czy plebania przecież to budowany z darów czy właśnie z takich datków wiernych więc przyszło mi do głowy że skoro chce mnie wyrzucić to może nie odda mój udział nie no dla proboszcza to było nie do pomyślenia no i wywalić się nie dałem. Wybaczam księżulovi nie wiem co złego go podkusiło. A właściwie wiem jeszcze tego nie widać ale gnębi kościół to samo złe co mnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może po prostu warto napisać prawdę w odpowiedzi na pytanie o wyznanie w arkuszu spisu powszechnego. Katolik napisze, że jest katolikiem, a niewierzący, że jest niewierzący. Można nie odpowiadać na to pytanie, ale czy przyznanie się do niewiary wymaga wielkiej odwagi? Chyba nie.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

No wreszcie mądry wpis na tym forum
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warto pisać prawdę, dlatego jeśli:
- dopuszczasz możliwość aborcji
- używasz antykoncepcji
- skorzystałbyś z in-vitro gdyby była potrzeba
- chcesz, żeby zboczeńców i bandytów w koloratkach spotkały kary
- masz dosyć wpychania Wojtyły wszędzie, zwłaszcza do szkół
- nie chcesz oddawania państwowego majątku klerowi za bezcen
- żyjesz z kimś bez ślubu
- jesteś po rozwodzie i nie czujesz się przez to gorszy
- bierzmowanie to Twój ostatni sakrament
- uważasz, że kolesie z KEP ośmieszyli się swoim dekretem na temat szczepionek COVID

to warto powiedzieć w spisie prawdę i zaznaczyć, że nie jest się członkiem KK.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Bojano powoli robi się enklawą lewactwa. A jeszcze kilka lat temu było normalnie. Niestety z miasta lewactwo się tu przyczłapało i chce narzucać swoje "mądrości"
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 14

Odezwał się prawak ... pewnie prawak i sprawiedliwiak .. ;-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

"Według poprzedniego spisu niemal wszyscy wyznajemy katolicyzm. To powszechne przekonanie ma ogromny wpływ na politykę i nasze życie" Niemal wszyscy jesteśmy Polakami a język ojczysty, jest nam obcy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przyda się trochę oświecenia buractwu. I nie dziw się, że tak Ci odpisuję bo Twój wpis bardzo pejoratywnie odnosi się do innych, odmiennych poglądów. Świat nie kończy się na KK, bronach i własnej miedzy. Jest różnorodny. Jako ateista szanuję katolików jednak KK nie chce szanować mnie. Wypowiedzi Jędraszewskiego, Rydzyka i całej kliki spasionych wieprzy, którzy nigdy nie zaznali prawdziwego życia, pławiąc się w luksusach będą gwoździem do trumny całej wiary katolickiej. Możesz nazywać mnie lewactwem. Nie wstydzę się tego.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8

Z braku argumentów atakujesz ludzi, a nie poglądy. Znam wypowiedzi Jędraszewskiego i innych polskich hierarchów, stąd wiem, że to KK nauczył Cię tej nienawiści do całego pozakatolickiego świata.

Jeszcze powiedz, że antykoncepcja jest lewacka, a wyjdzie, że Polacy są lewakami. Wielodzietnych rodzin jest mało - jak wytłumaczysz ten fenomen?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Polska jest krajem wolnowyznaniowym. Pisowcy są odklejeni granatem od pługa i rzeczywistości.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Stop lewackiemu zdziczeniu!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 12

Lepszy prawak i sprawiedliwiak niż lemparciak
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 10


tak jest! edukacja seksualna tylko z księdzem!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

prawackiemu zdziczeniu również!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Beng
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Na mojej ulicy ludzie, którzy najwięcej bywają w kościele regularnie spalają plastiki w piecu i w ognisku, szambo leją do bajorka za płotem, jeżdżą jak piraci drogowi, z ich działki słychać tylko hałas i przekleństwa, a poza tym mają tam taki syf że strach się zbliżać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Pewnie okradaja kościół, podczas bywania Zgłoś to na policję dobry człowieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na mojej ulicy ci ,którzy nie chodzą do kościoła ,bardzo się nudzą.Wciąż czepiają sie wszystkiego. Zawiniłeś czy nie i tak znajdą powód ,żeby ci dowalić. Chodzisz do kościoła i to wystarczy,żeby ci nawtykali.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jak jest opcja zaznaczenie opcji wierzący lub nie, to w czym rzecz?. Każdy zaznaczy wedle uznania i swojego przekonania. Rady kolego pozostaw dla swoich bliskich, nie wyrzeknę się jej w jakimś pseudo spisie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ten spis to jedna wielka inwigilacja. Strona działa tak samo jak nasze Państwo. Zakładając konto przez e-mail a nie przez pesel to z automaty masz ze jesteś obcokrajowcem a w połowie spisuj blokuje przejście do kolejnego pytani bo wszystkie odpowiedzi sugerują ze jednak nie jesteś obcokrajowcem. Jakiś d**il stworzył ten spis, serio. Zalogować się przez pesel nie można, nie pokazuje błędu tylko informacje ze nie można się zalogować. Cierpliwości życzę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można się spisać telefonicznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
To zaryzykuj!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i wszystko w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Ogrzewanie gazem (60 odpowiedzi)

Witam, jakie macie rachunki zimą za ogrzewanie domu gazem ok. 200m2 ? Szykuje się na zmianę pieca...

Make up (6 odpowiedzi)

Drogie Panie, jaką makijażystkę do 20 drogi od Bojana polecacie? Może są jakieś mniej aktywne na...

Pamietajcie (3 odpowiedzi)

Nie dajcie się omamić wójtowi kłamca

do góry