Widok

Sprzedaż mieszkania - samemu czy przez agencje nieruchomości?

Jakie są wasze doświadczenia ze sprzedaża mieszkania przez agencje nieruchomości? waham się czy zabrać się za to sama czy dać to załatwić agencji czy może wystawić i samej i przez agencje? jak to wszystko działa? czy ktoś się kiedyś "nadział"? czy w dzisiejszych czasach agencje raczej sa rzetelne? oplaca sie z nich korzystać czy jednak lepiej samemu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprzedawałam dom jakiś czas temu. Sama i przez pośrednika. Ofert od pośredników miałam na pęczki.Umowy podobne, ale różne kruczki się tam kryją. Koniecznie skonsultuj przed podpisaniem z kimś rzetelnym, ja skonsultowałam kilka i wiem, że było w nich wiele zapisów prawnie nie dozwolonych ale stosowanych przez pośredników. Koniecznie skonsultuj zanim podpiszesz żebyś potem nie płakała, że musisz płacić nawet jak sama znajdziesz klienta, bo i takie zapisy mają w umowach. Procent i warunki można negocjować. Patrz czy masz umowę na wyłączność czy na półwyłączność, ja miałam ten drugi wariant. Czyli pośrednik miał dostać kasę tylko wtedy jeśli znajdzie kupca. Jeśli ja znajdę nikt nie dostanie ani grosza. W ten sposób miałam 2 pośredników którzy szukali mi kupca plus moje działania. Jedna firma nic nie robiła całymi miesiącami. Nikt nie przyszedł od nich oglądać, nie dzwonili, normalnie olewka poza ogłoszeniami w necie. Druga dała baner na dom i ogłoszenia w necie. Tu się dużo działo., ludzie przychodzili, oglądali. Skończyło się na tym, że jedna ciężko było znależć kupca na tak drogą nieruchomość, więc dogadały się dwie osoby. Jedna znaleziona przez pośrednika, jedna przeze mnie i tak zostało sprzedane.

Pamiętaj. Wszystko czytaj, o wszystko pytaj. Szczegóły ważne dla ciebie każ zapisać w umowie. Nic na słowo. Przed podpisaniem umowy z pośrednikiem skonsultuj z prawnikiem, radcą, notariuszem. Powie ci czy to uczciwe i czy nie zostaniesz wystawiona na jakieś zbędne koszty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Kornelio, jeżeli chce Pani podpytać o szczegóły to proszę o kontakt l.rajzer@galerianieruchomosci.pl lub telefonicznie 575 900 715, tutaj ktoś już słusznie zauważył, że niektóre umowy są bardzo źle skonstruowane dla sprzedającego.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

gdzie zamówić tanie okna pcv (17 odpowiedzi)

Witam poszukuję firmy która ma tanie okna pcv najzwyklejsze , proszę o jakieś namiary mieszkam w...

Przeprowadzki (43 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

do góry