Widok

Studniówki - umierająca tradycja?

Hydepark Kobieta Temat dostępny też na forum:
Zastanawia mnie po co jeszcze maturzyści robią studniówki, czy to ma dziś sens, skoro można poimprezować z klasą w dowolnym miejscu w dowolnym czasie. Kiedyś to rozumiem, to była jedna z niewielu szans, żeby się wybawić (legalnie poprzytulać do koleżanek), ale dziś?

Idzie ktoś z Was na studniówkę (właśnie zaczyna się na nie "sezon")? Ciekawi mnie czy wg. Was mają one jeszcze sens.:)

Może trzeba zbojkotować tę tradycję?:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
No raczej studniówka to tradycja a czy warto ją pielęgnować to nie wiem bo ja na swojej nie byłem.
Dziś studniówka to wódka jadło hotel pokoje do wynajęcia i według mnie sex albo kto przyjedzie lepszym autem albo już w ogóle limuzynom nazywajmy rzeczy po imieniu.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4
ciekawe bo za 100zl moj syn sie raczej dobrej wodki nie napije,szczegolnie ze 100dniowka jest w szkole.

Inni tegoroczni maturzysci ktorych znam rowniez impreze maja w szkolach.

Jezeli chodzi o wyjazdy klasowe to coraz czesciej jest tak ,ze mlodziez nie umie sie zdecydowac czego chce i w koncu nigdzie nie jada.

Studniowka to jakby ostatnia szansa na wspolna zabawe klas tego samego rocznika wiec jestem za
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Serio, aż tyle się zmieniło? Ja pamiętam jak za swoich dawnych czasów (czytej z 15 lat temu) to była kulturalna zabawa, ledwo dało się pocałować dziewczynę, bo nauczyciele patrzyli. A właśnie dziś nauczyciele też pilnują młodzież na studniówkach i patrzą czy nie piją po kątach?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zależy od towarzystwa ale dziś to pocałujesz dziewczynę a jak podpijesz to wiadomo jak jest, a czy nauczyciele pilnują może na początku a zdarza się że i sami piją alkohol jest legalny i na stołach stoi nikt się nie kryje byle tylko zachować pion w tańcu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Alkohol na studniówkach jest legalny?? nie no, rzeczywiście za późno się chyba urodziłem....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
A w jakim świecie wy żyjecie no może na początku jest nielegalny ale potem jak wszyscy są wstawieni
Mam 22 lata to wiem co mówie bo jestem jeszcze na czasie i się nasłuchałem
a Wy już minusujecie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ewidentny upadek szkolnictwa pociąga za sobą konsekwencje.Jakość relacji między uczniami też się obniża, obyczaje upadają, więc tradycja studniówek stnieje wyłącznie jako pewna forma,skorupa, w środku pusta.

Żeby jakaś tradycja przetrwała trzeba dbać o całość tradycji kulturowej. No i na tym przypadku widać marną jakość "III RP".
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
odkąd pamiętam na studniówkach alkohol zawsze był rozlewany pod stołem ;)
ja swoją studniówkę miałam 12 lat temu :) przeważnie każdy sobie dziabnął drinka ale to wszystko było w granicach rozsądku. Nikt nie słaniał się na nogach ani nie zalegał gdzies po kątach ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
bylam na swojej rok temu .. bylo swietnie, alkohol byl pod stolem .. jedna kolezanka przesadzila.. ale to nie nauczylecie sa od tego aby nas pilnowac.. w koncu ludzie maja po 18/19 lat.. maja rozum. ( albo i nie) i sami powinni zadbac o swoje dobre zachowanie.. co do cen to przesada.. moj wstep na 100dniowke z osoba towarzyszaca to byl koszt 400 zl .. ale nie zaluje..bede miala co opowiadac dzieciom .. to jest raz w zyciu . .tak jak wesele czy 18 tka.. ale jest tyle opinii na ten temat ilu ludzi.. :)) znam i takich co nie poszli i nie zaluja :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
czego oczy nie widza tego sercu nie żal:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My 10 lat temu dla jaj zabraliśmy szampany Picollo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z dwuch tradycji zrobila sie jedna, i zaczyna byc przerabiana(choc nie wszedzie)
studniowka raz w zyciu - bulachacha - przeciez jak ktos nie zda matury i klasy to po roku moze isc na kolejna i kolejna itd - ogranicza go jedynie kasa i chec uczestniczenia w takim zbiorowisku.
studniowka z tradycji to byla poprostu dyskoteka szkolna(do tego w karnawale) - takie ostatki przed okresem bez zabawy, bo okresem wytężonej nauki.

a Bal Maturalny to raz w zyciu - bo bylo to juz po maturze przychodzili tylko ci co zdali, i byla to nagroda za wejscie w dorosle życie. i to bylo z pompą - prawdziwy bal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jaa swoja studniowke wspominam dobrze. Klasa moja wymyslila,ze bez drugich polowek swoich przychodzimy i bawimy sie razem :) tak bylo i bylo mega :). Co prawda studniowke mialam 5lat temu ;p. No i smieszne bo w walentynki mielismy,ale fajnie i tak bylo :). Fajnie bylo wypic z klasa i wychowawczynia to sie wspomina i ceni :). A co do imprezy integracyjnej,to w 1 klasie liceum mielismy i duzo wycieczek,moze dlatego ze moja klasa byla zdecydowana i wiedziala co chce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem studniówka powinna być. Tak jak już ktoś pisał, to jest ostatnia wspólna zabawa prawie z całą klasą, niestety w liceum bywało tak, że były plany na wycieczkę ale nigdy na nią nie pojechaliśmy. Oczywiście spotykaliśmy się od czasu do czasu na jakieś imprezie, ale nie całą klasą. Poza tym nauczyciele nie pilnują młodzieży, bo przecież jak? Jeśli ktoś będzie chciał się napić alkoholu na studniówce to i tak to zrobi. Myślicie, że nauczyciele bawią się na trzeźwo?! haha, nauczyciele tak samo jak młodzież traktują to jako zabawę gdzie też można sobie popić, nie oszukujmy się. Poza tym na imprezę nie chodzisz zawsze w sukienkach czy garniturach, zawsze to jest jakaś odskocznia. Tylko szkoda, że moja studniówka trwała tylko do 4, wszyscy byli zawiedzeni, że tak szybko musiała się skończyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a u mnie na studniówce nawet nie było lampki szampana, gdzie w poprzednich latach lampka szampana to była tradycja. Niestety nauczyciele obawiali się, że spijemy się lampką szampana.... Ale mimo wszystko, wspominam dobrze swoją studniówkę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
...jak zwykle wcisnę swoje 3 grosze w dyskusję :D

otóż...według mnie tradycja musi pozostać tradycją...nie ma co jej bojkotować- to jeden z najmilszych aspektów bycia licealistą ;)

ale z drugiej strony kiedyś nie traktowano studniówek jak dzisiaj...dziewczyny przychodziły w białych bluzkach i granatowych spódniczkach, to był pierwszy moment kiedy można było sobie zrobić do szkoły lekki makijaż a przede wszystkim było to ukoronowanie końca liceum. a teraz? rewia mody...dziewczyny nakładają sukienki ledwo zakrywające pośladki albo prowokująco odsłaniają pasy do pończoch...cycki na wierzchu, stroją się, wymalowane... swoją studniówkę miałam co prawda nie aż tak dawno ale wstyd byłoby mi się pokazać w tak wyzywającym stroju nauczycielom czy dyrekcji! abstrahując już od tego, że większość dziewczyn przed studniówką przygotowuje się niemalże jak do ślubu- fryzjer, makijażystka, kosmetyczka... i to kombinowanie jak wnieść wódkę albo jakiś alkohol na salę... jakby nie można było się bawić bez procentów.

studniówkę traktuje się teraz za bardzo jak dyskotekę... ale to nie wina samego wydarzenia...to wina młodzieży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
w dzisiejszych studniówkach trudno jest doszukiwać się analogi do tych organizowanych w nie tak odległych jeszcze czasach. Tradycja wymagała, aby bal był przedsięwzięciem typowo szkolnym w którym ubiór był rzeczą drugorzędną bo obowiązywał model biało-czarny. Obserwując dzisiejsze obchody tych stu dni przed maturą ma się wrażenie, że młodzież szkolna (vide: uczniowie) za bardzo chce wyeksponować swoja dorosłość, dojrzałość np. przez autoprezentację tak dosadnie przedstawiona przez cacho...(mniam, mniam). Oglądając pląsające "damy" to bardziej przypomina kabaret lub bal karnawałowy niźli szkolna imprezę. Chciałbym tylko zauważyć, że mężczyznom nie można zarzucić złego fasonu natomiast to" już-kobiety" nagminnie łamią stereotypy wystepując w kreacjach godnych pożałowania...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" mężczyznom nie można zarzucić złego fasonu" ... ależ można... oczywiście nie w kwestii mody natomiast w kwestii zachowania już jak najbardziej. często wiąże się to z brakiem umiejętności i rozsądku w piciu alkoholu oraz zaciąganiem pań do toalet...w wiadomym celu... (tak, to też się zdarza...i to wcale nie tak rzadko)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
och..ciacho....nie mówiłem, ze jesteśmy bez grzechu ale akurat toaletowe spotkania czy picie alkoholu nie psują ogólnego wizerunku samego przedsięwzięcia. Natomiast "prawie-kobieta" która ma na nogach 10 cm szpile i która nie potrafi w nich jeszcze chodzić w połączeniu z niewiadomo czym na głowie i przyodziana w niewiadomo co i oddająca się pląsom wymaga masakrycznie...I możne właśnie dlatego faceci muszą przyjąć pewna dawkę alkoholu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
racja... z drugiej strony co jest złego w 10-cm szpilach?:) tak, wiem- czepiam się ;)

jak nie psuje wizerunku?? czy kiedyś to się działo na studniówkach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" z drugiej strony co jest złego w 10-cm szpilach?:) tak, wiem- czepiam się ;)"

Jeżeli są one odpowiednio dobrane do reszty kreacji a kobieta, która je nosi ma odpowiednią sylwetkę i potrafi się w nich poruszać (co wymaga sporych umiejętności) to absolutnie nic.
Tak, wiem - czepiam się ;)
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miałam studniówkę ponad 10 lat temu. Nie poszłam gdyż koszt był zbyt duży. Poprosiłam rodziców aby dołożyli dwie stówy i za tą cenę miałam tydzień ferii w Alpach. Fakt że po znajomości i za transport nie płaciłam ale lepsze były Alpy niż jedna noc balangi.
Było bardzo drogo, nie wiem co im do głowy strzeliło. Wybrali jeden z "najlepszych" (czytaj najdroższych) hotel w mieście z pełnym cateringiem. Podkreślam że to było ponad 10 lat temu a wołali o ile mnie pamięć nie zawodzi jakieś 250 zł na osobę, czyli 500zł za parę za samo wejście. Sukienka która mi się podobała kosztowała chyba z 500, ale udało mi się wyszukać taką tańszą za 250zł czy 300zł, nie pamiętam dokładnie, ale i tak w sumie dawało jakieś 750zł, do tego taksówki - 100zł w tą i 100zł w drugą bo miałam jednak dość daleko i środek nocy. (Kiedyś taksówki były trochę droższe niż teraz) No i moje koleżanki opowiadały o fryzjerze i kosmetyczce. Jak to w sumie podliczyłam ile by mnie takie wyjście w pełnej krasie wyniosło czyli najskromniej coś koło tysiaka za noc, a jak bym z towarzysza zrezygnowała to też niewiele do tysiąca brakowało, to szybko spakowałam walizkę i jakoś tak bez żalu oglądałam sobie zdjęcia z imprezy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A ja się na studniówce schlałem😄😄😄😄😄😄😄😄
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja pokłóciłam z chłopakiem xd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez dobry pomysł. Można i tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Studniówki odbywają się, odbywały i odbywać się będą. Wiadomo, że teraz może trochę temat wydawać się problematyczny, ale do stycznia jeszcze daleko. Co do wyboru sali, to na pewno tutaj https://nadmorski.pl/stay-positive/uroczystosci-rodzinne/studniowki/ warto sobie zerknąć. Jest tam namiar na ciekawy obiekt, w którym można wyprawić taką uroczystość. Zerknijcie sobie tam. Dbają o bezpieczeństwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najgorzej wydana kasa w życiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Wspaniała tradycja , jst co potem wspominać po latach. Młodziez tego jeszcze nie docenia, ale po 10. 20 latach zobaczycie ak miło sie wspomina. Szkoda że teraz w czasie pandemii wszystko zakazane :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra zabawa na studniówce zazwyczaj wyklucza jakiekolwiek wspomnienia w przyszłości ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dobie koronawirusa pewnie się ich już nie urządza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

Moja kobieta nie ma ochoty na seks (49 odpowiedzi)

Szlag mnie juz trafia ! Doradzcie cos... Jestesmy z Moja Kobieta 9 lat razem. Jestesmy fajna...

Wynajmować czy na kredyt brać... Jak żyć? (182 odpowiedzi)

Co lepsze, a może co gorsze..?! Bawić się w wynajem, spłacać czyjś kredyt czy już lepiej zacząć...

samotność w małżeństwie (39 odpowiedzi)

Zacznę od tego, że nie oczekuję rad. piszę tu, żeby zrzucić z siebie ciężar wszechogarniającej...

do góry