Widok

Święta2

Hej!
Słuchajcie - no to będą święta - a ja mam do Was takie pytanie: czy znacie jakieś wielkanocne tradycje? Ale chodzi mi o takie mniej znane, pielęgnowane w Waszym domu?

Czy znacie np. tradycję stukania sie pisankami? Wygrywa ta osoba, której pisanka pobije wszystkie.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy znacie np. tradycję stukania sie pisankami po głowie? Wygrywa ta osoba, której pisanka rozbije wszystkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam taką tradycję że w niedzielę wychodzę na balkon, biore mój kochany karabinek snajpierski i strzelam do ludzi idących do kościoła, wygrywa ten który przeżyje, narazie ja wygrywam:D
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To znana tradycja ,to strzelanie wielkanocne.
Np na poludniu Polski strzelają do ludzi wracających z Kościoła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hm... bardzo mila tradycja. Od razu nasuwa sie mysl, ze powinnismy wieksza wage przykladac do pielegnacji obyczajow naszych ojcow i dziadkow. Czy ma jakies glebsze przeslanie duchowe rodzaj nabojow? Moga byc prawdziwie, czy tylko slepaki lub gumowe?
Zigi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja mam pytanie, kiedy u was się jada "uroczyste śniadanie" niektórzy jadają w sobotę po święceniu jajek, przychodzi się do domu ze święconką i zaczyna się ....CENZURA ŚWIĄTECZNA.... u innych natomiast jest taka tradycja że śniadanko z dzieleniem się jajkiem itp jest w niedzielę, i to rozumiem, bo wkońcu świętujemy że Jezus zmartwychwstał, więc dlaczego słysze od ludzi że w sobotę jak mamy święconkę to można już jeść, co ci ludzie świętują, Jezus leży w grobie a ludzie za jego plecami się obżerają? Wpier* jak dzikie świnie jak On tam lezy w zimnej skale? nie kumam tego świata, a jak ja się pytam dlaczego tak jest, to mi ludzie mówią że się czasy zmieniaja, niedługo przesuną zmartwychwstanie na piątek wieczorkiem, bo będzie wygodniej....SKANDAL!!!
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Święconka jedzona w sobotę??? Przeciez to chyba o to chodzi, żeby zacząć od niej uroczyste, niedzielne śniadanie???
Tak było od zawsze u mnie w domu...
Byłaby to wielka szkoda, gdyby to się zmieniło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie mam zamiaru niczego zmieniać.
To właśnie jest tradycja!
A tradycja nie może się zmieniać, bo przestanie być tadycją, prawda?
Nie chcesz, żeby się to zmieniło? To po prostu tego nie zmieniaj!
:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

pan szuka pana (10 odpowiedzi)

poznam faceta bi dzis

male piersi (79 odpowiedzi)

ehh dreczy mnie to bo mam bardzo male piersi owszem mam meza ktory mowi ze mnie kocha taka ale ja...

Wynajmować czy na kredyt brać... Jak żyć? (182 odpowiedzi)

Co lepsze, a może co gorsze..?! Bawić się w wynajem, spłacać czyjś kredyt czy już lepiej zacząć...

do góry