Widok

Szkoła w Baninie czy inna i jaka?

Jestem ciekawa czy ktoś dowozi dzieci do szkoły np w Gdańsku? Jeśli tak to do jakiej i dlaczego? Czy są tu rodzice dzieci które chodzą do szkoły w Baninie? Czy mogłabym prosić o opinię na temat tej szkoły? Niedługo muszę zapisać dziecko do szkoły i szukam informacji. Z góry serdecznie dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A znajdziejsz w niej miejsce ? Czy zmiana nr 2 tj od 14 do np 18 odpowiada tobie ? Patron .... tez coś mówi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jak ma Pani możliwość to proszę szukać innej szkoły niż ten przepełniony moloch w którym dziecko jest tylko kolejnym numerkiem w dzienniku a klasy są tak przepełnione że choćby przyszedł najlepszy i najbardziej zaangażowany nauczyciel to niestety ale nie ogarnie tego tłumu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła przeludniona, uczeń to anonimowy numer w dzienniku. Problemy z kadrą, nauczyciele zmieniają się co roku, wychowawcy niestety również często. Ogromnie dużo absencji nauczycieli w ciągu roku. Poziom kadry stale się obniża ale to akurat efekt przepisów kwalifikujących do zawodu a nie wina dyrektora. Szkoły publiczne to niestety teraz przechowalnie. Gdybyśmy mieli jeszcze raz wybierać to albo mała szkoła w mieście albo prywatna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

A było tak pięknie - w starej szkole. Pani dyrektor znała każdego ucznia z imienia i nazwiska, klasy po 15 osób. Każdy nowy uczeń był witany na rozpoczęciu roku, a nauczyciele przez całą naukę ci sami. Nie tak dawno to było, córka rocznik 1997.
Trochę Wam współczuję młodzi rodzice. Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

A czego tu się spodziewać. Kiedys Banino było maleńkie teraz to wielkie osiedla i mnóstwo młodych rodzin. Dla mnie niepojęte jest to, że nikt nie pomyślał o tym, że w bardzo krótkim czasie będzie potrzebna kolejna szkoła. Wybudowali większy budynek ale teraz nawet on nie starcza. Ludzie wciąż napływają a nikt nie planuje budowy nowej placówki. Przedszkola publicznego brak. Chyba władze gminy Żukowo liczyły na to ze większość ludzi bedzie zabierać dzieci do Gdańska i Gdyni do podstawówki. Niestety klajia się tu wciąż brak dofinansowania naszego Banina.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skończ ten bełkot. Stary burmistrz zukowa przewidział ze to nastąpi. Plan szkoły był i to prawidłowy, przyszedł nowy h i zaorał do minimum całość.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie efekt przepisów tylko porąbanych rodziców dzieci z Banina. Bo Banino to stan umysłu. Wszystko przeszkadza nawet nauczyciele. Jak ktoś jest normalny to ucieka bo nie będzie uczyć ciołków, którzy mają rodziców de.ili!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
Zanim kupiło się kurniczek, było zweryfikować stan oświaty w okolicy a nie jęczeć. Ciagle ble ble ble, a zaplanowałeś/as przed zakupem co z edukacja dziecka ? Krzyczeć każdy umie, myśleć troszkę gorzej
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12
I znowu te kurniczki. Skoro już mowa o planowaniu, to czytając takie wpisy, mam żal do sobie, że w góle zaplanowałam w swoim życiu dzieci. Gdybym wiedziała, że będą musiały żyć wśród tych "lepszych" z domów o powierzchni 500 m2, to z pewnością bym im tego oszczędziła.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedno. Krzyczeć każdy umie - o kurniczkach. Natomiast z myśleniem o drugim człowieku i wzajemnym szacunku zdecydowanie jest już gorzej.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję za liczne opinie i sugestie. Skoro tak źle jest w tej szkole to chyba ktoś posyła dzieci do innych szkół. Czy możecie napisać gdzie chodzą Wasze dzieci i dlaczego tam? A może coś jest co się Wam w tych szkołach nie podoba? Chętnie poczytam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje chodziło do szkoły społecznej ,dowoziliśmy do Gdańska .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy można wiedzieć , do której szkoły i prosić o opinię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za informacje. Również rozważamy jedna społeczna szkołę w Gdańsku.
Przeprowadzając się do Banina liczyliśmy się z koniecznością dojazdów do szkoły.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko wokół Bozi, Bigusa i Wojtyły się kręci, katolicka agitacja non stop, to nie szkoła a klasztor.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Całe szczęście, że jest kościoł,
są chrześcijanie, są katolicy a nie meczety, islamiści czy marsze lgbt.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5
Pełna zgoda: i miejsce Bigusa, Wojtyły i Bozi jest w kościele a nie w szkole.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5
Dowozimy do Gdańska do Sokratesa. Decyzja była prosta, choc jest to dość upierdliwe jezeli trzeba dowozić i odbierać a pracuje się z domu. Nie podoba mi się wszystko, co stało się ze szkola po reformie oświaty i nie tylko. Nie chce, żeby dziecko chodziło do przepełnionych klas, gdzie nauczyciel nie ma dla nikogo czasu i nie wie, które dziecko ma jakie mocne strony i braki. Nie jestem bezrobotna i nie mam luksusu przyjęcia na klatę 2 zmian ani kombinowania jak to logistycznie ogarnąć. Chce mieć dostęp do świetlicy do 8 klasy bez łaski, basen i zajęcia dodatkowe bez płacenia za nie, a przede wszystkim, żeby dziecko po odebraniu ze szkoły nie musiało zaczynać drugiego etatu i jeździć na języki na sport i cały ten szał, który jeszcze 99% dzieciaków musi odbebniac po szkole. Jak kiedyś policzyłam ze znajomymi ze szkół publicznych to moje czesne jest niższe, niż te wszystkie angielskie, piłki nożne i robotyki za które płaca, a ich dzieci są wymęczone po tygodniu takiego trybu nauki jak robole w kamieniołomach. Ani dnia nie żałowaliśmy tej decyzji
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Moje dzieci skończyły szkołę w baninie dodatkowe zajęcia były dofinansowane z różnych unijnych środków więc za robotykę angielski żeglarstwo nie płaciłam a było tego ok 4h tygodniowo zdali testy dostali się do dobrych liceów. W pewnym momencie wracali sami do domu i świetlica nie była potrzebna a i zmianowość też ogarnęliśmy, M yślę że nie ma co przesadzać a ilość dodatkowych zajęć to zależy od chorych ambicji rodziców. Czasem warto spędzić więcej czasu z dziećmi zamiast zarabiać na dodatkowe zajęcia albo prywatną szkołę. Nigdy szkoła nic za nas rodziców nie załatwi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co za bzdury !!!!!! Naprawdę ,aż się czytać nie da.Zajecia dodatkowe bez płacenia hahaha dobre ,dzieci wymeczone.Jezeli dziecko ma tyle dodatkowych zajęć codziennie to.zapewne jest wymeczone jak robiło a codziennymi dojazdami i potworami to wymeczone nie jest ąa i świetlica w 8 klasie to już naprawdę przesada
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tak 4 h e tygodniu dodatkowy angielski erazmus i wyjazdy z nim no ale jest ale dziecko musiało być zainteresowane zgłosić się jednym słowem to dziecko musiało chcieć a nie mamusia która wie najlepiej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Korepetycje z języka polskiego się kłaniają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Komu? Może raczej umiejętności posługiwania się technologią i skrótami myślowymi ale to dla tych bardziej inteligentnych no i jeszcze trzeba mieć coś do powiedzenia polonisto bo czepianie się to cecha narodowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My świadomie zrezygnowaliśmy ze wszystkiego co dodatkowe także z projektów unijnych. Syn chodził w młodszych klasach. Niestety szybko okazało się że te zajęcia to tylko okazja do zarobienia dodatkowej stówki przez nauczyciela. Prowadzone od niechcenia, bez polotu (pani dała grę planszową i kazała grać a sama siedziała przy laptopie) albo oparte na niezdrowej rywalizacjji. Zajęcia mające rozwijać pasje okazywały się przechowalniami dzieci, które odciążały świetlicę.To wszystko jest marketing szkoły, stroszenie piórek jacy to jesteśmy postępowi (robotyka, mali geniusze, programowanie...etc etc. Erazmus jest chyba jedynym wartościowym programem oprócz zajęć sportowych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli Pani dziecko to łobuz i przeklina i jest wulgarny to w tej szkole będzie czuł się jak ryba w wodzie - da sobie radę. Jeśli ma Pani wrażliwe dziecko i chce je uchować troszkę przed tego typu środowiskiem i ma Pani taką możliwość, to proszę nie oddawać dziecka do publicznej szkoły w Baninie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokładnie tak, szkoła jest tylko dla cwaniaków i pyskaczy. Kultury, poziomu nie uświadczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

do góry