Widok

Szkoły toną !

Nauka Temat dostępny też na forum:
Nieuctwo, czyli niechęć do nauki wyraża około 80 % uczniów w szkołach. Oni nie są zainteresowani nauką.
Propaganda MEN jakie to sukcesy osiąga polska młodzież jest farsą. Wystarczy, że Rektorzy wyższych uczelni biją na alarm, że studenci w ogóle nie potrafią się uczyć.
Zasób słownictwa maturzysty to 100 wyrazów, którymi operuje.
Gdzie im do komunistycznego wykształcenia, gdzie setki książek się czytało i na maturze całki rozwiązywało.
Teraz odnoszę wrażenie, że to wtórni analfabeci, którzy tylko po Sądach Najwyższych chadzają, bo im Minister Edukacji naubliżał.
Bronią ich prawnicy, psycholodzy i pedagodzy - jacy to oni biedni i co drugi ma opinie z poradni o dysgrafii, dysleksji itp. A może im kartki z zeszytu powyrywać, ( jak to było 40 lat temu) aż się nauczą cierpliwości i czytelnie pisać. I tak do skutku, a jak nie potrafią poprawnie pisać to matury nie powinni otrzymać !
Kto ma ponieść konsekwencji za taki system nauczania w polskich szkołach. Za chorą reformę - wprowadzenia gimnazjów. Za wycofanie lektur, za obniżenie poziomu nauczania. Może politycy w tej materii się wypowiecie i zastanowicie, kogo w pierwszej kolejności pod Trybunał Stanu. No kogo ?...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1
Można ewentualnie skorzystać z wynalazku Mehrana Keshe (lub zginąć) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My jako rodzice powinniśmy mieć większy wpływ na funkcjonowanie szkół. Powinno być tak jak na Zachodzi.
To Zarząd Szkoły decyduje kto będzie dyrektorem szkoły, kiedy można go odwołać, jacy nauczyciele mają uczyć nasze dzieci i jakie wymagania stawiać. Ponadto wspólnie ustala się jakie szkoła ma priorytety. To jest więc rzeczywisty wpływ na szkołę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pewnie, że powinniśmy, ale jesteśmy TU i TERAZ więc musimy jeść takie ciastko jakie nam podali. I chyba też za bardzo nie możemy tego zmienić. Owszem powinniśmy dążyć do jak najlepszego funkcjonowania tego co mamy, ale jako jednostka możemy działać lokalnie, a nawet powiedziałbym miejscowo. Niestety fundamentu nie ruszymy.

Nie wiem też jak dokładnie wygląda system kształcenia na zachodzie więc nie będę się wypowiadał, ale różnie z opiniami bywa, więc też trzeba wyśrodkować wszelkie informacje. To jest sytuacja jak ze służbą zdrowia. Wydaje się nam, że wszędzie jest lepiej niż u nas, ale tak naprawdę w każdym kraju każdy system zdrowotny ma swoje mniejsze i większe wady i zalety. Nie ma idealnego - bo taki nie istnieje. Przynajmniej na razie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak mam odpowiedzieć ? Sądzę , że tylko tak. Powinniśmy ruszyć fundamenty. Ponieważ upłynie wiele czasu nim umysły ludzi w MEN dojrzeją do realiów współczesności. Polska szkoła od samej góry zarządzana jest skrajnie autorytarnie i centralistycznie! Kolejne szczeble, aby wykonać bezdyskusyjne i arbitralne polecenia góry, muszą stosować narzędzia ich wymuszania, a jednocześnie ta góra, jawnie czy przymykając oko te narzędzia akceptuje. A potem opowiadamy bajki jak to nasza szkoła wychowuje do demokracji, tolerancji i innych cnót ;-)
W takim systemie zarządzania musi to być wyłącznie fasadowa fikcja połączona z bezmiarem hipokryzji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
według mnie jest fasada z hipokryzja

BO NIE JESTESMY SUMIENNI,UCZCIWI I WZAJEMNIE SIE WSPIERAJACY
jako naród
jestesmy złosliwi,nawet wtedy kiedy nic nie zyskamy
lubimy chełpic sie swoim "dorwanym" stołkiem
nie pamietamy jak to ciezko było -bez pracy

nie uczy sie zadnej demokracji-czysty kapitalizm
nawert wolontariat w szkołach -to przymus
tez fasada--dzieci odrabiaja swoje-BO PUNKTY SIE LICZA
na uczelniach zanika --zycie artystyczne
ile zespołów kiedys wywodziło sie ze studentów
kto to zniszczył?

nie wszystko na zachodzie jest fajne-kazdy naród ma swoja specyfike
wszystkiego na grunt inny nie trzeba zzynac
poza tym ich budzet jest inny

słuzba zdrowia -ja też słyszałam od norwezki,od mieszakanki UK
od mieszaknki US--nie ma takiego raju -jaki sobie wyobrazamy
wszedzie -masz kase.masz porządna prace-wszystko kupisz
inaczej zapomnij
i pewne przedsiwziecia w strone np starszych osób-u nas--sa na dobrym poziomie
jestesmy chwalenie i jako opiekunki i terapeuci i pielegnairki i lekarze-poza granicami
o czym to swiadczy--pewnie o niskim poziomie szkolnictwa...
----
u nas prywatyzacja słuzby jest w pełnej krasie
idziesz do nfoz--nie musisz płacic--ale wizyta za rok albo badanie
alternattywa czeka-podspółka zas\wsze jest gotowa załatwic cie ad hoc-za kaske!

powtarzam słowa specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia--to studnia bez dna!
i faktycznie nigdzie na swiecie NIE MA dobrego systemu opieki
darmowa jest totalna utopią!
półdarmowa i dla najbardziej potrzebujacych -tez jest utopia-bo jestesmy jacy jestesmy---nieuczciwi
z drugiej strony----dziwic sie
co was obbchodze-np -ja --bo np nie mam na leczenie nowotworu
sama poscieliłas sobie to sie wyspisz -prawda!

kazdy kto gada,że ma gotowy idealny projekt na te dolegliwosc -gada głupoty
jedyna droga do zdrowia społeczenstwa--to zdrowy styl zycia,zdrowe zywienie i zdrowe srodowisko
a zdrowe srodowisko--to też PRACA która powinna byc dla kazdego-podstawa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chce znowu wyjść na podłego knura ale Mamo, Ever Glow i Adamie, sprawdźcie swoje IP.. ;)

Isztar
Powtórzę jeszcze raz to co wiele razy mówiłem: pomimo że różniących Nas poglądów, często dość bezpośrednio wyrażanych lubię Cie i podoba mi się Twój zapał i wyobraźnia. Pozdrawiam bardzo serdecznie zza drugiej strony barykady ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdarza się pisanie rodzinne :)
Ale nie z minuty na minutę.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie z minuty na minute?

a jak maja pisać z jednego?zrobic przerwę kolacja?
u mnie w domu sa jeszcze 4 osoby,które mogłyby się wypowiedzieć na temat szkolnictwa
a " przedziałek" mógłby być jeszcze mniejszy

a drugiego zas komputera pisać mogą dwa domy -i co?
u was -wszystko jest takie -- niemozliwe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a poza tym--jakie to ma znaczenie
chce wam się sprawdzać innych -, z czego pisza
czy to ta sama osoba??
nie robia nic złego-oprócz wyrazania opinii
co innego -gdyby ktoś się podszywał-obrazał..nie wiem cos tam kombinował
przecież tu pełno osób niezalogowanych,jednoosobowo pod różnorodnymi nickami piszacych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
akurat w przypadku ciebie isztar to odnoszę wrażenie że w twoim każdym komentarzu swoje zdanie wypowiada cała dzielnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
każdy wers pisze ktoś inny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mickiewicz!
nazywam się milion....

nie wiem ,czy ty to zrozumiesz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odcinasz się -za trutnia latajcego i zaniedbującego swoje gniazdo?

czy boili ciebie i innych Panów(duże P!)-----ZE KTOS PISZE OGŁOSZENIE--KTOS SAMOTNY ,że szuka-PO SWOJEMU?
i wy koniecznie musicie swoje wredne 3 grosze wchrz..
panowie tego swiata?!
forumowego

nie pasuje wam wizerunek ,przecinek i mnóstwo innych ...
może w domu trzeba zonie pomóc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciężko zroumiec..mnie?
czy wy siebie rozumiecie?
co was tak gna -żeby komus przywalić?
żeby pokrecic koło wolnej pszczółki mimo ,ze powinniscie innym miskom zostawić
w domu miodek nie smakuje???
to go dopraw!
od ciebie wiele zalezy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziwie się wam baaardzo
gdybym miała partnera,meza,kochanka------
to mnie by tu nie było
tyle wspaniałych rzeczy można robic razem!
po kiego mi flirtowanie i gadanie bzdetów z innymi facetami
skotro mam już z kim to obgadywać.......

to co najmniej podejrzane
i nieuczciwe
fe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O znowu !!!!

(isztar) MAMO , TATO , PISZĘ NASTĘPNY KOMENTARZ...
"odcinasz się -za trutnia latajcego i zaniedbującego swoje gniazdo?"

(mama) TO TERAZ JA
"czy boili ciebie i innych Panów(duże P!)-----ZE KTOS PISZE OGŁOSZENIE--KTOS SAMOTNY ,że szuka-PO SWOJEMU?
i wy koniecznie musicie swoje wredne 3 grosze wchrz.."

(tata) ZA CO ON SIĘ MA
"panowie tego swiata?!
forumowego"

(sąsiad) DAJCIE TEŻ COŚ NAPISAĆ
"nie pasuje wam wizerunek ,przecinek i mnóstwo innych ..."

(listonosz) DZIEŃ DOBRY , POLECONY PRZYNIOSŁEM , O WIDZĘ ŻE GADACIE NA FORUM TRÓJMIASTO , MOGĘ ...?
"może w domu trzeba zonie pomóc?"

(isztar) OK STARCZY.

Tak to wygląda ? :P

Aktualizacja
o ku.de dwa następne zanim napisałem swój - całe osiedle !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mało lotne:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
etam , bardziej martwi mnie że zostałaś sama przed komputerem , zobacz czy tam sąsiad z góry was nie zalewa i woda nie sięga już do gniazdek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Isztar jest was legion?:-()
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
legion -za te wszystkie,które tu wchodzą po to,żeby poznac kogos WOLNEGO
a oblegane sa przez ZAJETYCH

i za anonim,który do mnie pisał w tej sprawie
którego przepraszam za zbagatelizowanie

---nie dziwi mnie takie zachowanie
niuczciwosc --to przecież nasza wada narodowa
a i wytykanie garnkowi przez kocioł
i mniemanie o czystości własnej "kotła"..też mnie nie dziwi

i jak tu nie myslec o was faceci-że jesteśmy o.lesni???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Grajdołki (241 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

do góry