Widok

Tajemniczy klient ?

Czy ktoś pracował. Jakie trzeba mieć predyspozycje ?
I jak taka praca w Trójmieście wygląda.
Moze ma ktoś doświadczenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg mnie na pewno musisz byc spostrzegawcza, bo duzo rzeczy trzeba zapamietac i potem uzupelnic w ankiecie. Duzo daje tez naturalnosc zeby w sklepie nie pokapowali sie od razu ze jestes tajemniczym klientem. Nie pracowałam jako klient ale pracowalam wsklepie w. ktorym mielismy shopperow. Ogolnie szukalam takiej pracy, ale wiekszosc ogloszen to wyludzanie danych, raz nawet zeznawalam na policji bo wyslalam cv do firmy ktora dane wyludzala jak sie okazalo. Na 20 ofert na ktore wyslalam cv tylko jedna firma zaprosila mnie na rozmowe do biura, ale sie nie dostalam, wiec w sumie nie wiem co decyduje wg nich, od reszty firm zwykle brak odzewu :p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Ida:

Wykonałem kilka zleceń jako tajemniczy klient. Potem sobie odpuściłem.
Było to kilka lat temu, a do dzisiaj, co jakiś czas dostaję propozycje udziału w badaniach ;)
Sama praca sympatyczna. Trza mieć ciuteńke zdolności aktorskich, opanowanie i (jak to Roxa zauważyła) być spostrzegawczym.
Niestety... późniejsze, rzetelne opisanie przebiegu badania jest dosyć czasochłonne. A jako, że nie lubię robić czegoś "na odpierdziel" to doszedłem do wniosku, ze wynagrodzenie, za czas poświęcony ma samo badanie + dojazd na miejsce + (szczególnie) opis badania, jest dla mnie niesatysfakcjonujące. Dlatego też zrezygnowałem.

@Roxa:

Tematy i miejsca badań są przeróżne. Czasami może to być propozycja założenia lokaty w banku na np. pół miliona. Czasami chęć zakupu auta z wyższej półki, z jazdą testową. Zatem do niektórych badań trzeba wyglądać na człowieka "poważnego", żeby nie wyjść na głupka ;)
Niczego CI nie ujmując - może nie wpasowałaś się w profil osoby, jakiej potrzebowali w danym momencie?

A jeśli chodzi o wiarygodność firm, które takie zlecenia proponują: ja robiłem to dla CBM Test w Gdyni. I poza nieadekwatnym (moim zdaniem) wynagrodzeniem, innych zastrzeżeń nie mam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedziałam na ogł.
Napisali mi ze chodzi o bank. Mam sprawdzić promocje. Itp ( czy wszystko mi wytłumaczą co zaproponują )
Nie byłam na zadnej rozmowie . Odrazu wysłali mi umowęjesli sie zgodze to mam odesłać. Czy tak to wygląda czy to wyłudzenie danych?
Firma z Wrocławia. Cytuje to co dostałam "
W przypadku zainteresowania realizacją wspomnianego audytu z umową należy się zapoznać, wydrukować,
odręcznie wypełnić, podpisać i odesłać jej skan drogą mailową wraz z wyraźnym zdjęciem obu stron dowodu osobistego w celu
potwierdzenia danych zawartych w umowie. Następnie zgłosimy bankowi Pani udział w audycie. Pragnę poinformować, że będzie
należało zrealizować przelew w kwocie 1,00PLN w celu nadania przez bank indywidualnego numeru audytora aby uniknąć
wielokrotnej realizacji audytu przez tę samą osobę oraz upenić się czy numer rachunku zadeklarowany do wypłaty wynagrodzeń
należy do audytora"
Czy to standardowa procedura ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i chyba sama znalazłam odpowiedz
.
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-oferty-pracy-dla-tajemniczego-klienta-mozesz-zostac-slupem-lub-kredytobiorca/

A wiec uwaga. Ogłoszenie z Trójmiasto.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masakra... Ludzie szukają pracy, chcą coś zarobić, a zamiast tego mogą wpaść w jeszcze większe tarapaty i problemy finansowe... Oczywiście trzeba być ostrożnym, ale ludzie w nadziei i w naiwności czasem wierzą w uczciwość takich ofert...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Domena ogloszeniodawcy z "niebezpiecznika" założona raptem dwa miesiące temu.
Warto to sprawdzać, bo to też jest pewna wskazówka.
A abonentem też może być niczego nieświadomy "słup"
---
Nazwa domeny: rubiscoaudit.pl
Stan: Aktywna w DNS
Utworzona: 2018.12.13 16:16:05
Ostatnia modyfikacja: 2018.12.13 16:16:06
.
.
Abonent
rubisco łukasz milczarek
Mickiewicza 37/58
01-625 Warszawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie sprawdzasz informacje o dacie założenia domeny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie tylko wyłudzenie danych. To jest metoda aby bez swojej wiedzy stać się posiadaczem kilku wysoko oprocentowanych pozyczek o których nie miało się pojęcia.
Nigdy nie wysyła się skanów dokumentów. Nigdy
A tak mają twoje dokumenty i wzór podpisu - zgadnij co z tym można zrobić :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wpłacając 1pln potwierdza się utworzenie nowego konta nawet niekoniecznie na swoje nazwisko
To już nie jest zwykłe wyłudzenie danych, to podchodzi pod kradzież tożsamości
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogłoszenie dzis zniknęło z portalu.
Mam nadzieje ze nikt na to nie poszedł. Oby...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałam do firmy za którą się podają.
Dostałam odp.

Zgadza się - jest to próba wyłudzenia danych przed podmiot, który w sposób nieuprawniony próbuje podszywać się pod naszą agencję. Więcej pod linkiem http://www.cebris.pl/uwaga/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to mail oszustów.
biuro@cebriss.pl

Zwróciłam uwagę ze przez dwa s czego w oryginalnych mailach agencji nie ma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak dokładnie to wyłudzenie danych. Ja dostałam to samo i właśnie wtedy mnie tknęło, że halo skan dowodu? No ludzie. Ta firma która mi to wysłała podszywała siępod inną, która założyła im sprawę. Jak poszłam zeznawać na policje jako świadek to dowiedziałam się, że jest masa poszkodowanych, którzy już mają wzięte kredyty przez kogoś na siebie. I jak mi wytłumaczył Pan policjant, nie dowiesz się o tym od razu, bo oszuści zminiają dane do korespondencji i nie dostajesz nawet upomień i spłatę. Nie wiesz o kredycie czy pożyczce więc nie spłacasz raty, nie spłacasz raty odsetki rosną i rosną...a dowiadujesz się wtedy jak faktycznie chcesz wziąć kredyt, pożyczkę albo coś w sklepie na raty...także uczulam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracowałam tak na studiach, dla podreperowania budżetu, dla PBSu z Sopotu. Wizyty głównie w firmach ubezpieczeniowych i salonach GSM, ciekawa praca i parę przygód :) PBS płaciło chętnie i terminowo, a że stawki nie są jakieś szczególnie duże (30 - 50 PLN za badanie trwające, razem z dojazdem i uzupełnieniem ankiety ok 2h), to chyba specyfika branży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga! W ostatnim czasie ponownie pojawiło się ogłoszenie, mające na celu wyłudzenie danych! (ogłoszenie na szczęście zostało już zdjęte)
Ponownie ktoś podszył się pod CBM Test (mechanizm działania taki sam jak kilka miesięcy wcześniej). Proszą o podpisanie umowy, w której podaje się wrażliwe dane, wymagają przelewów weryfikacyjnych, nęcą zaskakująco wysokimi stawkami jak za takie badania. Trzeba zatem uważać - domena maila podanego w takim fałszywym ogłoszeniu minimalnie różni się od domeny, z której korzystna gdyński CBM Test.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście?? (41 odpowiedzi)

Gdzie można znaleźć pracę w Trójmieście: - na umowę o pracę - nie w telesprzedaży (już tak kiedyś...

Ile zajelo Wam znalezienie pracy albo ile juz szukacie:P (53 odpowiedzi)

szukam pracy juz przeszlo miesiac i tak sie zastanawiam, czy ze mnie jest jakas wyjatkowa noga,...

do góry